Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Uznajemy królowanie Chrystusa!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-04

Uznajemy Królowanie Chrystusa

Ogólnopolski akt przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się Jego Boskiej władzy będzie miał miejsce w krakowskich Łagiewnikach 19 listopada 2016 roku, w przeddzień uroczystości Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

Już w najbliższy piątek rozpoczynamy przygotowanie do ogólnopolskiego aktu przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się Jego Boskiej władzy. Bądźmy apostołami tej duchowej mobilizacji w swoich parafiach, rodzinach, środowiskach pracy. Zachęcamy, aby od 4 marca do 4 listopada br. podjąć nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca i post w intencji Ojczyzny.

Episkopat Polski w liście z okazji obchodów Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski zapowiedział, że 19 listopada 2016 roku w krakowskich Łagiewnikach będzie miał miejsce ogólnopolski akt przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę.

– Jeśli jest królowanie, to nie kończy się ono w momencie, w którym powiem, że Chrystus jest moim Królem. Z tym wiąże się zobowiązanie, żeby Go na co dzień jako Króla uznawać: jako Króla mojego serca, mojego umysłu, jako Tego, któremu powinienem wiernie służyć – przypominał w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Marek Jędraszewski, wiceprzewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

Dlatego do tego ważnego dla przyszłości naszego Narodu i Ojczyzny wydarzenia chcemy się dobrze przygotować. Pan Jezus jest Królem. Uroczyste uznanie Jego królowania w naszym życiu społecznym i osobistym to źródło błogosławieństwa i obrony przed nieprzyjaciółmi. Aby to się w pełni dokonało, trzeba naszej modlitwy, nawrócenia i wynagradzania Bogu za grzechy własne, ale i całego Narodu.

Zapraszamy naszych Czytelników, ale także wszystkich, którym jako ludziom wierzącym nie jest obojętna przyszłość Polski, do podjęcia nowenny dziewięciu pierwszych piątków miesiąca i postu w każdy piątek przed aktem przyjęcia królowania Chrystusa.

Pierwsze piątki i post

Poddanie się Boskiej władzy Chrystusa jest czymś ogromnie odpowiedzialnym. Jako Polacy nie możemy zawieść. Nasze serca, nasze sumienia, nasze myśli i czyny wymagają oczyszczenia i nawrócenia. To się nie dokona bez wynagradzania za grzechy, nie tylko własne, ale też innych. Grzech – zarówno w wymiarze osobistym, jak i społecznym – jest źródłem nieprawości, niegodziwości, niszczenia człowieka, rodziny, społeczeństwa. Wynagrodzenie Bogu za te zdrady jest początkiem drogi powrotu do źródła duchowej przemiany i miłości, które jest w Sercu Jezusa.

Taki charakter wynagradzający ma nabożeństwo pierwszych piątków miesiąca. Nawiązuje ono do objawień św. Małgorzaty Alacoque, której Pan Jezus przekazał wielką obietnicę: kto przez dziewięć kolejnych pierwszych piątków przystąpi do Komunii Świętej i ofiaruje ją w intencji wynagradzającej, temu Boże Serce zapewni w chwili śmierci, że nie umrze bez Jego łaski i bez sakramentów.

Tym nabożeństwem pragniemy przygotować się do aktu przyjęcia królowania Chrystusa. Rozpoczynamy od pierwszego piątku marca (4.03), a zakończymy po dziewięciu miesiącach w pierwszy piątek listopada (4.11). Zachęcamy wszystkich naszych Czytelników, także kapłanów, aby stali się apostołami tej duchowej mobilizacji w swoich parafiach, rodzinach, środowiskach pracy. Do modlitwy dołączmy też post w intencji Ojczyzny lub jakieś inne umartwienie.

Naszej drodze przygotowania duchowego patronował będzie zamordowany przez ateistyczny reżim w Meksyku 14-letni bł. José Sánchez del Río, którego relikwie otrzymała redakcja „Naszego Dziennika”. Niech towarzyszą nam słowa, z którymi na ustach umierał ten męczennik: „Viva Cristo Rey!” (Niech żyje Chrystus Król!).

Ojczyzna potrzebuje modlitwy

W czasie nowenny pierwszych piątków miesiąca polecać będziemy Bogu naszą Ojczyznę. – Dla ludzi wiary jest oczywiste, że jak rodzice muszą modlitwą otaczać swoje dzieci, a dzieci modlić się za swoich rodziców, tak my wszyscy musimy trwać w systematycznej modlitwie za Polskę – zwracał uwagę w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. abp Andrzej Dzięga. – To przecież nasza Rodzina, to nasz Dom, to nasza Matka, a my wszyscy jesteśmy synami i córkami naszej Ojczyzny. Jak można zapomnieć o modlitwie za Polskę? – pytał metropolita szczecińsko-kamieński.

Uznanie królowania Chrystusa ma bardzo ważny wymiar społeczny. To droga do odrodzenia duchowego Polski. Musimy pamiętać o przestrodze Pana Jezusa, którą skierował za pośrednictwem Sługi Bożej Rozalii Celakówny: „Już dalej nie mogę znieść tej obrazy i zniewag, jakie mi zadają grzechy nieczyste. Jeżeli Polska nie odrodzi się duchowo, nie porzuci swych grzechów, to zginie, bo czyni mi straszną zniewagę”.

Ślubowaliśmy

Każdemu z kolejnych pierwszych piątków miesiąca będzie towarzyszyła refleksja nad Jasnogórskimi Ślubami Narodu. W tym roku mija 60 lat od ich napisania przez Sługę Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Te przyrzeczenia ciągle są aktualne, bo kolejne pokolenia Polaków powinny się z nimi konfrontować. Chcemy i my wobec nich stanąć w ramach przygotowań do listopadowego aktu uznania królowania Chrystusa i dokonać rachunku sumienia. To przecież milion ludzi na Jasnej Górze ponad pół wieku temu ślubowało: „Przyrzekamy uczynić wszystko, co leży w naszej mocy, aby Polska była rzeczywistym królestwem Twoim i Twojego Syna, poddanym całkowicie pod Twoje panowanie, w życiu naszym osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym”. Czy dziś o tym pamiętamy? Czy czynimy wszystko, co w naszej mocy? Czy siedmiokrotnie przez lud Polski powtórzone słowo „przyrzekamy” coś jeszcze znaczy?

Sławomir Jagodziński

Artykuł opublikowany na stronie: http://www.naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/153053,uznajemy-krolowanie-chrystusa.html

Komentarze 4 do “Uznajemy królowanie Chrystusa!”

 1. Bronisław said

  W artykule zamieszczono akapit: „Episkopat Polski w liście z okazji obchodów Jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski zapowiedział, że 19 listopada 2016 roku w krakowskich Łagiewnikach będzie miał miejsce ogólnopolski akt przyjęcia królowania Chrystusa i poddania się pod Jego Boską władzę.”
  Pytam jednak, czy ten akt spełni wymóg postawiony przez Pana Naszego i Mistrza Jezusa Chrystusa Słudze Bożej Rozalii Celakównie w którym wyraźnie pisze, iż Nasz zbawiciel domaga się, aby Władze Państwa Polskiego wraz
  z Episkopatem Uroczystym Aktem dokonały Jego Intronizacji (Chrystusa) na Króla Polski?!!!
  A dlaczego dotąd nie dokonano także Aktu Poświęcenia Niepokalanemu Sercu Maryji, Rosji przez Papieża wraz z Biskupami Świata?!!! Kto stoi za tym, aby te Akty się nie dokonały?!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 2. tiro said

  ze strony:
  https://szczescboze.wordpress.com/2016/02/05/i-zlot-pobudki-30-31-stycznia-2016-roku-relacja/

  „następnie Ks. Stanisław Małkowski, który przedstawił całą historię działań związanych z procedowaniem inicjatywy Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Ksiądz Małkowski zwrócił uwagę, że niektórzy biskupi nie są zbyt chętni tej intronizacji oraz że mówi się o intronizacji Chrystusa na Króla, ale nie dodaje się na Króla „Polski”. W tej sprawie mają się odbyć już niedługo kolejne rozmowy.”

 3. Marta said

  Mówi się też o „Intronizacji Chrystusa Króla w Polsce” a nie „Intronizacji Chrystusa Króla Polski”.Niby mała różnica a istotna.

 4. Bronisław said

  Szanowni Państwo: Marta i Tiro! Obawiam się, iż niestety w „naszym” Episkopacie będą jeszcze różne „propozycje”, aby tylko nie dokonał się Akt Intronizacji Chrystusa na Króla Polski?!!! Jestem jednak przekonany, iż przy szturmie modlitewnym Naszego Narodu oczekiwana i właściwa Intronizacja Naszego Mistrza Jezusa Chrystusa się dokona, bo jak wiemy jest to warunek uratowania Naszego Narodu!!!

  Pozdrawiam Państwa gorąco! Króluj Nam Chryste!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: