Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Wycofujemy się z zakupu Caracali.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-18

 Francuzi nie spełniają wymagań, polskie śmigłowce coraz bliżej.

 .
.
.

Jak podawaliśmy wcześniej, Platforma Obywatelska  zamiast wybrać polskie maszyny, postanowiła zainwestować nasze pieniądze w obcą gospodarkę. Natomiast według doniesień „Nasz Dziennik” w tym momencie MON usiłuje jakoś się wykręcić od zakupu maszyn H225M Caracal, które chce nam sprzedać Airbus Helicopters.

 .

Resort obrony narodowej, nareszcie wziął się za poważną analizę przetargu dotyczącego zakupu przez Polskę francuskich maszyn H225M Caracal. Okazuje się , że Francuzi nie są w stanie spełnić oczekiwań Polski, dlatego też przetarg prawdopodobnie zostanie unieważniony.

 „Jeżeli przetarg zostanie unieważniony i zostanie rozpisany na nowo, to Airbus będzie mógł do niego stanąć. Ale wtedy przetarg będzie przygotowany tak, by wszyscy byli na równych prawach – mówił na antenie TVP Info rzecznik MON Bartłomiej Misiewicz.”

 

W Polsce mamy dwie świetnie prosperujące firmy w Świdniku, oraz w Mielcu, które bez problemu poradzą sobie ze stworzeniem maszyn dla MON. Tym samym zamiast wydawać pieniądze poza granicami kraju, zostaną one u nas.

infosa.pl

Komentarze 3 do “Wycofujemy się z zakupu Caracali.”

 1. someone said

  Brawo!

 2. Ciekawe – polskie firmy poradzą sobie ze stworzeniem maszyn dla MON?

  Po pierwsze te firmy nie polskie, Polacy są tam tylko wyrobnikami.

  Po drugie – mają tam jakiegoś Stwórcę na etacie? Proszę zwrócić uwagę, że nie mówi się o projektowaniu, produkcji itp. tylko jakieś „stwarzanie”???

  Chodzi chyba tylko o montaż obcych produktów z modułów. I pieniądze raczej w kraju NIE zostaną. Niestety.

  To tylko walka jednego kapitału zagranicznego z innym.

 3. Lubomir said

  Najwyraźniej renesans polskiego rynku pracy, prędzej zapewni obecny już włosko-brytyjski kapitał, niż Francuzi kolaborujący obecnie z Luftwaffe, Obie technologie są na podobnym poziomie. Partnerstwo polsko-włosko-brytyjskie to chyba lepsza perspektywa, niż komitywa z ‚Hitlerem w spódnicy’ i współczesnym ‚Vichy’.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: