Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Weto Victora Orbána. Nie będzie przymusowego przyjmowania imigrantów przez państwa UE.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-07

Węgierska Agencja Prasowa (MTI) podała, że rozmowy w Brukseli zostały zerwane po zawetowaniu mechanizmu przesiedlenia uchodźców. Wetował Viktor Orbán, premier Węgier – napisał na Twitterze Dominik Héjj, redaktor naczelny portalu kropka.hu.

weto Orbana

Orbán zawetował mechanizm przesiedlenia migrantów do Europy z obozów w Turcji. Wcześniej mówił o tym, że granice Unii Europejskiej muszą zostać szczelnie zamknięte i nie ma możliwości, by Węgrom cokolwiek narzucano – dodał Héjj. Weto miał zgłosić także premier Włoch. 

Informację o wecie Orbána potwierdził na Twitterze jego rzecznik Zoltan Kovacs.


fot.: Twitter.com

Dziś na szczycie UE-Turcja Ankara postawiła Wspólnocie twarde warunki. Podczas wspólnego obiadu z 28 szefami państw i rządów UE turecki premier Ahmet Davutoğlu zaprezentował całą listę oczekiwań swojego kraju w zamian za pomoc w rozwiązaniu kryzysu imigracyjnego. Ankara zażądała sześciu, a nie trzech miliardów euro wsparcia. Oprócz pieniędzy i politycznego uznania Turcja chciała także wprowadzenia kontyngentów syryjskich uchodźców, których UE miałaby odbierać samolotami i rozdzielać ich na swoje państwa członkowskie. Byłoby to około tysiąca osób dziennie, czyli 365 tys.osób w roku.

W unijnym szczycie bierze także udział polska delegacja z premier Beatą Szydło na czele.

Agencja MTI, która powołuje się na swoje dobrze poinformowane źródła w Brukseli dodaje, że po zerwaniu szczytu rozmowy toczą się między poszczególnymi państwami.

http://m.niezalezna.pl/77340-weto-victora-orbana-nie-bedzie-przymusowego-przyjmowania-imigrantow-przez-panstwa-ue

Komentarze 24 do “Weto Victora Orbána. Nie będzie przymusowego przyjmowania imigrantów przez państwa UE.”

 1. Miś said

  A jakie stanowisko zajęła pani Premier Szydło ?

 2. gość said

  Wojna nowego typu w Europie, aby zbudzić leniwe, zaprogramowane umysły ?

  Wojny i destabilizacja Bliskiego Wschodu i Północnej Afryki były pierwszym etapem do wywołania naturalnej fali uchodźców, która została umiejętnie logistycznie nakierowana do Europy. Stanowi ona „przykrywkę” do przemycenia przeszkolonych w obozach szkoleniowych i zaprogramowanych ( operacje „mind control”) w różnym stopniu, jako maszyny do zabijania. Ta operacja została w znacznym stopniu utrudniona przez skuteczne działania Rosji w Syrii. Operacja ta jest zaplanowana przez przez finansjerę ( tak jak I i II Wojna Światowa) i realizowana przy pomocy swoich agentów we władzach UE i rządach krajów członkowskich.

  Do preparowania przyzwolenia społecznego i trzymania w ryzach tych ludzi w rządach, którzy się temu przeciwstawiają, służą: polskojęzyczne globalne mendia, cała sieć organizacji pozarządowych opłacanych przez UE i banksterów, a nawet Watykan i Kościół Katolicki w tym pomagają. Lansują one wielokulturowość i mieszanie ras, jako „ubogacenie”, „miłość bliźniego” jako chrześcijańskie przykazanie, tolerancję jako zgodę do nadstawianie „drugiego policzka” i „policzków swoich najbliższych” bez stawiania oporu. Preparowanie społeczeństw europejskich trwało kilkadziesiąt lat, w warunkach rozleniwiającego dobrobytu. Skutki w Szwecji są już nieodwracalne (na linkach: http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/samozaglada-szwecji-i-europy/ ; http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/01/dlaczego-zydzi-chca-mieszac-rasy-multikulturalizm/ ).

  W Polsce i krajach Środkowej Europy to programowanie społeczeństw trwało krócej. Nastąpiło zderzenie z biedą, zamiast oczekiwanego dobrobytu po 27 latach transformacji. Sytuacja ta mimo kolonialnych rządów, tak jak i w Zachodniej Europie, jest więc lepsza, ponieważ trudności życia zmuszały do zaradności, a niski socjal nie zachęca imigrantów do pozostawania w tych krajach. W przypadku Polski w sygnalizowanych planach globalistów jest ściągnięcie 5 milionów Ukraińców ( na razie), których liczba jest przykryciem do imigracji z jednego kraju na Bliskim Wschodzie. Elementem tej strategii jest ekonomiczne „wypędzanie” Polaków z Polski spowodowane zaprogramowanym bezrobociem, chyba największym w Europie oraz także najniższym przyrostem naturalnym. GUS celowo metodycznie fałszuje stan bezrobocia zaniżając go 3-4 krotnie, nie uwzględniając „wypędzonych”

  Czytaj całość:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/03/wojna-nowego-typu-w-europie-aby-zbudzic-leniwe-zaprogramowane-umysly/

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Czekamy na nowe otwarcie nowego polskiego rzadu.
  Czas leci, watpliwosci narastaja.
  Czyzby znowu: „obiecanki, cacanki a glupiemu radosc?”

 4. Kontra said

  Tylko jedno veto.A gdzie solidarnosc Grupy Wyszehradzkiej?
  Gdzie byla p.Szydlo?

 5. Kontra said

  Za wPolityce.com wiceminister Szymanski:

  „Pytany, czy Polska jest gotowa przyjmować uchodźców, Szymański odpowiedział, że zupełnie jasne jest, iż dzisiaj nie może być mowy o jakichkolwiek nowych zobowiązaniach w zakresie przesiedleń.”

  Wazne jest slowo „dzisiaj”, co znaczy, ze PiS nie wyklucza przyjmowania islamskich „nachodzcow” jutro, czyli w przyszlosci.

  Nie wieze za grosz tym amatorom z MSZ z Waszczykowskim i Szymanskim.
  Jezeli Orban moze odrzucic islamska inwazje, to czego ci „nasi” tchorze sie boja?

 6. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Szanowny Panie/Pani Kontra.
  Sluszna uwaga ktora bym uzupelnil:
  „o jakichkolwiek nowych zobowiązaniach w zakresie przesiedleń.”
  Cisnie sie na usta pytanie, jakie w koncu konkretnie byly te stare?

 7. Gazda said

  Poza Orbanem reszta “przywóóców” krajów Grupy Wyszehradzkiej” (w tym także i nasze Stra-Szydło) to potulne kundelki zatroskane jedynie o własne kariery . Mam ndzieję, ze Orban jezdzi samochodem, w którym nie pękają opony, bo unio-europejski “seryjny samobójca” ostrzy sobie zapewne już na Niego nóż.

 8. Analityk said

  @Kontra #4

  Pani Szydło czeka – jak to w zwyczaju u „polskich” polityków – że ktoś coś za nią zrobi. Później powie, że też miała zamiar ale już nie było potrzeby bo veto premiera Orbana wystarczyło. Teraz jak nie moga jej postawić zarzutów, że głosowała przeciw woli p.Merkel i żydomasonerii. Typowa postawa tchórza.
  Osobiście jestem pewien, że jeśli Orban by nie zawetował to powiedziałaby, że taka jest konieczność „dziejowa” aby przyjąć uchodźców.

  Drodzy Rodacy, szykujcie sie do obrony Polski, swoich rodzin, swojego bytu i całego polskiego dziedzictwa – Naszgo Polskiego Świata w którym żyjemy, gdyż z pewnością krew polska poleje się obficie jeśli będziemy stać biernie, a tak to może starty będą minimalne.
  W Polsce nie ma polityka, który by stanowczo powiedział, że p.Merkel może chodzić na smyczy żydomasonerii niszczącej chrześcijańskie państwa białego człowieka w Europie ale od polskich granic islamskim najeźdźcom WARA, a każdego który będzie wkraczał nielegalnie zastrzelimy jako bandyte i najeźdźcę. 😦

 9. Victor Orban jest przewidujący,bo migracja może dotyczyć LUDÓW SEMICKOJĘZYCZNYCH,a więc i ŻYDÓW.

 10. głos z nikąd said

  Wszystko, co Pan powiada, panie Analityku, to jest nadzwyczajnie słuszna racja. Ale ja mam takie nieśmiałe pytanie. Z czego my ich mianowicie mamy zastrzelić? Z gumki od majtek? Przecież nam nie wolno posiadać nawet wykałaczki. I europejsate prawo chroni ich, a nie nas.

 11. Magdalena said

  Nie obrażałabym pana Orbana porównując go do pisowskiej premier Szydło.

 12. zydozerca said

  Wycieraczka śmierdzieli Angela Kazmierczak Merkel Hure Muss Weg z bandą żydowskich nierządnic szantażowana przez tureckiego degenerata ? -niżej nie można upaść.
  Konrad Szymański -Polska spełni oczekiwania Turcji …WON Z NIĄ I JEJ ŻĄDANIAMI !!!
  Cioty z MSZu jazda do klozetu !!!!
  Kto podpali wreszcie ten unijny burdel z pseudo-rządami kukiełek syjonistów i posprząta Europę po sprzedajnych kanaliach i wandalach ?

 13. Julka said

  Szydło pokazała, komu służy i jakie ma preferencje. Wstyd dla największego kraju grupy Wyszehradzkiej. Co z obiecankami wyborczymi pani Szydło? Podobno mieliście się wsłuchiwać w głosy Polaków, z których przeważająca większość jest przeciw nachodżcom. Ważniejsza dla pani premier jest Merkel i jej zalecenia niż ludzie, dzięki którym jej partia rządzi. Na następną kadencję trzeba będzie się zwrócić do Merkel o poparcie a nie do Polaków.

 14. bodo said

  Spadł mi kamień z serca – nie będzie przymusowego przyjmowania nachodźców – uf!!

  Ale mam pytanie – czy spełnione zostaną zapotrzebowania dobrowolne?

 15. Michał said

  Pani Szydło miała nową broszkę i może tylko o tym myślała?

 16. La Reine Toronto said

  Wyszlo Szydlo z wora POPiSowego? Status quo nadal ten sam przeciwko polskiej racji stanu…
  Ludzie obudzcie sie , wybieranie mniejszego zla nie jest rozwiazaniem dla Polakow i Polski!

 17. pugnus said

  No i chyba teraz jest jasne ,ze Orban nie zdradzil Wegier , o co oskarzal go Karpati jakies 10 dni temu.Wtedy bowiem podpisal on owszem zgode ,ale na wlaczenie kwestii relokacji do obrad jakie odbyly sie wczoraj!Nawiasem istnieje w tej kwestii wiele niedomowien i zarowno polskier media jak i dyplomacja nie moga sie w tym wszystkim polapac stwarzajac atmosfere niedomowien prowadzacych do podejrzenia ,ze rzad Szydlo cos kreci.!Z przekazow prasy holenderskiej i wywiadow udzielanych przez hol. politykow wynika,ze relokacja ma miec charakter dobrowolny.Tzn. bedzie ona na pewno przeprowadzona ,ale przewiezione masy migrantow mialyby byc rozdzielane pomiedzy panstwa -wolontariuszy.Totez duzym ciosem dla Makreli byla deklaracja Francji ,ze bierze zgodnie ze stara umowa 30 tys. i ani jednej sztuki wiecej.A te mialy pochodzic wlasnie z relokacji.Orban najwyrazniej nie ufa Makreli ,bo zawetowal juz relokacje na starcie obawijac sie ,ze jezeli sie na nia zgodzi ,to potem wmowi mu sie ,ze zgoda na relokacje jest rownozanaczna ze zgoda na w niej uczestniczenie!Wyglada wiec na to ,ze Szydlo zaufala Makreli i Brukseli i sadzi ,ze nie wyrazajac zastrzezen wobec relokacji, nie bedzie musiala w niej pozniej brac udzialu!A powinna sie podksztalcic w cytatach ….Lenina,tak,tak , on na takie okazje mial celne powiedzenie!
  Tak wiec Turki wykolegowaly Bruksele na calego ,nie tylko dostana 2X tyle kasy ,ale jeszcze juz w czerwcu beda mogli bez wiz wjezdzac do UE.Dopiero sie w Turcji rozkreci przemysl produkowania lewych tureckich paszportow ,oczywiscie kontrolowany przez tamtejsza bezpieke,bo nikt mi nie powie ,ze jakies tureckie wladze nie biora pieniedzy z prawie 100 wytworni pontonow ,ktore rozsiane sa po calym tureckim wybrzezu!

 18. rdest said

  5 mln Ukrów i arabska bundeswehra uzbrojona może ruszyć na Moskwę przez Polskę. może o to chodzi??

 19. gość said

  Robert Winnicki: Wiele osób dopytuje się o losy projektu ustawy znoszącej 1066 czyli tzw. „Ustawę o bratniej pomocy”, który złożyłem jakiś czas temu. Otóż w najbliższy czwartek o 10:00 będzie ona opiniowana przez sejmową Komisję Ustawodawczą.
  Zobaczymy jak zachowa się PiS, który ma większość we wszystkich komisjach. Gdy ustawa była uchwalana, za rządów PO, głosowali przeciwko. Będę relacjonował sprawę na bieżąco

  https://pl-pl.facebook.com/RuchNarodowy.net

 20. pik_ador said

  Jedyna nadzieja w konsekwentnym działaniu Pana posła R. Winnickiego. To dlatego nie pasował Pan do Kukiz’ 15. Aż dziwne, że Pan marszałek K.Morawiecki tam wytrzymuje.

 21. ulkaiły said

  Zarzucić należy protestami /listami/ do Pani Premier niech wspierają głośno i oficjalnie najbardziej odważnego i odpowiedzialnego premiera naszych czasów Victora Orbana.

 22. ERROR 404 NSZ said

  Żeby tak na rok wydzierżawić Orbana nad Wisłę , hmm…

 23. Grześ said

  „Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.” – Piłsudski

 24. Maryla Danuta said

  Polski naród ma namieszane w głowach i to bardzo ! Jeśli widzimy, że lewacka żydomasoneria wyprowadza ludzi na ulice, protestować przeciwko Polskiemu Prezydentowi, Polskiemu Rządowi i PIS-owi – szukając pretekstów – a to w obronie Bolka, a to w obronie żydo-komunistycznego trybunału niby-konstytucyjnego, a to szukają demokracji – niechcący zakopanej w którejś zlikwidowanej kopalni przez Tuska i jego bandę – przy czynnej pomocy Rzeplińskiego. Czy Polacy naprawdę nie rozumieją, że ci oszuści: Schetyna, Petru, Kijowski, i cała odsunięta od koryta banda – powinna gnić w więzieniu, pozbawiona wszelkich praw i majątków – które zagrabili Polsce i Polakom !! Czy naprawdę tak trudno zrozumieć, że to nie są prawdziwi Polacy, a Polskę zawsze traktowali jak dojną mamkę – kradli przez 25 lat – tej niby demokracji – a głupi, otępiali Polacy na to pozwalali, Rozgrabili przedsiębiorstwa, niszczą rolnictwo, niszczą polski przemysł i polski biznes. A teraz walczą z rządem, bo nie zdążyli sprzedać polskich lasów i polskiej ziemi – a ich rodacy – diaspora żydowska w USA – upomina się o 65 miliardów miliardów dolarów . Liczą na to, że zniszczą obecny rząd i Prezydenta – to dorwą się do koryta i rozgrabią resztę – a ci durni ludzie wspomagający ich w protestach – nawet śmieci z tego koryta – nie będą mieli szansy dostać !! Wstyd i hańba na cały świat. Schetyna – znowu pełza do unii żeby zniszczyć Polskę i Polski rząd !! Polacy opamiętajcie się !!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: