Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Nie ma przypadków. Polska jest ewidentnie rozgrywana przez międzynarodowe lobby.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-17

Komisja Wenecja jest tylko jednym z narzędzi międzynarodowego lobby, które za wszelką cenę, chce obalić legalnie i prawidłowo wybrany nowy polski rząd Prawa i Sprawiedliwości.

Kilka tygodniu temu w Polsce gościli przedstawiciele Komisji Weneckiej, aby zaczerpnąć opinii na temat ustaw i projektów Prawa i Sprawiedliwości w kontekście reformy Trybunału Konstytucyjnego. Na ostateczną opinię musieliśmy poczekać do 12 marca, ale już wcześniej – naglę – jakimś cudem i całkowicie przypadkowo część opinii wyciekła do „Gazety Wyborczej”.

Cud! Inaczej nie można tego określić, skoro oryginalny i poufny plik z częścią opinii KW, która jest krytyczna wobec planów PiS, był w posiadaniu tylko i wyłącznie szefa MSZ. W jaki więc sposób znalazł się u dziennikarzy „Gazety Wyborczej”?

Waszczykowski oczywiście zareagował. Szef MSZ oskarżył Komisję Wenecką o przeciek do prasy, dlatego napisał specjalny list do jej przewodniczącego. W liście do Thorbjørna Jaglanda, datowanym na 29 lutego br., minister napisał m.in. o „niefortunnym zdarzeniu”, które miało miejsce „w ramach współpracy pomiędzy Rządem RP a Komisją Wenecką Rady Europy”, a także o „agresywnym nastawieniu do Rządu RP”, z którego jest „dobrze znany” dziennik „Gazeta Wyborcza”, który opublikował projekt opinii Komisji Weneckiej ws. sytuacji w Polsce. Przypisał ponadto Komisji Weneckiej „uchybienie przyjętej procedurze i oczekiwanym standardom”, „brak poszanowania dla procesu współpracy” i wyraził „zdumienie” brakiem krytycznej reakcji na przeciek. Odpowiedź na ten krytyczny list pozna albo tylko minister Waszczykowski, albo cała Polska, jeśli kolejny raz jako pierwsza poinformuje o tym „Gazeta Wyborcza”.

Moja ocena tej sytuacji jest prosta – Komisja Wenecja jest tylko jednym z narzędzi międzynarodowego lobby, które za wszelką cenę, chce obalić legalnie i prawidłowo wybrany nowy polski rząd Prawa i Sprawiedliwości. Na tym poziomie nie ma przypadków. Biznes i lobby są powiązane poprzez liczne układy i nie ma znaczenie czy mamy do czynienia z Komisją Europejską, Radą Europy (której organem jest Komisja Wenecka) czy Międzynarodowym Funduszem Walutowym. Jeśli tylko lobby chce doprowadzić do osłabienia pozycji jakiegoś państwa, to wszystkie narzędzia – w tym przypadku instytucje – sprawnie współpracują, aby osiągnąć swój cel. Dlatego minister Waszczykowski popełnił błąd zapraszając do Polski przedstawicieli komisji. Z góry wiadomym było, że opinia nt. polskich projektów będzie negatywna.

Zobaczcie jak wszystko sprawnie funkcjonuje. Najpierw polski rząd krytykowany jest przez „Gazetę Wyborczą” oraz opozycje w osobach posłów PO i Nowoczesnej. Następnie pojawiają się skargi na rząd, których autorami są te same osoby i dziennikarze. Dziennikarze „GW” piszą o upadku demokracji w Polsce na łamach niemieckich mediów, a Ryszard Petru z Grzegorzem Schetyną lamentują w Brukseli, jak bardzo polskie władze zawłaszczają państwo. Z miejsca pojawia się krytyka Martina Schulza i części Komisji Europejskiej. Polska jest wzywana na dywanik do Brukseli, gdzie premier Beata Szydło sprawnie się wytłumaczyła. Jednak nie bez powodu były belgijski premier Guy Verhofstadt dwukrotnie zadawał polskiej premier pytanie o zastosowanie się do opinii Komisji Weneckiej. On od początku wiedział, że każda ewentualna opinia będzie negatywna! Dlatego Waszczykowski popełnił błąd.

W tym samym czasie agencja ratingowa Standard & Poor’s obniża Polsce rating. Nie robi tego jednak centralne biuro w Nowym Jorku, ale oddział agencji z siedzibą we Frankfurcie, który ma powiązania z polskimi politykami m.in. Ryszardem Petru. Szefem zespołu specjalistów S&P jest Polak, Marcin Petrykowski, wychowanek Leszka Balcerowicza… To znajduję na jego temat w serwisie ekonomicznym pulshr.pl: „Jego głównym zadaniem będzie kierowanie pracami tej grupy oraz zarządzanie całościową współpracą z największymi i najważniejszymi klientami S&P operującymi w regionie EMEA (firmy korporacyjne, instytucje finansowe, podmioty infrastrukturalne oraz sektor rządowy i publiczny”.

Na poziomie walki o międzynarodowe interesy licznych korporacji i banków, nie ma mowy o żadnych przypadkach.

Dać kolejny przykład? Koncern Google postanowił wspierać rozwój mediów w Polsce. Zgadnijcie kto otrzyma pieniądze z puli 1,5 mln zł? Będą to m.in. „Gazeta Wyborcza”, radio „TOK FM” czy portal Tomasza Lisa „natemat.pl”. Przypadek? Oczywiście, że nie, bowiem po utracie mediów publicznych, należy wzmocnić propagandowy przekaz poprzez media prywatne.

Walka o Polskę dopiero się rozkręca moi drodzy…

Komentarz ukazał się na łamach tygodnika Warszawska Gazeta!

https://wogoole.pl/marzec/210-warszawska-gazeta-102016.html

Komentarzy 19 do “Nie ma przypadków. Polska jest ewidentnie rozgrywana przez międzynarodowe lobby.”

 1. solkraken said

  AGORA jest „niezatapialna” i przetrwa każdą kontr-rewolucję mocna przyspawana do globalnego betonu multimedialnego niczym AURORA ;)))
  http://parezja.pl/fundusz-google-przeznaczy-milion-euro-na-media-agory-i-lisa/

 2. Jan said

  Kur… kur… łba nie ur….

 3. marekwu said

  Tak naprawdę chodzi o Kościół katolicki w Polsce, czyli jedyną prawdziwą i realną barykadę dla wszystkich rewolucji, których celem jest stworzeniem nowego ładu społecznego…
  Teoria prowadzenia wojny Sun Tzu wyjaśnia ten problem idealnie. To dlatego wszystkie lewackie, masońskie i satanistyczne siły się jednoczą. Boją się. Polska może uruchomić efekt domina. Co daj Panie Boże. Amen.

 4. Kapsel said

  …. Szefem zespołu specjalistów S&P jest Polak, Marcin Petrykowski, wychowanek Leszka Balcerowicza…

  Petrykowski dołączył do S&P z J.P. Morgan Corporate and Investment Bank, gdzie był dyrektorem wykonawczym linii biznesowej Investor Services na region Europy Środkowej i Wschodniej, Rosję i Kraje WNP oraz Izrael. Jednocześnie sprawował także funkcję wicedyrektora oddziału J.P. Morgan w Polsce.

  Przed podjęciem pracy w londyńskim biurze J.P. Morgan w 2007 roku, przez pięć lat pracował w Citi Corporate and Investment Banking zajmując się bankowością korporacyjną w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jest również absolwentem programu rozwoju przyszłej kadry kierowniczej Citi.

  http://www.pulshr.pl/zmiany-kadrowe/marcin-petrykowski-szefem-zespolu-zarzadzajacego-wspolpraca-z-klientami-strategicznymi-standard-poor-s,25590.html

  JPMorgan w Polsce[edytuj]

  Przedstawicielstwo JPMorgan Chase znajduje się w Warszawie, oddział JPMorgan Chase Vastera w Bydgoszczy.

  Podejrzenia o manipulacje giełdowe[edytuj]

  Toczy się śledztwo dotyczące domniemanej manipulacji z 12 listopada 2008 na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych[2].

  https://pl.wikipedia.org/wiki/JPMorgan_Chase

 5. A-Ż said

  Coś spoza głównego nurtu polityki:
  http://porozmawiajmy.tv/ponad-25-lat-doswiadczenia-w-diagnostyce-i-analizie-medycznej-ewa-szczesny-skoczen/

 6. gość said

  Jeżeli Polska przyjmie TTIP znajdzie się na kolanach wobec USA

  Jeżeli ta umowa wejdzie w życie, polscy rolnicy będą bezbronni, a państwo ubezwłasnowolnione

  W tym roku mają definitywnie zakończyć się negocjacje w sprawie traktatu o wolnym handlu TTIP, który – jeżeli wejdzie w życie – m.in. zniesie obowiązek informowania o obecności GMO na etykietach produktów zawierających genetycznie modyfikowane składniki. Ponadto wprowadzi mechanizm umożliwiający prywatnym firmom pozywać państwa przed sądy arbitrażowe z pominięciem procedur krajowych.

  W praktyce będzie to oznaczało, że polska, zdrowa żywność nie będzie w żaden sposób odróżniała się pod względem opakowania od zabójczej żywności koncernów biotechnologicznych. Co więcej, jeżeli dojdzie do konfliktu między polskimi rolnikami a np. Monsanto, czy jej spółką-córką Cargill, z usług których korzystają rolnicy ze Stanów Zjednoczonych, wspierani przez amerykańskie władze, to nie będą mieli najmniejszych szans na wygraną. Tymczasem spór taki jest w zasadzie wpisany w TTIP i stanowi jedynie kwestię czasu.

  Oznacza to, że pod znakiem zapytania będzie dalsza egzystencja polskich małych gospodarstw rodzinnych, i tak już poważnie nadwyrężonych przez politykę Unii Europejskiej.

  Umowa TTIP będzie miała przełożenie na życie codzienne również w innych jego obszarach, także w zakresie medycyny i roli obywateli w społeczeństwie. Grupa prawników, w tym wykładowców prawa, sędziów i prokuratorów ostrzegła już w 2010 roku, jeszcze zanim rozpoczęły się negocjacje, że porozumienie TTIP może być niezwykle niebezpieczne dla szeroko rozumianych rządów prawa.

  50 prawników wydało wówczas oświadczenie o „krzywdzie wyrządzanej dobru społecznemu przez międzynarodowy reżim inwestycyjny”. To jednak nie powstrzymało ani UE ani USA przed włączeniem ISDS (investor-state-dispute-settlement czyli wspomnianego systemu regulującego kwestię sporów między państwem a prywatnymi firmami) do TTIP, powodując masowe protesty.

  W 2014 roku Komisja Europejska została zmuszona do przeprowadzenia publicznych konsultacji nad ISDS, w których uczestniczyła grupa ponad 100 ekspertów w dziedzinie prawa i ich stanowisko było jasne: „Trybunały będą miały prawo do zastępowania swoją opinią te wydawane przez demokratyczne rządy”. Z tego też powodu 97 proc. ekspertów odrzuciła możliwość przyjęcia ISDS w jakiejkolwiek formie. Podniosła przy tym jeszcze jedną kwestię: „Dlaczego w ogóle rozważać w TTIP arbitraż między państwem a inwestorem?”.

  Komisja Europejska wzięła się wówczas na sposób i zastąpiła ISDS przez System Sądów Inwestycyjnych (ICS). Wówczas Europejskie Stowarzyszenie Sędziów zrzeszające 44 różne grupy narodowe, w listopadzie 2015 roku i później wsparło Niemieckie Stowarzyszenie Sędziów z jego 16 tys. członkami, by w lutym 2016 roku wydać oświadczenie odnośnie do ICS, że „nie dostrzegają potrzeby tego typu systemu sądowniczego” oraz że „nie ma ku temu żadnych prawnych podstaw”.

  Prawnicy wyrazili jednocześnie przekonanie, że ISDS, w jakiejkolwiek formie nie zostałby przedstawiony, jest szkodliwy dla interesu publicznego, ponieważ „stanowi poważne zagrożenie dla demokratycznego wyboru i zdolności rządów do działania w interesie publicznym”. Ponadto wskazywali, że ISDS prowadzi do ustawienia w roli priorytetu „ochrony własności i ekonomicznych interesów transnarodowych korporacji” nad „prawem państw do wprowadzenia regulacji i samostanowienia narodów”. Zwracali uwagę, że sędziowie ICS nie będą sędziami niezależnymi i niezawisłymi, dodając, iż Unia Europejska nie ma kompetencji do powoływania ponadnarodowego sądu z pominięciem sądów narodowych.

  „ Istnieje silna moralna, jak i polityczna potrzeba, aby wycofać się z tych traktatów, a jeszcze silniejsza, aby nie podpisywać nowych” stwierdzili prawnicy. Ich opinia została jednak zlekceważona i porozumienie TTIP najprawdopodobniej zostanie przyjęte jeszcze w tym roku.

  Anna Wiejak

  Za: https://cyklista.wordpress.com/2016/03/14/jezeli-polska-przyjmie-ttip-znajdzie-sie-na-kolanach-wobec-usa/

  http://www.wicipolskie.org/?p=16675

 7. Kwal said

  Dlaczego pisze się półprawdy używając wyrazu lobby a nie pisząc jakie ?…piszmy zrozumiale i jasno…lobby żydowskie !

 8. Kwal said

  „Marekwu” – i to jest sedno sprawy…wszystko się do tego sprowadza !

 9. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Czy jezyk polski az tak bardzo sie zmienil, czy ja cos przegapilem?
  Panie/Pani Kwal, prosze o wyjasnienie, co pan/pani mial/a na mysli piszac: „Marekwu”?
  Bede bardzo zobowiazany. Lubie sie uczyc, nawet na starosc.
  Dziekuje.

 10. Kwal said

  „Antoni Nadstazik” – odpowiadałem Panu z pozycji 3, wymieniając jego Nick. Pozdrawiam.

 11. last_starfighter said

  „W praktyce będzie to oznaczało, że polska, zdrowa żywność nie będzie w żaden sposób odróżniała się pod względem opakowania od zabójczej żywności koncernów biotechnologicznych” – chyba nie będzie ZAKAZU oznaczania „polskiej, zdrowej żywności” jako wolnej od GMO…Koncerny nie będą mogły tego zrobić nie ryzykując procesów.

 12. marekwu said

  @Antoni Nadstazik
  Proszę sobie wpisać w youtbe „ks. prof. Tadeusz Guz”…Polecam także książkę „Libido dominandi. Seks jako narzędzie kontroli” – dr. Michael Jones. Ponad 700 stron, ale warto. To jest wojna duchowa. Wojna materialna jest li tylko jej odbiciem…

 13. Bronisław said

  Dopóki Państwu Polskiemu, nie uda się przejąć (znacjonalizować) Narodowego Banku Polskiego, a będzie się zapożyczać w prywatnych (lichwiarskich) korporacjach to mówienie o suwerenności Polski jest jedynie hipokryzją?!!!

  Króluj Nam Chryste!!!

 14. zydozerca said

  tak jak ROSJA- Kommersant.ru z 17.03.2016 informacje:
  spotkanie W.PUTINA z prezydentem Izraela m.in.w sprawie poparcia legalizacji aneksji Wzgórz Golan w ONZ
  ROTHSCHILD GROUP wkracza ratować rosyjski rynek bankowy po wycofaniu kilku swoich graczy z BANKU SZKOCJI,DEUTSCHE BANKU,…
  D.Trump zaczyna krytykować Putina i określa Rosję jako zagrożenie dla interesów USA …

  Ciekawe,czy przywódcę Korei Płn. też przekupili lub użyli wobec niego takiego szantażu,że MUSI WSPÓŁPRACOWAĆ ?

  PAZERNOŚĆ RZĄDZĄCYCH I AKCEPTOWANIE ŻYDOWSKIEJ DYKTATURY MIMO POSIADANIA PEŁNEGO UZBROJENIA DO ZWALCZANIA PASOŻYDÓW BUDZI Z KAŻDYM DNIEM WIĘKSZE OBRZYDZENIE

  APEL DO DESPERATÓW-SPRZĄTNIJCIE DEGENERATÓW !

 15. Kapsel said

  Opublikowany 09.08.2015
  Wyznania John’a Perkins’a, byłego głównego ekonomisty „Chas. T. Main Inc”. John Perkins to były pracownik Banku Światowego, opisuje mechanizm zadłużania i ekonomicznego podboju krajów Trzeciego Świata.

  Zabijamy każdego prawego i sprawiedliwego bo zagraża naszym korporacyjnym interesom

 16. Kapsel said

  ad. 14

 17. Kapsel said

  Zmarł Marian Kociniak, pamiętny Franek Dolas z komedii filmowej „Jak rozpętałem drugą wojnę wojnę światową” i Marcin Kabat z telewizyjnych, podobnie jak film Chmielewskiego, powtarzanych wielokrotnie na życzenie widzów „Igraszek z diabłem”. Miał 80 lat.

  O jaką Polskę chcesz walczyć?

  Grzegorz Brzęczyszczykiewicz – Jak rozpętałem drugą wojnę światową

 18. Minus said

 19. Kapsel said

  To jest faktycznie minus, niestety

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: