Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ukraińscy biskupi skarżą się Papieżowi na krytyków neobanderyzmu.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-07

szewczuk_abp_ukraina.

Podczas sobotniej audiencji u Ojca Świętego Franciszka ukraińscy biskupi skarżyli się na „bezwzględne szkalowanie ukraińskiej tożsamości przez starannie prowadzoną międzynarodową kampanię propagandową”. Tym samym starali się dać odpór krytykom odradzającego się na Ukrainie zbrodniczego neobanderyzmu, istotnego elementu owej „tożsamości”, niestety również wśród niektórych duchownych.

Skargi na „starannie prowadzoną międzynarodową kampanię propagandową” nie sposób nie odczytać, jako kolejne podejście Stałego Synodu Ukraińskiego Kościoła Grekokatolickiego do wyniesienia na ołtarze duchownych, którzy w okresie XX wojny światowej wspierali banderowców, w tym metropolity abp. Andrzeja Szeptyckiego.

W komunikacie po spotkaniu z Papieżem członkowie Synodu Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego mówili o ogromnych cierpieniach Ukraińców w XX w. i prześladowaniach swego Kościoła, który dokładnie przed 70 laty został rozwiązany przez Stalina, by zerwać więź jedności jego wiernych z Papieżem, lecz mimo to cudownie się odrodził i jest dziś prężnym Kościołem, bliskim swemu ludowi. – My potwierdzamy to, czego nie udało się złamać totalitarnemu reżimowi: naszą jedność z Rzymem i Kościołem powszechnym – powiedział kijowsko-halicki arcybiskup większy Światosław Szewczuk.

– Przybyliśmy potwierdzić naszą jedność z Ojcem Świętym i prosić go o pomoc dla cierpiącego ludu Ukrainy w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia – powiedział hierarcha, zwracając się do Papieża z dramatycznym apelem: „Jeśli ludzie nie słyszą albo nie rozumieją tego głosu, czują się zagubieni, zatrwożeni i zapomniani”.

W obecności Papieża oraz podczas innych spotkań z przedstawicielami Stolicy Apostolskiej członkowie Synodu potępili rosyjską inwazję i hybrydową wojnę z Ukrainą, jak również wielorakie łamanie praw człowieka, w tym torturowanie i więzienie obywateli Ukrainy w Donbasie i na Krymie. Biskupi szczegółowo poinformowali Papieża o tragicznych konsekwencjach rosyjskiej inwazji.

Kierownictwo Ukraińskiej Cerkwi Greckokatolickiej zaapelowało przy tej okazji do Papieża i całego świata o powstrzymanie wojny i kryzysu humanitarnego. Wyraziło gotowość pośredniczenia we wszelkiej pomocy humanitarnej. – Dość już cierpienia. Można mu było zapobiec. Można je powstrzymać. Niech Rok Miłosierdzia stanie się rzeczywistością dla ludu Ukrainy – powiedział abp Światosław Szewczuk podczas spotkania z Papieżem.

Źródło: KEP, Fot. YouTube

Anna Wiejak, Prawy.pl

Komentarzy 9 do “Ukraińscy biskupi skarżą się Papieżowi na krytyków neobanderyzmu.”

 1. solkraken said

  i tak oto dochodzi się do absurdu, że każdy kto nienawidzi ruskich i walczył z nimi, ma niemal zadatki na świętego ;)))

 2. bez kompromisów said

  Ależ oczywiście, bandryzm TAK! – Wypaczenia NIE!

  Islam też TAK! – Wypaczenia NIE!

  Judaizm Tak – Wypaczenia NIE!

  Bo Zbrodnie popełniają, tylko i wyłącznie,
  podstępni nienawistnicy-Katolicy – NAWRACAJĄC!

  My czynimy Boże dzieło „Raj NA ZIEMI”! – a kto jest przeciw

  Obraża Boga, więc bluźnierców musi spotkać odpowiednia KARA!

  Apogeum tej logiki, to Rabini apelujący o wspólne zasiadanie do stołu obrad, by ustalić sposby nowegoo współnego życia!

  Życia KATA z żyjącymi potomkami Ofiar, albo z obrabowanymi z CAŁEJ MAJĘTNOŚCI! – co mają na swoim pracować dla ZBRODNIARZY!

  Oto logika najwyższej PODŁOŚCI!

  A kto z nimi choć niewinnie rozmawia – Winien jest tak jak ONI!

  Królowa Ludu Polskiego, Niepokalana w Gietrzwałdzie,

  naszym Ratunkiem, reszta to ułuda, majaki ludzkiej pychy.

 3. Miś said

  „Podczas sobotniej audiencji u Ojca Świętego Franciszka ukraińscy biskupi skarżyli się na „bezwzględne szkalowanie ukraińskiej tożsamości przez starannie prowadzoną międzynarodową kampanię propagandową”. Tym samym starali się dać odpór krytykom odradzającego się na Ukrainie zbrodniczego neobanderyzmu, istotnego elementu owej „tożsamości”, niestety również wśród niektórych duchownych….”

  Dobre sobie ? „Kali ukraść krowę to dobrze ale Kalemu ukraść krowę to żle”

  A pokutę i Spowiedż z morderstw bestialskich na Polskiej Ludności w szczególności na bezbronnych Kobietach Starcach i Dzieciach oraz Duchowieństwie Polskim ODPRAWILI ??

  A unieważnili swoje ŚWIĘCENIA siekier , wideł w rękach morderców ? ?

  A odbudowali z jeden przynajmniej Kościół Rzymsko Katolicki z niezliczonej ilość prze zeń zburzonych lub spalonych ?

  A Uszanowali GROBY i oznaczyli swoich ofiar ?

  A oddali coś z tego co ukradli zamordowanym POLAKOM???

  Odbudowali chociażby jeden Katolicki Krzyż przydrożny przezeń wcześniej zniszczony ?

  A oddali zawłaszczone Budynki Kościołów i budynków Kościoła Polskiego ?

  NICZEGO TAKIEGO NIE ZROBILI !!!!!!!!!!!!!!

  DO PIEKŁA A NIMI i niech będą przeklęci na wieki wieków

  Kwiczą jak świnie u stóp PAPIEŻA i gadają o swoich krzywdach nie wyrzekając się HITLERYZMU i SWASTYKI nie próbując nawet rozliczyć się ze swoją przeszłością
  A bombardowanie i ostrzeliwanie cywilnej ludności w tym blokow mieszkalnych , przedszkoli , szkoł i szpitali w miastach DONBASU, oraz tamże tortury na jeńcach i cywilach. ??
  A spalenie rytualne w domu zwiazkow w Odessie ludzi /

  Wysłannicy Diabła w Watykanie powinni być poszczuci psami !!!

 4. Magdalena said

  A przeprosili za poświęcanie pomników morderców?

 5. Magdalena said

  Odpowiedź polskiej młodzieży:

  http://tragediadonbasu.pl/pomnik-upa-w-molodyczu-zniszczony/

 6. Miś said

  PRZEKLĘTA UKRAINA !! po stokroć przeklęta

  http://hitriy-plan.livejournal.com/324715.html

 7. tiro said

  Tymczasem w Polsce… ryzykujemy intronizację na Chrystusa Króla WSZECHŚWIATA zamiast na Króla POLSKI:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/07/czy-to-banksterzy-chca-intronizacji-chrystusa-na-krola-wszechswiata-zamiast-na-krola-polski/

  „Z ogólnodostępnych informacji wynika, że zamiast intronizacji CHRYSTUSA na Króla POLSKI, ryzykujemy zgubną? dla nas intronizację zastępczą tj. Intronizację CHRYSTUSA na Króla WSZECHŚWIATA. Już nawet we wszelkich doniesieniach prasowych nie dodaje się w ogóle na jakiego króla będziemy intronizować Chrystusa. Pisze się „intronizacja Chrystusa na Króla” ale często nie dodaje się na jakiego. Jeśli już ktoś poszpera, to znajdzie że Chrystus najprawdopodobniej będzie intronizowany w Polsce na Króla WSZECHŚWIATA, a nie na Króla POLSKI! Czy znów polegniemy i ciemny naród polski po raz kolejny da się oszukać? Bo nie wie jakie konkretne konsekwencje może mieć ta subtelna zmiana?

  Na spotkaniu I Zlotu Pobudki ksiądz Małkowski jasno zwracał na to uwagę: „Po mszy miała miejsce konferencja na której między innymi przemawiali: (…)Ks. Stanisław Małkowski, który przedstawił całą historię działań związanych z procedowaniem inicjatywy Intronizacji Chrystusa na Króla Polski. Ksiądz Małkowski zwrócił uwagę, że niektórzy biskupi nie są zbyt chętni tej intronizacji oraz że mówi się o intronizacji Chrystusa na Króla, ale nie dodaje się na Króla „Polski”. W tej sprawie mają się odbyć już niedługo kolejne rozmowy.” Powyższy fragment pochodzi ze strony:

  https://szczescboze.wordpress.com/2016/02/05/i-zlot-pobudki-30-31-stycznia-2016-roku-relacja/

  Ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, jak wielka to różnica, pomiędzy Intronizacją Chrystusa na Króla POLSKI, a Intronizacją na Króla WSZECHŚWIATA! Pomijając już sam fakt, że przekazy Celiakówny były jasne, co do tego, że Chrystus powinien być intronizowany przez Polaków na Króla Polski a nie Wszechświata, to MY, Polacy, nie możemy decydować za wszystkie inne narody świata i wszechświata, intronizując Chrystusa na Króla Wszechświata w ich imieniu! Niech każdy naród odpowiada za siebie i podejmuje swoje własne decyzje! Na tym polega wolność i suwerenność narodów, którą MY Polacy powinniśmy uszanować! Na dodatek, intronizując Chrystusa na Króla Wszechświata, ryzykujemy ściągnięcie na siebie niebezpieczeństwa otwartej wojny z Islamem, którego wyznawcy na pewno nie pogodzą się z tym aktem intronizacyjnym! A może komuś o wywołanie tej właśnie wojny chodzi?

  Nic się nie dzieje bez przyczyny. Kto więc stoi za zmianą: intronizacji Chrystusa na Króla Wszechświata ZAMIAST na Króla Polski? Moim skromnym zdaniem: LICHWA I BANKSTERZY!

  Pomyślmy! Jeśli w Polsce ustanowimy oficjalnie CHRYSTUSA jako Króla POLSKI, to automatycznie eliminujemy z naszego życia lichwę i ….banksterów, bo ta działalność jest niezgodna z prawami królestwa chrystusowego. Według religii chrześcijańskiej lichwa jest zakazana chrześcijanom. I to dlatego właśnie banksterzy i specjaliści finansowi, którzy w swojej wersji religii albo bezreligijni, nie mieli zakazu lichwy, przez wieki gnębili, łupili, ruinowali za pomocą lichwy oraz wojen (często działając zakulisowo) cały świat, niszcząc przy tym wiele narodów, doprowadzając je do biedy i upadku. Jeśli teraz, MY w Polsce ogłosimy CHRYSTUSA Królem POLSKI, to jasne jest, że przyjmiemy / uznamy jego prawa i będziemy żyć zgodnie z jego prawami, jako z prawami naszego polskiego Króla. Na terytorium Polski obowiązywałoby wtedy chrystusowe prawo i …. zakaz lichwy. Lichwa i banksterzy musieliby się od nas wynieść!

  TO JEST SEDNO SPRAWY według mnie i to SEDNO SPRAWY wielu ludziom umyka.” więcej tutaj:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/07/czy-to-banksterzy-chca-intronizacji-chrystusa-na-krola-wszechswiata-zamiast-na-krola-polski/

 8. bez kompromisów said

  To uczynił już za nas sam Mieszko 1-y.

  Dagemer Judex – w tym Akcie oddał Lud Polski na

  Własność Panu Jezusowi, i uznając

  Papieża za naszego jedynego Władcę na ziemi.

  Ale kto dzisiaj o tym wie?!

  Lepiej popisywać się swoimi pomysłami, zamiast

  przypominać to co obowiązuje.

  O Królowej Polski z Litanii Loretańskiej, który to tytuł zawdzięczamy

  O. Mancinellemu z 1608r Mediolan, oraz z 1610 Kraków-Wawel! – to

  już lepiej nie wspominam, bo tu niewiedza sięga „czystej tablicy”.

 9. Kapsel said

  Wrocławski urząd miejski chce bez przetargu sprzedać Kościołowi mieszkanie w zabytkowej kamienicy przy ul. Łaciarskiej 34, w samym centrum miasta. To rezydencja biskupa kościoła greckokatolickiego Włodzimierza Juszczaka. Rzeczoznawca wycenił mieszkanie na 758 tysięcy złotych. Urzędnicy chcą je jednak oddać Diecezji Wrocławsko-Gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego za 10 tysięcy złotych. Przed trzema laty budynek przeszedł gruntowny remont. Miasto wyłożyło na niego aż 400 tysięcy złotych.

  Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/centrum/a/miasto-za-10-tys-zl-sprzedaje-biskupowi-mieszkanie-w-centrum,9472856/

  Arkadiusz Filipowski, rzecznik prezydenta Rafała Dutkiewicza, od wczoraj nie potrafi nam odpowiedzieć, z jakich powodów warte 758 tysięcy złotych mieszkanie w kamienicy w centrum Wrocławia miasto chce sprzedać biskupowi kościoła greckokatolickiego za jedyne 10 tysięcy złotych. I dlaczego do transakcji ma dojść wkrótce po tym, jak miasto wyłożyło 400 tysięcy złotych na remont kamienicy. Urzędnicy nabrali wody w usta. Ale wkrótce być może będą musieli się tłumaczyć. Nie wrocławianom, a prokuratorowi. Doniesienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa chce w tej sprawie złożyć niedawny kandydat na prezydenta Wrocławia.

  Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/wiadomosci/centrum/a/prokurator-zajmie-sie-mieszkaniem-dla-biskupa,9477527/

  za wiki

  W 2009 Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Wołyń zwrócił się do arcybiskupów: Stanisława Dziwisza, Kazimierza Nycza i Józefa Michalika o poparcie protestu przeciwko zachowaniu Włodzimierza Juszczaka i arcybiskupa greckokatolickiego Jana Martyniaka, zarzucając im pomówienie osoby księdza Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego, oraz fałszowanie historii i stwarzanie odpowiedniego podłoża pod odradzający się nacjonalizm ukraiński[2]

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: