Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Turcja pomoże ws. imigrantów, ale za cenę przyjęcia 75 mln jej obywateli do Unii Europejskiej.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-17

Turcja pomoże ws. imigrantów, ale za cenę przyjęcia jej do Unii Europejskiej.
Podczas brukselskiego szczytu Unia Europejska – Turcja, politycy będą starali się rozwiązać problem migracji z krajów Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej. W zebraniu europejskich przywódców udział weźmie także premier Beata Szydło. Polska delegacja ma nadzieję na rozwiązanie kryzysu migracyjnego. Turcja nadal stawia twarde warunki.

Głównym tematem rozmów czwartkowego szczytu będzie próba przygotowania nowego, skutecznego rozwiązania kwestii migracji i napływu imigrantów do Europy. Partnerem rozmów europejskich polityków będzie Turcja, która w trakcie trwania konfliktu w Syrii, przyjęła niespełna 3 mln imigrantów. Podczas poprzedniego szczytu, który odbył się 7 marca, politycy przyznali, że konieczne są dalsze prace mające na celu zahamowanie napływu imigrantów do Europy. Donald Tusk, przewodniczący Rady Europejskiej uważa, że przygotowanie nowego planu działania może pomóc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego.

 

Strona polska zwraca uwagę, że nadal nie udało się osiągnąć pełnego porozumienia z Turcją, ale jednocześnie wyraża nadzieję, że czwartkowy szczyt będzie w tej sprawie decydujący.

 

Podczas spotkania, przywódcy będą starali się rozwiązać kwestię napływu imigrantów, a także wprowadzenia ochrony granic zewnętrznych Unii Europejskiej. Politycy mają także zdecydować o ewentualnym dalszym wspieraniu finansowym Turcji, która otrzyma 3 mld euro, m.in. na organizację tzw. hotspotów, czyli centrów recepcyjnych dla imigrantów.

 

Rafał Bochenek rzecznik polskiego rządu, powiedział że dalsze wspieranie finansowe Turcji powinno być uzależnione od ewentualnych sukcesów i skuteczności w rozwiązywaniu kryzysu, a także wywiązywania się ze zobowiązań wobec państw Unii Europejskiej.

 

Podczas poprzedniego szczytu, strona turecka zaproponowała plan rozwiązania kryzysu migracyjnego, który przez wielu polityków został uznany za co najmniej kontrowersyjny. Wśród założeń zawartych w deklaracji przygotowanej przez Turcję można znaleźć m.in.: przyśpieszenie liberalizacji zasad uzyskiwania wiz wjazdu do UE przez obywateli tureckich, przyśpieszenie wypłaty 3 mld euro na przygotowanie tzw. hotspotów, a także kolejna transza 3 mld euro, którą Turcja ma otrzymać po 2018 roku. Jednym z istotnych żądań prezydenta Erdogana jest również przejście do kolejnego etapu, mającego przygotować Turcję do wstąpienia do Unii Europejskiej.

 

 

Źródło: parlamentarny.pl, tvn24.pl, wpolityce.pl

 

POz

Read more: http://www.pch24.pl/turcja-pomoze-ws–imigrantow–ale-za-cene-przyjecia-jej-do-unii-europejskiej,41946,i.html#ixzz43A1i3FKy

Tytuł WK podpis

Komentarzy 9 do “Turcja pomoże ws. imigrantów, ale za cenę przyjęcia 75 mln jej obywateli do Unii Europejskiej.”

 1. BOLEK said

  europie ga—wna nie nada

 2. someone said

  Nie pozostaje nic innego,jak do tego bydla islamskiego strzelac.Najlepiej podczas przeprawy w morzu tak,aby ponton czy lodka szla odrazu na dno.

 3. pugnus said

  Doniesienia mediow z Brukseli sa raczej minorowe! Cypr i Francja staja rakiem a i UK zglasza zastrzezenia.Przyjecie Turcji do UE byloby kulturowa katastrofa ,bo Europe zalalaby fala pseudo Turkow posiadajacych tureckie paszporty uzyskane za lapowki! Korupcja w Turcji jest bowiem niewyobrazalna.Zamiast zamnknac hermetycznie granice zewnetrzne ,uniezaleznijac sie od kaprysow Turcji czy Maroka ,kresli sie przed Europejczykami jakies niedorzeczne wizje ,ktorych skutki beda odczuwaly przyszle pokolenia !
  Dla relaksu wiec przeniesmy sie na grunt sportowy.Wielakim skandalem skonczylo sie umnieszczenie na Twitterze instagramu przez Juventus Turyn ,przed meczem z Bayernem .Widzimy wiec na nim w perspektywie tor kolejowy konczacy sie zapora a nad nia stadion Bayernu nad ktorym unosi sie glowa Noyera ,bramkarza Bayernu. Pod tym widnieje napis „Tutaj nastapi wasz koniec”!Oczywiscie widoczek ten jest blizniaczo podobny do ujec z Birkenau ,gdzie rowniez perspektywe torow uwiencza Brama Smierci !
  I jeszcze migawka z meczu Barcelona -Arsenal.Po strzeleniu bramki przez Messiego nagle kamera pokazuje zblizenie kibica ,ktory macha flaga …Izraela!Cyzby Mesii byl Zydem ,bo Barca nie ma zydowskich korzeni!
  Na konec wiesci o kryzysie demokracji w USA .Senat nie chce zatwierdzic sedziego desygnowanego pzez Bambo do ichniego sadu najwyzszego bedacego odpowiednikiem naszego TK!Czy Schulz wezwal do antyamerykanskiej rucjaty?

 4. Ryvan said

  Patrząc na zdjęcie widzę, że UE potawiła na tego samego konia, ktόrego wpuściła najpierw do Polski. On ją pociągnie jak pociągnął Polskę.
  Zresztą to ten sam zaprzęg „makrela” i „donkey”. Erdogan zorientował się z kim ma do czynienia i warunki stawia, a tymczasem oni chcą zalatwiać jego problemy naszymi pieniędzmi.

 5. Maryla Danuta said

  Wspaniała oferta od Turcji dla Europy. Najpierw oskubie Europę z milionów, a potem wyrobi tureckie dokumenty tym z obozów i zamiast tych „migrantów” u siebie trzymać – za wyłudzone od Europy pieniądze, to wyrobią im tureckie dokumenty i odeślą ich do Europy – jako Turków. Właśnie tak islamiści zostaną przysłani z powrotem do Europy, w ramach unijnych przepisów, czyli bez sprawdzania – kto i skąd, tyle, że Europa podwójnie zapłaci

 6. Analityk said

  @Maryla Danuta

  To oczywiste że Merkel i Tusk to zaciekli wrogowie chrześcijańskich narodowych państw białego człowieka.
  Oni są wręcz psycholami, tchórzami i sprzedawczykami czyniącymi wszystko co im każą ŻYDZI z USA i Izraela dla których to co sie dzieje w Europie jest bardzo korzystne:
  – zawierucha w Europie powoduje, że USA pozbywaja się konkurentów ekonomicznych z Europy
  – Izrael jest zadowolony gdyż wszyscy młodzi wyznawcy islamu wyjeżdżają do Europy a to pociąga za sobą mniej ataków na Izrael i jego mieszkańców.

 7. Analityk said

  @Turcja Islam Terror

  Widac, że wielu zapomniało, że Polska zawsze walczyła z nawałą islamską ale zawsze starała sie to czynić z daleka od siebie. Muzułmanie często najeżdżali polskie ziemie mordują, grabiąć i biorąc w jasyr/niewolę mieszkańców Polski.
  Obecnie WROGOWIE Narodu Polskiegochcą tych morderców wpuścic do Polski i prosze się nie łudzic oni nie przybędą tu pokojowo i będą z całą pewnością uzbrojeni minimum w sztylety i noże.
  W Polsce Polacy wychowywani w pacyfizmie nie potrafią walczyć niestety i dlatego są w niewoli, pod kontrolą i narzuca sie im wszystko co przyjdzie do głowy okupantom Polski.

 8. rydygier said

  Tego rudego sku-na trzeba na pal wbić i przywiesić mu na szyi tabliczkę z napisem „Nie przyjeżdżajcie tu, bo zrobią z wami to co ze mną!”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: