Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent Macedonii: Uratowaliśmy Europę i nie dostaliśmy ani grosza.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-12

Prezydent Macedonii stwierdził, że Unia Europejska nie dba o Macedonię pomimo tego, że kraj “uratował Europę przed inwazją dżihadystów”, których Grecja była gotowa wysłać “szlakiem bałkańskim”.

Polityka imigracyjna Niemiec i UE okazała się katastrofalną – stwierdził prezydent Macedonii Ǵorge Iwanow w wywiadzie dla gazety Bild opublikowanym w piątek 11 marca. Za ofiarę tej katastrofy uważa swój kraj zmuszony do “płacenia za błędy UE”. “Z punktu widzenia humanitaryzmu Niemcy zachowały się prawidłowo, jednak z punktu widzenia bezpieczeństwa poniosły całkowitą porażkę.” – powiedział Iwanow.

Przekonuje, że Macedonia zaproponowała wymianę informacji o podejrzanych dżihadystach, jednak nie doczekała się reakcji ani ze strony Niemiec ani ze strony UE. “Gdybyśmy w kwestiach bezpieczeństwa nie polegali na sobie samych tylko na Brukseli, do nas już dawno napłynęłyby potoki dżihadystów” – przekonywał macedoński prezydent. Według jego słów władze Macedonii skonfiskowały u uchodźców 9000 fałszywych paszportów. Iwanow sugeruje, że z tymi dokumentami chcieli wkroczyć na “szlak bałkański” liczni radykalni islamiści.

“Macedonia nie będąc członkiem UE, broni Europę przed członkiem UE a dokładnie Grecją” – stwierdził macedoński prezydent, podkreślając, że Ateny były gotowe przepuścić przez granicę dalej do Europy posiadaczy fałszywych dokumentów. Jednak nawet pomimo tego “Europa nie dba o Macedonię” – podsumował Iwanow, sądząc, że “Grecja znowu otrzymała 700 mln euro od UE a Macedonia ani grosza.”

Macedonia od 2005 roku jest kandydatem do wstąpienia do UE. Kraj, do którego z Grecji kierują się imigranci, a następnie “szlakiem bałkańskim” na zachód Europy, pod koniec lutego 2016 roku przestał przepuszczać obywateli Afganistanu i zintensyfikował kontrolę dokumentów przybywających obywateli Syrii i Iraku. Kilka miesięcy wcześniej Skopie pozwoliło na wjazd tylko mieszkańcom tych trzech krajów.

29 lutego setki imigrantów próbowały przedostać się z Grecji na terytorium macedońskie przez metalowe ogrodzenie na granicy i zaczęli rzucać kamieniami w zagradzających im drogę policjantów. W odpowiedzi władze użyły gazu łzawiącego. W obecnej chwili na przejściu Idomeni na granicy grecko-macedońskiej znajduje się około 10 000 uchodźców.

 dw.com

Za: ndie.pl

 

Komentarzy 7 do “Prezydent Macedonii: Uratowaliśmy Europę i nie dostaliśmy ani grosza.”

 1. goj said

  To jest właśnie całe obłudne oblicze urzędasów z UE. To jest banda pejsatych złodziei i mącicieli, którzy pragną zniszczyć wartości chrześcijańskie i zrobić ze słabszych państw niewolników.

 2. solkraken said

  SSataniści ojro-SSowieccy są w zmowie z feudalnymi SSaudami ustanowionymi po IWŚ na tronie przez anglosaskich terrorystów… a i ich bękartem jest ISIS :(((

 3. Miś said

  „Macedonia od 2005 roku jest kandydatem do wstąpienia do UE.”

  Macedonia to się zastanowi, do jakiego klubu zamierza wstąpić (…)

  Szwajcaria chce oficjalnie wycofać akces do Unii Europejskiej
  http://parezja.pl/szwajcaria-chce-oficjalnie-wycofac-akces-unii-europejskiej/
  A oficjalnym powodem wycofania wniosku ma być kryzys migracyjny, z którym boryka się UE.

 4. rum said

  unia zwodzi Macedonie obietnicami i terminami, ale aby byc przyjetym do takiegu klubu musi udowodnic swa wole poddania i wspolpracy, co skrzetnie wykorzystuja rozne hieny unijne odpowiednio do takich zadan wyszkolone.

 5. pugnus said

  Macedonczycy nie rozumieja tego ,ze nie rzecz w tym ,ze uratowali Europe tylko w tym ,ze przeszkodzili jej w realizacji ciemnych planow odnosnie nasycenia obcym kulturowo elementem dotad spojnych bialych narodow europejskich. Symptomatyczny jest bowiem tytul felietonu na jednym z hol. portali ,ktory brzmi ::”Dlaczego Unia nie chce rozwiazac kryzysu imigranckiego?”.Niestety pewne procesy w glowach zachodnich Europejczykow posunely sie juz tak daleko ,ze prozno byloby doszukiwac sie w tym feleitonie proby analogii naplywu islamskiej dziczy z planem Coudenvove-Kalergi albo powolania sie na wypowiedzi przebywajacej w Szwecji Barbary Spectre,niemniej probuje sie w miare logiczny sposob wytlumaczyc niebywala bezradnosc elit europejskich wobec problemu,ktory bez trudu rozwiazalby kazdy uczen ostaniej klasy szkoly podstawowej.
  Obecnie wynosi sie pod niebo ostatni deal osiagniety z Turcja w Brukseli ,ktory na dobra sprawe oznacza niekontrolowany naplyw do krajow UE wszystkiego ,co dysponuje tureckim paszportem ,a wiec rowniez…. tych samych imigrantow ,ktorzy teraz koczuja w tureckich obozach a wkrotce z paszportami tureckim uzyskanymi za lapowki zjawia sie w Europie.!Kolejnym lapsusem jaki zaprezentowali komisary w Brukseli jest zapowiedz rozladowania gigantycznego ,bo liczacego 80 tys. nachodzcow korka ,jaki powstal w Grecji z powodu zamkniecia granicy przez Macedonie .Otoz uradzono ,ze bedzie sie miesiecznie przesiedlac po 6000 tych nachodzcow do”Europy” i lokowac ich w poszczegolnych „krajach czlonkowskich”!Pytanie do Waszcza :czy Polska ma byc rowniez jednym z tych …”krajow czlonkowskich”?

 6. Lubomir said

  Niemcy wciąż inspirują konflikty w Europie i poza nią. Broń Armii Ludowej NRD została sprzedana na Bałkany i Kurdom tureckim. To Niemcy zagrzewali swoją propagandą do wojny domowej w Jugosławii i do wojny Kurdów z Turcją – o tzw wolny Kurdystan. Materiały na temat rzekomej broni masowego rażenia w Iraku, wymyślili niemieccy wywiadowcy i niemieccy dziennikarze śledczy. Na tych fałszerstwach bazowali amerykańscy sztabowcy, przystępując do wojny przeciwko Irakowi.

 7. gość said

  Erika Merkel

  http://www.liveleak.com/view?i=95d_1457631384

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: