Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Polacy zwolnieni ze szwedzkiego aresztu. Nie udało się zebrać mocnych dowodów

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-12

Dwunastu Polaków, aresztowanych w lutym w Szwecji w związku z podejrzeniem planowania ataku na uchodźców, wyszło na wolność. Ośmiu zwolniono w ubiegłym tygodniu, a czterech pozostałych w środę. Sąd nadal czeka na akt oskarżenia, ale nie wiadomo, czy prokuratura w ogóle go złoży.

Jak powiedział gazecie „Aftonbladet” prokurator Nils Lundberg, w trakcie śledztwa nie udało się zebrać mocnych dowodów na winę Polaków.

Trzynastu Polaków w wieku od 17 do 40 lat zatrzymano 8 lutego wieczorem w Nynäshamn, niespełna 60 kilometrów na południe od stolicy Szwecji. Policja podejrzewała, że planowali napad na mieszkańców pobliskiego ośrodka dla uchodźców.

Noże, pałki, pręty

W samochodach Polaków funkcjonariusze znaleźli pałki, noże, metalowe pręty i siekiery. Kilka dni po zatrzymaniu 12 mężczyzn zostało aresztowanych – jeden z domniemanych sprawców nie był pełnoletni.

Narzędzia do pracy

Prokurator Lundberg podkreśla, że większość znalezionych przedmiotów to narzędzia pracy i trudno udowodnić, że miały być użyte w innym celu. Mężczyzn zatrzymano 750 metrów od ośrodka dla uchodźców, jednak żaden z nich nie zeznał, że zamierzali się udać właśnie tam.

Jak podawały nieoficjalnie niektóre szwedzkie media i polskie portale, planowany jakoby atak miał być zemstą za to, że imigrant mieszkający w ośrodku dla uchodźców napastował w lokalnym pociągu młodą Polkę.

Gazeta „Aftonbladet” pisała, że mężczyźni zwołali się na jednej z zamkniętych grup na Facebooku. Policjanci mieli otrzymać informację o planowanym ataku z kilku niezależnych źródeł, również dzięki infiltracji internetu.

IAR

Komentarze 3 do “Polacy zwolnieni ze szwedzkiego aresztu. Nie udało się zebrać mocnych dowodów”

  1. Alina said

    Szwedziątka jeszcze będą skamlać, żeby jacyś jurni Polacy zechcieli ich uratować z łam „imigrantów”

  2. DuchNSZ said

  3. solkraken said

    Poolacy nie powinni używać pejsbuka… „czarny lud” wszystko infiltruje ;)))

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: