Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prywatność to fundament – Edward Snowden w Polsce.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-18

Prywatność to Fundament.

19 marca 2016 o godz. 12:00 porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego organizuje wyjątkową debatę o prywatności i bezpieczeństwie w czasach komunikacji przez media elektroniczne. Jako pierwsi w Polsce zaprosili do rozmowy Edwarda Snowdena – „whistleblowera”, który w bezprecedensowy sposób rozpoczął globalną debatę na temat inwigilacji. 

„Edward Snowden jest osobą, która budzi różne, często skrajne, emocje. Jednak nie możemy uciec od faktu, że wywołał największą debatę na temat prywatności w XXI wieku. Informacje przez niego przekazane stały się punktem wyjścia do dyskusji o relacjach władza obywatele i pokazały nam, że Internet nie jest jednak ostoją bezgranicznej wolności, a każdy obywatel jest narażony na inwigilację. Wynik tej debaty przesądzi w jaki sposób przebiegać będą relacje między bezpieczeństwem państw, a wolnością obywateli. Warto wziąć w niej udział już teraz” – Krzysztof Izdebski, dyrektor programowy porozumienia Fundament Społeczeństwa Informacyjnego.

Rozmowa z Edwardem Snowdenem przebiegać będzie w języku angielskim, a organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia tej części spotkania. Po rozmowie przejdziemy do debaty nad tematem inwigilacji w Polsce. Dzięki obecności prelegentów z różnych środowisk, postaramy się przedyskutować te kwestie w oparciu o różne punkty widzenia. W panelu wezmą udział: Jarosław Lipszyc – porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego, Wojciech Klicki – Fundacja Panoptykon, Draginja Nadaždin – Amnesty International oraz Ewa Ivanova – Dziennik Gazeta Prawna.

Fundament Społeczeństwa Informacyjnego jest porozumieniem wiodących w swojej dziedzinie instytucji: Fundacji Nowoczesna Polska będącej liderem w zakresie edukacji cyfrowej i medialnej oraz Fundacji ePaństwo dbającej o otwarty dostęp do danych publicznych. Spotkanie z Edwardem Snowdenem chcemy wykorzystać do uruchomienia dyskusji na tematy wartości i praktycznych możliwości działania społeczeństwa obywatelskiego w czasach inwigilacji totalnej. Fundament wykorzystuje swoją siłę, aby dać narzędzia i możliwości innym organizacjom.

Kontakt dla mediów:

Asia Przybylska
Porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego
tel. kom. +48 660 614 975
e-mail: media@fundament.ngo

Źródło informacji: porozumienie Fundament Społeczeństwa Informacyjnego

za:
pap

Komentarzy 5 do “Prywatność to fundament – Edward Snowden w Polsce.”

 1. max said

  Ten Snowden to biedny nawiedzony głupek, a do tego zdrajca, bo po co podpisał warunki pracy w CIA. Cymbał, to UBolek już lepszy bo do końca idzie w zaparte, a ten duren myśli, ze zbawi świat jak ci bandyci z Korei PN czy CCCP dowiedzą sie , ze sa podsłuchiwani. Sami widzicie, ze te debilkę Merckel dobrze robili, ze ja podsłuchiwali, bo widzicie do czego doszło w EU

 2. A-Ż said

  Jedyna nadzieja w nawiedzonych głupkach bo cała reszta albo palcem nie kiwnie, albo śpi.

 3. wiesdomar said

  ad1. Podsluchiwali ją, czy przypadkiem nie ma zamiaru wycofac z tego niecnego dywersyjnego planu. Przeciez jest na ich uslugach i musi byc poprawna politycznie. Jest pod stałą kontrolą. Czyli na podsluchu.

 4. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ad.1.
  Pani „makrela” nie moze zrobic nic, za czym nie stoi zgoda trzech panstw nadal okupujacych Niemcy.
  Zjednoczenie Niemiec bylo taka sama „sciema” jak „transformacja” w Polsce.
  Do 2099 roku ( na razie), kazdy kanclerz Niemiec, musi zlozyc deklaracje lojalnosci
  wobec miedzynarodowych globalistow.

  Czy prawdziwy kanclerz naprawde wolnych Niemiec zgodzilby sie na to co sie wyrabia
  w jego kraju i w krajach osciennych, na ktore od 1000 lat narod niemiecki na nieustanna ochote?

  Swiatem rzadza miedzynarodowe sluzby i o tym mozna sie bylo dowiedziec nawet z filmow
  fabularnych juz przed 50-ciu laty.
  Nikt ich nie bral powaznie, a tu takie kuku.
  Gestapo i NKWD, wspolpracowaly pelna para, gdy ich panstwa byly w stanie wojny.
  Potem dolaczyly do nich inne sluzby i mamy teraz pasztet, ktory nam zgodnie przygotowaly.
  Kto zas tym wszystkim zawiaduje i pociaga za sznurki?
  U kogo wiekszosc krajow jest zadluzona na kilka pokolen, wliczajac te najpotezniejsze?
  U Marsjan?

 5. ulka said

  Prosił Rosję o pomoc, więc mnie on nie interesuje, ale na spotkanie z Julianem Assange to tym poszła, gdyby wreszcie Anglia Go zwolniła. Szwecja ma większe zmartwienia niż pomówienie Juliana Assange przez podstawione dziwki.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: