Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

KOD-u nie da się pogodzić z przyjmowaniem komunii? Kuria nie zabierze stanowiska ws. słów księdza

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-19

– Przynależności do KOD-u nie da się pogodzić (…) z przyjmowaniem komunii świętej – mówił wczoraj w wywiadzie dla portalu Fronda ksiądz Stanisław Małkowski. Według księdza KOD – jako organizacja związana z opozycją – dąży „do osłabienia państwa polskiego na rzecz mafii, oligarchów, służb specjalnych i budowania na gruzach Polski pewnego rodzaju kondominium rosyjsko-niemiecko-izraelskiego”. Słowa księdza wywołalykontorwersje. Kuria stanowczo podkreśla, że w tej sprawie głosu zabierać nie będzie. Dlaczego? – To są prywatne opinie, które nie wyrażają stanowiska Kościoła – podkreśla w rozmowie z Onetem rzecznik kurii ksiądz Przemysław Śliwiński.

Ksiądz Stanisław Małkowski

Foto: Marcin Obara / PAP Ksiądz Stanisław Małkowski

– Te słowa nie padły podczas mszy świętej, a zostały wypowiedziane podczas wywiadu dla niszowego portalu, który następnie został przez inne media rozpropagowany – mówi ksiądz Przemysław Śliwiński, jednoznacznie stwierdzając, że kuria nie zamierza się w żaden sposób odnosić do wypowiedzi księdza Małkowskiego. – To są prywatne poglądy księdza. Nie wygłaszał ich jako kapłan, nie sprawował wówczas mszy świętej – podkreśla.

„Kondominium”

Dopytujemy rzecznika o „kondominium rosyjsko-niemiecko-izrealskie”. Czy nawet takie słowa nie powinny się spotkać z reakcją kurii? – To prywatna opinia księdza. Proszę zauważyć, że wielu księży wypowiada prywatne opinie w różny sposób. Sytuują się w różnych frakcjach i środowiskach politycznych. Jedni bardzo gorącą popierają daną stronę – inni ją potępiają. W tej chwili jest podobnie. Mamy do czynienia z nieco spolaryzowaną wypowiedzią – mówi rzecznik. – Ale jest to wypowiedź prywatna i każdy ma tę świadomość. Nie trzeba tego specjalnie udowadniać. Ksiądz Małkowski nie wyrażał stanowiska Kościoła, tylko własną opinię – podkreśla.

Ograniczona posługa

Rzecznik kurii w rozmowie z Onetem zwraca także uwagę na legendarną przeszłość księdza Małkowskiego, który był kapelanem podziemnej „Solidarności”. Zaznacza także, że od dłuższego czasu Małkowski ma ograniczoną posługę kapłańską.

Po raz pierwszy Małkowski został odsunięty od pracy duszpasterskiej i ewangelizacyjnej w 1983 roku. Kolejne ograniczenia nałożono na księdza m.in. w 2007 roku, po wywiadzie udzielonym w programie „Pod Prąd” Jerzego Zalewskiego na antenie Telewizji Puls, a także po wypowiedziach w telewizji publicznej na temat sytuacji Kościoła w Polsce oraz zamieszania w związku z powołaniem, a następnie odwołaniem metropolity warszawskiego Stanisława Wielgusa.

 

Kapelan „Solidarności”

Ksiądz Stanisław Małkowski to były działacz opozycji demokratycznej w czasach PRL oraz jeden z kapelanów „Solidarności”. Współpracował też z Komitetem Obrony Robotników oraz Ruchem Obrony Praw Człowieka i Obywatela. Małkowski był też jednym z sygnatariuszy tzw. listu 59 – otwartego apelu intelektualistów z przełomu lat 1975/76 przeciwko zmianom w Konstytucji PRL, które zakładały m.in. wpisanie m.in. kierowniczej roli PZPR oraz wieczystego sojuszu z ZSRR.

W stanie wojennym duchowny był jednym z kapelanów podziemnej „Solidarności”. Był również przyjacielem ks. Jerzego Popiełuszki. Razem z nim, od 1982 roku, odprawiał msze za ojczyznę, które odbywały się w warszawskim kościele św. Stanisława Kostki.

Poświęcił „krzyż smoleński”

W 2010 roku brał udział w modlitwach przed Pałacem Prezydenckim, po katastrofie prezydenckiego Tu-154M w Smoleńsku. To właśnie ks. Małkowski poświęcił tzw. krzyż smoleński. Jego wystąpienia, także medialne, wzbudzały w przeszłości wiele kontrowersji. Były one też przedmiotem krytyki ze strony hierarchii kościelnej. Duchowny zasłynął też tym, że podczas obchodów czwartej rocznicy katastrofy smoleńskiej, odprawiał egzorcyzmy przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.

Bartosz Rumieńczyk Redaktor Onet Wiadomości
wiadomosci.onet.pl/

Komentarzy 11 do “KOD-u nie da się pogodzić z przyjmowaniem komunii? Kuria nie zabierze stanowiska ws. słów księdza”

 1. Moher49 said

  Ks Małkowski, jeden z nielicznych, którym leży na sercu dobro Polski. Cała reszta księży – Polaków pochowała głowy w piasek. Na Episkopat diabły plują, swąd szatana czuć na forach internetowych – kościół milczy.
  Wroga chrześcijaństwu propaganda sączy się ze wszystkich stron, szczególnie w internecie – kościół milczy.

  NYT: – PiS przekroczył czerwoną linię. Potrzebne silne przesłanie USA – kościół polski milczy.

  Przeciwstawiając się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego PiS „przekroczył czerwoną linię” i stawia się ponad prawem na drodze do autorytarnych rządów w Polsce. Stany Zjednoczone i Unia Europejska nie mogą na to pozwolić – pisze dziennik „New York Times”. – kościół polski milczy.

  Czy Polska dyktuje USA co one mają robić ?.

  Szanowni księża biskupi, prałaci, Prymasie ! Żyjecie na polskiej ziemi, jecie polski chleb. Na każdej mszy świętej polski lud się za was modli.
  Macie mikrofon, macie ambony, jesteście wykształconymi Polakami – czas zacząć służyć Polsce.

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  ad.1
  Pelna zgoda, nie mozna sie jednak dziwic hierarchom bo tamci maja pelno „kwitow”na nich.
  Czasem mam watpliwosci, czy oni faktycznie wierza w Boga,
  czy tez zaprzedali dusze jakiemus bozkowi.
  Zyjac dostatnio na koszt swoich wiernych, chyba ich po prostu oszukuja, bo co innego glosza, a co innego robia.
  Nie wiem, czy bedziemy rozliczani z tego co robimy na ziemi,
  ale w ktorejs ewangelii jest napisane, ze im wieksza wiedza i pozycja,
  tym wieksza odpowiedzialnosc i tym wieksza wina za zaniechania wobec swoich owieczek.
  Czy oni sa swiadomi tego co robia?
  Czy moze zadedykowac im slowa wypowiedziane na krzyzu przez Jezusa Chrystusa:
  „Wybacz im Boze, bo nie wiedza, co czynia”.

 3. Maryla said

  Niedługo pewnie usłyszymy, że Ksiądz Małkowski jest pedofilem albo popełnił samobójstwo.

 4. Wieża ciśnień said

  Warto przypomnieć, iż ksiądz Małkowski już miał wyrok śmierci ok komunistów wraz z Księdzem Jerzym

 5. Stary Warszawiak said

  Kto został hierarchą w Kościele Katolickim – to nie znaczy, że jest świętym i nie może trafić do piekła.
  Czy pamiętamy jak to było z Ojcem Pio ???

 6. Analityk said

  Cytat
  (…)
  …od dłuższego czasu Małkowski ma ograniczoną posługę kapłańską…
  (…)

  To są szykany robione przez jego przełożonych w stosunku do niego za jego prawość i mówienie Prawdy.
  Ci jego przełożeni to bez wątpienia TW i osobnicy skierowani przez komunistów do wykonywania zawodu kapłana w KK. Ci ludzie demoralizują innych ucząc ich fałszywych poglądów, wpajając kłamstwa jako prawdę i niszczą KK od środka poprzez Jego „nową ewangelizację” i judaizację – kreowanie judeochrześcijaństwa czegoś czego NIGDY nie było i nie ma ze względów diametralnie różnych dogmatów religijnych i zbudowanych na nich zasad moralnych oraz prawa np.żydowskiego prawa kiduszka haim!

 7. Maryla Danuta said

  Ksiądz Małkowski jest wspaniałym kapłanem i uczciwym, kochającym Ojczyznę Polakiem !! Nie wiem dlaczego pozbawiono Go części praw ??
  Przed Panem Bogiem znajdą się też Jego przełożeni, czy potrafią się wytłumaczyć ??
  Myślę, że ci wszyscy zdrajcy protestujący przeciw Polsce i prawomocnie wybranym: Prezydentowi, PIS-owi i Rządowi – też będą rozliczeni przez Pana Boga – za ohydną zdradę Ojczyzny,za wzywanie obcych rządów o pomoc – w celu odzyskania koryt, za wyprowadzanie otępiałych ludzi na protesty, za dążenie do zrobienia drugiego Majdanu – przeciw Polakom – no i pewnie już teraz diabłów cała chmara stoi przy nich – i cieszy się, że tylu zdrajców, złodziei i szubrawców – zasili PIEKŁO !!!

 8. Analityk said

  Narada filozofów i teologów rozprawiających jak zniszczyć Kościół. Dokument z XIX wieku…
  https://gloria.tv/article/Cw1WmGZtcSq

 9. Kapsel said

  Sonda: Autorytety Polaków

  Niektórym wciąż trudno uwierzyć skąd bierze się tak duże poparcie dla działań Ryszarda Petru i KODu. Odpowiedź może być nader oczywista. Wszystko jest kwestią wychowania, wiedzy i doboru autorytetów. A te niestety kształtują głównie media. Efektów nie trzeba długo szukać…

 10. Janko said

  Bełkot usunie. Admin

 11. Jarun said

  Moim skromnym zdaniem ksiądz nie precyzyjnie się wyraził, tzn. cel dobry, argumentacja nieprzekonująca. Jeżeli należysz do KODziarzy to popierasz homoseksualistów i pary homoseksualne. Wystarczy oglądnąć pikiety (zadymki) szKODników, a tam tęczowo. Również aborcja, wiadomo lewica -laicka i naziści są zawsze za aborcją. Opowiadają się za gloryfikacją donosicieli, to tak jakby modlić się do Judasza albo mieć go za swego patrona. Czy z takimi przekonaniami można być katolikiem i przyjmować komunię? Trzeba nawrócić się na wiarę a komunia św. to nie kawał ciasteczka. Nie można być Kodziarzem i katolikiem, to tak jakby być żonatym kawalerem.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: