Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

KOD zalega z płatnościami dla protestujących?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-15

>Choć wiadomo (o zgrozo), że spora grupa “obrońców demokracji” na antyrządowe protesty wybiera się z własnej, nieprzymuszonej woli, to niejednokrotnie prawdą okazywała się być “pisowska teoria spiskowa” mówiąca o opłacanych demonstrantach. Głównie opłacani mieli być młodzi ludzie, których na tych protestach bywa niezwykle mało.

Nie szukając daleko sięgnijmy do pierwszej połowy grudnia ubiegłego roku. Nowo powstały “Komitet Obrony Demokracji” zarzekał się, że każdy z protestujących i każdy z koordynatorów regionalnych działa w szeregach KOD spontanicznie, za darmo, “dla dobra Polski”. Szybko okazało się, że to swoista bujda na resorach. Niedociągnięcia w płatnościach na tyle zirytowały zatroskanych o losy ojczyzny działaczy KOD, że postanowili obnażyć swoich szefów, mówiąc tu i ówdzie, że umówione kwoty za demonstracje albo nie były wypłacane, albo były obcinane. Wyciekła nawet… lista płac.

 

Nikomu nic nie płaciliśmy – w grudniu odpierał zarzuty Mateusz Kijowski (lider KOD) w rozmowie z Super Expressem. – Ta sprawa jest już zgłoszona do prokuratury. To jest fałszerstwo dokumentów i podrobienie podpisu. Nigdy taki dokument nie istniał – mówił. Jednak nigdy później nie słyszeliśmy, by takie postępowanie się toczyło. Sprawa ucichła.

Był jeszcze incydent z człowiekiem, który przed telewizyjnymi kamerami zaczepił Ryszarda Petru, upominając się o “pieniądze za wyjście na ulicę”. KOD stwierdził oczywiście, że to człowiek nasłany przez PiS i prowokator.

Najbardziej szokujące było chyba to wideo, gdzie jeden z organizatorów antyrządowych protestów wprost mówi o kwotach wypłacanych demonstrantów. Jak widać i słychać, chętnych do łatwego zarobienia kilkudziesięciu złotych jest tak wielu, że ciężko “wstrzelić się” w wolny termin.

Zwykli demonstrujący inkasują mniejsze kwoty. Natomiast koordynatorzy, jak powszechnie wiadomo, otrzymują od 400 do nawet 900 zł. Skąd Komitet Obrony Demokracji ma tak ogromne fundusze, by płacić tysiącom demonstrujących?

Za: http://newsweb.pl/2016/03/14/kod-zalega-z-platnosciami-dla-protestujacych/

Komentarzy 11 do “KOD zalega z płatnościami dla protestujących?”

 1. dariusz2b said

  Czułem to w kościach, że to Kolaborancka Organizacja Diaspory żydowskiej i tak się broni demokracji za srebrniki.

 2. eter said

  Pierwsza lista płac, która wypadła na widok publiczny była na Mazowszu. Podczas manifestacji w Białymstoku, młodego człowieka policja wylegitymowała dlatego, że miał w ręku listę płac. Osoby trzymające baner powinny być zapytane, kto im płacił. Służby szybko doszłyby do źródła. Kto ma internet – ten od dawna poznał wiele informacyjnych ciekawostek dotyczących KOD. Jak długo jeszcze płatni awanturnicy będą publicznie namawiali do rozlewu polskiej krwi?

 3. lektor said

  Młodzież Wszechpolska demaskuje spontaniczność manifestantów z Komitetu Obrony Debili w Białymstoku. https://www.youtube.com/watch?v=hFWQoNTzNtM

 4. polak nie idiota said

  Nieudolana prowokacja pisdzielcow bu ha ha ha ha ha

 5. Svensson said

  Jak zwykle, szabesgojom sie nie placi bo to przeciez narod mniej wartosciowy. Do sadu nie pojda, bo sady sa po naszej stronie.

  W Kijowie na Majdanie placili gotowka 20 dolarow za dzien. Na zadne listy plac by sie nie zgodzili, bo wiedza jak sie robi interesy z narodem wybranym. A polaczki nadal naiwni po trzech wiekach oszukiwania.

 6. Konstytucja wymyślona przez Kwaśniewskiego i Millera - tautologie i sprzeczności said

  Stanisław Janecki o konstytucji i Komisji Weneckiej

 7. Konstytucja wymyślona przez Kwaśniewskiego, Mazowieckiego i Millera - tautologie i sprzeczności said

  Ponoć w tej konstytucji mieszał mocno także nieboszczyk Tadzio Mazowiecki.

 8. Konstytucja wymyślona przez Kwaśniewskiego, Mazowieckiego i Millera - tautologie i sprzeczności said

  Kto stoi w głębi za KOD em Stanisław Michalkiewicz w Brzozowie
  cz. 3/3

 9. Konstytucja wymyślona przez Kwaśniewskiego, Mazowieckiego i Millera - tautologie i sprzeczności said

  Kto stoi w głębi za KOD em Stanisław Michalkiewicz w Brzozowie cz 3/3

 10. lektor said

  #7 . Mieszał, mieszał. Pamiętam obrady sejmu, na których był w tej kwestii aktywny.

 11. XYL 73/88 said

  Jeśli faktycznie się z nimi nie rozliczył, to prawdopodobnie będą go prosić siłą, a wtedy będzie mordobicie na manifestacji i powie, że to prowokacja. Może być kabaretowo.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: