Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Dariusz Matecki: To KOD, PO, Nowoczesna i Trybunał Konstytucyjny są zagrożeniem dla demokracji w Polsce! (wideo)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-14

Nie da się już słuchać medialnego bełkotu o rzekomym „łamaniu demokracji”, wyprowadzaniu ludzi na ulice czy o międzynarodowych sankcjach.
Polacy zrozumieli, że Komitet Obrony Demokracji broni interesów zagranicznych banków i korporacji oraz ładu ukształtowanego po Okrągłym Stole.
Dość tego, dość III RP. 

Komentarzy 6 do “Dariusz Matecki: To KOD, PO, Nowoczesna i Trybunał Konstytucyjny są zagrożeniem dla demokracji w Polsce! (wideo)”

 1. gość said

  Pracujemy znacznie więcej niż Zachód, a zarabiamy kilka razy mniej. Polska najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy!

  Statystyk nie da się oszukać. W latach 2005-2014 Polska była najobficiej drenowanym z kapitału państwem Europy! Zagraniczne koncerny, firmy i instytucje traktowały nasz kraj jak dojną krowę. W ciągu tych kilku lat z Polski wyprowadzono równowartość około 540 mld zł! Z tego właśnie powodu, mimo że jesteśmy znacznie bardziej wydajnym i pracowitszym narodem niż inne nacje UE, to zarabiamy od nich kilkukrotnie mniej. Ta różnica w zarobkach najzwyczajniej w świecie jest transferowana na Zachód.

  Statystyki bilansu płatniczego publikowane przez NBP są zatrważające. Z Polski w latach 2005-2014 szerokim strumieniem wypływały najcenniejsze owoce wzrostu gospodarczego. Obce państwa oraz zagraniczne koncerny traktowały nasz kraj przede wszystkim jako rynek zbytu dla swoich dóbr i usług, a zatrudniani tutaj ludzie byli dla nich tanią siłą roboczą (wypłacano im groszowe pensje – co najmniej kilkukrotnie niższe, jeśli porównamy je z wynagrodzeniami obowiązującymi na Zachodzie). Byliśmy – i w sumie jesteśmy nadal – zwykłą dojną krową.

  Zagraniczne montownie, magazyny czy centra usług płacą nam 3, 4-krotnie niższe pensje niż pracownikom zatrudnionym w swoich krajach. Gdy do tego doliczymy kosztujące naprawdę ciężkie pieniądze różnego rodzaju opłaty licencyjne za możliwość używania przez lokalne oddziały zagranicznych przedsiębiorstw znaków firmowych i towarowych swoich właścicieli, jak również drenujące wysokim oprocentowaniem i kosztami obsługi kieszenie zwykłych ludzi zagraniczne banki, to mamy jasną odpowiedź dlaczego w Polsce nadal na wszystko brakuje pieniędzy. Wspomniane 540 mld zł, które w latach 2005-2014 wypłynęły poza granice naszego kraju, to odpowiedź na wszystkie deficyty i braki, które nas obecnie nękają.

  Kto wie, może sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczje, gdyby nasze elity polityczne na początku istnienia III RP zastosowały się do rad Milton Friedman – noblisty i guru wolnorynkowej ekonomii. W 1990 roku ostrzegał on Polaków w sposób następujący:

  „Pamiętajcie jedno: zagraniczni inwestorzy nie będą inwestować w Polsce po to, by pomóc Polsce, lecz po to, by pomóc sobie. Cudzoziemcy powinni mieć pełną swobodę inwestowania w Polsce, ale tylko wtedy, gdy będzie to w interesie Polski. Można to zrobić poprzez stworzenie cudzoziemcom takich samych reguł gry, jakie obowiązują Polaków, nie należy dawać im żadnych specjalnych przywilejów, ulg czy zwolnień podatkowych”.

  Niestety, wszystko co działo się później było zaprzeczeniem jego słów…

  http://niewygodne.info.pl/artykul6/02892-Pracujemy-wiecej-a-zarabiamy-znacznie-mniej.htm

 2. pugnus said

  Zadziwia mnie ta ciagla egzaltacja KOD-em i l otaczjajaca go ideologiczna otoczka!Przeciez w istocie mamy tu do czynienia z bankrutami ,ktorzy odreagowywuja swoje frustracje z powodu straty koryta!Rowniez ilosc przewalajacych sie przez ulice polskich miast hord nie powinna byc niespodzianka .W koncu elektorat przegranych liczy cos pod 40%,jezeli zsumujemy wszystkie wyniki ostatnich wyborow do Sejmu,wiec na ulice ma kto wyjsc !.Nalezy wiec to wszystko traktowac z przymruzeniem oka ,zwlaszcza ,ze srednia wieku tych tlumow wynosi ok. 55 lat!Nie sa oni w stanie nic zrobic poza krzykiem ,zmyslnymi haslami czy gwizdaniem.Oczywiscie wazny jest aspekt tzw. uzytecznych idiotow ,ktorych w Polsce nie brakuje i ktorzy byc moze glosujac kiedys na PiS dzisiaj ,pod wplywem KOD-owskich spedow i TVN -owskiej propagandy ,moga przejsc na druga strone barykady!Tych powinna mitygowac TVP ,ale jezeli przeprowadza sie w niej czystki w ktorych ofiara pada Rachon ,to trudno z tej strony czegos oczekiwac.
  Jezeli jednak w Polscer mialyby wybuchnac rozruchy w stylu Majdanu to ich sprawcami nie beda resortowe dziadki i babcie wloczacy sie w pochodach KOD-u tylko …ochroniarze zatrudnieni w licznych firmach ochroniarskich znajdujacych sie pod kontrola b.WSI-okow i SB-kow!Tylko stamtad grozi PISowi wielkie niebezpieczenstwo i pierwsza potrzeba chwili jest szybkie stworzenie aparatu silowego mogacego dac odpor temu zagrozeniu.Niestety czystki w policji i wojsku sa za plytkie,czemu dziwic sie nie mozna ,bo taki MSWiA jest w rekach banderowcow ,o czym swiadczy kuriozalna odpowiedz dana Winnickiemu w kwestii tolerowania przez rzeczone ministerstwo ,antypolskiej dzialalnosci mniejszosci ukrainskiej w Polsce!

 3. pugnus said

  test

 4. Maryla Danuta said

  Wreszcie ktoś zauważył, to zagrożenie dla suwerenności Polski czyli: KOD, Petru z nowoczesną, fałszywy sędzia: Rzepliński z TK. Schetyna z Neumanem , Budką i resztą tej złodziejskiej bandy !! Czas najwyższy – rozliczyć tych oszustów – którzy walczą o pełne koryta dla siebie, a Polska i Polacy – są dla nich niczym !!! My Polacy powinniśmy im wszystkim urządzić taki Majdan, ŻEBY WRESZCIE UCIEKALI Z POLSKI – GDZIE PIEPRZ ROŚNIE – bo to nie są w ogóle Polacy – tylko jakieś ohydne pomioty niby ludzkie !!!

 5. Analityk said

  @Pugnus #2

  „…taki MSWiA jest w rekach banderowcow ,o czym swiadczy kuriozalna odpowiedz dana Winnickiemu w kwestii tolerowania przez rzeczone ministerstwo ,antypolskiej dzialalnosci mniejszosci ukrainskiej w Polsce!”.

  Bardzo mnie cieszy, że wreszcie są ludzie którzy to widzą. Przecież tych potomków banderowców jest tam pełno i oczywiście w policji ze szkoły w Szczytnie i innych. Przecież w te okolice przesiedlono morderców Polaków w operacji Wisła. Nienawiść banderowców widac było w napadach na ludzi biorących udział w marszach niepodległości. Z jaką wściekłą nienawiścią i zapalczywością bili oni Polaków.
  Trzeba doprowadzić do tego aby na ŻADNYM stanowisku decyzyjnym i w resortach siłowych jak policja czy wojsko pracowali TYLKO Polacy – żadnych kundli których jedno z rodziców jest Ukraińcem, żydem, Rosjaninem, Niemcem, jakimś skośnookim bądź członkiem jakiegoś innego kraju azjatyckiego czy afrykańskiego.

 6. Wieża ciśnień said

  Jeśliby spojrzeć na to co się dzieje w Polsce przez pryzmat tworzenia V kolumny, wówczas wiele niewytłumaczalnych aspektów stanie się zrozumiałymi.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: