Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Węgierski konsul wyjaśnił, dlaczego coraz częściej odmawia się Ukraińcom wiz na podróże do UE

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-15

Węgierski konsul wyjaśnił, dlaczego coraz częściej odmawia się Ukraińcom wiz na podróże do Unii Europejskiej

.
.
 
Węgierski konsul na Ukrainie, Janosz Kollar, oświadczył, że niektóre konsulaty państw Schengen w 2015 roku zaczęły coraz częściej odmawiać Ukraińcom wydawania wiz z powodu wzrostu liczby sfałszowanych dokumentów.

Jak informuje portal „Europejska Prawda„, powiedział on o tym podczas okrągłego stołu, zaaranżowanego przez organizację „Europa Bez Barier”.

„Jak wynika z rozmów z niektórymi konsulami, w ciągu ostatniego roku odsetek decyzji odmownych jest dwukrotnie większy, niż poprzednio. W naszej ambasadzie jest taka sama tendencja”, – podkreślił Kollar.

Według jego słów, pracownicy konsulatu codziennie dostają sfałszowane dokumenty, a on osobiście zbierał przedstawicieli przedsiębiorstw turystycznych i opowiadał, co można robić, a czego nie można.

Kollar zaznaczył, że bezrobotnym obywatelom nie opłaca się podrabianie zaświadczeń z miejsca pracy – lepiej jest wyjaśnić powód. Natomiast w przypadku braku konta bankowego nie zaleca otwierania rachunku i umieszczania tam okrągłej sumy, „bo to widać i nie wygląda to dobrze”.

„Jeśli jednak sfałszowanych dokumentów jest coraz więcej i więcej, to co można zrobić – trzeba odmawiać”, – dodał.

Jednocześnie w MSZ Ukrainy mówi się, że brakuje danych potwierdzających znaczny wzrost liczby decyzji odmownych. „Widzimy niewielki wzrost, ale nie jest on radykalny”, – powiedziała kierownik działu wizowego Departamentu Konsularnego MSZ, Hanna Tyszczenko.

wschodnik.pl

Komentarze 4 do “Węgierski konsul wyjaśnił, dlaczego coraz częściej odmawia się Ukraińcom wiz na podróże do UE”

 1. limes said

  Fantastyczne wystąpienie Premiera Węgier- Pana Wiktora Orbana. http://niezalezna.pl/77671-dzis-w-europie-nie-mozna-mowic-prawdy-cale-przemowienie-orbana

 2. pugnus said

  No a u nas banderowcy dostaja wizy od reki,ale jak juz to dowiedziono, polskie ministerstwa naszpikowane sa banderowcami ,z czym juz takie MSWiA nawet sie nie kryje! Nadzieja w majacym sie odbyc 6.04 . w Holandii referendum , ktore zadecyduje, czy uklad stowarzyszeniowy UPAiny i UE zostanie ratyfikowany!Juz na hol. portalach ludzie kresla wizje 142 mln.zdziczalych mas pochodzacyh z Turcji i UPAiny i zalewajacych Europe.Oczywiscie jezeli porozumienie z Turcja zostanie zrealizowane a ukl.stowarzyszeniowy z UPAina ratyfikowany !

 3. gośc said

  Ilu Ukraińcom sprzedano wizy i paszporty w ambasadzie polskiej i konsulatach na Ukrainie? Była afera, ale ją szybko wyciszyli.

 4. Victoria said

  http://www.gazetawarszawska.com/politics/3473-ryszard-schnepf-i-dorota-wysocka-schnepf-b-nai-b-rith

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: