Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mówi Stanisław Michalkiewicz: Nowy naród (zd)radziecki

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-04

Felieton  •  Radio Maryja  •  3 marca 2016

Szanowni Państwo!

Starsi ludzie, zwłaszcza ci, co to w przeszłości zetknęli się z marksistowską politgramotą, pamiętają zapewne jedno z czterech spiżowych praw dialektyki, że mianowicie zmiany ilościowe przechodzą w zmiany jakościowe. Młodszym wyjaśnię to na przykładzie. Pojedynczy dureń, to po prostu dureń, chociaż, gdyby partia kazała, to i on może zostać autorytetem moralnym, a nawet narodowym bohaterem. Kiedy jednak zbierze się wielu durniów, to z tego robi się całkiem nowa jakość. Powstaje partia, która charakteryzuje się zbiorową mądrością, a nawet – nieomylnością – oczywiście do czasu, to znaczy – do zmiany kierownictwa. Bo wtedy dawna zbiorowa mądrość okazuje się stekiem sprośnych odchyleń Niebu obrzydłych, a nieomylność – błędami i wypaczeniami. Wszystko tedy zaczyna się od nowa, aż do kolejnej zmiany kierownictwa – i tak dalej.

Po cóż jednak odwoływać się do dawnych przykładów, kiedy oto na naszych oczach sprawdzają się tamte spiżowe prawa dialektyki? Po ujawnieniu dokumentów dotyczących agenta „Bolka”, poparcie dla byłego prezydenta naszego nieszczęśliwego kraju Lecha Wałęsy, zaczęło zataczać coraz szersze kręgi, obejmując wszystkie środowiska społeczne bez wyjątku. Prawdomównego Lecha Wałęsę popierają zarówno partyjni, jak i bezpartyjni, wierzący, jak i niewierzący, żywi i umar… – no mniejsza z tym. Słowem – za sprawą oficerów prowadzących, którzy mobilizują wszystkie istniejące rezerwy, zmiany ilościowe idą pełną parą, co zgodnie z marksistowską dialektyką musiało w końcu doprowadzić do zmiany jakościowej.

No i doprowadziło! W dniach ostatnich (czyżby rzeczywiście nadchodziły zapowiadane „dni ostatnie”?) – otóż w dniach ostatnich odbyły się w kilku miastach naszego nieszczęśliwego kraju manifestacje Komitetu Obrony Demokracji, których uczestnicy tym razem kicali w obronie prawdomównego Lecha Wałęsy. Ale nie chodzi o to, że kicali, tylko, że nieśli przed sobą transparent z napisem: „My, Naród”. Było to nawiązanie do pierwszych słów przemówienia Lecha Wałęsy w Kongresie Stanów Zjednoczonych, które do spółki ze Związkiem Socjalistycznych Republik Radzieckich zaprojektowały sławną transformację ustrojową. Jak wiadomo, przewidywała ona, że trzeba wiele zmienić, by wszystko zostało po staremu. W ramach takiej strategii rola konfidentów staje się kluczowa, bo tylko oni potrafią zapewnić ciągłość między dawnymi i nowymi laty – oczywiście pod warunkiem ulokowania ich na odpowiednich stanowiskach, na przykład – na stanowisku prezydenta. Wtedy wszystko – jak powiadają gitowcy – „gra i koliduje”, zwłaszcza gdy wszelkie wątpliwości zagłuszy propagandowy klangor. I tak się właśnie stało; jak ogłosiła przez telewizor pani Joanna Szczepkowska – 4 czerwca „upadł komunizm”, a najlepszym tego dowodem był wybór przywódcy owych upadłych komunistów, czyli generała Jaruzelskiego na prezydenta „wolnej Polski”.

Ale nie chodziło tylko o nawiązanie do chwalebnej przeszłości. Transparent z napisem: „My, Naród” dawał również, a może nawet przede wszystkim, świadectwo zmianie jakościowej. Pojedynczy konfident, niechby nawet „Bolek”, to tylko konfident. Jeśli jednak RAZWIEDUPR zmobilizuje wszystkich konfidentów z rodzinami, to kto wie – może wystarczy ich nawet na „naród”? Widać wyraźnie, że polskojęzyczna wspólnota rozbójnicza, z którą historyczny naród polski od roku 1944 musi dzielić terytorium państwowe, ma ambicję podniesienia formy swojej egzystencji na wyższy poziom – z poziomu przednarodowego na poziom narodowy. Warto przypomnieć, że precedensy już były; kiedy Nasz Najważniejszy Sojusznik nakazał nam uznać Kosowo, to „Gazeta Wyborcza” na poczekaniu wymyśliła naród „Kosowerów”. Ano, skoro na Mazowszu żyją Mazowerowie, to dlaczego w Kosowie nie mogłoby być „Kosowerów”?

Skoro jednak już pojawił się nowy naród konfidentów, to trzeba by dorobić mu jakąś historyczną tradycję, bo naród bez historycznej tradycji, to jak Cygan bez drumli. Na początek – narodowe święto. Akurat 1 marca historyczny naród polski obchodził Dzień Pamięci Żołnierzy Niezłomnych, ale przecież trudno wymagać, żeby w tych obchodach uczestniczyli konfidenci. Dla nich byłoby to niezręczne, a dla bohaterów – ubliżające. Ale przecież już wkrótce nadejdzie 1 maja – święto naszych okupantów! Czyż to nie odpowiedni moment na ustanowienie Dnia Konfidenta? W ramach obchodów konfidenci mogliby defilować przez miasta w uroczystych pochodach, zakończonych nabożeństwami ku czci Świętego Spokoju, najlepiej w świątyniach pod wezwaniem patrona prowokatorów, Jewno Azefa.

Mówił Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdą środę o godz. 20.50. Komentarze nie są emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.

Tu znajdziesz komentarze w plikach mp3 – do wysłuchania lub ściągnięcia.

Komentarze 4 do “Mówi Stanisław Michalkiewicz: Nowy naród (zd)radziecki”

 1. Analityk said

  Czy to zamach czy groźba dla prezydenta Dudy?
  http://wpolityce.pl/lifestyle/284023-rzeczoznawca-zaskoczony-rozpadem-opony-w-pancernym-wozie-prezydenckim-takie-zdarzenie-nie-powinno-miec-miejsca-wideo

 2. Analityk said

  Wypadek prezydenckiej limuzyny z Andrzejem Dudą na pokładzie 4.03.2016 moment wypadku

 3. Można mówić o instrumentalnym traktowaniu antykomunistycznego podziemia.W grobach się obracają ŻOŁNIERZE WYKLĘCI kiedy panuje ZMOWA MILCZENIA nad brakiem lojalności wobec Polski żydowskiej mniejszości narodowej kiedy toczyła się walka ZŁA ze ZŁEM to jest FASZYZMU z KOMUNIZMEM.
  Wobec Polski ocenia się krytycznie i słusznie:Niemców,Rosjan,Ukraińców,natomiast za sprawą KULTU HOLOCAUSTU ogranicza się oceny krytyczne żydowskiego etnocentryzmu.To narzędzie ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ,którą opisał Kevin MacDonald w KULTURA KRYTYKI.To niejako ciąg dalszy opisu CYWILIZACJA ŻYDOWSKA jako NASTĘPSTWO WYBRAŃSTWA,którą to cywilizację Feliks Koneczny nazwał CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.Dzięki temu kontynuuje się proces handlowania wojną i pokojem,który językiem matematyki potwierdził Chińczyk Song Hongbing w WOJNA O PIENIĄDZ.

 4. gość said

  Wyszkowski zawiadamia prokuraturę ws. Tuska! “Brał pieniądze od BND za pośrednictwem agentów wywiadu Niemiec”

  Legenda opozycji PRL Krzysztof Wyszkowski zdecydował się po zmianie przepisów i objęciu funkcji prokuratora generalnego przez Zbigniewa Ziobrę, na złożenie zawiadomienia do prokuratury na Donalda Tuska.

  Zdaniem Wyszkowskiego, były polski premier był agentem zachodnich służb:

  – Skoro od dzisiaj obowiązuje nowe prawo i prokuratorem generalnym jest człowiek, który nie będzie zamiatał pod dywan takich drobiazgów jak zdrada państwa, narodu, działanie przeciwko Polsce więc uznałem, że warto zawiadomić prokuraturę. Zawiadomić o tym, o czym prokuratura już dawno wie– powiedział Krzysztof Wyszkowski w rozmowie z Radiem Wnet.

  Opozycjonista dodał, że wiele osób posiada wiedzę o agenturalnej przeszłości Tuska:
  – Donald Tusk na początku swojej działalności brał pieniądze nie tylko od agentów Służby Bezpieczeństwa ale brał również od Bundesnachrichtendienst (BND) za pośrednictwem agentów wywiadu Niemiec – mówił.

  Wyszkowski dodał, że w Niemczech znajdują się dowody w postaci nagrań i dowodów wypłaty pieniędzy za bycie agentem.

  Radio Wnet, pikio.pl
  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5860-wyszkowski-zawiadamia-prokurature-ws-tuska-bral-pieniadze-od-bnd-za-posrednictwem-agentow-wywiadu-niemiec

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: