Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-19

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w sobotę wieczorem w Krakowie z delegacją amerykańskich senatorów. – To była długa, dobra rozmowa o polityce międzynarodowej – ocenił prezydencki minister Krzysztof Szczerski. Przed spotkaniem doszło do drobnego incydentu. Grupa demonstrantów z Komitetu Obrony Demokracji skandowała m.in. „Konstytucja” i „Constitution”.

Do nieformalnego spotkania, które trwało ok. dwóch godzin, doszło w jednej z restauracji przy Rynku Głównym. Ze strony amerykańskiej uczestniczyło w nim pięcioro senatorów przebywających z wizytą w Polsce, wśród nich senator polskiego pochodzenia Barbara Mikulski z Partii Demokratycznej. Pozostali to: Angus S. King jr., Dan Coats, Richard Burr, Mark Warner.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski ocenił, że było to „znakomite spotkanie”, które dotyczyło kwestii bezpieczeństwa, polityki wschodniej, partnerstwa polsko-amerykańskiego w zakresie bezpieczeństwa i polityki międzynarodowej.

– To były główne tematy. Cały wieczór spędziliśmy na dyskusjach o dużych geopolitycznych wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem międzynarodowym – relacjonował Szczerski. – To była wymiana opinii między senatorami amerykańskimi i panem prezydentem – długa, dobra rozmowa o polityce międzynarodowej – dodał.

Członkowie amerykańskiej delegacji nie rozmawiali z dziennikarzami. Na wcześniejszym sobotnim briefingu w Budapeszcie Szczerski mówił, że spotkanie odbywa się na prośbę senatorów.

Na prezydenta Dudę i amerykańskich senatorów czekała przed restauracją kilkunastoosobowa grupa demonstrantów z KOD, którzy trzymali egzemplarze konstytucji przepasane czarnymi wstążkami. Skandowali m.in. „Konstytucja” i „Constitution”.

W środę prezydencki minister mówił, że strona polska traktuje spotkanie jako element przygotowania do wizyty prezydenta Dudy w Waszyngtonie. Prezydent pod koniec marca udaje się do USA, gdzie m.in. weźmie udział w IV Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego w Waszyngtonie. Z kolei w lipcu w Warszawie odbędzie się szczyt NATO.

pap

Komentarzy 13 do “Prezydent Duda spotkał się z amerykańskimi senatorami”

 1. Victoria said

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/list-otwarty-w-sprawie-zarzadzenia-macierewicza-2016-03

 2. adam ryglowski said

  Za którą konstytucją warsiawka lamentuje , -to ta ostatnia z 1997 r . wiadomego autorstwa .
  Czy szKODnikom z Krakówka chodzi o to samo , a może im biega o tą „lepszą” z 1952 / 1976 ???
  Jeżeli ja miałbym być „ideowcem” walczącym o stosowanie Konstytucji , to tylko tej z marca 1921 r.
  Wiem , że pierwszy pomysł jest najlepszy , a każda zmiana , to zmiana tylko na gorsze .
  POWAŻNE PAŃSTWA UCHWALAJĄ KONSTYTUCJĘ RAZ i nikomu , kto raniej wstanie , nie pozwala się przy niej grzebać .
  A u nas ZMIANA KONSTYTUCJI CO 10 – 20 LAT !!!

  😦

 3. Waszyngton ODPOWIEDZIALNY za ROZWALENIE ukrainy i Bliskiego Wschodu ! said

  Amerykańskie korporacje WYKUPILI za grosze (tzn. za centy!) już ponad 3 miliona hektarów NAJBARDZIEJ wartościowych obszrów ziemi na Ukrainie od kwietnia 2014 do dzisiaj po krwawym ZAMACHU politycznym w Kijowie.

  Oczywiście ta ziemia została WYKUPIONA poprzez podstawione spółki duńskie, holenderskie, francuskie, czy niemieckie.

  Posiadanie obszarów ziemi ma JEDYNIE wartość STAŁĄ. To samo dotyczy przemysłowego majątku, której Putin NIGDY NIE dotykał na Ukrainie i jej NIE wykupywał za bezcen na Ukrainie czy Polsce!

  Awantura na ukrainie wygenerowali żydowscy NEKONI z Waszyngtonu, aby ją IDENTYCZNIE okraść jak okradają Polaków od 1990 roku do dzisiaj WYDZIERAJĄC wybiedniałym Polakom ich majątek. Polacy którzy jeszcze się nie otrzęśli z żydo-bolszewizmu, jeszcze się nie dorobili, a ci „dobrodzieje” co NIBY pomagają z zagranicy BRUTALNIE wykorzystali ten układ, że w tej chwili Polacy czy ukraincy są dalej biedni, NIE byli w stanie wykupic „państwowej ziemi”.

  To nie Putin lecz drapieżcy z ZACHODU wykupili polski PRZEMYSŁ i całe obszary ziemi za grosze po Państwowych Gospodarstwa Rolnych w województwach słupskim, koszalińskim, szczecińskim, czy zielonogórskim. Ta ziemia została WYDARTA Polakom za grosze i przeszła w posiadanie ZAGRANICZNYCH grabieżców za pozwoleniem żydo-komunistycznych rządów czerwonych przekupionych gangsterów Leszka Millera i D.Tuska !

  To NIE Putin jest wrogiem Polaków czy Ukranców lecz żydo-masoni z NEOKONAMI z Waszyngtonu.

  Praktycznie proszę zauważyć, że za czasów czy to Kadafiego, czy to Husaina, NIGDY nie było żadnych zamieszek na tle religijnym !

  Dopiero jak pojawiły się w tych regionach WOJSKO USA lub tzw. „siły pokojowe” Francji lub Anglii skorumpowanego zdominowanego przez amerykę ONZ, to natychmiast zaczynały WYBUCHAĆ konflikty na tle religijnym.

  Przecież do zamieszek w Kurdystanie i Turcji dochodziło ZAWSZE po akcjach CIA. Identycznie też wybuchały KONFLIKTY na Ukrainie miedzy PODPUSZCZONYMI przez amerykańców Ukraińcami i Ruskimi, gdy tam zaczęły GRASOWAĆ niemieckie BND i amerykańskie CIA celowo konfliktujące te narody czyli identycznie jak w Jugosławi!!

  Podobnie tzw. kalifat ISIL w Syrii został SFINANSOWANY i stworzony przez żydo-amerykanskie CIA.

  Przez poprzednie dekady Syria była najspokojniejszym krajem regionu, do puki tam się nie pojawili AMERYKAŃCY ludobójcy na czele z wampirem John McCaine z Arizony.

  Teraz UE powiedziała, że Ukrainy NIE przyjmie do UE przez następne 20 lat !

  To NIE przez Putina lecz tych co PLANOWALI systemowo RABOWAĆ ukraińców !

  Teraz ROZWALENI rozbici ukrainscy obywatela przez USA i rzezimieszków nacjonalistów ukrainskich banderowców maszerują SETKAMI milionów na Polskę !

  Przymaszerowało ich już do Polski 1.8 MILIONA i robią NAJAZD na Polskę:

 4. solkraken said

  nie dziwi nic… najemny błazen oblizuję siarę z kopytek ;)))

 5. zydozerca said

  ZA DYSPOZYCJE Z USA DZIEKOWAL SLUGA KONUSA, WSZECHZYDOWSKIEGO C..ELA, PSEUDONIM DU..A -SCIERA,
  kukla,pajac,marionetka,
  uchachana niczym fretka,
  ze mu kwintet d..odetkal

 6. someone said

  Ad.4 a nie lepiej byloby podpisywac sie „Zydozerca z NKWD”?

 7. Joe said

  Ad 5…Wlasciwsze..ZYDOSKIZERCA.

 8. Kapsel said

  Projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium, przedłożony przez ministra obrony narodowej.

  Do projektu ustawy wprowadzono wyraźne podstawy prawne, na podstawie których obce wojska będą mogły prowadzić operacje wojskowe (inne niż ćwiczenia) w czasie pokoju na terytorium Polski. W praktyce będą mogły udzielić wsparcia naszemu krajowi w razie konieczności podjęcia działań prewencyjnych, odstraszających lub wymagających użycia sił wysokiej gotowości na polskim terytorium lub w przestrzeni powietrznej naszego kraju.

  Prezydent RP – na wniosek ministra obrony narodowej po uzyskaniu zgody prezesa Rady Ministrów – ma wyrażać zgodę na pobyt obcych wojsk w Polsce, głównie NATO i Unii Europejskiej, w ramach wzmocnienia wojskowego polskich sił zbrojnych w operacjach wojskowych, prowadzonych w naszym kraju w czasie pokoju. W zgodzie wyrażanej przez prezydenta będzie określony cel pobytu i zakres uprawnień obcych wojsk, a także mają być wskazane inne okoliczności mające znaczenie dla obronności Polski.

  Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP

  całość tutaj

  https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/decyzje-rzadu/projekt-ustawy-o-zmianie-ustawy-o-zasadach-pobytu-wojsk-obcych-na.html

  Legalizacja operacji wojskowych obcych wojsk w Polsce w czasie pokoju bardzo realna

  Z niepokojem patrzę się na projekty nowelizacji ustaw takich jak o „zmianie ustawy o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium”, który został wniesiony do Sejmu 4 marca. Został przedłożony przez ministra obrony narodowej, a Rada Ministrów go przyjęła.

  Co mówi Konstytucja RP?

  Art. 117. Zasady użycia Sił Zbrojnych poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej określa ratyfikowana umowa międzynarodowa lub ustawa. Zasady pobytu obcych wojsk na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej i zasady przemieszczania się ich przez to terytorium określają ratyfikowane umowy międzynarodowe lub ustawy.

  Cha, czyli ustawą można zezwolić na strzelanie nie tylko do obcych wojsk, ale i ludności cywilnej (jeśli np. stwierdzi się zagrożenie, że są tam terroryści) przez obce wojska. I to właśnie ma miejsce!

  „obce wojska będą mogły prowadzić operacje wojskowe (inne niż ćwiczenia) w czasie pokoju na terytorium Polski. „ (…) „Przyjęto, że obce wojska będą mogły mieć przyznane takie uprawnienia, jakie mają Siły Zbrojne RP.” ( link )

  Można mieć wrażenie, że komuś zależy na tym aby Polska wyglądała jak Syria lub Afganistan. Szczerze się tego obawiam, wiedząc jakie są np. plany syjonistycznych żydów co do naszej pięknej ojczyzny. Tłumaczenie, że „Wprowadzenie tych regulacji jest konieczne ze względu na pogarszający się stan bezpieczeństwa w sąsiedztwie Polski i pozostałych państw Europy Środkowo-Wschodniej” jest czystą demagogią, gdyż w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa każdy suwerenny kraj rozbudowuje własną armię, a u nas następował do tej pory jej demontaż. Byśmy się nie mogli bronić.
  Dostaję wiele maili od zaniepokojonych czytelników tego bloga – wreszcie nie jestem uważany za panikarza i paranoika. Nie jest to jednak powód do zadowolenia, bo potwierdza to tylko, że plany wprowadzenia Rządu Światowego i depopulacji większości globu rzeczywiście są realizowane. Szkoda, że tak mało jest publikacji identyfikujących zbrodniarzy. A przecież wiadomo kim oni są, posłuchajcie chociażby wykładu Sergieja Salla „Perspektywy Ziemskiej Cywilizacji„.
  Nikt też publicznie nie apeluje o aresztowanie zbrodniarzy, co rozwiązywało by sprawę. Chodzi oczywiście o Komitet 300 – potomków kapłanów egipskich z tzw. genem Cohena.
  Oto fragmenty korespondencji z jedną z czytelniczek bloga:
  Zło rozpanoszyło się bo ludzie żyjąc byli i są OBOJĘTNI na jednostkowe przejawy zła, które dały furtkę, że z małego cieku, potem potoku stały się wartką i narowistą rzeką. A BRAK WIEDZY to nic innego jak brak informacji czyli wiedzy o tym co się dzieje dookoła nas. (…) Czyli, że zło się tak rozpanoszyło i zaanektowało nasz świat winna jest obojętność ludzi i brak wiedzy.
  jedyne co można zrobić to:
  nasze środowisko (ścisłe) powinno przeprowadzić medytację na przeciwdziałaniu i nie dopuszczeniu do podpisania takiej ustawy przeciwko narodowi.
  Powinno mniej więcej to brzmieć (wystarczy bardzo krótko i parę razy to samo powtórzyć, tekst będzie trzeba dokładnie ustalić, ważne aby to było tylko 2-3 lub więcej zdań, ważne , że krótkie), np:
  Ja nie daję przyzwolenia na przekazanie uprawnień polskich sił zbrojnych obcym siłom gdzie obce wojska będą mogły użyć broni i środków przymusu bezpośredniego. Nie ma mojego przyzwolenia aby obecna władza w Polsce, która jest naszym pracownikiem wprowadzała i podpisała taką ustawę.
  Oczywiście medytacja byłaby przeprowadzona każdy sam w domu przeczytałby tekst jaki byśmy sformułowali i wypowiedzieli o tym samym czasie i w tym samym dniu. Oczywiście w internecie nie byłoby nic.
  Marku jeżeli o czymś takim jest mowa (chodzi o wspomnianą nowelizację ustawy, M.P.), to znaczy to po prostu jedno. Obecna władza jest zdrajcą i niczym się nie różni od poprzedników, przydupasy Unii i zdrajcy narodu jak również narodów słowiańskich. (…) Oczywiście jak ta ustawa przejdzie i ludzie będą obojętni i swojego zdania władzy nie powiedzą to może to się stać: Zobaczyłam to:
  Wśród tych wojsk widziałam oddziały stworzone z imigrantów, które pastwią się nad ludnością cywilną Polski ( gwałty, mordy) i ich dobytkiem (grabią i niszczą). Będzie (…) im na rękę, że pewne połacie ziemi będą wyczyszczone z Polaków. Oni specjalnie dadzą ich na przód bo wiedzą co będą robić. Potem udadzą, że nie wiedzieli, ze tak oni postąpili.
  Oczywiście jeśli będą musieli się tłumaczyć co wątpliwe. Chcą stworzyć to co jest na Ukrainie. Zobaczyłam zniszczenia. Zakłady nie polskie będą chronione. To jest ostatnia ich możliwość aby zniszczyć naród Polski.
  Wiem dobrze, że to im się nie uda ale ofiar ludzkich może być dużo. Najbardziej to narażeni jesteśmy my w Poznaniu. Czy musi być znowu aktualne przysłowie Polak przed i po szkodzie głupi? bo jest obojętny naprawdę i dupy mu się nie chce podnieść.
  Mojego przyzwolenia na to nie ma.

  http://www.monitor-polski.pl/legalizacja-operacji-wojskowych-obcych-wojsk-w-polsce-w-czasie-pokoju-bardzo-realna/

 9. Kapsel said

  ad. 8

  ……Prezydent RP – na wniosek ministra obrony narodowej po uzyskaniu zgody prezesa Rady Ministrów – ma wyrażać zgodę na pobyt obcych wojsk w Polsce……

  …..a nastepnie wystarczy „wybrać” nowego Prezydenta !

  Petru i jego mocodawca, Żyd George Soros

 10. Alina said

  Nie do uwierzenia, że prezydent Duda pozwolił sobie na taki afront:
  http://wpolityce.pl/polityka/285816-przypadek-pan-kukiely-thun-i-paslawskiej-czyli-jak-inna-kultura-wytwarza-buraczana-arystokracje

  Kiedy mówi się o nich, że to inna kultura, mają pretensje. Ale fakty sprawiają, że inaczej mówić się po prostu nie da. Oto Katarzyna Kukieła, działaczka KOD i współwłaścicielka hotelu Wentzl w Krakowie gościła prezydenta Andrzeja Dudę i kilku amerykańskich senatorów. Każdy przedsiębiorca byłby
  wniebowzięty, bo to znakomita promocja. Ale nie pani Kukieła, która na „fejsiku” nawrzucała prezydentowi, że śmiał przyjść do restauracji w jej hotelu, miał „zadowoloną minę” i najwidoczniej smakowało mu jedzenie z jej „koryta”. I pochwaliła się jak to walczy o demokrację na demonstracjach KOD. Tym samym już chyba wiemy, skąd pod krakowskim hotelem wzięła się grupka demonstrantów KOD witająca prezydenta
  Dudę i jego amerykańskich gości. I tym samym już wiemy, dlaczego pani Kukieła uważa za kulturalne, grzeczne i na miejscu chamskie impertynencje wobec swoich gości, szczególnie gdy chodzi o prezydenta RP podejmującego amerykańskich senatorów. Przyznam, że nie znam podobnego przypadku w historii hotelarstwa i restauratorstwa. W cywilizowanym świecie tak oryginalna gościnność, kultura i dyskrecja, będące przecież podstawą powodzenia w hotelarstwie i restauratorstwie, byłyby biznesowym samobójstwem, powodem infamii i przez dekady przykładem w podręcznikach, na kursach i szkoleniach, który studiowaliby adepci
  w tych dziedzinach.

  Gdy wpis pani Kukieły zamieściłem na Twitterze, odezwała się do mnie wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, posłanka Urszula Pasławska. I uznała, że wytknięcie współwłaścicielce hotelu zachowania rodem z innej kultury jest zamachem na uzasadnioną krytykę administracji rządowej, która to uzasadniona krytyka przecież nie podlega żadnej ustawie. Nie podlega i nigdy nie powinna podlegać, ale normalnych ludzi obowiązuje elementarna kultura, a hotelarza dyskrecja i choćby odrobina ogłady. Pochwalanie takiej „buraczanej” kultury i jej obrona to wchodzenie na poziom tej kultury. Zaraz też wyczyn pani Kukieły rozreklamowała na Twitterze pani europosłanka Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein z Platformy Obywatelskiej.

  Wizytówka pani posłanki PO wyraźnie wskazuje jej arystokratyczny status. A przekazanie mądrości pani Kukieły w takiej formie, jak gdyby grafini Thun und Hohenstein w pełni się z nimi utożsamiała, rzuca nowe światło na arystokratyzm, jeśli nie ten formalny, to co najmniej ten odnoszący się do ducha. Zaiste mamy do czynienia z zupełnie nowym pojmowaniem arystokracji i kultury, i na pewno jest to arystokracja nowego typu oraz całkiem inna kultura.
  (…)

  Jednym słowem mamy do czynienia z dnem. Róza Thun, coś tam coś tam, to córka Jacka Woźniakowskiego, autorytetu Gazety Wyborczej członka rządu Tadeusza Mazowieckiego.
  Mówienie o tej grafini i o drugiej idotce Piterze, że to Polki to przegięcie. One takie Polki jak ja Eskimoska. Czyje ynteresy prezentuja – a to mam nadzieję ustalą dziennikarze śledczy, kiedy zajmą się dziwnym zjawiskiem dlaczego „polskie” posłanki głosują sprzecznie z polskimi interesami.

 11. Analityk said

  @Alina #10

  Cytat
  (…)
  Czyje ynteresy prezentuja – a to mam nadzieję ustalą dziennikarze śledczy, kiedy zajmą się dziwnym zjawiskiem dlaczego „polskie” posłanki głosują sprzecznie z polskimi interesami.
  (…)
  Powstaje pytanie kto na takie coś głosuje? Dlaczego ludzie nie interesują kto jest kim oraz kim byli jego rodzice?

  Popatrzcie proszę na osobę p.Marka Safjana byłego prezesa TK a obecnie na stanowisku polskiego sędziego w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości w Brukseli.
  Jaka przeszłość?
  Oto proszę:
  -publicysta tygodnika „Newsweek Polska”,
  -członek Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka (antypolska masońska organizacja),
  -był uczestnikiem prac Centrum Obywatelskich Inicjatyw Ustawodawczych Solidarności tj. przygotowywał Konstytucje i prawo obowiązujące w III RP, a chroniącego zydobolszewię i zezwalającej jej na rabunek polskiej wlasności w Polsce i holokaust Narodu Polskiego.

  Czemu tak działał przeciw Narodowi Polskiemu? odpowiedź w jego KORZENIACH czyli kim byl ojciec, a ojcem był Zbigniew Safjan zaciekły komunista i donosiciel na żołnierzy wykletych do komunistycznej IW – Informacji Wojskowej.
  Jaka przeszłość tego smiecia?
  -w 1944 roku świadomie zlożył donos do IW na żołnierza AK Jana Nesslera,
  -od 1951 kierował działem propagandy partii komunistycznej,
  -według IPN w 1951 roku został zarejestrowany przez Główny Zarząd IW jako tajny współpracownik ps. Żerań
  -członek PZPR w latach 1967-1990
  -w latach 1971-1973 był członkiem Komitetu Warszawskiego PZPR,
  -członek PRON w 1983 – (stan wojenny wprowadzony przez Kiszczaka i Jaruzelskiego dla walki z Narodem Polskim),
  -członek Krajowej Rady Towarzystwa Przyjaźni Polsko-Radzieckiej (TPPR),
  -był redaktorem naczelnym „Słowa Zydowskiego” od stycznia 2004 do 2007 roku.

  W świetle takich ludzi zasiadających na decyzyjnych stanowiskach w UE nie należy sie dziwić, że UE jest organizacją terrorystyczną żydobolszewicką wrogą chrześcijańskim narodom białego człowieka.

  Nauka dla każdego.
  Zanim oddasz głos i wrzucisz kartkę do urny bądź pewny, że nie glosujesz na WROGA Narodu Polskiego.

 12. Analityk said

  PS.
  Mam nadzieje, że coraz więcej ludzi widzi czym jest TK i czyje ynteresy w rzeczywistości broni.

 13. Jok said

  Jak rozumem czas wizyty senatorów napięty, ale pewnie Kazimierz zdążyli odwiedzić….

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: