Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Ukraińska Prawda”: Leszek Balcerowicz może zostać premierem Ukrainy.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-07

Leszek Balcerowicz może zostać premierem Ukrainy – donosi „Ukraińska Prawda”. Według źródeł cytowanych przez gazetę „Balcerowicz ma poparcie Zachodu i ukraińskiej klasy średniej”. Petro Poroszenko ma również nadzieję, że polski ekonomista jest wolny od wpływów ukraińskich oligarchów.

Leszek Balcerowicz

Na razie nie ma oficjalnych informacji, które potwierdziły te doniesienia. „Ukraińska Prawda” pisze, że Petro Poroszenko wysłał do Balcerowicza deputowanego, który ma przekonać byłego polskiego wicepremiera do objęcia funkcji.

Balcerowicz byłby już drugim zagranicznym politykiem, który pracowałby na Ukrainie. Wcześniej gubernatorem Odessy został Michail Saakaszwili, były prezydent Gruzji.

Prof. Leszek Balcerowicz doradza Ukraińcom już od kilkunastu miesięcy. Wcześniej był kilkukrotnie wicepremierem i ministrem finansów w Polsce. Nazywany jest „ojcem” polskich reform gospodarczych. Pracował także jako prezes Narodowego Banku Polskiego.

Leszek Balcerowicz będzie reformował ukraińską gospodarkę

W styczniu 2015 roku pojawiła się informacja, że Leszek Balcerowicz pomoże reformować ukraińską gospodarkę. Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zaprosił autora polskiej „terapii szokowej” do pomocy w reformach. Jak piszą ukraińskie media, Kijów jest bardzo zainteresowany polskimi doświadczeniami w tym obszarze.

Służba prasowa ukraińskiego prezydenta informowała wtedy, że Petro Poroszenko spotkał się już z Leszkiem Balcerowiczem. Mówił, że Ukraina, która jest obecnie obiektem agresji, potrzebuje międzynarodowego wsparcia po to, by ustabilizować gospodarkę.

Jednocześnie – według niego – w kraju są obecnie sprzyjające warunki przeprowadzenia reform. – Mamy rząd z dużymi możliwościami, bardzo profesjonalny i proeuropejski – wyjaśnił Poroszenko. Podkreślił, że Ukraina jest szczególnie zainteresowana polskimi doświadczeniami w reformowaniu samorządów. Prezydent Ukrainy powiedział też, że Polska jest wzorem kraju, który z powodzeniem zreformował swoją gospodarkę i stał się pełnoprawnym członkiem UniiEuropejskiej.

Leszek Balcerowicz ocenił, że obecnie najważniejsze jest, by Ukraina dowiodła swojej woli reform. Jego zdaniem, Kijów musi przebudować budżet, zmniejszyć wydatki, a jednocześnie chronić najbiedniejszą część społeczeństwa. Przypomniał, że w Polsce konieczne zmniejszenie deficytu budżetowego odbyło się kosztem zmniejszenia funduszu na emerytury. Z czasem podniesiono też wiek emerytalny.

Na podstawie: IAR, Ukraińska Prawda
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/ukrainska-prawda-leszek-balcerowicz-moze-zostac-premierem-ukrainy/w7v58y?utm_source=fb&utm_medium=fb_detal&utm_campaign=podziel_sie

Komentarzy 18 do “„Ukraińska Prawda”: Leszek Balcerowicz może zostać premierem Ukrainy.”

 1. ? said

  Prawdę rzekłszy – rezunom się to należy 🙂

 2. piotr3005 said

  same żydy rządzą na ukrainie

 3. someone said

  Swietnie.Powinien tam isc ten zlodziej i pokazac ukraincom jak zydzi robia kase:)

 4. hartford said

  Juz aronek ich wyprowadzi , tak jak Polske

 5. marino said

  Rezuny to nie Polacy.Tam w przypadku niepowodzenia może skończyć żywot szybko na wiele niewyszukanych sposobów…

 6. zulu said

  Jestem za !!!

 7. latarnik said

  jak najbardziej słuszne, niech nadstawia karku, zamiast się pętać po telewizji

 8. Analityk said

  On będzie miał poparcie wszystkich żydów na Ukrainie.
  Ukraina pod syjonistyczną okupacją.

 9. Umacnia się proces od ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm do ŻYDOBANDERYZMU,który znacząco wpłynął na militaryzacje handlu wojną i pokojem odwołując się do antypolskich,bandyckich korzeni.

 10. LUDOBUJCA Petro Poroszenko ma NASRANE we łbie ! said

  Przecież ten dalej BEZKARNY nie rozliczony żyd Leszek Balcerowicz z polskim obywatelstwem, ANTY-polska PRZE-QURWA spowodował KRADZIEŻ polskiego majątku na wartość co NAJMNIEJ 1 tryliona dolarów USA przez zewnętrznych i zagranicznych SUPER złodzeji !

  Ten ZŁODZEJ Balcerowicz to przecież oczywisty PŁATNY agent żydo-banksterów tej sołdateski ludobójczego waszyngtonu, jeśli zostanie tym „premierem” już ROZDARTEJ na co najmniej 3 części teoretycznej „ukrainy” kompletnie ZABANKRUTUJE tą karinę, która zostanie OSTATECZNIE rozkradzina przez ŻYDÓW !

  Przecież to głównie dzięki skutkom okrutnej tzw. „reformy” Balcerowicza wprowadzone w styczniu 1990 roku, żydoscy złodzeje ZAGRANICZNI wymusili OBALENIE rządu innego nie posłusznego żyda premiera T. Mazowieckiego w wyniku jego przegranej w I turze wyborów prezydenckich.

  Zaraz po wyborach gdy został prezydentem PŁATNY agent komunistów i globalistów TW bolek wałęsa to PODPŁACONY przez agentów G. Sorosa, zapowiedział, że L. Balcerowicz i jego plan muszą zostać … o ZGROZO.
  W 2012 roku ujawnił bliski współpracownik TW bolka wałęsy było to wynikiem ŻĄDAŃ ambasady USA. Wtedy to TW bolek wałęsa szybko powołał nowy rząd premiera Jana Krzysztofa Bieleckiego, znowu z L. Balcerowiczem jako ministrem finansów … SIĆ!

  To właśnie ZŁODZEJ premier „polskiego (nie)rządu” został człowiek, który powiedział publicznie, że pierwszy milion trzeba UKRAŚĆ a ZŁODZEJ jako minister finansów L.Balcerowicz bił jemu brawa …

  J. K. Bielecki błyskawicznie i po cichu rozprzedał za bezcen „sprywatyzował” co najmniej 1256 dobrze prosperujacych przedsiębiorstw państwowych, z których wiele było na wysokim poziomie RENTOWNOŚCI i miało bogate inwentarze surowcowe. Do dzisiaj nie wiemy w czyje ręce te przedsiębiorstwa były oddane niemal za DARMO !

  Faktycznie to ten ZŁODZEJSKI „plan balcerowicza” był opracowany przez ŻYDA z USA J. Sachs, który siedział w Polsce kilka miesięce. miał DOSTĘP potwierdzony przez TW bilka do WSZYSKICH mionisterstw, gdzie on wymuszał dane finasowe o całym polskim przemysle.
  Na bazie tych informacji AMERYKANSKI żyd J. Sachs zrobił ZESTAWIENIE, które części gospodarki są najbardziej rentowne. Był on dopuszczony do NIEJAWNYCH i TAJNYCH informacji na temat gospodarczego stanu państwa, a w dzisiejszych czasach taka wewnętrzna, niejawna informacja pozwala zarobić olbrzymie pieniądze po przez dokononanie SPEKULACJI wg. dyrektyw innego ZŁODZEJA żyda G.Sorosa, którego pracownikiem właśnie był żyd J. Sachs

  Dlatego wszelki handel wewnętrzny taka uprzywilejowaną i niejawną informacją jest w krajach rozwiniętych ostro karany przez prawo. Taki konflikt interesów nie jest bowiem tolerowany. A gdzie J. Sachs, tam i G. Soros ze swoim spekulacyjnym kapitałem finansowym. To Balcerowicz na ZAMÓWIENIE G.Sorosa za pomocą „reformy” OKRADŁ Polaków.

  Na bazie DOŚWIADczEŃ jak łatwo można okradac naiwnych słowien, którzy są tacy DURNI, że na widok AMERYKANSKIEGO żyda robią przysiady wykozystano ten sam SCHEMAT kradzieży w Rosji.

  Znay złodziej J. Sachs nie jeździł do Rosji. Sam pozostał w cieniu jako profesor Uniwersytetu Harvarda. A do brudnej roboty ekonomicznej w Rosji, WYNAJOŁ bystrego złodzeja „słupa” – młodego amerykańskiego ekonomistę ŻYDA Jonathana Hay’a, który nauczył się języka rosyjskiego w instytucie lingwistycznym w Petersburgu.

  Młody J. Hay jako że w Rosji wtedy żydy wygenerowali propagandę „AMERYKANIEC wie wszystko NAJLEPIEJ i to on DORADZI …” został ten J.Haj PODSUNIETY w Moskwie jako osobistym doradcą premiera Rosji Jegora Gajdara i ministra prywatyzacji Anatolija Czubajsa. Dzięki tajnym informacjom na temat prywatyzacji dziewczyna J. Hay,a, Beth Herbert, założyła pierwszy w Rosi „licencjonowany fundusz akcji giełdowych. Kilka lat później oboje wzięli ślub, a ich fundusz Pallada Assets, sprzedali z zyskiem 800milionów dolarów !!!

  To oni wprowadzili tzw. plan „reformy” w Rosji znany jako „500 dni”, był IDENTYCZNY jak w Polsce – najpierw terapia szokowa dla Rosjan, dla ich całkowitej DEZORIENTACJI przecietnych ruskich, a potem pośpieszna „prywatyzacja” ale tylko dla ruskich ŻYDÓW w celu maksymalnej grabieży majątku narodowego, ale dla ŻYDÓW !

  Ten plan miał finansowe wsparcie amerykańskiej agencji rządowej USAID na sumę ponad 350 milionów dolarów.

  Cieszył się ten plan także najwyższą rekomendacją Banku Światowego i Międzynarodowego Funduszu Walutowego.
  Ówczesny vice-prezydent USA żydzisko Al Gore osobiście nadzorował, aby ten plan był wykonany w CAŁOŚCI !

  Kiedy Rosjanie obudzili się kilka lat później i pozbyli się G. Sorosa i ludzi J. Sachsa, z ich kraju wyciekło już ponad 500 MILARDÓW dolarów gotówki do New Yorku, która to gotówa została „wyprana” głównie w bankach też ŻYDOWSKIEGO Nowego Yorku.

  Całkowicie został ZNISZCZONY rynek finansowy i Rosja przestała spłacać zagraniczne pożyczki, ponieważ nagle stała się bankrutem.
  66% majątku narodowego znalazło się w rękach sześciu rosyjskich oligarchów, z których pięciu jest pochodzenia ŻYDOWSKIEGO !
  Ponad 15 milionów Rosjan z powodu nagłej biedy i chorób straciło życie.

  WŁASNIE coś takiego teraz zrobi ta PRZE-QURWA ZŁODZEJ i oszust Balecerowicz na tych STRZĘPACH tzw. „ukrainy” którą PODPUSZCZENI banderowcy ukraicy ROZDARLI na 3 czści PODŁACENI przez amerykanców.

  Najwiekszymi ZDRAJCAMI na byłej ukrainie są „BANDEROWCY nacjonaliści” którzy ZRUJNOWALI i zniszczyli ukrainę, która jest już TRUPEM !

  To Poroszenko, Jaceniuk, Kliczko, Awakow, Turczynow wspierani przez ZŁODZEJSKA ukrainską diaspore z Kanady wspólnie razem ZAMORDOWALI panstwo ukrainę i przeciętni ukraincy POWINNI ich w pierwszej kolejności PUBLICZNIE POWIEŚIĆ !

 11. Marek said

  >– według niego – w kraju są obecnie sprzyjające warunki przeprowadzenia reform.–<
  W Polsce mieliśmy podobny scenariusz po wojnie jaruzelskiej, kiedy to ludzi tak
  spacyfikowano, że byli gotowi podpisać nawet pakt z diabłem. Obawiam się tylko,
  że dla Ukraińców będzie to gorsze od "wielkiego głodu" jaki przeżyli w latach 30-tych
  ubiegłego wieku i całą swoją złość obrócą przeciw Polakom.

 12. arcybolesnaprawda said

  Sprowadzi ukradzione złoto Ukrainy? 😉

 13. olo said

  Z Balcerem weźcie cobie jeszcze Bolka, Kaczora i gratis 2/3 sejmu.

 14. pik_ador said

  Ty się, Olo od Kaczora odczep. Tego Kaczora nam zazdroszczą. Jedni zazdroszczą, inni się boją. Brednie piszesz, jak na innych portalach. Nie trudno cię poznać, bo masz od dawna ten sam szablon. Jesteś chora,jak nie ruszysz Kaczora, albo prezydenta.Robisz wycieczki po internecie. Na portalach prawicowych już Cię znają.Szalejesz tam, gdzie nie ma moderacji.

 15. Kapsel said

  …Balcerowicz byłby już drugim zagranicznym politykiem, który pracowałby na Ukrainie. Wcześniej gubernatorem Odessy został Michail Saakaszwili, były prezydent Gruzji…..

  Balcerowicz na premiera bo wie jak rozłożć na łopatki każdą gosopdakę i oddać w parchackie łapska a ten drugi ścigany międzynarodowym listem gończym przez własny naród,wielki przyjaciel prezydentów , na ministra obrony narodowej bo wie jak wywołać wojnę z Rosją.

 16. Lelkumpolelkum said

  I takie bydlaki jeszcze zyja w POLSCE.

 17. ERROR 404 NSZ said

  Ad 13 Olo , bo Pan wykraczesz 😉

  Ad 15 Kapsel , Balcerowicz nie byłby obcym (zagranicznym) politykiem , to swój chłop….

  Ad 16 Lelkumpolelkum , ponieważ mamy trochę eksport wstrzymany , ze względu na „…… grypę”….

 18. Trak said

  Cacy. Czegóż życzyć więcej Ukraińcom?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: