Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mówi Stanisław Michalkiewicz: Trybunałem w rząd.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-11

Felieton  •  Radio Maryja  •  10 marca 2016

Szanowni Państwo!

Wprawdzie teoria spiskowa jest potępiana przez mądrych, roztropnych i przyzwoitych, ale właśnie dlatego jest potępiana, że przy jej pomocy można wyjaśnić różne sprawy, w inny sposób niemożliwe do wyjaśnienia. Od teorii bowiem nie można wymagać zbyt wiele; wystarczy, żeby nie była wewnętrznie sprzeczna, no i przede wszystkim – żeby wyjaśniała różne tajemnicze zjawiska. Na przykład bez odwołania się do mojej ulubionej teorii spiskowej niepodobna wyjaśnić, dlaczego Niemcy, lobby żydowskie, a nawet Stany Zjednoczone, tak się przejmują stanem demokracji i praworządności w naszym nieszczęśliwym kraju. W takiej na przykład Arabii Saudyjskiej demokracji nie ma ani na lekarstwo, a nikt z tego powodu nie robi jej wyrzutów. Przeciwnie – Stany Zjednoczone uważają Arabię Saudyjską za swoją najukochańszą duszeńkę. Przecież nie dlatego, że nie ma tam demokracji, tylko z jakiegoś innego powodu. Na przykład – że Arabia Saudyjska nie tylko sprzedaje ropę naftową, ale w dodatku za uzyskane z tej sprzedaży pieniądze kupuje od Stanów Zjednoczonych broń, przekazując ją potem rozmaitym bezbronnym cywilom, którzy dzięki temu mogą walczyć o pokój i o zwycięstwo demokracji – na przykład z tyranem syryjskim.

Dlaczego syryjski tyran jest zły, a saudyjski dobry – tego bez odwołania się do teorii spiskowej wyjaśnić niepodobna, podobnie jak niepodobna wyjaśnić przyczyn zainteresowania Niemiec, lobby żydowskiego i Stanów Zjednoczonych sytuacją Trybunału Konstytucyjnego w naszym nieszczęśliwym kraju. Na przykład za Gierka nie było u nas Trybunału Konstytucyjnego, a Stany Zjednoczone, Niemcy, nie mówiąc już o Żydach, udzielały Polsce kredytów, podobnie zresztą, jak Związkowi Sowieckiemu, chociaż tam nie było Trybunału Konstytucyjnego jeszcze bardziej niż u nas. Tymczasem teraz słyszymy, że bez Trybunału Konstytucyjnego USA nie będą mogły się z nami przyjaźnić. I dopiero na gruncie teorii spiskowej okazuje, że nie chodzi tu o żaden Trybunał, bo pełni on tylko rolę pałki, której zarówno Niemcy, lobby żydowskie, no i oczywiście – Stany Zjednoczone używają do dyscyplinowania obecnego rządu w Polsce. Gdyby nie było Trybunału Konstytucyjnego, to znalazłyby jakąś inną pałkę, zgodnie z porzekadłem, że kto chce psa uderzyć, ten kij znajdzie.

A dlaczego Stany Zjednoczone próbują używać tej pałki do dyscyplinowania aktualnego rządu w Polsce? A dlatego, że po 18 czerwca ubiegłego roku przyjęły od najważniejszych ubeckich dynastii w Polsce, podżyrowaną przez ubeków izraelskich ofertę pomocy w utrzymywaniu w ryzach mniej wartościowego narodu tubylczego w zamian za możliwość kontynuowania okupacji naszego nieszczęśliwego kraju i pasożytowania na zasobach obywateli. Wprawdzie w związku z ponownym objęciem Polski amerykańską kuratelą Stany Zjednoczone wciągnęły Prawo i Sprawiedliwość na listę swoich, powiedzmy eufemistycznie – faworytów, ale wciągnęły na nią również starych kiejkutów. Z punktu widzenia potrzeb aktywnej amerykańskiej polityki w Europie Wschodniej PiS jest znakomitym kandydatem na dywersanta, bo bardziej nie lubi Rosji, niż kocha Polskę, a z kolei stare kiejkuty są jeszcze wygodniejsze, bo za napiwek zrobią wszystko, co im się każe i nie trzeba wobec nich udawać nie tylko partnerstwa, ale nawet przyzwoitości. Ponieważ na liście faworytów Amerykanie umieścili i PiS i stare kiejkuty, mamy w Polsce polityczną wojnę, którą można nazwać II wojną o inwestyturę. Gdyby tak nie było, gdyby stare kiejkuty nie zostały wpisane na listę amerykańskich faworytów, żadnej wojny by nie było, a każdy ubek ratowałby skórę na własną rękę. Ponieważ jednak są, to Amerykanie przy pomocy dyscyplinowania rządu pałką Trybunału Konstytucyjnego utrzymują między swymi faworytami równowagę, zgodnie z zasadą divide et impera to znaczy – dziel i rządź.

Niestety Polska na tym traci, bo rząd zmuszony do rywalizacji ze starymi kiejkutami o względy Naszego Największego Sojusznika, nie jest w stanie uzyskać dla Polski korzyści w zamian za udostępnienie Stanom Zjednoczonym polskiego terytorium dla potrzeb amerykańskiej rozgrywki z Moskalikami. Ponieważ Polska w razie czego ryzykuje zniszczeniem swego terytorium, Stany Zjednoczone powinny jej za jego udostępnienie odpowiednio wynagrodzić. Ale stare kiejkuty gotowe są udostępnić terytorium Polski za napiwek, więc w tej sytuacji i rząd nie tylko musi zadowalać się błyskotkami w rodzaju „rotacyjnej obecności” symbolicznego amerykańskiego kontyngentu, ale w dodatku musi też cierpliwie znosić ciosy pałką z Trybunału Konstytucyjnego. To wszystko łatwiej nam zrozumieć dopiero na gruncie teorii spiskowej i dlatego właśnie jest ona potępiana przez wszystkich mądrych, roztropnych i przyzwoitych, co to rozpoznają się po zapachu.

Mówił Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdą środę o godz. 20.50. Komentarze nie są emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.

Tu znajdziesz komentarze w plikach mp3 – do wysłuchania lub ściągnięcia.

 

Komentarzy 11 do “Mówi Stanisław Michalkiewicz: Trybunałem w rząd.”

 1. latarnik said

  Q..a, wygląda na to że wiosna będzie ich

 2. Tak BĘDZIE wygladało NASTĘPNE "posiedzenie" MŁUCKA Sejmu na ul.Wiejskiej, said

  Prezydent A.Duda wyciągnął lekką ręką 4 miliardy złotych z kiesy obrzydliwie „bogatego państwa” nad Wisłą i pojechał 15-XII-2015 do CZEKOLADOWEGO królestwa zabijaki Poroszenki, który razem z innymi banderowcami na ZAMÓWIENIE żydowskich nekonów z Waszyngtonu rozerwał sezonową „ukrainę” na kawałki za co dostał od Tuska, Komorowskiego, a teraz od A.Dudy wielki „kredyt finasowy”.

  Następnie na wspólnej z polskim prezydentem konferencji w Kijowie Poroszenko powiedział, że: „Polska jest oddanym i strategicznym partnerem Ukrainy” za ten PREZENT 1 miliarda EURO jaki został sprezentowany przez Dudę na konto w ten to sposób OKRADZIONEGO Polskiego podatnika.

  Po powrocie A,Dudy do Polski powstał na zamówienie Niemców KOD który WZORUJE się złodziejstwach, też warchlstwie banderowskich ukraińskich oligarchów.

  DLATEGO KOD M.Kijowskiego jutro urządzi w Polskim Sejmie identyczną MŁUCKĘ, też wzorując się na podpłaconych przez żydoskich nekonów z Waszyngtonu ZABIJAKACH z zdegenerowanego Kijowa:

  „Ukrainian Mortal Kombat: Верховная Рада” :

 3. nana said

  Nawiązując do sytuacji z TK w Polsce warto wspomnieć o paraliżu, jaki ma miejsce za oceanem. Mający większość w amerykańskim senacie Republikanie właśnie zapowiedzieli, że przez kolejnych 10 miesięcy będą blokowali powołanie do Sądu Najwyższego wskazanego przez Baracka Obamę sędziego. Nie odpuszczą dopóki wywodzącemu się z Partii Demokratów prezydentowi nie upłynie kadencja i kandydata na sędziego SN nie wskaże jego następca (prawdopodobnie Republikanin). Dlaczego Komisja Wenecka, UE i ONZ milczą? Dlaczego KOD – piszą na stronie niewygodne.info

  Rzeczywiście, dla Rzeplińskiego, Kijowskiego, PO, KOD jest to wiadomość niewygodna.

  Cały artykuł tu:
  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02888-Kryzys-konstytucyjny-w-USA-a-UE-i-KOD-milcza.htm

 4. Katolik said

  Lecz się idioto póki nie za późno. Co za idiotyczny artykuł i cały portal. Kij wam w oko, brunatne oszołomy.

 5. Pisze do tego , ktory to nagrywal z panem Michalkiewiczem: czy ty slyszales kiedykolwiek takie Audio pojecia jak: Eqalizer i Compressor ?!
  Czy wy potraficie nagrania Audio tak wypuscic jak normy swiatowe przewiduja czy nie? To wszystko brzmi jak przez trzy husteczki do nosa – bełkot i nic wiecej.
  Poczytal bym na te tematy!

 6. XYZet said

  Ad. 2 & 3
  Ile dostajecie od swoich mocodawcow za takie nie-mereytoryczne wpisy oraz plugawy jezyk?

 7. dariusz2b said

  Pan Michalczewicz mówi w moim języku to znaczy po Polsku i widzi zachowanie parchów żydowskich i tacy powinni być wszyscy Polacy jak jedna rodzina.

 8. gość said

  ■■ Ujawniamy! Oficer wojskowej „bezpieki” dostał ważne stanowisko w MSZ! ■■

  Materiały, do których dotarliśmy mrożą krew w żyłach …-

  Piotr Puchta – funkcjonariusz wojskowych służb specjalnych PRL, którego karierę w Zarządzie II Sztabu Generalnego WP, poprzedniczce WSI, wspierali generałowie Kiszczak i Jaruzelski został postawiony na czele ważnego departamentu MSZ. Jego ojciec Janusz Puchta był wiceszefem WSI i wieloletnim agentem II Zarządu Sztabu Generalnego WP w PRL.

  Ojciec i syn specjalizowali się w stosunkach polsko-izraelskich. Jako to możliwe, że rząd Beaty Szydło pielęgnuje takiego dyrektora w tak ważnym resorcie? Chcemy wierzyć, że to jedynie wypadek przy pracy.

  Biogramu Piotra Puchty darmo szukać w Internecie. Oficjalne notki biograficzne podają jedynie lakonicznie, że pracę w MSZ rozpoczął w… 1985 r. Jak ustaliliśmy przez wiele lat Piotr Puchta (syn wiceszefa Wojskowych Służ Informacyjnych) pracował w Izraelu i był oficerem spec służb wojskowych kierowanych przez gen. Kiszczaka w słynnej później z czasów WSI jednostce 3362 (pod takim samym numerem co Zarząd II funkcjonowały potem WSI). Teraz jest szefem Departamentu Afryki i Bliskiego Wschodu w MSZ kierowanym przez ministra Witolda Waszczykowskiego z PiS, co potwierdziło nam biuro prasowe ministerstwa.

  Czytaj całość:
  https://wzzw.wordpress.com/2016/03/11/%E2%96%A0%E2%96%A0-ujawniamy-oficer-wojskowej-bezpieki-dostal-wazne-stanowisko-w-msz-%E2%96%A0%E2%96%A0/

 9. Valdi said

  ad.4. Katolik to, TW „Prowokator”, kiedyś prawa ręka „Kistrzaka” – jeszcze nie w stanie spoczynku.

 10. tiro said

  odnośnie planów amerykańskich:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2015/11/30/legalny-przyczolek-obcych-na-terenach-polskich/

 11. adam ryglowski said

  XYZet – DO SZKOŁY !!!
  2 I 3 „za nie-mereytoryczne” , ale poparte faktami info . dostaną MNÓSTWO TEGO , CO SOBIE ŻYCZĄ , a za twoją bulesną opinię zarobiłeś tylko … na kopa .

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: