Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Zbezczeszczono pomnik Jana Pawła II na Ukrainie

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-15

.

.

.

Na Ukrainie w Drohobyczu doszło do skandalicznego aktu wandalizmu. Nieznani sprawcyodpiłowali rękę z krzyżem z figury świętego Jana Pawła II. Ich motywacją była najprawdopodobniej chęć wzbogacenia się. 

Czyn ten spotkał się z dużym oburzeniem mieszkańców miasta. W Drohobyczu mieszka nadal wielu naszych rodaków, większość z nich skupionych w funkcjonującym tutaj Drohobyckim Towarzystwie Polskim. Mer miasta Taras Kuczma zaapelował do mieszkańców o pomoc w schwytaniu sprawców. Obiecał również, że będzie nadzorował całą sprawę.

Jeszcze dzisiaj odbędzie się konferencja z jego udziałem  w tej sprawie. Przypuszcza się, że wandalizm był motywowany chęcią wzbogacenia się. Złodzieje złomu już od jakiegoś czasu grasują pod Drohobyczu i dokonali dotychczas kilka zuchwałych kradzieży, m. in. demolując instalację tlenowa w tutejszym szpitalu. Wandale najprawdopodobniej myśleli, że pomnik odlany jest z brązu. Tymczasem wykonany jest ze specjalnego stopu, m. in. z plastiku.

Będziemy na bieżąco informować o rozwoju sprawy.

papa 2

papa

Źródło: Zik.ua

za: studiowschod.pl

Komentarzy 9 do “Zbezczeszczono pomnik Jana Pawła II na Ukrainie”

 1. someone said

  Robota ukrow.

 2. Gość said

  Więcej zdjęć

  http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/na-ukrainie-zniszczono-pomnik-jana-pawla-ii-foto

 3. Takie wybryki to tylko poczatek. Bedzie jeszcze „lepiej” w ramach „majsterkowanej” przez PO-PiS „przyjazni” Polsko-Banderowskiej. Nie ma bowiem bardziej wybuchowej mieszanki jak lumpenproletariat chazarsko-ukrainski z ktorego wyszedl Bandera i Szuchewycz oraz ich pogrobowa progenitura terroryzujaca obecnie ludnosc „Ukrainy”.

 4. Moher49 said

  Żywemu JPII też by rękę obcięli. To ukraińskie podziękowanie za tańce kaczora na majdanie, bezzwrotne pożyczki, zatrudnienie 700 tys ukr. w polskich zakładach i darmowe studia.

 5. limes said

  Ciekawe czy i jaka będzie reakcja polskich władz na ten haniebny czyn.

 6. To jest "PODZIĘKOWANIE" za 4 miliardy zł dane ukraincom przez A.Dudę. said

  Ten DEMONSTRACYJNY skandaliczny akt wandalizmu na SEZONOWEJ tzw.”ukrainie” w Drohobyczu to forma PODZIEKOWANIA pasożytów nacjonalistów banderowców za PREZENT im podarowany w wyskości 4 miliardów złotych polskiego podatnika zawieziony 15-XII-2015r. do Kijowa przez A.Dudę i dany rzezimieszkowi Poroszence.

  A.Duda czy B.Szydło w III RP „pożyczyli” ukrom o tak sobie 4 MILIARDY złotych na wieczne NIE oddanie z KASY polskiego PODATNIKA BEZ zgody Sejmu, Senatu. bez jakich kolwiek GWARANCJI zwrotu tych pieniędzy takim NIE wiarogodnym rzezimieszkom nacjonalistom ukraińskim, którzy ZABIJALI Polaków, którzy na 100% NIGDY tych pieniędzy NIE zwórcą Polakom !

  „Na wspólnej z polskim prezydentem konferencji w Kijowie 15-XII- 2015 zabijaka Poroszenko powiedział, że:

  „Polska jest oddanym i strategicznym partnerem Ukrainy”.

 7. Winnicki pyta PiS skąd wzioł 1 miliard EURO aby DAĆ dla Ukrainy, said

  Poseł Robert Winnicki złożył oficjalne ZAPYTANIE do rządu Prawa i Sprawiedliwości. Młody poseł w interpelacji pyta m.in o ŻRÓDŁO finansowania pożyczki dla Ukrainy oraz popularność banderyzmu za wschodnią granicą.

  Interpelacja jest skierowana do ministra finansów i ministra spraw zagranicznych. Winnicki pyta o następujące kwestie:

  1) Jakie warunki postawiono rządowi Ukrainy w ramach udzielenia pożyczki?

  2) Czy rząd sprawdził uprzednio zdolności Ukrainy do spłaty kredytu – szczególnie w kontekście odmowy spłaty długu przez Ukrainę wobec Federacji Rosyjskiej o wysokości ponad 3,582 mld dolarów?

  3) Jakie gwarancje uzyskał rząd Rzeczypospolitej ze strony ukraińskiej, iż kredyt zostanie spłacony?
  4) Jakie będzie źródło sfinansowania kredytu?

  5) Czy udzielenie kredytu uzależniono od położenia polskiej mniejszości narodowej, w tym wspólnoty rzymskich katolików na Ukrainie? Czy uwarunkowano pożyczkę konkretnymi posunięciami strony ukraińskiej w kierunku potępienia zbrodni ukraińskich nacjonalistów i upamiętnienia ich ofiar?

  6) Czy Ukraina zobowiązała się do spożytkowania kredytu poprzez zawieranie umów z podmiotami z polskim kapitałem?

  7) Kto personalnie odpowiada za dopuszczenie do sytuacji, podczas której prezydent Andrzej Duda składał hołd ofiarom zamieszek na Majdanie w towarzystwie czerwono-czarnej flagi Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (dalej: OUN) i czy resort spraw zagranicznych będzie się zwracał o wyciągnięcie z tego faktu konsekwencji służbowych do Kancelarii Prezydenta?

  8) Czy stronie ukraińskiej zgłaszano, iż polska strona uważa za gest wysoce nieprzyjazny obecność flag OUN w bezpośrednim otoczeniu polskiej delegacji z Prezydentem RP na czele?

  Link:

  http://prostozmostu.net/kraj/winnicki-pyta-pis-skad-biora-sie-pieniadze-dla-ukrainy

 8. XYL 73/88 said

  Poseł R.Winnicki nie jest wygodny dla KUKIZ’15. Złożył też interpelację o zniesienie Ustawy 1066. Sprawa ruszyła, ponieważ już była rozpatrywana na posiedzeniu Komisji d/s służb Specjalnych i ma być rozpatrywana w sejmie. Szkoda, że media o tym milczą, a transmisji posiedzeń sejmu w TVP nie ma.

 9. Polska NIE jest dla Ukrainy partnerem politycznym - "historyk" ukraiński Jarosław Hrycak said

  PROMOWANY przez warszawskie i krakowskie salony polityczne NAIWNIKAW PiS z J.Kaczyńskim i Ryszardem Czarneckim ukraińsko-banderowski „historyk” Jarosław Hrycak – profesor Ukraińskiego Uniwersytetu Katolickiego we Lwowie, NIEOCZEKIWANIE zatakował PiS-wską polityke zagraniczną i dokonał bezpardonowej KRYTYKI Polski w wywiadzie dla tygodnika internetowego „Kultura Liberalna”:

  „Do roku 2014 Polska była jednym z największych europejskich graczy: krajem stabilnym zarówno gospodarczo, jak i politycznie, aspirującym do roli lidera całego regionu. Dziś widzę, jak Polska KURCZY się, gra w MAŁĄ politykę (…). W języku ukraińskim i polskim jest takie przysłowie:

  ‚konia kują, a żaba nogi podstawia’. Taka jest dziś skala polskiej polityki”

  – tak ocenił działalność rządu PiS ukraiński PRZYJACIEL warszawsko-krakowskich salonów.

  Ta opinia gołudupca ukarinca historyka-polityka Jarosław Hrycak jest ZBIEŻNA z ocenami ATAKUJACYMI Polske płynącymi z Berlina, Brukseli, Paryża i Waszyngtonu.

  Ukrainiec Hrycak nie pozostawia wątpliwości o co mu chodzi:

  „Polska i Ukraina pozostaną partnerami strategicznymi, choć TYLKO w sferze RETORYKI !

  Wytłumaczę to w ten sposób:
  Naszą obecną wojnę z Rosją porównuje się do Stalingradu i podobnych bitew, ale to błąd. Tej hybrydowej wojny nie rozstrzygną wygrane bitwy. Zwycięży ten, kto ma mocniejsze tyły – kto wytrzyma dłużej.

  Jedyny sposób, aby utrzymać się w tej sytuacji, to mieć DOSTĘP do ZASOBÓW, które nie są w Warszawie, lecz w Brukseli i Waszyngtonie. {czyli zawieziony 1 miliard EURO do Kijowa 15-XII-2015r przez tego GŁUPCA A.Dudę to za MAŁO dla ukrów!}

  A droga do nich wiedzie dziś przez Berlin. I tu widać zasadniczą SPRZECZNOŚĆ interesów Kijowa i Warszawy pod rządami PiS:
  podczas gdy Kijów idzie w stronę Berlina, Warszawa się od niego oddala” – napisał ukrainiec historyko-polityk Jarosław Hrycak.

  A zatem Polska faktycznie NIE jest dla Ukrainy partnerem politycznym !

  Rzeczywistym PARNEREM dla po-majdanowej Ukrainy są Niemcy, tak jak byli nim dla nacjonalistów ukraińskich podczas drugiej wojny światowej czyli Niemcy Hitlerowskie.

  Rozsądni młodzi ludzie z Ruchu Narodowego, a zwłaszcza Grzegorz Braun OSTRZEGALI obóz polskiej rusofobii na czele z tymi RUSOFOBAMI głupkami J.Kaczyńskim, A.Macierewiczem, T.Sakiewiczem że wspierając Majdan kijowski oni pomagają BUDOWAĆ oś Berlin-Kijów, ale ich nie słuchano jako rzekomych „agentów Moskwy”.

  Pan Hrycak o osi Berlin-Kijów mówi natomiast otwartym tekstem:

  „Ukraina szuka sposobów na integrację i potrzebuje silnej Europy, potrzebuje też argumentów PRZECIWKO eurosceptykom. W naszym interesie leży wzmocnienie wspólnoty europejskiej.
  Tymczasem to, co robi PiS, to ROZDRABNIANIE nie tylko pozycji Polski, ale i spójności UE” – wywodzi dalej Hrycak pomimo,ze Bruksela powiedziała Kijowowi, ze ją NIE przyjmie do UE przez następne 20 lat.

  Zdaniem ukrainca „autorytetu politycznego” Jarosława Hrycaka, Polska stała się „jednym z PROBLEMÓW Unii, jak Wielka Brytania czy Grecja”.

  Znów ocena całkowicie ZBIEŻNA z opiniami formułowanymi np. w Berlinie i żydo-nekonów z Waszyngtonu.

  Wedle ukraińca Hrycaka „DUCH DZIEJÓW Europy obecnie mieszka na Ukrainie”.

  Też według ukrainca polityka-historyka Jarosława Hrycaka to Ukraina ZAJMIE miejsce Polski jako GŁÓWNY partner Niemiec w Europie Środkowo-Wschodniej. Polskę ocenia LEKCEWAŻĄCO !

  Zatem, DAWANIE jakich kolwiek pieniędzy przez polskiego podatnika przez takich NAIWNIAKÓW PiS jak A.Duda czy B.Szydło jest oczywistą GŁUPOTĄ i działaniem PRZECIW Polakom i Polsce z czego ci RUSOFOBICZNI głuptasy też jak A.Macierewicz czy szef MSZu Waszcykowski są za TĘPI aby to zrozumieć, jake ZŁE faktyczne zamiary mają ukraincy wobec Polski !

  Warta się zapoznać ze szczegółami na ten temat tutaj:

  „O pragmatyzm w stosunkach z Rosją” :

  http://prawica.net/3782

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: