Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Zabójstwo ks. Jerzego. Prokurator Andrzej Witkowski mówi jak został odsunięty od śledztwa. (Wywiad z 7.03.2016) (video)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-08

NA ŻYWO: Prokurator Andrzej Witkowski, ks. Stanisław Małkowski oraz Kornel Morawiecki i Piotr Jegliński (7.03.2016)

Od lewej: ks. Stanisław Małkowski, prokurator Andrzej Witkowski, Piotr Jeglinski, Kornej Morawiecki. Centrum Preasowe Foksal, 7.03.2016. Fot. YT

 

 

Źródło: www.youtube.com/watch?v=8nRfTemqXvA , 07.03.2016

 

 • Na zdjęciu od lewej: ks. Stanisław Małkowski, prokurator Andrzej Witkowski, Piotr Jeglinski, Kornej Morawiecki. Centrum Preasowe Foksal, 7.03.2016. Fot. YT

Za: http://www.polishclub.org/2016/03/07/zabojstwo-ks-jerzego-prokurator-andrzej-witkowski-mowi-jak-zostal-odsuniety-od-sledztwa-wywiad-z-7-03-2016-video/

Komentarzy 6 do “Zabójstwo ks. Jerzego. Prokurator Andrzej Witkowski mówi jak został odsunięty od śledztwa. (Wywiad z 7.03.2016) (video)”

 1. osa said

  Dlaczego nie można tego wysłuchać w tvp info ?Bardzo dużo ludzi nie ma internetu.

 2. Bronisław said

  Czy obecne władze PIS doprowadzą wreszcie do rzetelnego i skutecznego śledztwa i sprawiedliwego osądzenia (winnych) zbrodniarzy?!!! Króluj Nam Chryste!!!

 3. gość said

  PRZENIEŚĆ DO ZUS I ZDEGRADOWAĆ PRACOWNIKÓW ORGANÓW BEZPIECZEŃSTWA PRL ■■

  Rzeczpospolita musi zakończyć utrzymywanie reliktu z epoki PRL, dzięki któremu nawet najwięksi zdrajcy i bandyci mają się ciągle lepiej od reszty narodu.

  W komunistycznym PRL pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, w tym służby bezpieczeństwa, mieli nie tylko wyższe pensje od reszty zwyczajnych Polaków, ale szli na emerytury wcześniej i nawet nie płacili jak inni składek emerytalnych! Mimo tego budżet ministerstwa wypłacał im sowite emerytury, według klucza tzw. korpusu uprawnionych od szeregowca do generała. Był to ekstra przywilej dla tych janczarów komunizmu. Poza tym, im kto zaszedł wyżej w hierarchii oprawców naszego narodu, ten był oczywiście lepiej opłacany w czasie lat pracy, jak i na emeryturze.

  Dzisiaj obecne państwo polskie takie emerytury… nieprzerwanie dalej im wypłaca i według tego samego klucza! Zwyczajni ludzie nie mają o tym pojęcia.

  Mam przed oczyma dokument MSWiA ze stycznia 2016 roku, który informuje, jaka jest wysokość obecnego świadczenia emerytalnego od szeregowca do generała byłych pracowników bezpieki, które wypłaca nie ZUS, ale własny Zakład Emerytalno-Rentowy ministerstwa. Szeregowi mają 1890,15 zł (to ponad 1000 zł więcej od najniższej emerytury reszty Polaków), podoficerowie 2165,32 zł, chorążowie 2894,78 zł, oficerowie młodsi 2653,05 zł, oficerowie starsi 4543,12 zł i generałowie 10 739,34 zł. Średnia esbecka emerytura wynosi zatem 3152,82 zł.

  W latach 80. byłem w łapach bezpieki i wiem, że zasadniczo hierarchia ich funkcjonariuszy zaczynała się od stopnia podporucznika. Nie wiem więc, kto tam był szeregowcem lub podoficerem? Może sprzątaczka lub jaki goniec płacony był z takiego etatu. Ale nawet, jeżeli ktoś tylko z takiej pozycji poszedł na emeryturę, to ma jej dzisiaj… dwa razy więcej od emerytury wielu tysięcy uczciwych Polaków, w tym także od emerytury wielu ofiar służby bezpieczeństwa, które są bohaterami walki o wolność. Kombatantom walki zbrojnej także z komunistami o niepodległość, państwo świadczy natomiast… 400 zł zasiłku, a dla weteranów opozycji antykomunistycznej nie ma nic! Chyba, że ktoś z nich żyje na poziomie opieki społecznej, czyli dochód miesięczny ma nie większy niż 100-120% najniższej emerytury, to może mieć przyznany również 400 złotowy zasiłek (na stałe dopiero gdy ukończy 70 lat). Jak to jest możliwe w wolnej podobno Polsce?

  Rzeczpospolita musi zakończyć utrzymywanie reliktu z epoki PRL, dzięki któremu nawet najwięksi zdrajcy i bandyci mają się ciągle lepiej od reszty narodu. Każdy zwyczajny Polak nie ma dzisiaj emerytury, jeżeli jego kapitał początkowy w ZUS wynosi zero. I tyle wynosi kapitał początkowy wszystkich esbeków (i im podobnych).

  Dlatego czas najwyższy, aby prawo to wreszcie zaczęło dotyczyć również tych wrogów wolnej Polski, bo inaczej co to za wolna Polska? Z tego też względu, jak i z uwagi na zbrodniczy charakter organów bezpieczeństwa państwa, trzeba domagać się jak najszybszego opracowania przez Sejm Rzeczypospolitej ustawy, która:
  1. Wszystkich emerytów przestępczych organów bezpieczeństwa państwa okresu PRL od szeregowca do generała przeniesie z jurysdykcji MSWiA do ZUS, a ten da im prawo do emerytury na zasadach, jakie obowiązują wszystkich Polaków, zgodnie ze stanem posiadania kapitału początkowego. A jak będą uważali, że na życie im brakuje, niech i oni idą po pomoc do MOP-sów i GOP-sów.
  2. Zdegraduje ich wszystkich żyjących i nieżyjących do stopnia szeregowca i odbierze im wszystkie cywilne i wojskowe odznaczenia państwowe i wynikające z nich ewentualne świadczenia. I tak są dobrze ustawieni i niech się cieszą, że za swoje „zasługi” w okresie zniewalania Polski, nie spotkała ich odpowiedzialność karna i nie siedzą w więzieniach.

  Jednocześnie, niech Sejm natychmiast podejmie pracę, aby obecną skandaliczną ustawę O Pomocy Działaczom Opozycji Antykomunistycznej i Osobom Represjonowanym zastąpić aktem prawa, w którym Rzeczpospolita Polska rzeczywiście godnie i sprawiedliwie podziękuje wszystkim najlepszym swoim córkom i synom, żołnierzom bez broni III konspiracji, za ich w latach 1956-1989 odważną i nierówną walkę z komunistyczną dyktaturą o wolność narodu i niepodległość państwa. Minął też zapowiedziany termin i nic, dlatego więc trzeba głośno się upomnieć, aby dla dobra narodu również natychmiast odtajniono zbiór zastrzeżony dokumentów PRL.

  Katowice, 08.03.2016

  Andrzej Rozpłochowski

  https://wzzw.wordpress.com/2016/03/08/%E2%96%A0%E2%96%A0-przeniesc-do-zus-i-zdegradowac-pracownikow-organow-bezpieczenstwa-prl-%E2%96%A0%E2%96%A0/

 4. Miś said

  Kto na dzień dzisiejszy jest tym zainteresowany ? Kościół uznał go za ŚWietego i zapomniał o PRAWDZIE!!

 5. ERROR 404 NSZ said

  Ad.1 Ponieważ zbyt dużo ludzi na raz doznałoby wstrząsu, a to mogłoby wymknąć się spod kontroli…

  Ad.2 Nie doprowadzą , gdyż do tego trzeba mieć taką wolę…..

  Ad.3 ” Za pracę winna jest robotnikowi zapłata…” jeżeli nie na tym, to na tamtym świecie….

  Ad.4 Przedstawiciele KK (ci wiodący w Nim prym) byli w Magdalence i prawdę znają…

 6. gość said

  ■■ „Głuchy telefon” w Kancelarii Prezydenta

  Nie podoba mi się to, w jaki sposób Prezydent RP Andrzej Duda potraktował księdza Stanisława Małkowskiego, usiłującego spotkać się z nim i porozmawiać o przyszłości śledztwa w sprawie zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki.

  Czy tak ma wyglądać zapowiadana przez PiS “dobra zmiana”?
  Same frazesy pisane przez podrzędnych kancelistów Prezydenta i odsyłanie niechcianych “petentów”, oczekujących reakcji rządzących na tę ważną sprawę, do Prokuratora Generalnego Andrzeja Seremeta, to moim zdaniem jakaś chucpa, a nie “dobra zmiana”.

  Zostanie to zapamiętane przy następnych wyborach prezydenckich.

  Uparta • niepoprawni.pl
  https://wzzw.wordpress.com/2016/03/09/%E2%96%A0%E2%96%A0-gluchy-telefon-w-kancelarii-prezydenta/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: