Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Posłowie za przejęciem przez Senat opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-17

Sejm opowiedział się za przejęciem przez Senat opieki nad Polonią i Polakami za granicą. Wyższa izba parlamentu sprawowała pieczę nad Polonią od 1989 r.

W 2012 r. Platforma Obywatelska przekazała środki z budżetu na ten cel polskiemu Ministerstwu Spraw Zagranicznych. Obecnie powracają one do dyspozycji Senatu. W tegorocznej ustawie budżetowej przekazano do dyspozycji Senatu 60,5 mln zł na opiekę nad Polonią.

Senator Jan Żaryn, członek senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za granicą, podkreśla, że przekazanie tej kompetencji do Senatu zwiększy zapewne prestiż izby. Dodał, że takie rozwiązanie apelowali już wcześniej Polacy ze wschodu.

– Było takie powszechne oczekiwanie, że wróci do Senatu ta kompetencja dotycząca rozdziału pieniędzy przeznaczonych na rozwój Polonii i na to wszystko, co dotyczy szczególnie bolączek Polaków na wschodzie. To jest pewne zobowiązanie, z jednej strony radość, bo czujemy, że Senat także jest izbą, bez wątpliwości, potrzebną – zaznaczył senator.

Środki w tym roku zostaną wydawane zgodnie z wynikami rozpisanego przez MSZ konkursu, od 2017 r. ma nimi zarządzać już Senat.

RIRM

Komentarze 4 do “Posłowie za przejęciem przez Senat opieki nad Polonią i Polakami za granicą.”

 1. No Tak said

  SENAT czyli: ANDERSOWA. Czyli:
  spod deszczu pod rynne.
  ALLELUJA, ALLELUJA!!!!!!

 2. Maryla Danuta said

  Ponieważ większość ambasad były minister MSZ – Radek-zdradek obsadzał swoimi braćmi w wierze – więc te środki nie trafiały na pewno na działania dla Polonii. Mam też nadzieję, że ambasada w USA będzie się z powrotem nazywała się Ambasada Polska, a nie diaspora jak sobie nazwał były minister , a w ambasadzie raczej odbywały się prezentacje książek jego żony, niż spotkania z Polonusami

 3. Zdominowany przez żydów MSZ przeznacza forsę ale na JUDEOPOLONIE ! said

  Dziesiątki MILIONÓW złotych polskiego podatnika z Polski było wysyłane do USA przez zdominowany przez żydów „polski” MSZ na wzmocnienie JUDEPOLONII w USA i innych krajach Świat !

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych rozstrzygnęło konkurs „Współpraca z Polonią i Polakami za granicą w 2014 roku”, w ramach którego rządowe granty otrzymały fundacje i stowarzyszenia na różnego rodzaju inicjatywy, w tym m.in. na propagowanie oraz wzmocnienie JUDEPOLONI na terenie Stanów Zjednoczonych.

  O 20 tysięcy złotych więcej dostało Centrum Taubego Odnowy Życia Żydowskiego w Polsce.

  Fundacja, mająca główną siedzibę w Warszawie, istnieje od 2009 roku. „Naszym celem jest przede wszystkim rozwijanie wiedzy o polskich Żydach w Polsce, ale i za granicą. Oprócz tego chcemy promować wzajemne porozumienie pomiędzy Żydami i nie-Żydami” – powiedział w rozmowie z „Nowym Dziennikiem” z New Yorku Szymon Gebert, koordynator projektu:

  ‚Kształtowanie Polonii XXI wieku: Poznaj – Włącz się – Zaangażuj’.

  To właśnie na realizacje tego projektu fundacja dostała 250 tys. złotych. „Chcemy zorganizować grupę amerykańskich studentów, mających pochodzenie polsko-żydowskie i ZAPROSIĆ ich do Polski. W ramach dwunastodniowej wizyty będziemy ich zapoznawać z historią naszego kraju, kulturą żydowską na tych terenach, ale nie tylko.
  Odwiedzimy kilka polskich miast, między innymi Warszawę i Kraków. Chcemy pokazać, że duża część historii żydowskiej jest wspólna” – wyjaśnia Szymon Gebert. Projekt ma być realizowany w lecie.
  (czyli żydzi z USA pojechali na wycieczkę do Polski za pieniądze polskiego podatnika !)

  Nieco wcześniej, bo już w kwietniu 2014r ruszy projekt „Greenpoint. Przemiany” realizowany przez Culture Shock z Warszawy. Na ten cel fundacja dostała 150 tys. złotych. Prezes fundacji Marta Pawlaczek od ponad roku mieszka w Nowym Jorku.
  „Nasza oferta to przede wszystkim polsko-zydowskie wydarzenia kulturalne skierowane do osób w każdym wieku, odbywające się w New Yorku.

  W ten sposób chcemy niejako ocalić kulturę żydów z Polski mieszkających w New Yorku – powiedziała w rozmowie z „Nowym Dziennikiem” Marta Pawlaczek.

  Już za kilka tygodni ruszą zapisy między innymi na warsztaty fotograficzne, literackie i historyczne. Oprócz tego będą organizowane koncerty kameralne, podczas których muzycy będą grać utwory żydowskich kompozytorów, którzy pochodzą z Polski.

  Co ważne, udział we wszystkich wydarzeniach będzie bezpłatny. „Szczególnie zapraszamy osoby po 50. roku życia, bo wiem, że dla nich odbywa się coraz mniej różnych imprez, szczególnie na Greenpoincie. Więcej informacji podam już w marcu” – mówi prezes fundacji.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych przyznało także 100 tys. złotych dla Fundacji Shalom na organizacje Festiwalu Kultury Żydowskiej „Warszawa Singera” w Nowym Jorku.

  158 500 złotych dostała Fundacja Oświata Polska za Granicą na XV Polish Film Festival odbywający się w Los Angeles. Listę polskich fundacji, które znalazły się wśród laureatów konkursu i w tym roku realizują projekty dla Polaków mieszkających w Stanach Zjednoczonych, zamyka Stowarzyszenie Festiwal Kultury Żydowskiej.

  Ministerstwo przyznało mu 70 tys. złotych na projekt pod nazwą „Odnawiamy żydowskie więzi Polonii z Polską”.

  W Chicago zostało założone w 1935 Muzeum Polskie w Ameryce, które jest jednym z najstarszych polskich muzeów w Stanach Zjednoczonych, ale po 2000 roku JUDEOPOLONIA zamieszkała w USA przypuściła SZTURM na to muzem z pretensjami, że tam za mało się propaguje żydów z Polski.

  Od tego czasu w tym muzeum zostały zdiete stałe wystawy dotyczące Polaków i polskiej emigracji, które zostały ZASĄPIONE stałymi ekspozycjami o ŻYDACH z Polski. Wcześniejsze wystawy o polakch i polskiej emigracji do USA absolutnie NIE były dofinansowywane przez „polski” MSZ, natomiast te „nowe” wystawy o ŻYDACH w tym muzeum Polish Museum of America są w 100% finansowane milinami przez polski MSZ.

  Było pełno i jest stałych różnych wystawa o żydowskim holokołaście, Janie Karskim, o współczesnych zydach w Polsce, którz ZDOMINOWALI polskie zycie polityczne oraz społeczne w III RP
  Poniedziałek 17 lutego 2014

  W kwietniu 2013 roku w Muzeum Polskim w Ameryce (Polish Museum of America) z siedzibą w Chicago, otwarto wystawę poświęconą Janowi Karskiemu. Podczas uroczystego otwarcia wystawy z funduszy na Polonie został zawołani wszyscy dyrektorzy z Warszawy z tzw. „Jan Karski Educational Foundation” a medzy innymi dyrektor Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski w Warszawie oraz przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

  Wystawę przygotowaną przez Muzeum Historii Polski w Warszawie, Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Jan Karski Educational Foundation poszerzono o eksponaty Muzeum Polskiego w Ameryce dokumentujące holocaust żydowski z drugiej wojny światowej.

  Obecnie „polski” MSZ sfinasował z funduszy polskiego podatnika przeznaczonych na „pomoc” dla Polonii na zorganizowanie potężnej wystawy „Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów” jako że życie żyda jest najwięcej warte niż kogo kolwiek innego …

  W ramach tej wystawy sfinansowanej przez POLSKIEGO PODATNIKA mają się odbywać specjalne transmisje telewizyjne, gdyż kacyki polskiej ambasady w Waszyngtonie chcą się podlizać rządzacym żydom w USA po tym jak bezkarny dyrektor amerykanskiego FBI James B. Comey w kwietniu 2015 roku OCZERNIŁ Polaków o zorganizowanie holokaustu …

  Obecnie w III RP zapanował AMOK na temat gloryfikowania agresywnego żydostwa w Polsce, a prezydent A.Duda ODZNACZA potomków Polaków, którzy ratowali Żydów podczas II wojny światowej.
  To jest istny AMOK , gdyż tego inaczej nie można nazwac.

  Należy policzyć te wszystkie setki milionów złotych polskiego podatnika, które zostały WPOMPOWANE po 2000 roku na wzmocnienie JUDEOPOLONII w USA, którzy sa teraz zagranicznymi agenturami żydo-komunistycznego KOD zarzadzanego przez ŻYDÓW z polski jak Schetynę, Kijowskiego, Sławomir Neumanna przewodniczącego klubu poselskiego PO lub Ryszard Petru z gangu „nowoczesna. którzy zajadle OCZERNIAJĄ PiS oraz prezydenta A.Dudę w USA i Brukseli.

 4. nido said

  …juz nie wspominajac o tym, ze w placowkach dyplomatycznych czy to powolywanych przez Sikora, czy Waszcza, zasiada „arystokracja” do ktorej plebs nie ma zadnego dostepu…arystokracja korzysta ze stanowisk ambasado/konsularnych bawiac na roznego rodzaju rautach, przyjeciach etc
  mam zwykle i proste pytanie:
  jak oni ku…wa maja wziasc w opieke Polonie i Polakow zagranica jak nie sa wstanie zaopiekowac sie Polakami w Polsce???!!!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: