Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Fala nienawiści wobec prezydenta po incydencie z pękniętą oponą.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-07

W sieci nie ustaje hejt wobec prezydenta Andrzeja Dudy po incydencie z pękniętą oponą w prezydenckiej limuzynie.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w czasie przejazdu prezydenckiej kolumny autostradą A4 w okolicach Lewina Brzeskiego. Auto wpadło w poślizg i zsunęło się do rowu. Prezydentowi, ani żadnej z towarzyszących mu osób nic się nie stało.Jednak w  sieci tuż po zdarzeniu pojawiły się  skandaliczne komentarze, w głównej mierze członków i sympatyków  Komitetu Obrony Demokracji.  „Szkoda, że brzozy nie było”, „czekamy na replay – tym razem skuteczny” – to tylko niektóre z wpisów. Do grona hejterów dołączyli także lewicowo – liberalni dziennikarze m.in. Tomasz Lis, Beata Tadla i Jarosław Kuźniar.

Jak mówi dr Hanna Karp, medioznawca, reakcja dziennikarzy, którzy jeszcze niedawno aspirowali do roli autorytetów moralnych i mistrzów dziennikarstwa, zakrawa o patologię.

– W  tej sytuacji reakcje są nienormalne i nienaturalne, więc nie zastanawiałbym się może nad tymi hejtami, tylko nad stanem umysłu części polskiego mainstreamowego dziennikarstwa. W takim razie jest pytanie – w jaki sposób oni patrzą na inne wydarzenia, które dzieją się w kraju, na inne sprawy, czy w ogóle Polska ma dla nich jakiekolwiek znaczenie, jeżeli o prezydencie Rzeczypospolitej piszą tego typu haniebne komentarze. Mam wrażenie, że część tych nazwisk, bardzo przecież znanych i głośnych dziennikarzy, właściwie powinna pożegnać się z dziennikarstwem dlatego, że w tym momencie oni doszli do ściany i maksymalnie się skompromitowali. Nie wyobrażam sobie żeby mogli teraz spojrzeć w twarz swoim odbiorcom – ocenia dr Hanna Karp.

Obecnie Biuro Ochrony Rządu we współpracy z policją ustala przyczyny zdarzenia. Opolska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie incydentu. W ramach czynności przesłuchano już pierwszych świadków i zabezpieczono nagrania z miejsca zdarzenia.

RIRM

Fala nienawiści wobec prezydenta po incydencie z pękniętą oponą

Komentarzy 12 do “Fala nienawiści wobec prezydenta po incydencie z pękniętą oponą.”

 1. kyna said

  Gdzie jest organizacja hejtstop

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Oni sie dekonspiruja, to jest w tej tragikomedii dobre.
  Jest tez nadzieja, ze znowu nastepna czesc ludzi
  przejrzy na oczy.
  Jakim trzeba byc naiwnym, zeby tego nie widziec.
  W tym przypadku czas pracuje na korzysc prawdy i dobra.

 3. Gazda said

  W pierwszym zdaniu tego tekstu czytamy: “W sieci nie ustaje hejt wobec prezydenta Andrzeja Dudy…”
  Czy naprawdę trzeba bezsensownie, bo bez żadnej potrzeby, zaśmiecać język ojczysty jakimiś “hejtami’ skoro jezyk ten ma w to miejsce równoznaczne czysto polskie określenia – “nienawiść” lub “nienawidzieć:?!

 4. Chodzi o przygodę prezydenta z oponą,czy Muzeum Historii Żydów w Polsce?!

 5. głos z nikąd said

  Abstrahując od zajmowania stamowiska po stronie prezydenta czy przeciwko, mam następne nieśmiałe pytanie. Gdzie do k”’wy nędzy są te wszystkie służby co zamykają antyprezydenckie blogi? Teraz ci wszyscy, jak ich nazywają, hejciarze, powinni siedzieć na policji i odpowiadać na pytania, albo wręcz w pierdlu do wyjaśnienia.

  Wiecie co, ludziska? To jest wielki teatr, hucpa i farsa. Nie dajmy się ogłupić. Pis z kodem, tere fere kuku. Są tylko dwie przeciwne fakcje, jedną są oni a tą drugą jesteśmy my, szare społeczeństwo. Oni są silniejsi, ale nas jest bez porównania więcej. I to wszystko.

 6. Janko said

  A ja jeszcze raz sie powtorze: Szanujacy sie prezydent nie jezdzi na skoski narciarskie!!!!!! Ma siedziec na tylku I pracowac w pocie czola!!!!

 7. Julka said

  „aspirowali do roli autorytetów moralnych i mistrzów dziennikarstwa…”
  No cóż, aby wyszło szydło z worka. Aby szerzyć patologię, trzeba grać rolę ałtoryteta moralnego , bo inaczej trudno byłoby patologię sprzedać.

 8. Julka said

  -:)) naturalnie wyszło bez „aby”. Moja dusza jeszcze śpi.

 9. Polak Tadeusz said

  Publicystyka Lisa, Tadli i Kuźniara oraz hejt KOD-owców to klasyka mowy nienawiści. Jest to ta sama kategoria co piśmiennictwo Urbana, tygodnika „Fakty i Mity” i tym podobnych. Na tak formułowanej podbudowie propagandowej wyrasta bandytyzm polityczny. W PRL było to podstawowe narzędzie zniewolenia Polaków. W III RP w wyniku aktów takiego bandytyzmu zginęło wielu polskich patriotów.

 10. zuzia said

  Click to access zalozenia_energia_2014.pdf

  bardzo wazne

 11. Dobrze prawi said

 12. ERROR 404 NSZ said

  Ad 5 Głos Z Nikąd , To prawda , na mega produkcje kinowe pędzą co tchu całe owczarnie , podwójna korzyść : kształtowanie świadomości i kasa…

  Ad 6 Janko , Prawda jakie to oczywiste , bdb wpis..

  Ad 10 Zuzia , lepiej byłoby powiedzieć ” brat szwagra od strony ciotki z Otwocka tej co powiedziała to Mietkowi z Wałbrzycha , usłyszałam…”
  o takich rzeczach oficjalnie Pani o 19:30 nie usłyszy… , co nie umniejsza Pani zaangażowania …..

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: