Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Polacy gospodarzami we własnym kraju”. Lewackie media oburzone słowami prezydenta Andrzeja Dudy. (wideo)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-09

„Polacy gospodarzami we własnym kraju”. Lewackie media oburzone słowami prezydenta Andrzeja Dudy

.

To Polacy są gospodarzami we własnym kraju i mają prawo do samostanowienia. Pseudo europejskość i poprawność polityczna, to droga na manowce – mówił prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Otwocku. Liberalne media nie pozostały w tyle i strasząc powrotem PiS do ostrej retoryki, znów wciskają Głowę Państwa w rolę marionetki Jarosława Kaczyńskiego.

 

Płomienne i stawiające na polskość przemówienie prezydenta Andrzeja Dudy nie mogło przejść bez echa. Liberalnym mediom najwyraźniej nie przypadła do gustu narracja mówiąca o suwerennym kraju, którego obywatele mogą się cieszyć pełnią praw i mogą sami decydować o swoim losie. Co więcej, o Narodzie, który ma prawo realizować swoje interesy na arenie międzynarodowej. Komentatorzy w myśl zasady „polskość to nienormalność”, grzmią o antyeuropejskiej polityce PiS, niebezpiecznym zaostrzeniu retoryki i bezwiednym podążaniu Andrzeja Dudy za prezesem Jarosławem Kaczyńskim. Tymczasem w otwockim wystąpieniu prezydenta widać było troskę o niezależność i rozwój naszego kraju.

 

Andrzej Duda w mocnych słowach wyraził pogląd, że  środowiska dziś mające na sztandarach obronę demokracji, chcą bronić polityki ostatnich ośmiu lat, polegającej na zamiataniu afer pod dywan. – To była prawdziwa demokracja? Gdzie wtedy były wszystkie Komisje Weneckie, gdzie była Komisja Europejska? Dlaczego wtedy nie interweniowano, dlaczego wtedy nie podejmowano działań? Gdzie byli wtedy wszyscy europejscy liberalni demokraci? – pytał prezydent.

Jak dodał, wszyscy jesteśmy ludźmi inteligentnymi i dumnymi z naszej ojczyzny. Polacy rozumieją też procesy historyczne i widzą, że nasze państwo jest wykorzystywane, a obywatele traktowani są jako ludzie drugiej kategorii. – Czas najwyższy, abyśmy powiedzieli, że tu, w Polsce, to my właśnie jesteśmy ludźmi pierwszej kategorii. My – mówił Andrzej Duda. Jak dodał, czas najwyższy powiedzieć też, że Polacy mają prawo realizować swoje interesy na arenie międzynarodowej.

I mamy prawo sami decydować o tym, co jest dla nas dobre, a co jest dla nas złe, kto jest dla nas gościem, a kto jest dla nas wrogiem. I mamy prawo także do tego, żeby głośno o tym mówić, nie kierując się pseudoeuropejską poprawnością polityczną, która tak naprawdę wiedzie na manowce, wiedzie do staczania się cywilizacyjnego, a nie do rozwoju, a jeżeli już, to jest to pseudorozwój, który sprowadza się całkowicie tylko i wyłącznie do konsumpcji – podkreślał Duda.

Jak zaznaczył, Polska wymaga zrównoważonego rozwoju, tak by byłą „państwem silnym, w którym panuje porządek, w którym wszyscy będą mogli czuć się bezpiecznie, że będzie państwem sprawiedliwym i uczciwie traktującym swoich obywateli.” Prezydent  zauważył, że są ludzie, którzy mają inną wizję Rzeczypospolitej i uważają, że proponowane zmiany doprowadzić mogą „do podważenia pozycji, jaką zajmowali przez 27 lat i przywilejów, jakie udało im się zdobyć.” W tym kontekście prezydent odniósł się do protestów KOD.

Czasem z przykrością patrzę, jak wielu ludzi przyzwoitych daje się uwieść propagandzie, która jest rozsiewana, kiedy działania które prowadzą wprost zaprzeczają temu, co mówią. Bo jeżeli ktoś mówi, że demokracja wymaga obrony, a jednocześnie może to mówić w każdym miejscu i w każdym czasie, to przecież na tym polega demokracja, że może mówić w każdym miejscu i czasie, że jest niezadowolony z władzy, że inaczej wyobraża sobie państwo. Na tym właśnie polega demokracja. Jeśli może to robić, to czego on broni? – pytał Andrzej Duda.

 

Prezydent odniósł się też do sprawy dokumentów odnalezionych w mieszkaniu gen. Czesława Kiszczaka. Jak ocenił, w debacie publicznej próbuje się zadeptać i relatywizować pytania o wpływ na kształtowanie się III RP dokumentów przechowywanych w prywatnych archiwach. – To jest nasza historia, ale ona też, tak jak i Rzeczpospolita, wymaga prawdy, bo tylko na prawdzie możemy ułożyć nasze relacje tak, żeby były one relacjami uczciwymi. (…) I nie dajmy się, proszę Państwa, zwieść różnego rodzaju panice, rozsiewanej przez niektóre środowiska – powiedział.

Wśród niezbędnych zmian Duda wskazał na wymiar sprawiedliwości, który jest obecnie negatywnie oceniany przez większość społeczeństwa. Jak przekonywał, ta sytuacja wymaga naprawy, bo bez elementarnego poczucia sprawiedliwości nie można mówić o prawidłowym funkcjonowaniu państwa demokratycznego.
Podkreślał, że polskie społeczeństwo przetrwało i potrafiło kilkakrotnie w historii odbudować państwo, jego potencjał i siłę, tylko dlatego, że w społeczeństwie były wartości, których nigdy nie dało nam się odebrać. – Niech one trwają, niech się wzmacniają i niech taka właśnie będzie polska polityka – zaznaczył prezydent.

 

Źródło: prezydent.pl

MA

Read more: http://www.pch24.pl/polacy-gospodarzami-we-wlasnym-kraju–lewackie-media-oburzone-slowami-prezydenta-andrzeja-dudy,41753,i.html#ixzz42Q7dVA2H


 

 

Mocne słowa prezydenta Andrzeja Dudy w Otwocku

Komentarzy 10 do “„Polacy gospodarzami we własnym kraju”. Lewackie media oburzone słowami prezydenta Andrzeja Dudy. (wideo)”

 1. anna said

  aby udalo sie wprowadzic te wszystkie zmiany w POLSCE, to bylo by dorze, ale PO nie podda sie tak latwo, chca rzadzic jeszcze dluzej

 2. Maryla Danuta said

  Skoro ci oponenci Prezydenta i suwerennej Polski – całe życie żyli na klęczkach, albo w pozie pełzaków – wobec ważniejszych – czyli wcześniej wobec Moskwy, teraz wobec Unii i Niemców – więc trudno się dziwić, że trudno im z klęczenia lub pełzania u czyichś nóg – podnieść się i stanąć na nogach, a głowę mieć wyżej niż reszta ciała !! Panie Prezydencie – prawdziwi Polacy są z Panem i Pana popierają !!! Ci oponenci wobec Pana, Rządu i PIS-u – jeśli w naszym kraju znaleźliby się nachodźcy – pewnie byliby natychmiast na kolanach przed nimi i już też byliby zapewne islamistami, kochającymi Allaha. To jest bardzo przykre, ale tacy ludzie – zawsze byli przeciw Polsce, ale jak koryto było dla nich – wtedy inaczej „kochali” naszą Ojczyznę. czyli – chętnie ją rozgrabiali i zdradzali !! Teraz też zdradzają i Polskę i Polaków – udając zatroskanych. Nie są w stanie w żaden sposób pomóc rządzącym, bo to nie jest w ich osobistych interesach, bo tylko własne sprawy są dla nich najważniejsze !! Na pewno nie Polska i nie Polacy !!!

 3. tiro said

  HIT! Prof. Guz w minucie 35 mówi że to co podpisała była premier Kopacz, o narzuconych kwotach imigrantów, nie jest wiążące bo nie ma żadnych podstaw prawnych, oprócz tego kilka minut później mówi że Niemcy przegłosowali w swoim parlamencie że ich prawo jest wyższe niż prawo miedzynarodowe czy też unijne. Musicie tego wysłuchać! CO NA TO NASZ? RZĄD?! Mówi też co mamy zrobić!

 4. Valdi said

  Mówi Kaczyńskim – retoryka, czy z tego będą owoce?!.

 5. pugnus said

  Oracja prezydenta pod wzgledem merytorycznym jest bez zarzutu a juz na szczegolne uznanie zasluguje podniesienie przez niego reki na takie swietosci jak…. „europejskosc” czy „poprawnosc polityczna” ! Zaden z zachodnich przywodcow nie odwazylby sie na takie zuchwalstwo jednakze -sluszne skadinad – z tego powodu oburzenie renegatow ,stuhrolapow czy innego targowickiego badziewia nie jest calkowicie uzasadnione !Mianowicie Duda wyrazajac sie swietokradczo o politycznej poprawnosci jednoczesnie ….podporzadkowuje sie -mam nadzieje nieswiadomie -jej wymogom! Otoz w jego przemowieniu nie padaja ani razu takie sslowa jak:Polacy,Narod Polski,czy Rodacy,bowiem juz na samym poczatku zwraca sie on do zebranych per …”prosze panstwa” !Uzywa tez czesto zwrotu ” nasze spoleczenstwo” .. prawdziwe slowicze trele dla uszow treserow z Czerskiej!A nie kto inny, jak wlasnie WybGaz od lat cierpliwie tresuje Polakow wtlaczjac im do glow takie pojecia jak „gej” , ” Rom” czy ” partner” ,ktore maja wyrugowac polskich mozgow „pedala” ,”Cygana ” czy „zone” ,” narzeczona” ,”meza” a nawet „kochanka/e” !I co gorsza WybGazowi sie to w pelni udaje ,bo nawet na tym forum pewna pani w pelnym oburzenia na poprawnosc polityczna wywodzie ,grzecznie uzyla slowa…”gej” !
  „Brawo” -musieli na Czerskiej krzyknac inkwizytorzy swietej poprawnosci!
  Totez bedac w Polsce zawsze uzywam slowa „pedal” rozkoszujac sie potem wywolanym w towarzystwie skandalem,po czym tlumacze im, jak ich (byc moze podprogowa) indoktrynacja wytresowala na “prawdziwych Europejczykow”! Sluchaja zdumieni i probuja to zbagatelizowac ,ale jakis efekt na niektorych to robi….
  Zeby jednak nieco zalagodzic te czarnowidcze tezy proponuje ogladnac filmowy pastisz na jeden z najwiekszych w ostatnich czasach wytworow poprawnosci, majac jednoczesnie nadzieje ,ze redakcja WirtPola nie zostanie oskarzona o sianie nienawisci na tle…. ble,ble,ble i z powodu….ble ,ble ,ble .Dochodza bowiem z Polski sluchy ,ze Ziobro dokonuje teraz prawdziwego pogromu wsrod prokurorow ,wiec nie maja oni teraz glowy ,zeby przyjmowac jakies doniesienia HejtStop-ow czy innych POmylencow! Zawsze jednak mozna sie wywinac rakiem ,ze to proba generalna naszego kandydata /tki( do wyboru wg gustu) na zblizjacy sie festiwal Eurowizji!A wiec przyjemnej rozrywki!

 6. Pik_ador said

  To jest mądry Człowiek. Jego słowa zawsze dają otuchę, pewność siebie i wiatr w żagle. http://wpolityce.pl/polityka/284513-marian-kowalski-sedziowie-tk-powinni-wyleciec-na-zbity-pysk-bowiem-dzialaja-na-szkode-polski-nie-mozna-poblazac-wrogom-ojczyzny-nasz-wywiad

 7. Trzesuaw Kistrzak said

  Któryś z polityków (może Bismarck?) powiedział przed laty, że Polacy nie nadają się do tego, aby mogli sami u siebie rządzić i ktoś powinien to robić za nich. I teraz tak się dzieje. Pomimo formalnej demokracji krajem faktycznie rządzi Prezes Rzeczypospolitej z Żoliborza i wydaje się, że całkiem nieźle – jak na razie – mu to wychodzi.

 8. Guru said

  „To Polacy są gospodarzami we własnym kraju i mają prawo do samostanowienia.” Prawie że 100% racji, trzeba tylko „Polacy” wymienić na „żydy” i będzie prawidłowo. Polscy goje, rozbrojeni, rozproszeni, pokłóceni są durnymi i ogłupiałymi niewolnikami. Dopóki przeciętny kibol nie będzie miał w chacie kałacha i wiadra naboi doputy będzie niewolnikiem.

  PS Oczywiście było by jeszcze lepjej aby każdy z kiboli miał dwa kałachy i kilka wiader naboi.

 9. solkraken said

  ad. 8. Guru – najbardziej martwią mnie miliony sztucerów i pistoletów w rękach emerytowanych prlowskich resorciaków oraz komuchów – wszak to znani na całym globie bezwzględni gangsterzy i ludobójcy :((((

 10. jok said

  W Stanach, gdzie stworzono, lub wsółstworzono nowomowę, zaczęto używać „liberal” jako lewicowe, „postępowe” itp. To i tak przekłamanie. W Europie liberalny używano w dużym stopniu – w zakresie ekonomii – w kontekście liberalizmu XIXwiecznego, a w języku potocznym – jako odnoszącego się do osoby „pozwalającej żyć innym”, nie stawiającej ostrych granic co do norm – w sensie niezwalczającej/potępiającej ostro ich naruszenie/naciąganie o ile nie szkodzi to innym, pobłażliwej dla słabostek itp.
  Kto wymyślił używanie terminu „media liberalne”?- a od roku dwóch, kilku robi to „karierę” prawie tak wielką jak wyraz „dedykowany” używany zamiast „przeznaczony”, co wygląda na zwykłą kalkę z angielskiego „dedicated”, tłumaczonego, przynajmniej kiedyś jako właśnie „przeznaczony” – dla mediów propagujących zamordyzm, totalitaryzm, jednakowe myślenie na rozkaz itd?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: