Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kolejne kraje zamykają granice dla imigrantów.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-09

Słowenia i Chorwacja zamknęły granice dla imigrantów. Ograniczenia wprowadzono od północy.

Imigranci na granicy Grecji z Macedonią

Foto: ZOLTAN BALOGH / PAPImigranci na granicy Grecji z Macedonią

Słoweńskie MSW poinformowało, że będą wpuszczani tylko ci, którzy spełniają wymagania pozwalające na wjazd do kraju, starający się o azyl w Słowenii oraz pojedyncze osoby, co do których decyzje będą podejmowane indywidualnie, na podstawie przepisów strefy Schengen.

Śladem Słowenii poszła Chorwacja, która wpuszcza tylko tych imigrantów, którzy mają wizy. I tutaj obowiązują ograniczenia, takie, jak w Słowenii. Podobne obostrzenia zapowiadają już sąsiednie: Serbia i Macedonia.

Celem wprowadzenia zakazu wjazdu dla imigrantów tranzytowych jest zamknięcie tak zwanego szlaku bałkańskiego. Wiedzie on od Turcji i Grecji poprzez Macedonię, Serbię, Chorwację, Słowenię i Austrię do Niemiec lub Skandynawii. Od początku 2015 roku z Syrii, Afganistanu i Iraku przez Morze Egejskie do Europy przedostało się co najmniej milion osób.

Kraje tranzytowe, takie jak Słowenia, Serbia, Austria, Chorwacja i Macedonia, znacząco zaostrzyły przepisy dotyczące przekraczania granic. Grupa 36 tysięcy imigrantów z tego powodu utknęła na pograniczu grecko-macedońskim.

Za: http://wiadomosci.onet.pl/swiat/slowenia-i-chorwacja-zamknely-granice-dla-imigrantow/l9ynb1

Komentarzy 8 do “Kolejne kraje zamykają granice dla imigrantów.”

 1. pik_ador said

  Mądrzy zamykają granice, durnie otwierają. Nie tylko granice, ale i ramiona. Minister spraw zagranicznych za obiecanki jakie złożył we Włoszech powinien być wymieniony. Jak najprędzej. Kto na tym zarabia? Łatwo się domyśleć. Pilnujmy Polski.

 2. Marta said

  My również powinniśmy postawić mur przeciwko nachodźcom.Problem w tym że naszego wołania nie ma komu wysłuchać.Wciąż tylko kłamią.

 3. Piotr said

  My, jak zawżdy, na razie bierzemy to co nam wciskają z pocałowaniem ręki, postawimy sobie mur, jak będą od nas na wschód uciekać, a na razie luz blues, po co drażnić lwa, lepiej przetestować własny Naród

 4. NoTak said

  Duda mowi:
  POLACY GOSPODARZAMI W SWOIM KRAJU.
  Waszczykowski mowi:
  ZROBIMY WSZYSTKO CO INNI NAM KAZA.
  Czyli:
  polityka PIJANEGO U PLOTU.
  Tak dalej, panowie, tak dalej.

 5. Maryla Danuta said

  My też powinniśmy postawić mury na naszych granicach i nie wpuszczać najeźdźców !!! Czy minister Waszczykowski nie jest zbyt „do przodu” – skoro już się deklaruje przyjmować nachodźców – najeźdźców. Czy pani Premier dała mu aż tak daleko idące pełnomocnictwa – skoro tak bardzo rządzi ?? Jakoś nie widać tylko, żeby usunął z ambasad ludzi Radka-Zdradka, którzy działąli przeciw Polsce i Polonusom ?? A tu on występuje do komisji weneckiej, on deklaruje przyjmowanie nachodźców – mam nadzieję, że podzieli się nimi z p.Kopacz – i oboje ich do siebie przyjmą !! A tak w ogóle, to dlaczego nikt nie pyta Polaków czy chcą otwarcia granicy Polski dla tych nachodźców, czy chcą biernie patrzeć na gwałcenie kobiet i dzieci, na napadanie i okradanie Polaków przez gangi tych zdrowych, młodych osiłków !!!

 6. Lubomir said

  Na Zachodzie już głośno o tym, że nachodźcom towarzyszy narco-jihad.To jest dopiero zagrożenie. Nie dość, że dzikusy, to jeszcze naćpani.

 7. pugnus said

  Waszczykowski igra z ogniem oglaszjac ,ze wywiazemy sie z jakiegos obowiazku(?) przyjmujac nachodzcow!Chyba zarzad PiS nie zdaje sobie z tego sprawy ,ze wygral wybory na fali antyimigranckiego protestu i juz raz pisalem ,ze ten ktory zlapie ten „boski wiatr’w zagle moze w Polsce nawet przejac wladze.Nawiasem i jakiej relokacji Waszczyk mowi ,bo sa juz bez mala 3 relokacje. Pierwsza przyjela zdrada Kopary i do dzisja nie wiemy ile dzikusow zobowiazala sie przyjac ta niewydarzona lekarka,bo Trzaskowski (PO)wspominal nawet o 120 tys!Druga relokacja dotyczy dealu ,ktory w jesieni Makrela zawarla z Turcja.Mianowicie Turcja zablokowalaby swoje granice a w zamian za to UE przejmowalaby od niej rocznie 0,5 mln. nachodzcow!Z tego planu wyalamala sie Francja ,ktora bierze tylko 30 tys. z pierwszej relokacji.A co my ,mrs.Szydlo? Ostatnia trzecia relokacja zostala zaproponowana dwa dni temu przez Turkow.Zobowiazuja sie oni przyjac z powrotem kazda ilosc nielegalnych imigrantow ladujacych na greckich wysepkach a w zamian za to za kazdego nielegalnego nachodzce Europa odbiera z tureckich obozow jednego koczujacego tam islamite! I tak kazdorazowo jak Turcja odbierze 20 ty. nielegalnych nachodzcow od UE , to UE relokuje na swoje terytorium 20 tys. migrantow zamieszkujach obozy w Turcji.No wiec co na to nasza dyplomacja,bo zdaje sie ,ze Waszczykowski nic konkretnego nie powiedzial ktora relokacje ma na mysli?

 8. gość said

  W Monachium zabrali 72-latkowi mieszkanie, żeby dać je imigrantom?

  72-letniemu mieszkańcowi Monachium władze miejskie wymówiły mieszkanie. Mężczyzna z rozpaczy popełnił samobójstwo rzucając się z budynku urzędu. Wielu mieszkańców miasta odpowiada, że tłem sprawy jest napływ imigrantów.

  72-letniemu renciście z Monachium władze miasta wymówiły mieszkanie. Urzędnik zapewniał, że znajdzie mieszkanie, jednak rencista nie uwierzył – z rozpaczy wszedł na dach budynku i rzucił się na ulicę.

  Na portalu piszącego o sprawie monachijskiego dziennika „Abendzeitung” użytkownicy wskazują, że rencista… rzucił się prosto w środek tłumu imigrantów tłoczących się przed budynkiem urzędu. Inni twierdzą, że zapewnienia monachijskiego urzędnika były całkowicie czcze, bo miasto nie ma już żadnych mieszkań w ofercie dla rodowitych jego mieszkańców. Gdy tylko urzędnicy zauważą, że kogoś nie stać na utrzymanie mieszkania, wymawiają mu je, by przekazać je następnie imigrantom. Napływowe rodziny mają ich zdaniem też nieformalne pierwszeństwo do opustoszałych mieszkań.

  Problem mieszkaniowy, który znacząco pogarsza masowa imigracja, dotyczy całych Niemiec. Według aktualnych szacunków w kraju brakuje obecnie ponad 600 tysięcy mieszkań.

  Jak informuje niemiecki tygodnik „Stern” niektóre gminy sięgają po drastyczne środki: wypowiadają wieloletnim najemcom mieszkań socjalnych, niemal bez wyjątku autochtonom, umowy, by umieścić w nich tzw. uchodźców. Nawet wielodzietne rodziny idą na bruk. W liczącym 6400 mieszkańców mieście Nieheim w Nadrenii-Westfalii burmistrz we wrześniu 2015r. poinformował lokatorów mieszkań komunalnych o tym, że muszą się wyprowadzić.

  Podobnie było w mieście Niederkassel, gdzie władze chciały wyrzucić ośmioosobową rodzinę z lokalu zastępczego, ponieważ pragnęła zrobić miejsce dla osób, które ubiegają się o udzielenie azylu w Niemczech.

  http://parezja.pl/monachium-zabrali-mieszkanie-zeby-dac-imigrantom/

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: