Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„wSieci”: Łączewski żegna się z togą?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-05

wsieciczytokonieclaczewskiego2703
.Marcin Wikło i Marek Pyza o sprawie sędziego Łączewskiego.

Czy to już koniec Wojciecha Łączewskiego jako sędziego? Z twitterowego skandalu niezwykle trudno będzie mu się wyplątać. Najprawdopodobniej czeka go postępowanie dyscyplinarne. A to jeszcze nie wszystko. Wraca też opisana przez „wSieci” sprawa ujawnienia przez sędziego tajnych informacji. Grożą mu za to prokuratorskie zarzuty – piszą na łamach tygodnika „wSieci” Marek Pyza i Marcin Wikło. 

Dziennikarze tygodnika przypominają o niezwykłej do niedawna popularności sędziego: – Przez kilka miesięcy był gwiazdą mainstreamowych mediów. Otaczany nimbem bezkompromisowego sędziego zyskał uwielbienie za skandaliczny wyrok na Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników — skazał byłych szefów Centralnego Biura Antykorupcyjnego na bezwzględne więzienie (sprawę zamknął prezydent Andrzej Duda, ułaskawiając byłych funkcjonariuszy jeszcze przed procesem apelacyjnym). Otrzymywał środowiskowe laury i awanse. Przed miesiącem znów stało się o nim głośno. Tym razem w świetle kompromitującym sędziego w sposób oczywisty – czytamy.

Ostatnio nad głową sędziego zbierają się jednak „czarne chmury”: – W tym tygodniu Wojciech Łączewski ma być przesłuchany przez sędziowskiego rzecznika dyscyplinarnego – przypominają dziennikarze śledczy tygodnika „wSieci”. – Wszczął on postępowanie wyjaśniające na wniosek prezesa warszawskiego Sądu Okręgowego i specjalnego zespołu wyznaczonego tej aferze w Krajowej Radzie Sądownictwa, które uznały, że nie mają wystarczających narzędzi, by rozstrzygnąć o skandalicznym zachowaniu sędziego. A wszystko wskazuje na to, że Łączewski chciał opracować wraz z Tomaszem Lisem strategię skutecznego uderzenia w nowy rząd. Sędzia temu zaprzecza i szuka karkołomnych usprawiedliwień, twierdząc, że padł ofiarą prowokacji i włamania na konto w serwisie społecznościowym. Jeśli jego wyjaśnienia nie przekonają korporacyjnej instancji, czeka go postępowanie dyscyplinarne, które może się skończyć nawet usunięciem z zawodu – czytamy.

Mamy do czynienia z niezwykle ważna sprawą dla całego polskiego sądownictwa – To jeden z największych skandali w polskim sądownictwie od czasu ujawnienia pełnej dyspozycyjności prezesa  gdańskiego sądu wobec kancelarii premiera Donalda Tuska. Zdaniem naszych rozmówców z sędziowskiego samorządu to już koniec Łączewskiego. — Nikt nie będzie za niego umierał, niełatwo bronić człowieka, który tak zaszkodził naszemu zawodowi — słyszymy od wpływowego warszawskiego sędziego – przypominają autorzy.

Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/wsieci-laczewski-zegna-sie-toga,16309573964#ixzz422gcJ0fP

Komentarze 3 do “„wSieci”: Łączewski żegna się z togą?”

 1. Analityk said

  Takiego Antypolaka i wroga polepszenia przyszłości dla Narodu Polskiego należy z całą konsekwencją wdeptać w ziemię jak karalucha.

 2. kojak + Admin said

  Gdzie sa moje komentarze ?

  ——————————————-
  Sokojnie, są! Przekierunkowałem je na strony KODomitów.
  Admin

 3. solkraken said

  najpierw Mojżesz dostał 10 przykazań, potem zaczęły się mnożyć „zwyczaje&tradycja”, a teraz mam setki tysięcy stron ustaw i talmudyczną sektę nietykalnych, którzy utrzymują jakoby byli jedynymi możliwymi interpretatorami absurdów „naszego prawa” ;)))

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: