Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polityka imigracyjna w rozkroku. Sejm przeciwko relokacji, ale też i za przyjmowaniem uchodźców, czyli dalej polityka wsiowego przygłupa obowiązuje!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-10

Nie będzie ofensywy politycznej na rzecz zmiany decyzji z września ub. roku o relokacji 160 tys. uchodźców na terenie państw UE.  Polski rząd wprawdzie negatywnie ocenia zobowiązania podjęte przez ekipę PO-PSL, ale będzie je akceptował, restrykcyjnie stosując kryteria krajowej polityki uchodźczej. Odwrót jest ponoć niemożliwy.

Sejmowa dyskusja nad poselskimi projektami uchwał w sprawie polityki imigracyjnej państwa polskiego na forum UE i polityki imigracyjnej Polski nie przynosi nadziei na zasadnicze zmiany. Imigranci, wbrew oczekiwaniom społecznym, w Polsce się pojawią, a władze państwa nie będą podejmowały prób podważenia decyzji relokacyjnych podjętych przez Radę UE we wrześniu ub. roku. O zawarcie w uchwale stanowiska wzywającego do takich działań polski rząd wnioskował klub Kukiz’15.

Jak wskazał poseł sprawozdawca Szymon Szynkowski vel Sęk, komisja nie zaakceptowała tej poprawki uznając, że „ta decyzja, w sensie prawnym, obowiązuje i jakakolwiek ofensywa polityczna tutaj, czego dowodem jest też brak takiej ofensywy ze strony innych państw Grupy Wyszehradzkiej, nie byłaby uzasadniona”. Komisja ds. UE wsparła za to poprawki złożone przez PiS.

Po pierwsze, komisja wsparła tezę o jednoznacznie negatywnej ocenie decyzji rządu Rzeczypospolitej Polskiej, który wsparł podjęcie przez Radę Unii Europejskiej decyzji z dnia 22 września o relokacji 160 tys. uchodźców na terenie państw Unii Europejskiej. To było stanowisko rządu wbrew stanowisku pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej – wskazał sprawozdawca.

W projekcie uchwały znalazło się też wezwanie do tego, by „stosować w sposób restrykcyjny kryteria krajowej polityki uchodźczej”. To miałoby oznaczać, że to strona polska indywidualnie wskazywałaby osoby, które mogłyby przebywać na terenie naszego kraju. – W pierwszej kolejności priorytetem powinno być przyjmowanie dzieci, mniejszości religijnych oraz rodzin wielodzietnych. Uważamy, że polityka imigracyjna i uchodźcza powinna pozostać w rękach państwa polskiego i powinna być restrykcyjnie stosowana – relacjonował Szynkowski vel Sęk.

Sejm chce też w uchwale wyrazić sprzeciw wobec „ustanawiania w przyszłości jakiegokolwiek stałego mechanizmu alokacji uchodźców na terenie Polski” oraz wezwać „do niesienia pomocy humanitarnej w krajach objętych konfliktem zbrojnym oraz w krajach sąsiadujących.”

Jak wskazał poseł Dominik Tarczyński (PiS), taka uchwała jest niezbędna z uwagi na rozwój wydarzeń związanych z kryzysem imigracyjnym w Europie. – Bo jeżeli zgodzimy się na to, aby Unia Europejska decydowała, ilu imigrantów ma być w Polsce, na jakich terenach, jeżeli na 2 tygodnie przed wyborami rząd Platformy Obywatelskiej ogłosił przetarg na ośrodki dla uchodźców, nie konsultując tego w żaden sposób ani z samorządami, ani ze społeczeństwem, a teraz pani premier nie pamięta swojej decyzji, to to jest bardzo niebezpieczne. Naszym obowiązkiem jest zadbanie o bezpieczeństwo Polaków – mówił.

Parlamentarzysta podkreślał, że Polska chce pomagać ludziom w potrzebie i nie wyłamuje się z solidarności europejskiej, czego dowodem jest polski udział w akcjach humanitarnych. – Polska jest gotowa pomagać, Polska nie wyłamuje się z solidarności, ale powinniśmy pomagać tam, gdzie ta pomoc jest potrzebna, nie przez narzucone kwoty alokacyjne z Unii Europejskiej. Naszym obowiązkiem jest dbanie o bezpieczeństwo – dodał.

 

Przeciwko przyjmowaniu rozmytego stanowiska Sejmu protestował poseł Tomasz Jaskóła (Kukiz’15), który wskazywał, że polityka imigracyjna państwa powinna odzwierciedlać oczekiwania społeczne. – To nie państwo decydujecie o tej sprawie w tej Izbie. Mam nadzieję, że to wyraźnie wybrzmi: to obywatele mają decydować w referendum o tym, czy przyjmą, czy nie przyjmą jakiejkolwiek transzy relokowanych imigrantów bądź tzw. uchodźców – podkreślił.

Także poseł Robert Winnicki (Kukiz’15) wyrażał wątpliwości co do celowości przyjmowania projektu, który nic nie zmienia, a jest tylko próbą zatrzymania dalej idących pomysłów klubu Kukiz’15. Poseł nalegał, by w uchwale dopisać wezwania rządu do tego, by nie realizował fatalnej decyzji z września ub. roku przeprowadził ofensywę polityczną „na rzecz rzeczywistego wyjścia z tego kryzysu, którym może być jedynie ochrona granic Europy przed inwazją imigrantów.”

Winnicki sprawę skomentował też na swoim profilu na FB wskazując, że rządzący są przeciwko relokowaniu imigrantów… ale za ich przyjmowaniem. „PiS boi się jednoznacznych sformułowań. W toku prac komisji odrzucili projekt uchwały mojego autorstwa i zaprezentowali swój. Ich projekt krytykuje decyzję Unii o kwotach imigrantów i postawę rządu Ewy Kopacz o poparciu tej decyzji. Pięknie, ale co z tego? Najważniejszego zdania nie chcą zamieścić. A mianowicie takiego, by przeprowadzić na forum UE ofensywę polityczną na rzecz zmiany decyzji z 22 września. By nie przyjmować imigrantów. Chcieliby, a się boją – tak można opisać postawę partii rządzącej. Szkoda. Ciekawe czy zdadzą sobie wreszcie sprawę, że nie można tak długo stać w rozkroku – albo gorliwy euro-atlantyzm albo suwerenność państwa i tożsamość narodowa” – napisał poseł.

Projekt uchwały skierowano ponownie do komisji ds. UE.

Marcin Austyn

Read more: http://www.pch24.pl/polityka-imigracyjna-w-rozkroku–sejm-przeciwko-relokacji–ale-tez-i-za-przyjmowaniem-uchodzcow,41779,i.html#ixzz42W6iGrnG

Tytuł podpis

Komentarzy 25 do “Polityka imigracyjna w rozkroku. Sejm przeciwko relokacji, ale też i za przyjmowaniem uchodźców, czyli dalej polityka wsiowego przygłupa obowiązuje!”

 1. POLITYKA PIJANEGO PRZY PLOCIE said

  Nie tylko wsiowego przyglupa ale i zataczajacego sie po pijanemu rzy wsiowym plocie

 2. POLITYKA PIJANEGO PRZY PLOCIE said

  Co to znaczy: Sejm przeciwko relokacji? Przeciez relokacji NIE bedzie w wyniku weta Orbana. A wiec co sie Sejm po tym wecie wyglupia mowiac, ze jest przeciw. Przeciez to juz nie ma zadnego znaczenia!

 3. tiro said

  Czyżby właśnie wyszło szydło z worka? i strach opanował naszych rządzących? kto się boi już poległ!
  prof. Guz ma rację! my nie powinniśmy żadnych imigrantów z relokacji czy kwot przyjmować! Bo nie ma do tego podstaw prawnych!
  Od minuty 34

 4. Dziadek Orzechowy said

  Tak więc zapraszamy, otwieramy drzwi szeroko, i zapraszamy, gość w dom, Bóg wie po co!

  A, obietnice wyborcze to drobnostka, pewnie się znów przesłyszałem, starcza demencja, czy coś tam.

  A, Kukiz’15, też tylko dużo mówi, jakość nie widać ich w akcji zbierania podpisów, nie widać rozłożonych stoliczków z listami, no bo po co, już i tak po wyborach.

  A, jakby coś, to swoją listę z podpisami złożyłem osobiści Kukiz’15, zastanawiam się teraz, jaki los ją spotkał?

 5. Maryla Danuta said

  My nie chcemy żyć w państwie islamskim nie chcemy: ani szariatu, ani codziennych obaw przed wyjściem na ulicę kobiet, młodzieży i dzieci , nie chcemy gwałtów, napaści, nie chcemy żyć w ciągłym – nieustannym strachu o życie swoje i swoich bliskich !!! Niech wreszcie nasz rząd dowie się co dzieje się w krajach, w których są ci najeźdźcy, niech zastanowi się, jak zdoła ustrzec nas wszystkich !!
  Czy jest w stanie zapewnić Polakom bezpieczeństwo ? Czy wreszcie dotrzyma słowa danego Polakom, że będą mogli wracać z zagranicy, że kraj będzie się „rozwijać”, że będzie praca dla Polaków /bo póki co nadal jest wysokie bezrobocie/ !!
  Już mamy najazd Ukraińców ! A kiedy wreszcie wrócą do Ojczyzny Polacy z Kazachstanu, z Kresów, z Białorusi – jest ich nadal dużo oczekujących na powrót do Ojczyzny – i dla nich nadal nie ma warunków ich powrotu !! Nikt nie może zmusić Polaków do przyjmowania tej armii nachodźców, Jeśli rząd nie chce sam zająć stanowiska – niech przeprowadzi referendum – niech da szansę Polakom – żeby wypowiedzieli się, czy tego chcą !!

 6. Miś said

  @Maryla Danuta
  „Nikt nie może zmusić Polaków do przyjmowania tej armii nachodźców” – zmusi, jak znam życie, zmusi, i zrobią to nasi ….
  „Już mamy najazd Ukraińców !” – jak fundujemy kartę stałego pobytu i po 500 zł na dziecko, toć przecież trzeba być głupim, aby nie skorzystać

 7. lotos said

  Pewnie obecny rząd się zobowiązał, a z nas drwi. Nie podobają mi się gładkie, okrągłe słówka w odpowiedzi na pytania o nachodźców. My, Polacy tych gości nie chcemy. Dlaczego polski rząd działa na szkodę Narodu? Czy nie mają internetu? Czy nie czytają informacji o tragediach „gościnnych „narodów Europy? Czy nie słyszeli o gwałconych kobietach> O znęcaniu się nad białą młodzieżą? Czy chcą oglądać obcinanie głów maczetami na ulicach polskich miast? Mam wątpliwości, czy to faktycznie chrześcijański rząd.

 8. gość said

  Ks. Natanek – O Libii Kadafiego – [ciekawa analiza]

  10 Marzec 2016 https://youtu.be/sPoUNFFLqfw

  http://www.wicipolskie.org/?p=16549

 9. Miś said

  @Lotos
  „My, Polacy tych gości nie chcemy.” – my, to my, możemy sobie teraz w bucie palcem pomachać, teraz, to polityka, czyli władza, a ta się nie zmienia od pradziejów.
  I coś mi tu przypomina Fatimę Merkel.

 10. Miś said

  DlaCZEGO podszywasz się pod mój bardz stary nick ? Od kilku lat
  Nie stać cię na wymyślenia orginalnie swojego ?

 11. TOS_72 said

  @Maryla Danuta. Pani Marylo „Nikt nie może zmusić Polaków do przyjmowania tej armii nachodźców” …. musimy, musimy bo mamy kręgosłup z gumy to nie co PAN Orban i musimy słuchać i tańczyć jak masoni grają … wpędzonych do Polski przez Pana śwp. J. Kaczyńskiego w 2007r. https://www.youtube.com/watch?v=GwUXXHBcg5A a obecnie największy fermęciarZ świata i jego kompanija, Żyd Grzech Soros – finansuje całe multikulti i to jest jego radość widzieć jak słabnie i podupada Europa. Polska jest pod – batem i z dwoma gwiazdami masońskimi na skrzydłach niby GodłaPolskiego – synagoga szatana. INTRONIZACJA jedynie , ale się też boją jakaś część dychownych -masoneria kościelna z orędzi Matki Boskiej ks. St. Gobbi – ks. Adam Lenik Autor: CZASY OSTATECZNE.

 12. LM said

  Bardzo ciekawy artykuł.Dobry wieczór wirtualnapolonia.com.PiS,PO-PSL ale i Kanclerz Merkel ,w Niemczech nie decydują o „pomocy” czytaj inwazji ,Panów z krajów muzułmańskich.Tak samo pozbawieni są jakiejkolwiek decyzji…politycy w rządzie w Szwecji.Politycy mają strach i to fizyczny,przed własnymi protestami w swoich krajach jak i w Parlamencie EU,w którym jest również mały parlament Watykanu i mały parlament hebrejski czyli żydowski.
  Kto decyduje i opłaca „eksport” Panów z Afganistanu,Maroko,Libii,Syrii,Palestyny,Libanonu,Tunezji?Komu zależy na tej absurdalnej emigracji muzułmanów,którzy nigdy nie zaakceptują prawa w EU,w Polsce.Pomijam tradycje,wiarę.W Chinach,w Rosji,w USA muzułmanie muszą akcpetować prawa tych krajów a w Europie,kpią z prawa cywilnego,karnego,rodzinnego,patentowego,gospodarczego.Podejrzewam że polscy politycy tak jak w Niemczech,są szantażowani i pewne „osoby” grożą zamordowaniem polityków lub ich rodzin.To że pewne firmy w EU mają milionowe zyski z „inwazji” to wiemy.Uważam,że trzeba wspierać psychicznie polityków w Polsce,w Szwecji,w Niemczech aby pozbyli się strachu a w określonych sytuacjach,pomóc politykom zabezpieczyć ich rodziny i dzieci.Uważam,że w EU jest aktywna specjalna elita „specjalistów”,którzy szantażują i grożą politykom w Polsce,w EU.Nie wiem jak długo poradzi sobie Orban ale do dzisiaj jeszcze żyje i jest aktywny.Zdaję sobie sprawę że taka teoria i opinia jest wyjątkowo kontrowersyjna,jednakże,po rozmowach z politykami na różnych szczeblach systemu politycznego,z różnych frakcji politycznych w Niemczech,odniosłem wrażenie,że się nie tylko boją o swoje życie ale i o życie swoich rodzin,Prawdopodobnie,wielu z nich otrzymało ostrzeżenia od „specjalistów”.Pozdrawiam.

 13. lotos said

  @LM Najprawdopodobniej tak jest. Bardzo ciekawa analiza i chyba właściwa.

 14. jok said

  Widocznie tylko Węgrzy i chyba Czesi mogą:)))) A jeśli nawet w Łunii obawiano wię oporu ze strony dzisiejszego rządu, to chyba widać jak pięknie można rozgrywać „niezadowolenie z demokracji”.

  Taka szersza refleksja: wprawdzie rózni oficjalnie rządzący nad Wisłą są raczej posłuszni i ulegli wobec wielkich tego świata, czasem sarkając bardziej czy mniej, to jednak tym „wielkim” niezwykle pomaga granie na poczuciu winy, kompleksie niższości, poczuciu prowincjonalizmu itp itd

 15. gość said

  Marine Le Pen masakruje porozumienie UE z Turcją! Koniecznie obejrzyj!

  Marine Le Pen genialnie podsumowała wszelkie „porozumienia” z islamską Turcją. Trzeźwe spojrzenie z FrancjI! Brawo!

 16. wszystko w tym PiS w rozkroku. A najbardziej zdrowy rozsądek. said

  Lekarki alarmujące o skutkach ubocznych szczepień zostaną pozbawione praw do wykonywania zawodu!?

  Opublikowano 9 marca 2016

  Naczelny rzecznik odpowiedzialności zawodowej Naczelnej Izby Lekarskiej wszczął postępowanie wobec lekarek: dr n. med. Doroty Sienkiewicz i lek. Katarzyny Bross Grafn vol Wanderdorff, zarzucając im wypowiedzi „podające nieprawdziwe, niezgodne z aktualną wiedzą medyczną informacje o szkodliwości stosowania szczepień”.

  Postępowanie to wszczęto w oparciu o artykuł na portalu Prawy.pl:

  /http://prawy.pl/10642-mafia-szczepionkowa-w-polsce-siega-najwyzszych-szczebli//

  Zdaniem rzecznika odpowiedzialności zawodowej
  lek. Grzegorza Wrony ostrzeganie przed skutkami ubocznymi szczepień jest sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa [sic!].
  Co więcej, staje on w obronie ekspertów Ministerstwa Zdrowia, którym już posłowie podczas posiedzeń sejmowej komisji zdrowia udowodnili brak obiektywizmu i sprzeczność interesów, wskazując, iż osoby opłacane przez bezpośrednio zainteresowanych we wprowadzeniu konkretnych zapisów do ustawy nie mogą jednocześnie pełnić funkcji niezależnych ekspertów. Otóż zdaniem lek.Grzegorza Wrony
  nie ma ku temu żadnych przeciwwskazań, a przynajmniej tak wynika z pisma uzasadniającego wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec lekarzy, którzy wyrazili swój sprzeciw w tej sprawie.
  cd.

  http://prawy.pl/28152-lekarki-alarmujace-o-skutkach-ubocznych-szczepien-zostana-pozbawione-praw-do-wykonywania-zawodu/

 17. W wzwiazku z wypadkiem Prezydenta i wezwaniem Kaczynskiego bysmy byli czujni, …Tak „czujni bedziemy” jak PiS karze ale i dopilnujemy obietnic wyborczych.. a glowna to ZADNEGO MUZULMANSKIEGO IMIGRANTA w NASZEJ POLSCE a nie „postograglostolowym” kondominium.!!!! Jak widac Sejmowe ciury poselskie poraz koleny mamrocza i kombinuje….w tej sprawie…. Rzad Szydlo to samo….Tak wiec niech uwazaja bo cierpliwosci na manipulacje powoli brakuje Polakom w tej sprawie. PiS moze odejsc szybciej niz ostanim razem….i nawet symulowanie wypadku Prezydenta Dudy nie pomoze.

 18. wszystko w tym PiS jest w rozkroku. A najbardziej zdrowy rozsądek. said

  Opublikowano 9 marca 2016

  Lekarki alarmujące o skutkach ubocznych szczepień zostaną pozbawione praw do wykonywania zawodu!?

  http://prawy.pl/28152-lekarki-alarmujace-o-skutkach-ubocznych-szczepien-zostana-pozbawione-praw-do-wykonywania-zawodu/

 19. Kontra said

  Osobnicy odpowiedzialni za sprowadzenie powszechnego niebezpieczenstwa na Polakow w postaci inwazji islamistow powinni byc postawieni przed Trybunalem Stanu w rzeczywiscie wolnej Polsce.
  Na lawie oskarzonych obok klamczuchy Kopacz powinni sie takze znalezc ci z obecnie rzadzacych ktorzy nie zapobiegaja inwazji.

  Dzisiaj widac wyraznie jak brakuje w Sejmie silnej partii antysystemowej.
  Sam Winnicki i poslowie Kukiza to niestety za malo.

 20. Analityk said

  @Maryla Danuta #5

  Rząd jest tchórzliwy a ci z Po to ZDRAJCY. Jedni i drudzy nie dbają o Naród Polski a posłusznie wykonują polecenia p.Merkel i wrogów chrześcijańskich narodowych państw białego człowieka w Europie.

 21. Julka said

  Same dupki w Polsce rwą się do koryt. Ludzi o twardych kręgosłupach jak na lekarstwo, co świadczy o kondycji moralnej i głupocie Polaków. Ile to razy można się mylić? Orban zawetował relokację Merkelowej, a już Szydło bała się go poprzeć, mimo obietnic wyborczych. Potem się wyżalała, że wszyscy mówią o Orbanie a o jej stanowisku, że przyjmiemy tyle, ile zadeklarowała Kopacz ale nie więcej, nikt nie mówi. Obłudna baba, wstyd przed Węgrami, że mamy takie rządy. Jak mawia szanowny redaktor Michalkiewicz :wiele się musi zmienić, aby się nic nie zmieniło. Robią teatr dla maluczkich a karawana idzie dalej.

 22. Miś said

  >>> Europa na kolanach… > WITOLD GADOWSKI —> O negocjacjach z Turcją, —> wypadku Prezydenta Dudy i kolejna zagadka.

  http://gadowskiwitold.pl/komentarz-tygodnia-europa-na-kolanach

 23. gość said

  Pudzianowski wygrywa, Hejt Stop przegrywa! Prokuratura uznała, że wpisy sportowca były zgodne z prawem!

  Mamy znakomite wiadomości dla wszystkich fanów sportowca Mariusza Pudzianowskiego na którego kilka tygodni temu fundacja „Hejt Stop” doniosła do prokuratury z uwagi na jego wpis o uchodźcach.

  Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia postępowania przeciw Pudzianowskiemu.

  Śledczy uznali, że wpisy Pudzianowskiego nie wyczerpywały znamion przestępstwa. Przypomnijmy, że obecnego zawodnika MMA do prokuratury zgłosiła Joanna Grabarczyk z organizacji HejtStop.

  Mariuszowi Pudzianowskiemu życzymy wielu sukcesów sportowych!

  http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/5961-pudzianowski-wygrywa-hejt-stop-przegrywa-prokuratura-uznala-ze-wpisy-sportowca-byly-zgodne-z-prawem

 24. Miś said

  Jacek Pałkiewicz twierdzi, że otwartość europejskich polityków jest wręcz chora – „Poprawni politycznie europejscy liderzy zabrnęli w kwestii otwartości już tak daleko, że jest to wręcz chore”.

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,europa-poludniowa?zobacz/palkiewicz-poprawni-politycznie-europejscy-liderzy-zabrneli-w-kwestii-otwartosci-juz-tak-daleko-ze-jest-to-wrecz-chore

  „Wiadomo to nie od dziś. To jest proces, który postępuje. Wszystkie ukłony, które Europa robi w stronę muzułmanów, prowadzą do takiego stanu rzeczy. Gdy my wyjeżdżamy do krajów islamskich, to musimy się dostosować do panujących tam praw i uważać, by nikogo nie urazić swoim zachowaniem. Tymczasem oni przyjeżdżają do nas z nastawieniem, że wszystko im się należy, a nasi tchórzliwi politycy utwierdzają ich jeszcze w takim przekonaniu”.

 25. Miś said

  Szwajcaria chce oficjalnie wycofać akces do Unii Europejskiej
  http://parezja.pl/szwajcaria-chce-oficjalnie-wycofac-akces-unii-europejskiej/
  A oficjalnym powodem wycofania wniosku ma być kryzys migracyjny, z którym boryka się UE.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: