Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ubój rytualny dozwolony. Cierpienie zwierząt dla zysku

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-15

No i się wszystko wydało. Niby nie istotna informacja, która mogła by tylko zainteresować zwolenników ochrony zwierząt. Dla mnie jednak ta wiadomość ma szerszy wymiar. Powiem w prost. Nasz kraj jest szykowany pod zasiedlenie muzułmanami i żydami. Te obce nam nacje nie jadają mięsa zwierząt zabitych w sposób jaki od pokoleń u nas jest stosowany. Oni zabijają zwierzęta tak by się wykrwawiły przy pełnej świadomości. Teraz nasze władze chcą w pełni zalegalizować ten barbarzyński sposób zabijania istot żywych. Moim zdaniem cofamy się do średniowiecza zrównując się z dzikimi muzułmanami. Nie możemy na to pozwolić by zniżyć się do ich poziomu.
Tomek Teterycz, fb


 

Muzułmański ubój rytualny w południowoafrykańskiej Lenasi po Johannesburgiem. Takie praktyki będą dozwolone również w Polsce /AFP

W piątek opublikowany został projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt. Zezwala on na rytualny ubój zwierząt. Wszystko to w celu dostosowania do unijnych regulacji – przekonuje resort rolnictwa. W rzeczywistości celem jest umożliwienie eksportu mięsa zwierząt zabijanych bez ogłuszania.

Jak przypomina na łamach „Rzeczpospolitej” specjalizująca się w tematyce prawnej ochrony zwierząt adwokat Katarzyna Topczewska, „unijne rozporządzenie nakazuje ogłuszać zwierzęta przed śmiercią, pozwala jednak na odstępstwa w razie przeprowadzenia uboju zgodnie z obrzędami religijnymi”.

„Z projektu nowelizacji wynika, że taki rytualny ubój będzie w Polsce dozwolony. Niestety, nie wprowadza żadnych szczegółowych zasad jego dokonywania. To otwarcie furtki do nadużyć” – zaznacza prawniczka.

Resort rolnictwa powołuje się na wyrok Trybunały Konstytucyjnego z 2014 roku, według którego przepisy zakazujące uboju bez uprzedniego ogłuszania naruszają konstytucyjną zasadę wolności religijnej.

„Uważam, że powinniśmy dążyć do całkowitego zakazu uboju rytualnego w Polsce, a jeśli już musiałby być dopuszczony, to tylko na potrzeby zarejestrowanych mniejszości wyznaniowych” – komentuje Topczewska na łamach gazety.

Jak podkreśliła w rozmowie z portalem Interia prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” Ewa Gebert, „wyrok Trybunału Konstytucyjnego mówi o pozwoleniu na ubój rytualny dla mniejszości religijnych, ale też daje przyzwolenie na wywóz mięsa”. Tym samym dzięki nowelizacji Polska będzie mogła eksportować mięso z uboju rytualnego, co – bez wątpienia – spowoduje nasilenie praktyki zabijania zwierząt bez uprzedniego ogłuszania w polskich rzeźniach. Wiele zakładów zarabia fortuny na eksporcie mięsa do Izraela i krajów muzułmańskich.

Prezes Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt „Animals” nie ma wątpliwości, że taka a nie inna treść orzeczenia podyktowana została kwestiami ekonomicznymi i finansowymi, a wyrok otworzył drogę do uboju w celach komercyjnych.

– Przecież polskie społeczeństwo jest przeciwko ubojowi rytualnemu, który jest zwykłym znęcaniem się nad zwierzętami, bo tak trzeba nazwać zabijanie zwierząt bez wcześniejszego ogłuszania – powiedziała Interii.

Najwyraźniej Ministerstwo Rolnictwa nie zwraca uwagi nie tylko na przekonania Polaków, ale też ogromne cierpienie zabijanych bez ogłuszania zwierząt. Wszystko to dla zysków jednej grupy społecznej.

– Trzeba zaznaczyć, że pomiędzy ubojem rytualnym bez ogłuszania, a ubojem po uprzednim ogłuszeniu zwierzęcia jest zasadnicza różnica. Zwierzę ogłuszone zdecydowanie mniej cierpi. W trakcie uboju rytualnego zwierzę jest w ogromnym stresie i bólu, a bolesna śmierć trwa nawet kilka minut (ok. 2o min, – Admin)- dodaje Gebert.

 

AW

http://m.interia.pl/fakty/news,nId,2162038

Komentarzy 21 do “Ubój rytualny dozwolony. Cierpienie zwierząt dla zysku”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Czytalem o tych podchodach w Nieznprzeciwko temu
  swiadomemu barbarzystwu, chociaz w formie petycji.

 2. eter said

  Czy cywilizowany naród może zniżać się do poziomu dziczy? Czy to wprawka do oswojenia nas z widokiem zabijania maczetami ludzi na ulicach? Jeśli ktoś jest w stanie zabić świadome zwierzę, któremu z oczu ciekną łzy, to bez wahania zabije też człowieka.

 3. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Oj oj, ale mi komputer wycial numer.
  Mialo byc: „czytalem o tych podchodach w Nieznanym Swiecie.
  Moze mozna by oglosic jakas petycje przeciwko temu swiadomemu barbarzynstwu?”
  Przepraszam, chyba sie mi klawiatura przegrzala.
  Dobrze, ze sie konczy lato.

 4. someone said

  Ad 2 To prawda.Najzwyklejszy robotnik/rzeznik jest w stanie zabic i pociac czlowieka na kawalki.Znam taki przypadek.

 5. Teraz wiadomo dlaczego mamy „koszerny” TK zoorganizowany Polakom przez zydokomuna od 1985. Nie tylko po to by robic „stajnie Augiasza” z Sejmu i majstrowac przy kazdej Ustawie ale takze by w nieskonczonosc „tresowac” Narod Polski zgodnie z wytycznymi Sanhedrynu.Wystarczy popatrzec na geby glabow z TK by uswiadomic sobie kto zacz.

 6. Julka said

  TK najpierw orzekł, że ubój rytualny w polskim systemie prawnym jest niedozwolony, potem pod naciskiem rozmaitego lobby PSL drążył temat, że zakaz barbarzyńskiego uboju to straty dla rolników (co jest ewidentną nieprawdą, bo zarabiają rzeżnie, pośrednicy i sprzedawcy). W sklepach wołowina jest bardzo droga i w żaden sposób nie wpływa to na zysk rolnika, który sprzedając bydło nie wie zwykle jak zostanie ubite. Podejrzewam, że wołowina z detalu pochodzi z uboju rytualnego i dlatego jej nie kupuję. Gdyby zwierzęta ubijano w sposób cywilizowany, pewnie i ceny byłyby niższe (bez koszernych podatków, specjalnych morderców zwierząt i opłacanych kontrolerów koszer uboju)
  Zatem rychło TK zdanie zmienił i zawyrokował, że zabijanie rytualne zwierząt w Polsce jest zgodne z obowiązującym prawem, bowiem zasada wolności religijnej mikroskopijnej statystycznie grupy jest chroniona konstytucyjnie ( i w konsekwencji demokratyczna większość ma jeść wołowinę koszer albo wcale jak się nie podoba). Niedługo inna mniejszość zacznie się domagać realizacji swojej wolności religinej tj. nakazu nawracania na islam pod rozmaitymi rygorami. Czy Rzepliński powie co to, to nie? W Konstytucji nic się nie zmieniło.

 7. lektor said

  http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/225461-wyrok-trybunalu-konstytucyjnego-usankcjonowal-uboj-rytualny-ale-watpliwosci-moralnych-nie-rozwial

 8. Bronisław said

  Jak to można rozumieć, że w Polsce, w której życie społeczno-gospodarcze funkcjonuje na gruncie Cywilizacji Łacińskiej dopuszcza się możliwość tak zwanego „rytualnego uboju”?!!! Króluj Nam Chryste!!!

 9. czytelnik said

  ministerstwo rolnictwa jest w rękach PIS-u. to już kolejny dowód na to, że PIS tak samo, jak poprzednicy chodzi na krótkiej żydowskiej smyczy. oczywiście wzbudzają sympatię w związku z jawnie antypolskimi manifestacjami KOD-u i atakiem różnych struktur lewackiej Unii Europejskiej. niestety co do istoty, w zakresie istotnych decyzji, o których można się dowiedzieć z mediów drugiego, czy nawet trzeciego obiegu, okazuje się, mocodawcy władzy zostali ci sami. (pożyczka dla Ukrainy, zwiększanie długu emisją obligacji, popieranie ukraińskiego reżimu, poszerzanie listy obowiązkowych szczepionek itd.)

 10. Gość said

  Okropne!

  Nie da się tego usprawiedliwiać, szczególnie „religią”.

 11. gość said

  X. Trzeciak: UBÓJ RYTUALNY – wstęp

  UBÓJ RYTUALNY
  W ŚWIETLE BIBLII I TALMUDU

  KS. DR. STANISŁAW TRZECIAK

  INSTYTUT BADAŃ LITERACKICH PAN

  biblioteka

  00-330 Warszawa, ul. Nowy Świat Tel. 26-68-63

  WARSZAWA 1935

  SKŁAD GŁÓWNY WARSZAWA. KSIĘGARNIE: KRONIKI RODZINNEJ PODWALE 4; A. PRABUCKIEGO MIODOWA 1.

  Przyjaciołom zwierząt z gorącem wezwaniem do walki w ich obronie.

  Autor

  TREŚĆ.

  WSTĘP. 7

  I Zakaz używania krwi. 17

  II Ubój rytualny nie ma żadnego uzasadnienia w prawie Mojżeszowem, a tem samem nie należy do przepisów religji żydowskiej. 19

  III Przepisy i praktyki uboju rytualnego. 22

  IV „Koszerne” i „trefne” według Biblji a według Talmudu. 34

  V Ubój rytualny a zdrowotność. 38

  VI Przebieg uboju rytuał lego. 41

  VII Ohyda uboju rytualnego. 43 VIII Ubój rytualny a uczucia ogólno ludzkie. 47

  IX Prawo Mojżeszowe pierwszą opieką nad zwierzę­tami. 48

  X Ubój rytualny a obrona państwa i względy gospodarcze. 57

  WSTĘP.

  Wykładem moim p. t. „Ubój rytualny w świetle Biblii i Talmudu”, wygłoszonym w dniu 21 mar­ca 1935 r. w imieniu „Towarzystwa Opieki nad zwierzętami”, zajęła się żywo prasa stołeczna jak i prowincjonalna, nie wyłączając prasy żargonowej. Prasa chrześcijańska jednogłośnie nazywa ubój rytualny „barbarzyństwem ze zmierzchłej przeszłości” lub „mordem rytualnym nad zwierzętami” i doma­ga się jego zniesienia, żydowska zaś prasa za rabinem Schorrem na czele zapewnia, że „humanitarność uboju rytualnego została wielokrotnie stwier­dzona” i konstatuje, że całe społeczeństwo polskie jest wrogo usposobione do uboju rytualnego. Dono­si przy tem o zorganizowaniu „akcji”, mającej na celu przeciwstawienie się walce z ubojem żydow­skim.[1])

  Zapowiedziano ze strony żydowskiej wydanie osobnej broszury przeciw ideom, poruszonym w moim wykładzie. Zwrócono się o „autorytatywne wyjaśnienia” do Prof. Rabina Schorra,[2]) a kiedy wy­kazałem, że te wyjaśnienia nie mają żadnych realnych podstaw w prawie Mojżeszowem i są tylko gołosłownymi ogólnikami, wtedy osaczeni żydzi w Polsce, zwątpiwszy w „naukowe” wywody Rabi­na Schorra, zwrócili się o ratunek do żydów zagranicznych, o czem mówi Nasz Przegląd: „Donosi­liśmy przed kilkoma dniami o zwróceniu się Komisji Politycznej przy org. „Aguda“ do całego szeregu uczonych żydowskich zagranicą o nadesłanie materiałów naukowych w sprawie uboju rytualnego…

  Czytaj całość:
  http://gazetawarszawska.com/judaizm-islam/740-x-trzeciak-uboj-rytualny-wstep

 12. Maryla Danuta said

  To jest haniebne !! Jak można tak znęcać się nad zwierzętami ?? Na takie traktowanie zwierząt trzeba być barbarzyńcą ! Żaden cywilizowany człowiek nie usprawiedliwiałby takiego postępowania – religią !! Pan Bóg – Miłosierny dla ludzi, jest też Miłosierny dla zwierząt i nie ma usprawiedliwienia, dla tak karygodnych morderstw – nie można inaczej nazwać tego rytuału !!
  Dlaczego nie słuchać KOD-u, Ekologów, PO, nowoczesnej i innych „sprawiedliwych”- protestujących przeciw takiemu barbarzyństwu i męczeniu niewinnych zwierząt!!

 13. Maryla Danuta said

  Dlaczego w Polsce można tak znęcać się nad biednymi zwierzętami ?? Sam widok tego „rytuału” świadczy o barbarzyństwie i nie wierzę, że religia może w ogóle dopuszczać coś takiego !!
  Jakoś nie widzę protestujących przeciw takiemu karygodnemu mordowaniu zwierząt – gdzie jest KOD, gdzie PO, nowoczesna i cała ta reszta „sprawiedliwych” – tak walczących o wymyślone bzdury, a nie umiejących walczyć o godne traktowanie niewinnych zwierząt !!

 14. adam ryglowski said

  Nie jestem rzeżnikiem , a mój pogląd na ubój bez ogłuszenia, to „zbydlęcenie” , albo sadyzm .Po poderżnięciu gardła aż do kręgów świadomemu zwierzakowi, następuje wykrwawianie . W tym czasie z żołądka wylewa się treść żołądkowa . Ta treść DOSTAJE SIĘ DO KRWIOBIEGU I ROZPROWADZONA JEST DO WSZYSTKICH TKANEK ( czas tego zabójstwa – kilkanaście minut ) . Wzbogacona tak potrawka niejednego już wysłała ….
  Ja już definitywnie skończyłem z wołowiną , a nieukom życzę SMACZNEGO !

 15. Marta said

  A gdzie ci obrońcy zwierząt co to dla piesków schroniska organizują podczas gdy bezdomni pod mostami.Jak pojąć takie barbarzyństwo.Dokąd to my we własnym kraju będziemy zdominowani przez wszelkiej maści mniejszości?

 16. Kapsel said

  Mecenas Roman Giertych reprezentuje Związek Żydów w sporze o ubój rytualny

  Roman Giertych został pełnomocnikiem Europejskiego Związku Żydów • Fot. Adam Kozak / AG

  http://natemat.pl/69757,mecenas-roman-giertych-reprezentuje-zydow-w-sporze-o-uboj-rytualny

 17. Jok said

  1.Czyli „humanitarni obrońcy zwierząt” zgadzają się na „ubój rytualny”, gdy tak sobie życzą „wyznania religijne” w Polsce, a nie zgadzają się tylko na ubój na eksport. To tak jak by się nie zgadzać na stosowanie tortur, no chyba, ….. że co najwyżej wobec 100 osób rocznie.
  2. Przekaz jest oczywiście taki, że najbardziej winni ubojowi są …. pazerni Polacy.:) ” Wiele zakładów zarabia fortuny na eksporcie mięsa do Izraela i krajów muzułmańskich.”

 18. Bożena said

  …pamiętam jak PiS wspierał nas w walce z legalizacją uboju rytualnego , który chciała wprowadzić PO….wtedy w oczach PiS było to haniebne i niemoralne….jakie okoliczności sprawiły , ze teraz jest to etyczne? …. zdecydowane nie dla uboju rytualnego … zachęcam wszystkich do napisania opinii na temat rządowego projektu legalizującego ubój rytualny http://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12283056/komentarz

 19. Anna Jasińska said

  Protestuję!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak partia katolicka moze skazywac zwierzeta na takie cierpienie?????? Jak ktokolwiek moze????????
  To jest bestialska decyzja!!!
  Wstydze sie kraju ktory nie ma szacunku do zwierzat!!! Wytykamy palcami Chiny, wytykamy Islamistow a jako kraj wcale nie jestesmy lepsi:(((
  Serce krwawi….

 20. Anna said

  To jest naprawde chore aby przez zapatrywania religijne cierpialy istoty zywe!
  Nie mam nic przeciwko zadnej religii dopoki wiara nie krzywdzi innych istot. Jezeli tak sie dzieje to cos jest nie tak i nie powinnysmy sie na to godzic jako kraj.
  Nikt nie ma prawa by w imie Boga krzywdzic innych ludzi i zwierzat!!!!

  Nie mozemy sie na to godzic w panstwie ktore szanuje zycie!!!!!

  Politycy ktorzy przyjeliscie to prawo jak mozecie żyć wiedzac jak zwierzeta cierpialy by trafic na czyjs stol??????

 21. Alina said

  Z Żydami jest zawsze wielki problem.
  Niby stają jako ‚awangarda’ na czele nowych „postępowych” ruchów, jak teraz KOD-owcy na czele”.Nowoczesnej” (nie wiadomo czego? Nowoczesnej głupoty, ciemnoty, hucpy?), albo każdej innej idiotycznej ideologii, żeby po masowych zbrodniach stwierdzić, że „pomyliliśmy się, to był okres błędów i wypaczeń” (vide spóła Hitler-Stalin).
  Kiedy mowa o uboju rytualnym zwierząt w judaiźmie, to nagle logiczne oceny nie działają. Jeszcze islam można byłoby spokojnie potępiać za ubój rytualny jako zacofanie, katowanie i torturowanie zwierząt, zakazać i karać ciężkim więzieniem stosujących te praktyki, wyśmiać i zorganizować kampanię społeczną wykluczającą ludzi stosujących ubój rytualny z grona ludzi rozumnych. Ale niestety praktyki muzułmanów są identyczne z tymi żydowskimi. Więc każde anty ubojowe prawodawstwo natychmiast przez żydowskich oszołomów jest okrzyczane jajo antysemityzm.
  To mniej więcej jak z obrzezaniem.
  Obrzezanie afrykańskich dziewczynek to zupełne zacofanie i ciemnogród, ale obrzezanie żydowskich i muzułmańskich chłopców to niemal akt sakramentalny, oczywisty akt religijny.
  Obawiam się, że Słowianie i inni prawdziwi europejczycy nigdy nie zrozumieją tej obrzydliwej logiki z piekła rodem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: