Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

W Niemczech zakaz wieprzowiny! “By nie urażać uchodźców”. Niemiecka tradycja umiera?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-07

Wszechobecny “wurst” w Niemczech? Jak się okazuje, w ostatnich latach niekoniecznie. Jak widać, dla poprawnych politycznie Niemców tradycja narodowa, w której mięso świni jest głęboko zakorzenione, jest znacznie mniej ważna niż upodobania i zasady arabskie.

Jak podaje brytyjski “Sunday Express”, czołowy polityk Bundeswehry ujawnił, że szkoły i stołówki otrzymują odgórny zakaz serwowania wieprzowiny. Oczywiście wszystko ze względu na muzułmańskich imigrantów, którym kultura i religia zabrania spożywania mięsa wieprzowego, a jego jedzenie w ich obecności wzbudza sprzeciw.

Zasada jest uprawiana coraz częściej i na terenie całego kraju, nawet w Bawarii, gdzie piwo i kiełbaski to coś, co zna i lubi prawie każdy. “Coraz więcej i więcej stołówek w Niemczech rezygnuje z używania kiełbasy, bekonu czy szynki” – zaznacza “Sunday Express”.

Skoro sprawą zainteresowała się szersza publiczność, można wywnioskować, że władze szkół i publicznych stołówek nie chcą dać się przekonać, że obce mniejszości nie mogą tworzyć Niemcom zasad.

Partia Merkel przeciwko zakazowi

Teraz partia CDU Angeli Merkel będzie walczyć o zatrzymanie wieprzowiny w menu, twierdząc, że jej spożycie jest częścią narodowej tradycji.

Daniel Günther, przedstawiciel partii powiedział, że produkty pochodzenia wieprzowego były zdjęte z menu w przedszkolach, szkołach i stołówkach na terenie całego kraju. Powiedział: – Ochrona mniejszości – w tym ze względów religijnych – nie musi oznaczać, że dla większości coś zostanie anulowane.

Komentarzy 7 do “W Niemczech zakaz wieprzowiny! “By nie urażać uchodźców”. Niemiecka tradycja umiera?”

 1. ulka said

  Biedne ślimaki winniczki teraz będą podstawą żywienia jak w Afryce.

 2. Svensson said

  Muzulmanie nie jedza slimakow. Nie jedza tez innych skorupiakow. Wiec slimakom nic nie grozi, chyba tylko to „ze chlop zywemu nie przepusci”, czyli ze je zadepcza w tloku.

 3. Miś said

  Bez szpeku to rasa niemiecka wyginie . A jak jeszcze nie będzie sznapsa ?
  Katastrofa
  Arabowie mają pokrywać im baby no to nie lepiej zaprosić wypróbowanych ruskich ?

 4. Miś said

  A tak bez żartów
  My w Polsce po odkryciach dokonań Mędrca Europy ks BOLEK jakoś sobie poradzimy . Hańba i zeszmacenie Tysiącletniego narodu kształtowanego w kulturze Chrześcijańskiej pozostanie na długo.

  Ale jak sobie poradzą Niemcy gdy padnie mit Angeli ??
  To wszystko przed nimi

 5. pugnus said

  Ale ponoc Schlezwig-Holstein wylamal sie z tego trendu i wrecz zaleca serwowanie wieprzowiny we wszystkich restauracjach i stolowkach!W zasadzie o tych sprawach decyduja samorzady a te w wiekszosci sa w rekach takiej niemieckiej „POPSL” czyli SPD i Zielonych.Zmieni sie to wkrotce ,bo wlasnie w Hesji w wyborach niespodziewanie pojawili sie z dwucyfrowym wynikiem AfD i juz tam ponoc niemiecka bezpieka kombinuje jakby tu poprzez ichni TK zdelegalizowac ta partie!A spieszyc sie musza ,bo na Niemcy napiera kolejna fala islamskiej dziczy ,ktora niespodziewnie zatrzymala sie w Grecji ,ale na krotko ,bo Cipras wyje ,zeby odbierac od niego nadwyzki inwentarza ,ktorego naplywu sam nie blokuje.A przybija na greckei wysepki dziennie nawet do 2000 . nachodzcow ,teraz w wiekszosci baby z dziecmi ,bo osiadli juz w Reichu i Danii i Szwecji ich chlopy ,dowiedziawszy sie ,ze na polaczenie rodzin moga czekac nawet 2 lata ,dali swoim babom sygnal ,zeby przybywaly!Znaczy sie ,ze kase maja ,bo taka podroz kosztuje tysiace euro.W reportazu hol. TV z Grecji pokazano juz pierwsze ofiary oszustow na wysepkach ,ktorzy sprzedaja przybylym nachodzcom bilety autobusowe do ….Macedonii a €40 za sztuke !Oczywiscie po przybyciu na konytynent dowiaduja sie ,ze Macedonia jest zamknieta a biletami moga sie podetrzec.Pokazano tez hol. wolontariuszki ,ktore przejete losem nachodzcow przyjechaly ,zeby im pomoc. Ah ,jak pieknie i humanitarnie one mowia i jak ochoczo biora na rece te dzieci , tylko nikt sie jakos ich nie zapytal ,czy wezma taka rodzine do siebie do domu ?
  Jedno je laczy: wszystkie sa brzydkie i dobrze po 30 -stce!Ciekawe sa wywody greckiej nauczycielki akademiskiej ,ktora z balkonu swojego apartamentu w centrum Aten realcjonuje wydarzenia na widocznym placu okupowanym przez setki koczujacych najezdzcow.Wini za to wszystko …Europe,podobnie sklepilarze z tego samego placu ,ktorzy wystawili sklepiki na sprzedaz ,bo nikt w nich nic juz nie kupuje.Nie moga oni nawet zaprotestowac ,zeby nie byc posadzonym o rasizm i ksenofobie ,widno lewacka Syritza trzyma Grekow mocno za morde! Malkontenci owi jednak nie wyjasnili dlaczego Grecy glosowali na Syritze a nie na Zloty Swit ,co doprowadzilo do takiej katastrofy humanitarnej bo na pewno Swit w przeciwienstwei do Ciprasa , wzorem Australii ,obstawilby morskie granice Grecji ,nie wpuszczajac na Kontynent zadnych dzikusow!

 6. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Panie Pugnus.
  Mysle, ze wyniki wyborow w Grecji byly podliczane i sumowane na ruskich serwerach,
  podobnie jak w Polsce i na calym swiecie.

 7. jurek z (o')choty said

  Z jakiego domu wariatow uciekl autor tego artykulu ?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: