Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Syndrom przemądrzałej dziewczynki

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-18

Motto: „Siedzi sroka na żerdzi i… twierdzi…”


.

.
W programie TVN24 w programie „Fakty po faktach” obejrzałem dyskusję pomiędzy paniami Małgorzatą Wassermann i Kamilą Gasiuk-Pihowicz. Kto nie wie, kto to Kamila Gasiuk-Pichowicz wyjaśniam, że to ta działająca na nerwy nieznośnie pyskata i dożarta dziunia od niejakiego Petru.

Przez cały czas mnie męczyło, że pani Kamila kogoś mi przywodzi na pamięć. Aż sobie przypomniałem historię, którą teraz Państwu opowiem.

Kiedyś pojechałem z moją pięcioletnią córeczką na wczasy dziecięce, które urządzała moja uczelnia w Bukowinie Tatrzańskiej. W naszym domu mieszkało kilka rodzin z dziećmi, które bawiły się na korytarzu. I choć były to dzieci naukowców, zachowywały się w miarę normalne oprócz jednej dziewczynki, która miała rodziców pragnących własne naukowe kompleksy zrekompensować sobie zrobieniem z córeczki noblistki.

Jak wiadomo, małe dzieci bawią się tym lepiej im bardziej głupawo, uwielbiając okraszać zabawę brzydkimi słowami. Przez cały turnus brzdące bawiły się w wymyśloną na poczekaniu przygłupią wyliczankę, która polegała na tym, iż dziecko, na które padło miało powiedzieć „dupa”, co wywoływało każdorazowo kaskady śmiechu rozbawionych brzdąców. Jednakże, gdy padało na podrasowaną scjentystycznie dzierlatkę, ta zamiast brzydkiego słowa poprawiała okulary i mówiła z dumną w głosie E = mc2 , co automatycznie kończyło zabawę ku niemej rozpaczy nieszczęsnej mądralińskiej.

Pozostałe dzieci natychmiast wyczuły słaby punkt chełpliwej koleżanki, a że dzieci potrafią być bezlitosne, jak się nie trudno domyślić w ten punk cały czas celowały. W efekcie „genialne” dziecko tak się zestresowało, że w ostatnim dniu turnusu zapisało przed śniadaniem flamastrem całą ścianę wzorami matematycznymi, a strofującą go matkę pokąsało do krwi.

Konkludując nie mam cienia wątpliwości, że posłanka Kamila Gasiuk-Pichowicz ma z sobą dokładnie ten sam problem, co przed laty owa nieszczęsna dziewczynka, która choć już dwie dekady przeminęły, póki co nie została noblistką.

Autor: Krzysztof Pasierbiewicz (em. nauczyciel akademicki)

Post Scriptum
Pracowałem do trzeciej w nocy i półżywy położyłem się spać. Obudziło mnie cudne wiosenne słoneczko i śpiew ptaszków za oknem. Przeciągnąłem się z rozkoszą, pomyślałem, że życie jest piękne, ale nieopacznie włączyłem telewizor i… wszystko szlag trafił bo znowu na ekranie zobaczyłem tę upierdliwą zołzę bełkoczącą swym skrzekliwym głosem o jakimś zespole ponad-parlamentarnym. Koorwa! Ktoś powinien ją udusić, bo Ja już tego dłużej nie wytrzymam!

 

Autor |
Redakcja
Niezależny portal obywatelski. Łączymy ludzi, dla których pisanie jest pasją. Poruszamy tematy, które dla innych mediów są zbyt trudne.

Komentarzy 15 do “Syndrom przemądrzałej dziewczynki”

 1. latarnik said

  Z tej dziuni mogłaby być pierwszorzędna przewodnicząca ZMSu, niestety trafiła na nie swoją epokę

 2. Alina said

  Niestety uduszenie tej jednej idiotki nic nie da, bo Petru otoczył się całym stadem podobnych „intelektualistek” co było wyraźnie widać w czasie nocnych obrad sejmu chyba w sprawie wyboru nowych sędziów TK.
  Każda wlatywała na mównicę („gdyby głupota była lżejsza od powietrza, fruwałaby by pani jako gołębica” że przypomnę dra Strossmeiera z czeskiej „Nemocnice na skrai mesta”) i zadawała jedno pytanie do J. Kaczyńskiego: czy panu nie wstyd? Po całej sali sejmowej roznosił się pogłos pustki jaką te idiotki mają w głowach.
  Kto to wybrał do sejmu??? Ale i one mogą się przydać! Są dowodem, że następne wybory do sejmu muszą być jednomandatowe. Ten problem nagle po wyborach zniknął jako niby nieważny, ale jest to najważniejszy do rozwiązania problem ustrojowy. Posłanki wystruganego z banana pana Petru, w systemie jednomandatowym nigdy nie weszłyby do sejmu, bo który powiat wybrałby taką idiotkę jak np. opisana, jako swoją posłankę? Żaden.
  Ciekawe, czy ludzie z Kukiz’15 doprowadzą do JOW-ów? Miejmy nadzieję. Chociaż nastąpiło wczoraj dziwnie NIEKOMENTOWANE zdarzenie, że młody Morawiecki wstąpił do PiS.
  Morawiecki senior jest jednym z niewielu sensownie myślących posłów w sejmie – nie dziwota – inżynier.

  W sumie to ciekawy temat dl socjologa: jak to jest, że wokół zwariowanego zdawałoby się muzyka Kukiza zebrało się tylu logicznych facetów, a przy „naukofcu” Petru – same idiotki? O średnim IQ w poszczególnych partiach nie warto pisać, szczególnie w PO, gdzie należy Julia Pitera, po prostu ktoś, zupełnie taki sam jak Nelly Rokita …

 3. Improwizator said

  Ta sroka ma swojego pana któremu ciągnie dzidę.

 4. Nati said

  Jest tak irytująco-piszczaca! Nawet Petru ciagle wyskakujac tak nie działa, nawet krzykalski Niesiołowski. Mania wyższości to wypisana jest na jej twarzy. Zero pokory, szacunku, ciepła…a to przecież kobieta.

 5. AV said

  Cyt.: „. Kto nie wie, kto to Kamila Gasiuk-Pichowicz wyjaśniam, że to ta działająca na nerwy nieznośnie pyskata i dożarta dziunia od niejakiego Petru.”

  Uważam, że jakby mąż tej lalki zadbał o nią jak na męża przystało, to i ciśnienie by z niej zeszło… a tak ma ciśnienie na gadanie od rzeczy i na szkło… A potem się dziwią, że z tego banialuki wychodzą…

 6. lecwis said

  Co to za kanalie u was piszą

 7. Tiberias said

  ajwaj, (p)etrudolec zafundowal sobie nowoczesnego plagiata Moniki Lewinsky?

 8. Magdalena said

  A ja patrze na panią jak na ciekawe zjawisko w przyrodzie.
  Co można okreslić przysłowiem
  Konia kują, a żaba łapę podstawia.
  Pani poseł utwierdza mnie w przekonaniu, że bladego pojęcia o posłowaniu nie ma
  Podobnie jak Rysiu jej pracodawca twierdzi, że jest święto 6 króli
  tak ona poprawia go
  och nie panie Ryszardzie, pomylił się pan przynajmniej o trzech 🙂

 9. pugnus said

  Ta sekutnica ma dwa nazwiska ,zatem znalazl sie jakis desperat ,ktory albo ozenil sie z nia z litosci ,albo ,sam nie majac powodzenia ,postapil w mysl zasady „na bezrybiu i rak ryba”!Poza tym zadaje sobie pytanie czy ona w ogole umie gotowac?

 10. gość said

  Z urody przypomina mi Wolinską + okulary

 11. Kapsel said

  Eliminacje do 1 z 10-ciu KAMILA GASIUK-PIHOWICZ z Nowoczesnej ŚMIESZNE Gasiuk Pihowicz kwota wolna

  THE BEST OF / NAJGŁUPSZE WYPOWIEDZI I WPADKI NOWOCZESNEJ – PETRU , GASIUK PIHOWICZ – GEND

 12. Stary Warszawiak said

  Do tej pory polska kinematografia „cały okres walki Polaków w okresie 1939 – 1945” umieściła w serialu „POLSKIE DROGI”.
  Zaś okres życia Polaków od 1945 w serialu „DOM”.
  Właśnie w serialu DOM była postać ZOJI, którą grała Pani Ewa Błaszczyk.
  Taką właśnie prawdziwą Zoją usiłuje być obecnie posłanka Kamila G-P.

 13. Jok said

  Dlaczego „dożarta”? :))) Ciekawy jestem korzeni obu pań.,Odnoszę wrażenie że „kłocą” się panie dość średnimpolsko-słiowaiańskim pochodzeniu. Jedna jest od neokonserwattystów (tacy ż i ich poplecznicy „prawicowi”) a druga od ż-komuny – tak to, być może mylnie:)) widzę. Czy ich „spór” jest naszym sporem, jest jakąś drogą do rozwiązania naszych problemów czy tylko takim mydleniem oczu. Ba spór i niechęć mogą być nawet autentyczne, ale to nie sprawia że można się z którąś ze stron utożsamić (Kiereński i Lenin-Trocki pewnie się nienawidzili, a i zwalczali się ostro, ale obie strony miały na celu uzyskanie jak najlepszej sytuacji swych etnicznych braci, a nie interes Rosji (jakkolwiek rozumiany))

 14. Stary Warszawiak said

  Jak wynika z różnych opisów internetowych ta pani do polityki „weszła” dzięki wcześniejszej współpracy z takimi panami jak:
  Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki, Bronisław Geremek. Wprawdzie wszyscy już nie żyją, ale to przecież „swoi” „nasi”
  oś, nu.

 15. mleczarz said

  Fajne toto. Ładne i głupie.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: