Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Zbiórka podpisów ws. zakazu handlu w niedzielę.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-09

Radio Maryja

Solidarność będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy zakazującej handlu w niedzielę. We wtorek w Sali Kolumnowej Sejmu odbyła się konferencja na ten temat. Jej uczestnicy: eksperci, posłowie i przedstawiciele kupców dyskutowali nad kształtem przyszłej obywatelskiej inicjatywy.

Szef Krajowej Sekcji Pracowników Handlu NSZZ „Solidarność” Alfred Bujara podkreślił, że jeszcze nie jest przesądzone, czy będzie to całkiem nowy projekt ustawy, czy nowelizacja Kodeksu pracy. 

 W jakim kierunku ustawy idziemy, czy to ma być ustawa specjalna, która będzie regulowała pracę w niedziele w całym handlu i w centrach dystrybucyjnych oraz logistycznych, czy to ma być ustawa zmieniająca kody w pracy, która będzie mniej szczegółowa? To się rozstrzygnie i mam nadzieję, że w ciągu trzech tygodni oficjalny komitet inicjatywy ustawodawczej zostanie powołany, gdzie będziemy już wiedzieli, jaka będzie nazwa tej ustawy – powiedział Alfred Bujara.

Podczas spotkania większość handlowców opowiadała się za wprowadzeniem zakazu handlu w niedzielę. Padały argumenty o konflikcie pracy w niedzielę z wartościami chrześcijańskimi oraz o wpływie na zdrowie psychiczne pracowników.

Przedstawiciel Konfederacji Lewiatan Jeremiego Mordasewicza przestrzegał natomiast, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę doprowadzi do wzrostu bezrobocia. Natomiast przedstawiciel węgierskich związków zawodowych mówił, że wprowadzony na Węgrzech dokładnie rok temu zakaz handlu w niedzielę nie spowodował zmniejszania obrotów, bo więcej ludzi zaczęło robić zakupy w inne dni tygodnia.

RIRM

Komentarzy 15 do “Zbiórka podpisów ws. zakazu handlu w niedzielę.”

 1. Marta said

  Chwała wam za to ale czy nie należałoby dołączyć zbieranie podpisów w sprawie ziemi i uchodźców.?

 2. Bronisław said

  Podzielam w pełni Pani apel, Pani Marto i serdecznie pozdrawiam! Króluj Nam Chryste!!!

 3. Geo Terman said

  A jak to się ma do wolności gospodarczej?

 4. TOS_72 said

  @Marta TAK, popieram należy też dołączyć!

 5. Mirek said

  Współczesne państwo to nie wieś sprzed 100 laty! Muszą w niedzielę pracować stacje paliwowe, pogotowie ratunkowe, policja, służby miejskie, wojsko, restauracje, dworce, autobusy.
  Ja jestem lekarzem i często kończę dyżur sobotni w niedziele. Gdzie mam kupić żywność?

 6. Mirek said

  I jeszcze jedno.
  Jestem wychowany religijne ale ciśnie się na usta: aby w niedzielę kościół odprawiał Msze św za darmo i nie zbierał tacy……..

 7. pugnus said

  No prosze a w heretyckiej ,wyplukanej juz z chrzescijanstwa Holandii w niedziele praktycznie wszystkie sklepy sa zamkniete!Praktycznie ,bo bywaja supermarkety otwarte od 12.00 do 14.00 i to nie w kazda niedziele,ale po tych godzinach gorzaly nie ma gdzie kupic(na stacjach benzynowych tylko napoje chlodzce) a melin tu nie ma!

 8. kasa said

  ad6. A kto Ci wymusza abyś dawał na tace? To jest co łaska nie chcesz to nie dawaj za Ciebie inni dadzą.
  Księża też ludzie i mają żołądki. Utrzymanie kościoła też kosztuje.

 9. Marta said

  A jacy z nas byliby chrześcijanie gdyby kapłani musieli żebrać o pieniądze?Powinnością wiernych jest utrzymanie Kościoła.Tam gdzie nie płacili to są sprzedawane.Przykładów mnóstwo.Np.we Francji 2800 kościołów jest do sprzedania.Jest też znamienne powiedzenie „kto w Kościół rzuci tego Pan Bóg nie zasmuci” i tego się trzymajmy.

 10. MArek said

  Może wprowadźmy ogólny zakaz handlu, po co handlować. Vide https://wirtualnapolonia.com/2016/03/08/kiszczak-byl-najskuteczniejszym-politykiem-iii-rp-wywiad-ze-stanislawem-michalkiewiczem/

 11. GromkiGROM said

  a ja jestem na NIE!

 12. gość said

  No to ja z innej beczki

  Najwyższa Izba Kontroli: Zakup Pendolino był bez sensu

  Według Najwyższej Izby Kontroli, PKP SA nieudolnie zarządzała holdingiem, PKP PLK nie potrafiły przygotować inwestycji, zaś zakup Pendolino nie miał uzasadnienia ekonomicznego.

  NIK ostro skrytykowała funkcjonowanie Grupy PKP SA w latach 2010-2013. Według NIK nie miał żadnego uzasadnienia i został źle przeprowadzony.

  Spółki PLK i PKP Energetyka nie przeprowadziły modernizacji, która umożliwiłaby ich wykorzystanie do podróży z prędkością powyżej 200 km/h. Do tego zaś ten tabor został zaprojektowany. Stwierdzono, że różnice w czasie jazdy i komforcie podróży pomiędzy włoskimi pociągami, a klasycznymi, uznano za nieznaczne.

  Podkreślono, że cena pociągów o prędkości maksymalnej do 190 km/h jest znacznie nisza niż Pendolino, zaś koszty serwisowania Pendolino są dwa razy wyższe niż pociągów standardowych. Według NIK, nawet modernizacja infrastruktury dla włoskiego pociągu nie wpłynie na skrócenia czasu jazdy.

  http://parezja.pl/najwyzsza-izba-kontroli-zakup-pendolino-byl-bez-sensu/

 13. jurek z (o')choty said

  Slusznie ! Tylko Kosciol ma prawo kasowac w niedziele!

 14. pawel59 said

  Te prymitywne polskie spoleczenstwo zatyra sie na smierc . A ja we Francji w fabryce PSA pracuje 35 godz. i iw niedziele nie robie zakupow bo carefur zamkniety.Popieram zakaz handlu w niedziele.

 15. justyna said

  Jestem na 1000000% za zakazem pracy wniedziele i cala moja rodzina tez! Kazdy powienien miec swiete prawo do jednego dnia odpoczynku, rodziny, relaksu!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: