Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

PiS obniży emerytury byłym esbekom? Kosztują nas do 8 miliardów złotych rocznie.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-10

Politycy Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli prace nad nową ustawą, która obniży emerytury około 24 tysiącom osób, które służyły jako funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej – ustaliło Radio ZET.

(fot. sxc.hu)

Kierownictwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i administracji chce odebrać wysokie emerytury byłym funkcjonariuszom SB. Zdaniem Jarosława Zielińskiego, który jest zastępcą szefa resortu odpowiedzialnym za nadzór nad służbami, ustawa będzie gotowa w ciągu dwóch miesięcy. Tak zwana ustawa deubekizacyjna, która przyjęta została przed ośmiu laty, według PiS, była nieskuteczna, ponieważ część byłych funkcjonariuszy przestała pobierać emerytury, a zaczęła renty, których wysokość nie była obniżana. – To będzie nowelizacja ustawy z czasów rządów PO-PSL. Nie może być tak, że w dalszym ciągu po tej obniżce, najwyższa emerytura esbecka przekracza 20 tys. złotych – mówił 25 lutego na antenie RMF FM Jarosław Zieliński. Minister zaznaczył, że emerytury trzeba obniżyć przynajmniej do średnich świadczeń z powszechnego ubezpieczenia społecznego. – To są osoby, które nie służyły polskim obywatelom i polskiej niepodległości, a Związkowi Radzieckiemu. To są prawa nienależnie nabyte, z których korzystali ci ludzie przez 26 lat w wolnej, niepodległej Polsce, co jest skandalem – przekonywał polityk.

W nowej ustawie, według ustaleń Radia ZET, PiS chce zawrzeć zapis o obniżeniu emerytur także tym funkcjonariuszom, którzy zostali pozytywnie zweryfikowaniu po 1990 roku. Przepisy prawdopodobnie będą zakładały, że uposażenie byłego funkcjonariusza po obniżce nie będzie mogło być niższe niż średnia krajowa emerytura.

Co ciekawe, szacunki MSWiA mówią o 8 miliardach złotych rocznie jako koszcie emerytury byłych esbeków.

Radio ZET, RMF FM

http://www.wprost.pl/ar/533444/PiS-obnizy-emerytury-bylym-esbekom-Kosztuja-nas-do-8-miliardow-zlotych-rocznie/

Komentarzy 15 do “PiS obniży emerytury byłym esbekom? Kosztują nas do 8 miliardów złotych rocznie.”

 1. solkraken said

  ops! nie będzie „naszych weteranów” stać na konserwację drogocennych sztucerów i abonamentów w kółkach myśliwskich ;))))

 2. Miś said

  Zrównać do systemu cywilnych świadczeń . Staż pracy , okres składkowy , średni zarobek , dostaje emeryturę to rentę się zabiera. no i maxymalny wymiar emerytury tak jak dla cywili

 3. Julka said

  Lepiej póżno niż wcale.

 4. fanta said

  A dlaczego nie wojskowych, a tylko służby bezpieczeństwa?

 5. Kwal said

  1500 zł.

 6. Stanisław said

  rzepiński ,bodnar i sn powiedzą ,że to wbrew konstytucji

 7. Bronisław said

  A kiedy PIS wprowadzi sprawiedliwe wynagrodzenia dla Polaków; czy to jest zgodne z Wolą Bożą (sprawiedliwe), aby tak zwani „swoi” zarabiali horrendalne kwoty (nawet kilkaset tysięcy PL), a drudzy „ryli nosem” za niespełna 2 tys. złotych?!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 8. Czołem Wielkiej Polsce said

  http://wpolityce.pl/media/284594-posiedzenie-sztabu-kod-w-wykonaniu-kabaretu-gorskiego-musimy-zebrac-kapital-sprzedajemy-rowery-futra-ja-zawieszam-placenie-alimentow-wideo

 9. Ali Baba said

  „chce odebrać wysokie emerytury byłym funkcjonariuszom SB.” TYLKO BYŁYM ESBEKOM..?!
  SĄ JESZCZE INNE PODMIOTY..I BĘDĄ PIENIĄDZE NA NAJNIŻSZE RENTY I EMERYTURY..

 10. pugnus said

  Najpierw trzeba oglosic wszystkie sluzby silowe PRL za organizacje zbrodnicze ,tak jak po wojnie postapiono z SS!Podobnie z kierowniczymi stanowiskami partyjnymi w PZPR!Dopiero po takim prawnym zabiegu obnizyc im emerytury do poziomu …rent ,ktore wynosza 870 zl .Panie Kwal ,1500 zl to nie zarobi nawet dziewczyna siedzaca w kasie supermarketu a wykonuje b. pozyteczna prace!

 11. Maryla Danuta said

  Trzeba jeszcze przypomnieć, że w PRL-u „budżetówka” bardzo wiele lat nie odprowadzała składek do ZUS-u i praktycznie – wojsko, ubecja, policja, urzędnicy państwowi – biorą emerytury z naszych składek i dlatego Polacy pracujący wiele lat – i płacący składki – dostają niestety grosze.

 12. Miś said

  Temat nr 1 to emigranci, przyjmujemy, czy też nie przyjmujemy.
  Może by tak politycy PIS rozpoczęli prace w tym kierunku, aby wykazać jakie koszty poniesiemy jako Naród Polski gdy przyjmiemy sobie „utrzymanków”, którzy przez wiele lat będą polaryzować politykę Polską.

 13. Pospieszcie się bo czas nagli , możecie stracić władzę i nic z tego
  Poń -ustawa
  wt – podpis
  Śr. – publikacja
  Czw — realizacja

 14. margreth said

  CO BY BYLO GDYBY BYLO…NA CO KOMU TAKIE GDYBANIE ?
  GDYBYM WIEDZIAL , ZE SIE PRZEWROCE , TO BYM SIE POLOZYL .

  N A S Z P A N J E S T P A N E M Z Y C I A I S M I E R C I !!!

  PREZYDENT P O L S K I
  POWINIEN JAK NAJPREDZEJ DOPROWADZIC DO INTRONIZACJI NASZEGO
  PANA JEZUSA CHRYSTUSA NA KROLA P O L S K I !

  I N T R O N I Z A C J A – C H R Y S T U S A – K T O L A !

  WLOS Z GLOWY WTEDY Z CALA PEWNISCA MU NIE SPADNIE !

  Nie ogladac sie na zadne dziwisze i nycze-
  niewiadomo kto oni?
  TYLKO WPATRYWAC SIE W NASZEGO PANA I ROBIC
  S W O J E !!!!

  Inaczej powinien traktowac to-jako ostrzezenie…mar
  Jeden Bog raczy wiedziec,jak sam sobie bez Niego poradzi?

 15. beata said

  Znowu wrzucą wszystkich do jednego wora tych co za PRL zajmowali się inwigilacją i tych co w SB pracowali już po kilkakrotnej weryfikacji(przez rok,dwa po Szkole Policyjnej zanim trafili do innych wydziałów)i już mają obcięte emerytury przez IV RP ,taka sprawiedliwosć?mam nadzieję że Pan Piotrowicz jako praworządny Polak zweryfikuje swoją gażę również do minimalnej płacy.Tak na marginesie przyjdzie czas na rozliczenie kolejnych służb które zmieniły nazwę a robią to samo,taka sprawiedliwosć dziejowa co Partia to zemsta na poprzednikach.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: