Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Aleksander Szumanski: Jakie prawo, taki kraj. Z prawa na lewo.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-14

Prawo, ze względu na wieloznaczność pojmowania, w tym różnice światopoglądowe wydających o nim opinie, jest pojęciem wyjątkowo trudnym do zdefiniowania. 

Prawo, a ściślej prawo w ujęciu przedmiotowym – system norm prawnych, czyli ogólnych, abstrakcyjnych i jednoznacznych dyrektyw postępowania, które powstały w związku z istnieniem i funkcjonowaniem państwa lub innego uporządkowanego organizmu społecznego, ustanowione lub uznane przez właściwe organy władzy odpowiednio publicznej lub społecznej i przez te organy stosowane, w tym z użyciem przymusu.
W Polsce istnieje upolitycznienie prawa, co uważa się za niedopuszczalne.
Przykładem upolitycznienia prawa w Polsce jest poprawność polityczna Trybunału Konstytucyjnego z jego prezesem prof. Andrzejem Rzeplińskim, pragnącym być nad władzą, przy trójpodziale władzy. Oczywistym celem upolitycznionego Trybunału Konstytucyjnego, opozycji parlamentarnej i poza parlamentarnej jest obalenie rządu Beaty Szydło i stwarzanie atmosfery absolutnego niekonstytucyjnego bezprawia rządzących. W tej atmosferze blokowany jest każdy rządowy krok wprowadzenia tak koniecznych reform po ośmioletnich rządach  aferzystów PO – ZSL(PSL), przy pomocy banksterskiej Nowoczesnej, wspieranej przez łżemedia mozolące się by chłoptysia noszącego onegdaj teczkę anty Polaka Leszka Balcerowicza wykreować na głównego opozycjonistę i po zamierzonym obaleniu prezydenta Andrzeja Dudy i rządu Beaty Szydło wykreować na premiera lub prezydenta.

Po przeciekach „wyroku” TK i „opinii” Komisji Weneckiej, tzw. Komitet Obrony Demokracji z tow. Mateuszem Kijowskim, Szetyną i przedstawicielami PSL przygotowują krwawy zamach stanu, mający na celu odzyskanie władzy przez pospolitych aferzystów, bandziorów gangsterskich, korupcyjnych i malwersantów społecznego mienia.
Szetyna wygraża, iż wyprowadzi miliony na ulice. Władzę ma objąć wojsko – takie są pogróżki przygotowywanej wojny domowej. Ma się też polać krew na polskim majdanie, straszy Jerzy Stępień b. prezes TK.

 

Aleksander Szumanski

podpis

Komentarzy 9 do “Aleksander Szumanski: Jakie prawo, taki kraj. Z prawa na lewo.”

 1. komentarze rodaków said

  Sondaż „Rzeczpospolitej”: Polacy po stronie Trybunału Konstytucyjnego

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sondaz-rzeczpospolitej-polacy-po-stronie-trybunalu-konstytucyjnego/yz86m0
  ***************

  ~Lamia :
  Kiedyś trafiłam na wypowiedź p. Wałęsy, który powiedział, że przegrał wybory na druga kadencję, bo nie wiedział, że p.Kwaśniewskiemu dopisali głosów.
  Zrozumiałam z tego, że p Kwaśniewski został wybrany nie przez naród a przez ludzi, którzy chcieli by wygrał wybory na prezydenta i którzy mieli możliwości by te wybory sfałszować.
  Nigdy nikt tej wypowiedzi nie nagłośnił ani nie polemizował dlaczego doszło do takiego przekrętu. Dzisiaj manipuluje się głosami TK .
  Przecież nikt z pracujących obywateli, którym zabrano OFE i wydłużono wiek emerytalny nie stanie w obronie TK, wręcz przeciwnie . Skąd więc aż tak duża liczba głosów???? Myślę że to kolejna manipulacja, tym razem to socjotechniczna propaganda. Myslę że zaledwie 8-10 % ludzi mogo głosowac za TK nie więcej.

  ~Józef K :
  Moim zdaniem to nie są żadni sędziowie TK. To są skompromitowani lewicowi dyspozycyjni politycy, których celem jest sparaliżowanie wszelkich działań i obalenie legalnych nowo wybranych władz w Polsce.Ci nikczemni tzw sędziowie tego TK z ich prezesem Rzeplińskim na czele zalegalizowali kradzież pieniędzy z drugiego filaru OFE. Której dokonał patologiczny PO-stkomunistyczny rząd Tuska wielu milionom Polaków z ich indywidualnych prywatnych kont. Te nasze ciężko zarobione pieniądze miały być dziedziczone lub przeznaczone dla nas na emerytury pod palmami….
  Precz z PO-stkomunistyczną Targowicą! Precz z tym skompromitowanym i znienawidzonym TK !

  ~obywatel :
  KOD to są homosowietikusy. W PRL było prawie 2,5 miliona członków PZPR, a większość z nich jeszcze żyje, np. Rzepliński, który był nawet sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim. Musimy czekać ze 40 lat aż ta hołota zejdzie z tego świata. Mojżesz wyprowadził z Egiptu Żydów, którzy byli przecież niewolnikami a do Ziemi Obiecanej musieli wejść ludzie wolni. Dlatego wszyscy z wyjątkiem Jozuego wymarli przez 40 lat na pustyni. Podobnie jest i teraz w Polsce. Ci ludzie maja umysły skażone ideologią marksistowską i ciągle będą niszczyć i mieszać. To jest współczesna Targowica, która nie może pogodzić się z przegranymi wyborami i skamle u obcych o interwencje w Polsce. To są zdrajcy.

  pipels :
  Głupi ten naród gdzie 45% popiera bezczelnych leni, pasożytow i darmozjadów, nie byłoby tego całego kryzysu konstytucyjnego gdyby ci panowie i panie z TK wzięli się uczciwie do pracy i rozwiązali te 200 zaległych spraw, no ale do tego by musieli porzucić wszystkie swoje inne intratne, dobrze płatne zajęcia , a tego nie chcą, bo przez ostatnie lata przyzwyczaili się do lekkiej pracy gdzie nikt nawet nie wie , że oni istnieją, nikt ich nie sprawdza ani nie kontroluje , a kasa płynie (powyzej 23 000 zł /miesiąc) , gdyby tak popracowali 5 dni w tygodniu po 8 h co najmniej, to szybko by mieli czyste konto i nikomu by nie przeszkadzało głosowanie 2/3 głosów , czy kolejność napływania spraw, bo gdyby rozpatrywali sprawy na bieżąco to nie miałoby znaczenia, tak że do roboty , zamiast płakać i biadolić , jak trzeba to potraficie szybko orzekać np.we własnej sprawie , a inne sprawy dotyczące obywateli macie gdzieś i mogą sobie leżeć latami.

 2. warto przemyśleć said

  Seryjny samobójca w reżyserii Donalda Tuska & Bronisława Komorowskiego

 3. Prawda nas wyzwoli said

  Historia o tym jak „nasi sojusznicy” zniszczyli jednego z najzdolniejszych Polskich generałów !

  Historię gen. Stanisława Sosabowskiego zna więcej Holendrów niż Polaków. Dokument nagrany w 2007 roku pt.: „Honor Generała” wyreżyserowany przez Joannę Pieciukiewicz przybliża sylwetkę założyciela i dowódcy 1-ej Samodzielnej Brygady Spadochronowej, Bohatera i Patrioty, który do końca wierzył, że stworzony przez niego oddział pomoże w Powstaniu Warszawskim. Tak się niestety nie stało… Gen. Stanisław Sosabowski w wyniku zrobienia z niego i jego jednostki kozłów ofiarnych skończył jako… magazynier. Podobno w fabryce, w której pracował młodzi ludzie na jego widok stawali i salutowali… Dopiero po 60 latach rząd holenderski przywrócił honor polskiemu bohaterowi wręczając pośmiertnie Order Brązowego Lwa i Order Wojskowy im.Króla Willema ( odpowiednika Polskiego Virtuti-Militari ). Warto nadmienić, że ordery Polakom wręczała sama Królowa Holenderska Beatrix, a uroczystość była transmitowana przez większość telewizji.
  Z Polski nikogo nie było (był to rok 2006).
  Dla Grochowa postać Generała jest szczególnie ważna ponieważ jako dowódca 21 pułku piechoty „Dzieci Warszawy” dowodził wszystkimi polskimi oddziałami w rejonie „Pododcinka Grochów” w 1939 roku.

 4. Prawda nas wyzwoli said

  2007 Honor Generała

 5. gość said

  Sponsor Gowin daje, czyli koryto z napisem Polska.

  Panu Gowinowi poświęciłem parę lat temu kilka tekstów*, bo uważam go za cwaniaka jakich mało i to nie jest epitet, a wyraz uznania dla jego umiejętności życia na koszt podatników.

  Nie sądziłem jednak, że p. Gowin ma zamiłowanie do sponsoringu, tym bardziej w wersji, że tak to ujmę, ekstremalnej.

  Ten prawie przewodniczący PO i minister w tej partii, a dziś po pivot’cie a la Gortat – minister w zbieraninie PiSu, został właśnie bohaterem pisowskiego Twittera dzięki zdumiewającemu wyznaniu.

  Wyznanie jest zdumiewające nie w swej treści, a bezczelności, bo ono znaczy, że p. Gowin zapłacił z pieniędzy frajerów, zwanych podatnikami p. Środzie za to, żeby lubiła PiS, a przynajmniej się do PiSu nie – pardon – do…, no wiecie Państwo co „do…”.

  Czytaj całość:
  http://blog.wirtualnemedia.pl/ewaryst-fedorowicz/post/sponsor-gowin-daje-czyli-koryto-z-napisem-polska

 6. anty*wariat said

  To nie tylko o odzyskanie władzy chodzi, ale o uniknięcie odpowiedzialności karnej za 8 letnie bezkarne łupienie Polski i Polaków. Teraz, kiedy pod makreli fotelem już pękają nogi – panika ich wzrasta. Obawiam się, że czarnoskóra armia najeźdźców jest przeznaczona do walki z Polakami. Jesteśmy w kleszczach. Z jednej strony – wrogo do nas nastawiona UE, a za ścianą i już w naszym domu – UPAińcy. Szkoda, że polscy politycy rozniecają nienawiść do Rosjan. Jesteśmy zdani tylko na siebie. Nikt nam nie pomoże.

 7. Jerzy Tatol said

  A ja Wam jak zdarta płyta powtarzam: BEZ REPOLONIZACJI I DEBOLSZEWIZACJI ANI RUSZ!

 8. gość said

  Władimir Putin rozkazał, aby rosyjskie wojska zaczęły opuszczać Syrię

  http://pikio.pl/wladimir-putin-rozkazal-aby-rosyjskie-wojska-zaczely-opuszczac-syrie/

 9. gość said

  Anders Breivik pozwał Norwegię za nieludzkie traktowanie. Sędziów powitał nazistowskim gestem

  W Skien rusza proces, jaki Anders Breivik, odbywający karę 21 lat więzienia za terroryzm, wytoczył państwu norweskiemu za „nieludzkie traktowanie”. Gdy tylko strażnicy zdjęli mu kajdanki, 37-letni Breivik odwrócił się do dziennikarzy i wyciągnął prawą rękę w nazistowskim pozdrowieniu.

  Breivik ocenia, że doszło do złamania Europejskiej Konwencji Prawa Człowieka. Nie podoba mu się, że jest odizolowany od świata zewnętrznego oraz że jego poczta jest cenzurowana. On chce mieć kontakty z innymi ludzi – powiedział jego prawnik Oeystein Storrvik przed procesem, który ma potrwać trzy dni.

  Zaostrzone rygory pobytu w więzieniu sprawiły, że Breivik był zmuszony przerwać e-studia na uniwersytecie w Oslo. Skarży się też na ograniczenie życia prywatnego.

  Tymczasem według przedstawiciela norweskiego wymiaru sprawiedliwości Mariusa Emberlanda, Brevik ma w więzieniu wyłącznie do swojej dyspozycji trzy pokoje: sypialnię, gabinet do nauki oraz salkę treningową. Każdego dnia ma prawo na krótki spacer po więziennym ogrodzie.

  Ma dostęp do telewizora, komputera bez podłączonego internetu oraz zestawu gier komputerowych.

  Czytaj całość:
  http://www.rmf24.pl/raporty/raport-zamachy-w-norwegii/fakty/news-anders-breivik-pozwal-norwegie-za-nieludzkie-traktowanie-sed,nId,2162851

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: