Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kto tu rządzi? – żarty się skończyły!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-18

marian_kowalski_bilgoraj

 Od legalnych władz oczekuję jednak, by uzurpator z tytułem sędziowskim podnoszący rękę na wolę narodu jak najszybciejzostał odprowadzony w kajdanach tam, gdzie jego miejsce. Żarty się skończyły.

Serial sensacyjny pt. „Trybunał Konstytucyjny” trwa już tak długo, że mało kto pamięta, o czym był pierwszy odcinek.
Jeszcze rok temu zwykły obywatel nie zauważał istnienia tego sądu. Do czego służy Trybunał Konstytucyjny?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli posłom strzeli do głowy coś, co może obalić okrągłostołowe ustalenia, Trybunał, powołując się na mętną niczym wzrok jej współautora Aleksandra Kwaśniewskiego, gdy zapadł na i lipińską chorobę, konstytucję, naciśnie przycisk STOP. Niby żyjemy w demokracji, ale system wychodzi z założenia, że posłowie to jakaś banda nieodpowiedzialnych idiotów, na których potrzebny jest kaganiec.

Wprawdzie wielu posłów zasługuje na zainteresowanie psychiatrów, ale musimy wyjść z założenia, że ustanowią dobre prawa i naród ich znów wybierze albo coś sknocą i wtedy przegrają kolejne wybory albo naród nieco wcześniej załatwi z nimi porachunki w kryterium ulicznym. Demokracja to spore ryzyko, ale i niejeden monarcha okazał się durniem, dziwkarzem lub zwyczajnym fajtłapą.

Ten wątek tutaj pomijam, bo i pretendenci nie walą jakoś drzwiami i oknami. Trybunał więc jest w Polsce oberwładzą, nadizbą parlamentu złożoną z byłych polityków.  Niejeden obecny sędzia TK był parlamentarzystą, współtwórcą programu jakiejś partii lub osobą jasno deklarującą swe sympatie polityczne. Jest to więc ciało o charakterze politycznym, a obecny przewodniczący walczy z prezydentem Dudą o pierwszeństwo w państwie.

Nie miejmy złudzeń, cokolwiek by obecny Sejm uchwalił – ten Trybunał spuści do kibla legislacyjnego. I tak okaże się, że żadne obietnice wyborcze nie mogą być wcielone w życie, a cała ta gadanina o demokracji sprowadzi się jedynie do wrzucenia karteczki do urny w drodze z kościoła do ciastkarni.
Sędzia Rzepliński jest dziś najmocniejszym ogniwem w walce starego (kodziarze) z nowym (Duda, Szydło).

Przewodniczący Rzepliński już nadużywa swoich uprawnień, uniemożliwiając pracę zaprzysiężonym przez prezydenta sędziom. To jest przestępstwo. Ten uzurpator, podniecany przez kodziarskie spacerki i niemiecką prasę, wkrótce doprowadzi do tego,
że szczyt NATO nie odbędzie się w Polsce. Będzie to jasny sygnał dla Moskwy. Tu przypominam, że niczym wrzód wisi nad nami obwód kaliningradzki, który jako żywo przypomina Wolne Miasto Gdańsk. Rosja już awanturuje się o jakiś korytarz eksterytorialny. Mówię wprost – pan Rzepliński bierze na siebie odpowiedzialność za ośmielenie Rosji w jej roszczeniach terytorialnych. Biorąc pod uwagę jego sympatie polityczne, których nie ukrywa, zadaję tu pytanie, czy gdzieś nie leży teczka, na której okładce widnieje nazwisko tego pana? Trybunał Konstytucyjny dowodzony przez Rzeplińskiego jest zarzewiem konlfiktu, który może doprowadzić Polskę do katastrofy.

Zadaję sobie pytanie, dlaczego z taką agenturą nie mogą sobie poradzić legalne władze?
Czy tylko dlatego, że za pieniądze podatnika idące na subwencje partyjne kodziarze zwożą do Warszawy ludzi, którzy
nienawidzą Polski? Rząd i prezydent nie wykonują swoich obowiązków należycie, co zrobią, gdy jakiś kodowski majdaniarz wykituje na serduszko albo zaszkodzi mu spożywany w drodze do Warszawy alkohol? Przecież wrogowie Polski tylko czekają na jakiegoś męczennika. Już sięgają po najcięższą artylerię w osobie pani Komorowskiej.

W policji i służbach też jest spory rozgardiasz. Jakaś prowokacja, a na Marszu Niepodległości było ich mnóstwo, skompromituje w oczach wrogiego nam świata obecną ekipę rządzącą. Dopuszczenie do kolejnych awantur kodziarzy daje szansę na zrealizowanie takiego scenariusza. Uważam, że ta śmieszna awantura o Trybunał to w istocie ściema mająca ukryć przed Polakami istotę rzeczy. Mianowicie Unia Europejska znalazła się w sytuacji nieodwracalnego regresu. Kto żyw będzie okopywał się na swoich pozycjach interesu, tworząc strefy wpływów.

Kodziarze to opcja proniemiecka dążąca do tego, by po rozpadzie Unii Polska stała się znów Generalną Gubernią. Ma to być prowincja zamieszkiwana przez parobków gotowych do pracy za 300 euro miesięcznie, a zarządzana przez kodziarskich volksdeutschów.
Opcję alternatywną próbuje realizować obecny rząd, angażując się mocno w Grupę Wyszehradzką. Ma to być projekt polityczny oparty na osi Budapeszt–Warszawa, mocno wspierany przez dawną Czechosłowację, z dobrymi widokami na okoliczne kraje. Ta odnowiona koncepcja jagiellońska stanowi zagrożenie dla Berlina i Moskwy. Może być jednak potraktowana poważnie przez jakieś mocarstwa atomowe zainteresowane trzymaniem w karbach resztówki unijnej i rozbrykanego Putina.

Dziś Polacy mogą zadecydować, czy wybrać skromny, ale spokojny i do czasu bezpieczny los fornala, którego jedynym marzeniem jest nabzdryngolenie się berbeluchą w wieczór przed mszą świętą, czy ryzykując nawet życie, wybrać wolność, dumę i dostatek.

Skoro tak chętnie maszerujemy i krzyczymy 1 marca i 11 listopada, to miejmy też odwagę zająć stanowisko dziś, tu i teraz, by kodziarze nie zainstalowali nam majdanu w Warszawie.

Od legalnych władz oczekuję jednak, by uzurpator z tytułem sędziowskim podnoszący rękę na wolę narodu jak najszybciej
został odprowadzony w kajdanach tam, gdzie jego miejsce.

Żarty się skończyły.

Autor: Marian Kowalski

Za: ruch-obywatelski.com

Komentarzy 11 do “Kto tu rządzi? – żarty się skończyły!”

 1. Kapsel said

  Mazurek Dąbrowskiego i oprawa dla Żołnierzy Wyklętych na meczu Lechia Gdańsk – Piast Gliwice

 2. gość said

  ■■ Andrzej Rozpłochowski: TRYBUNAŁ KONSTYTUCYJNY POWINIEN BYĆ ZLIKWIDOWANY

  dlaczego nasz biedny naród ma utrzymywać coś, na co szkoda pieniędzy bogatym, bo praktycznie mądrym Amerykanom?

  Taki obywatelski pogląd wyraziłem 3 miesiące temu i ponawiam go dzisiaj jeszcze mocniej. Przy tym zasadniczym powodem nie jest spór o ilość sędziów lub kto i kiedy ma ich wybierać, ale absurdalne kompetencje Trybunału, nie do przyjęcia w wolnym państwie. Dlatego zostało to postanowione u schyłku komunistycznych rządów PRL i przyklepane przez liberalne elity III RP. Taki Trybunał Konstytucyjny miał pilnować okrągłostołowej antydemokratycznej rzeczywistości w Polsce. Miał być zakamuflowanym zaworem bezpieczeństwa, aby nikt nigdy tego porządku nie mógł zmienić. Jak widzimy, miał być przy tym orężem nie tylko elit w kraju, ale sił o zasięgu międzynarodowym.

  Stąd poza jawnie wywrotową działalnością KOD-u i innych, biorą się i są na to dowodem złe reakcje pewnych osób i instytucji za granicami Polski. Najbardziej niech się tego wstydzą Niemcy, którzy wytrwale pracowali, abyśmy im wybaczyli narodowosocjalistyczne zbrodnie III Rzeszy. W patriotycznych środowiskach politycznych i wśród zwyczajnych ludzi, długo dojrzewała świadomość o rzeczywistej szkodliwości Trybunału Konstytucyjnego, tego pseudoprawnego kagańca na wolnościowe aspiracje Polaków.

  Ale uruchomiony wokół niego przez Platformę obecny konflikt, w myśl powiedzenia, że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło uświadamia już bardzo wyraźnie, że na nie pochodzącą z wolnych wyborów zakamuflowaną pseudosądową władzę ponad głowami parlamentu i rządu Rzeczypospolitej dłużej godzić się nie można, jeżeli chcemy być suwerennym narodem i niepodległym państwem! Wyznające liberalny socjalizm lemingi w Polsce i zagranicą nigdy tego nie zrozumieją, bo one chcą innej rzeczywistości. I dlatego obecny Parlament i Rząd Rzeczypospolitej w starciu z siłami lewackiej międzynarodówki, czuć musi nieustanne poparcie wszystkich Polaków, którzy bez względu na ideowe lub programowe różnice chcą być wolnymi ludźmi. Trzeba cierpliwie, ale jasno i krótko prezentować nasze racje i odważnie iść do przodu, budować wolną i uczciwą Polskę. Tylko niech politycy nawet ci najzdolniejsi nie zapominają, że prawdziwa siła zdolna się oprzeć nawet wielkim mocom, tkwi nie w nich samych, ale w zbiorowej sile i mądrości narodu.

  Na końcu ponawiam refleksję ze wstępu do mojej wypowiedzi. Jak sami możemy widzieć i słyszeć, w sporze wokół Trybunału coraz częściej robione są analogie do Sądu Najwyższego w USA. Ale nikt nie mówi rzeczy najważniejszej – że sąd ten nie orzeka, czy uchwalane przez amerykański parlament ustawy są zgodne lub niezgodne z Konstytucją, bo nikt tam nie miał i nie ma takiego prawa, ale jedynie w odpowiedzi na wniesione doń zapytanie sąd ten orzeka, jak należy rozumieć sens uchwalonego w ustawie prawa! Nic więcej! W Ameryce każda ustawa jest konstytucyjnie obowiązującym prawem, które powstrzymać lub zmienić może jedynie przyjęcie innej ustawy. I o to samo musi chodzić w Polsce, bez względu na to, czy dalej orzekać będzie TK, czy Sąd Najwyższy, a TK zlikwidujemy. Ja apeluję o jego likwidację, bo dlaczego nasz biedny naród ma utrzymywać coś, na co szkoda pieniędzy bogatym, bo praktycznie mądrym Amerykanom?

  Katowice, 18 marca 2016
  Andrzej Rozpłochowski

  https://wzzw.wordpress.com/2016/03/18/%E2%96%A0%E2%96%A0-andrzej-rozplochowski-trybunal-konstytucyjny-powinien-byc-zlikwidowany/

 3. gość said

  „Wirtualna Polska”: Jarosław Kaczyński kilkukrotnie spotykał się z ambasadorem USA. Obama też będzie groził Polsce?

  Amerykanie bardzo uważnie śledzą to, co dzieje się w Polsce. Prawo i Sprawiedliwość od lat stara się wyprzedzić pozostałe partie w deklaracjach lojalności wobec USA. Zapewne dlatego ambasador tego mocarstwa już kilka razy, bez towarzystwa kamer, spotkał się z szefem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

  O sprawie donosi „Wirtualna Polska”. Dziennikarze tego portalu dowiedzieli się, iż podana przez „Gazetę Wyborczą” informacja o spotkaniu ambasadora USA Paula Wayne’a Jonesa z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim jest niepełna – nie było to bowiem jedyne w ostatnich tygodniach spotkanie szefa PiS i ambasadora. Rozmowa, o której pisała „Gazeta Wyborcza” dotyczyła Trybunału Konstytucyjnego i przebiegać miała w „lodowatej atmosferze”.

  Według wp.pl takich spotkań z ambasadorem było kilka, co więcej, Kaczyński spotkał się w sprawie trybunału również z byłym ambasadorem Danem Friedem, który oficjalnie przyjechał do Warszawy rozmawiać o sankcjach nałożonych na Rosję.

  Warto zauważyć, że Amerykanie wywierają presję na polski rząd nie tylko poprzez tego typu nieoficjalne spotkania. Przypomnijmy choćby list trzech amerykańskich senatorów do Beaty Szydło wzywający ją do „potwierdzenia wierności podstawowym zasadom, włączając w to poszanowanie dla demokracji i rządów prawa”. Do tego dochodzi też odmowa administracji Obamy na spotkanie z prezydentem Dudą podczas Szczytu Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie.

  Zdaniem cytowanego przez wp.pl doktora Janusza Sibory, badacza dyplomacji i protokołu dyplomatycznego, do listy sygnałów wysłanych przez USA należy dodać także niedzielny artykuł „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, sugerujący, że planowany na lipiec tego roku szczyt NATO w Warszawie mógłby zostać przeniesiony do jednej ze stolic państw bałtyckich.

  Wiele wskazuje więc na to, że administracja Baracka Obamy dołącza do innych rządów państw zachodnich sugerujących, że kluczową kwestią dla przyszłości stosunków z Polską będzie to, czy Polska… dostosuje się do zaleceń Komisji Weneckiej.

  http://www.pch24.pl/wirtualna-polska–jaroslaw-kaczynski-kilkukrotnie-spotykal-sie-z-ambasadorem-usa–obama-tez-bedzie-grozil-polsce-,41994,i.html

 4. someone said

  Ad 3.A moze czlowieku zacznij wspomagac Twoje Goowno Wyborcze,skoro im tak wierzysz?

 5. Trak said

  Kto tu rządzi?
  Proste pytanie i równie prosta odpowiedź.
  „- Ten rządzi, kogo nie wolno krytykować.”

 6. panMarek said

  „żarty się skończyły!” – dokładnie panie Marianie!
  Może Pan na mnie liczyć!

 7. Kto Rządzi w Unii Eurpoejskiej ? UE to FASZYZM korporacyjny ! said

  Odpowiedź jest PROSTA: mafia lichwiarzy żydo-banksterów z wielkim nakradzinym kapitałem i WŁAŚCICIELE wielkich międzynarodowych KORPORACJI wraz z członkami swoich rodzin.

  To właśnie członkowie tych rodzin są członkami TAJNEJ „Grupy Bilderberga” czyli nieformalne międzynarodowe stowarzyszenie przedstawicieli MAGNATÓW finansowych tych, którzy najbardziej się NAKRADLI i są ZELEGALIZOWANYMI złodzejami z globalnych korporacji i brudnej polityki.

  Grupa Bilderberga tworzy nieformalny rząd światowy, którzy ustalają KTO, kiedy i gdzie wprowadzani takie „prawa” a co za tym idzie zostaną wprowadzone takie rozwiązania ekonomiczno-polityczne sprzyjające TYLKO tym bogaczem.
  To że te ich rozwiązania są SPRZECZNE z interesem POZOSTAŁYCH przeciętnych obywateli lub z sprzeczne z wolą reszty społeczeństwa lub tzw. „demokracji” ich to NIE interesuje, gdyż ta „republikańska demokracja” to jedynie oszukańcza FASADA.

  WSZYSTKIE decyzje w tzw. „Parlamencie UE” faktycznie z nikim nie są dyskutowane i zapadają tak szybko, że nawet nie ma czasu liczyć głosów.
  Decyzje o nowych rozwiązaniach ekonomiczno-politycznych przychodzą z POZA gremium najwyższych urzędników UE, ale realizacja tych rozwiązań jest WYMUSZANA przez zastraszanie tych urzedników poza opinią publiczną, żeby oni WYMUŚILI podpisanie się pod takimi traktaty pod groźbą ważnych konsekwencji gospodarczych ze stron dużych korporacji lub tzw. „banków centralnych”.

  Nie zapomina, że wszyscy urzędnicy najwyższego szczebla w Brukseli są WYZNACZENI nie wiadomo przez kogo, ale oni muszą być jedynie zaakceptowani przez zarzadców loży żydo-masońskich. Na proces wyznaczania np. sprzedajnych anty-polskich gangsterów Tuska czy Buzka na wysokie stołki tzw. „komisarza” nie mają wpływu ani rządy krajów członkowskich tej UE ani jakieś jawne gremia z urzędów UE.

  Rola Polska w Unii jest wyznaczona do dostarczania TANIEJ siły roboczej oraz do DRENOWANIA wypracowanych pieniędzy POZA Polskę co realizował gngster Tusk, ca co został NAGRODZONY stołkie, że był i jest lojalny wibec właścicieli KORPORACJI z poza Polski.

  Polaków bezczelnie OSZUKANO w 2003 i 2004 roku jaką rolę ma spełniać ta UE po przystąpieniu Polski do tego układu, gdyż potem ten „Traktat Lizbonski” podpisanay pod PRZYMUSEM oraz groźbami przez L.Kaczynskiego zawiera SPRZECZNE prawa niż te o których mówiono w 2003 – 2004 roku aby PODPUSCIĆ Polaków czy Irlanczyków , Węgry … itd.

  Lech Kaczyński wraz ze swoim kregiem współpracowników nie był zawsze subordynowany wobec wszystkich WYMOGÓW urzędników UE i dlatego oni zostali ZAMORDOWANI, a do tego Rosja nic nie miała.

  Operacja katamby w Smoleńsku 10-IV-2010 roku została celowa zorganizowana na terytorium Rosji, aby jeszcze bardziej SKONFLIKTOWAC Polskę z Rosją oraz też PODZIELIĆ wewnętrznie Polaków, aby tym sposobem ŁATWIEJ korporacje UE mogły bez problemu dalej rabować sponiewieranych Polaków.

  Jeśli Polacy chcą stać się bogatsi i aby ich nikt NIE okradał z owoców ich codziennej pracy, to Polska MUSI porzucić tą FASZYSTOWSKĄ UE, która jedynie wysysa KREW z organizmu Polaków, jest RAKIEM złośliwym na polskim organizmie oraz PARALIŻUJE, stoi na PRZESZKODZIE rozwóju Polski !

 8. Kto Rządzi w Unii Eurpoejskiej ? UE to FASZYZM korporacyjny ! said

  Oficjalni NIBY „politycy parlamentarzyści” z „polskiego” Sejmu i Senatu z anty-polskich gangów PO-PSL nowoczesna-Petru w 100% zachowują się Polsce jak SEPARTYŚCI, którzy poza Polską gwałtownie domagają się, proszą się wprowadzenie SANKCJI każdego rodzaju dla Polaków nałożonych przez inne kraje UE lub nawet cały Świat, tak aby Polacy TRACILI za to, że te gangi straciły 100% przywilej TOTALITARNEJ władzy w III RP.

  Ci SEPARTYŚCI utworzyli anty-polską organizacje KOD, której szef Kijowski jest przyjmowany w Brukseli przez najwyższych urzędników w UE np. A.Merkel, Schulca i innych z identycznymi honorami jak prezydent jakiegoś państwa.
  To KOD razem z anty-polskimi SEPARATYSTAMI z żydami z polskim obywatelstwem jak Schetyną, Sławomir Neumannem z Gdańska, Waldy Dzikowskim z Poznania oraz całym gangami PO, PSL, nowoczesna-Petru OFICJALNIE żądania interwencji na naszym terytorium OBCYCH wojsk – w obronie tzw. „demokracji”

  Oni już najprawdopodobniej już USTALAJĄ w tajemnicy w Brukseli plan akcji NAPADU na Polskę w tajemnicy oraz w uzgodnieniu w Berlinie i Paryżu.

  Oni też najprawdopodobniej prowdzą jakieś uzgodnienia z Tuskiem z Brukseli i A.Merkel, aby ODERWAĆ polskie Pomorze oraz Śląsk od Polski, czyli z tych terenów oni będą prubowac utwarzyc takie ODERWANE enklawy wspierane przez Niemcy jak ODERWANY Donbas od Ukrainy.

  To SEPARATYSTA D.Tusk nawoływał do DEZINTEGRACJI Państwa Polskiego już w dniu 14.06.1992 na II Kongresie Kaszubsko Pomorskim w Gdańsku.
  W trakcie swojego przemówienia Donald Tusk przedstawił swój plan ROZBICIA Państwa Polskiego na CZĘŚĆI jako odzielnych regionów i AGIOTOWAŁ kaszubów do SEPARCJI całego polskiego Pomorza od Polski, które miałoby nazywać się „Pomaranią”, a także INSPIROWAŁ organizacje Ruch Anatomi Śląska(RAŚ) aby też odłączyli Śląsk od Polski.

  Oto Referat wygłoszony na II Kongresie Kaszubskim w Gdańsku w dniach: 12 – 14 grudnia 1992r przez Donalda Tuska na Kongresie Kaszubskim. Tytuł referatu „Przyszłość kaszubszczyzny”:

  http://www.naszekaszuby.pl/modules/artykuly/article.php?articleid=169

  (NATYCHMIAST przekopiować ten referat, gdyż on może zostać usunięty z internetu na żądanie samego Tuska !)

  Ci FOLSDOJCZE Schetyną, Sławomir Neumannem z Gdańska, Waldy Dzikowskim z Poznania oraz całym gangami PO, PSL, nowoczesna-Petru mogą też w jednej nocy ZAWOŁAĆ armie niemiecką do Polski, w ramach przez nich sfabrykowanej z poprzedniego układu politycznego PO-PSL-SLD-Twój Ruch „USTAWY 1066” ze stycznia 2014r o tzw. „wzajemnej pomocy” .

  PRZYPOMINAM, że ta „USTAWA 1066” ze stycznia 2014r przewiduje, że OBCE zagraniczne siły MOGĄ wkroczy do Polski na 90 dni NAWET na wniosek komendantów LOKALNYCH policji, lub też LOKALNYCH straży granicznych lub nawet Straży Pożarnej !

  Pobyt tych OBCYCH sił może byc PRZEDŁUŻANU o następne 90 dni przez LOKALNYCH przekupionych watażków, dlatego ta „USTAWA 1066” musi być PILNIE ZABLOKOWANA w Sejmie !

  „Grzegorz Braun: ustawa 1066 na ratunek demokracji” , Nagrano 21.03.2015 w Błaszkach:

  Prowokacja – „Komitet Obrony Demokracji”, Ustawa 1066,:

 9. Stasto said

  Panie Marianie,
  Rosja nie ma roszczeń terytorialnych w stosunku do Polski. Nie ma ich także Białoruś. A to właśnie te dwa państwa są przez Polskę ciągle napastowane. Natomiast hołubiona jest Ukraina, która nawet nie ukrywa swoich roszczeń do kilkunastu powiatów na wschodzie Polski. To samo jest z Litwą. A i Niemcy w sposób zakamuflowany, lecz konsekwentny dążą do zawładnięcia naszych Ziem Zachodnich. Z Rosją należy utrzymywać przyjazne stosunki, bo tylko ona może utrzymać w ryzach odradzający się ukraiński banderyzm. A poza tym nieroztropnym byłoby czynić sobie wroga i na zachodzie i na wschodzie. A to, że dla Polski grozniejsi są Niemcy to nie muszę tego udowadniać. Wyjaśnienie można wyczytać u Dmowskiego. Od tamtego czasu nic się nie zmieniło.

 10. Valdi said

  ad.9. Dokładnie tak jak Pan pisze. Marian jest pod wpływem pastora Hojeckiego.
  Proszę oglądać na żywo dyskusje tych panów w telewizji internetowej „idż pod prąd”.
  Codziennie o godz 13.00 od poniedziałku do piątku.
  link: https://www.youtube.com/user/idzpodprad

 11. Psy szczekają a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jedzie dalej.
  UTOPIA z wiarą w WOLNY RYNEK u władzy :
  http://kultura.dziennik.pl/ksiazki/artykuly/93507,tylko-u-nas-czarna-msza-johna-graya.html

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: