Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Antypolski, antykatolicki, prokomunistyczny i filosemicki film już w kinach.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-20

niewinne.

.

.

„Niewinne” to nowy kinowy obraz, który szokuje antykatolickim, antypolskim, prokomunistycznym i filosemickim przesłaniem. Takimi filmami, wzruszającymi, sprawnie zrobionymi i zagranymi przez ładne aktorki, kreuje się kłamliwe stereotypy i uprzedzenia.

.

Skutkiem takich filmów jest ukształtowanie w widzach nienawiści do katolicyzmu, Polski i Polaków, oraz wytworzenie u oglądających film sympatii dla komunistów i Żydów.

Według dystrybutora film został „oparty na prawdziwej historii”. Akcja filmu ma rozgrywać się w grudniu 1945 roku w Polsce. Główną bohaterką jest Matylda, lekarka z misji Francuskiego Czerwonego Krzyża w jednym z polskich miast, które jednak z nazwy nie zostało wymienione. Pomaga ona polskim zakonnicom z pobliskiego klasztoru (który w rzeczywistości zapewne nigdy i nigdzie nie istniał). Przed prawie 9 miesiącami zostały one wielokrotnie zbiorowo zgwałcone przez Rosjan z Armii Czerwonej. Na przełomie 45 i 46 roku część z nich jest w ciąży. Przeorysza klasztoru chce za wszelką cenę ukryć prawdę z obawy przed skandalem.

 

Powszechne gwałty dokonywane przez Rosjan z Armii Czerwonej na terenach, z których wycofywała się armia niemiecka, głównie na terenach przed wojną przynależących do Niemiec, gdzie Rosjanie gwałcili wszystkie kobiety, od kilkuletnich dziewczynek do umierających staruszek, w tym i Polki wywiezione na roboty oraz do obozów koncentracyjnych, są faktem. Ofiarami takich gwałtów padały też i zakonnice. Żołnierze Armii Czerwonej dokonywali gwałtów za przyzwoleniem i zachętą swoich dowódców. Problem polega na tym, że całkowicie nieprawdziwa jest historia mordowania przez zakonnice dzieci.

Twórczynie filmu wbrew faktom głoszą, że gwałty dokonywane przez żołnierzy Armii Czerwonej były sprzeczne z rozkazami sowieckich przełożonych. W rzeczywistości dowództwo akceptowało gwałty dokonywane przez żołnierzy Armii Czerwonej (celem było zastraszenie okupowanej ludności, zduszenie w żołnierzach Armii Czerwonej ludzkich odruchów wobec wrogiej ludności). Mit o samowoli żołnierzy kreowany jest też w filmie, Francuzkę przed gwałtem ze strony czerwonoarmistów ratuje sowiecki dowódca.

W rzeczywistości, wbrew kłamstwom zawartym w filmie, od wieków Kościół miał rozwiniętą strukturę domów dziecka i szpitali. W czasie wojny w w katolickich domach dziecka prowadzonych przez zakonnice ukrywano tysiące żydowskich dzieci. Instytucje te zlikwidowali dopiero po wojnie komuniści. Nie było więc jakiejkolwiek potrzeby rzekomego mordowania dzieci, bo istniały tysiące placówek, w których można było je łatwo umieścić unikając skandalu (który by nie wybuchł, bo komuniści zakazywali mówić o zbrodniach dokonywanych przez żołnierzy Armii Czerwonej).

Powojenna Polska ukazana w filmie składa się z chciwych bezdomnych dzieci i socjopatycznych otumanionych katolicyzmem zakonnic. Widz nie dowiaduje się z filmu o ogólnopolskich realiach komunistycznej okupacji i terrorze komunistów wobec polskich patriotów (prócz kilku scen z udziałem sowieckich żołnierzy).

Klasztor katolicki w filmie ukazany jest jako instytucja totalitarna, ogłupiająca, szerząca fanatyzm, skłaniająca młode kobiety do nienaturalnych autodestruktywnych zachowań. Instytucja nie robiąca nic pożytecznego dla społeczności, co podkreśla istnienie w pobliskim miasteczku społeczności chciwych polskich bezdomnych dzieci. Jedynym radosnym elementem życia w powojennej Polsce, są odbywające się poza klasztorem potańcówki w trakcie których personel francuskiego szpitala bawi się w tym samym lokalu, w którym kulturalnie tańczą sowieccy żołnierze.

Piękna, słodka, odważna i wrażliwa, bohaterka filmu pochodzi z robotniczej rodziny francuskich komunistów. Razem z nią w francuskiej misji pracuje sympatyczny lekarz, Żyd. Film oparto na kontraście sympatycznych komunistów i Żydów pracujących dla pożytku społecznego jako lekarze, czerpiących radość z życia i seksu, z zakonnicami (ukazanymi jako społecznie bezużyteczne, psychopatyczne i… zaburzone seksualnie).

W jednej ze scen ukazany jako pozytywny bohater Żyd, wyraża nadzieję, że Polacy dostaną za swoje, oraz stwierdza, że Polacy zasłużyli na swój los od Niemców i Rosjan. Swoją wypowiedź kończy stwierdzeniem, że jedyni Polacy, jakich lubił zginęli w gettcie warszawskim. Taka wypowiedź pozytywnego bohatera filmu, ukazana jako całkowicie zgodna z prawdą i oczywista, to kolejny przejaw antypolskiej nagonki, która w roli oprawców obsadza Polaków i usprawiedliwia zbrodnie nazistowskie i komunistyczne na narodzie Polski.

Rzekoma zbrodniczość instytucji klasztoru katolickiego ukazana jest też w tym, że w filmie większość zakonnic pod wpływem pobytu w klasztorze traci wiarę i tkwi w za kratami klasztoru, bo nie ma gdzie uciec. Zakonnice ukazane w filmie mają za złe Bogu, że zesłał na nie cierpienia, brzydzą się „płodów”, które rosną pod ich sercem.

Rzekoma katolicka indoktrynacja wpisująca w świadomość zakonnic obsesyjny lęk przed własną seksualnością sprawia, że nie chcą się one rozbierać przed lekarką, by ta mogła je zbadać. Według twórczyń filmu dla katoliczki badanie przez lekarkę to grzech śmiertelny.

Psychopatyczna przeorysza wmawia zakonnicom, że ich urodzone dzieci oddawane są do rodzin zastępczych. W rzeczywistości filmowa przeorysza wynosi je za las na pola, by tam pośród śniegów umarły z zimna. W czasie dokonywania morderstw przeorysza zagorzale się modli. Zakonnice otumanione katolicką propagandą są posłuszne psychopatce.

Reżyserką filmu jest Anne Fontaine (znana z filmów „Niewinne”, „Gemma Bovery”, „Idealne matki”, „Coco Chanel”, „Dziewczyna z Monaco”, „W jego rękach”, „Nathalie”). Autorami scenariusza są: Sabrina B. Karine, Alice Vial, Anne Fontaine, Pascal Bonitzer. Autorką zdjęć: Caroline Champetier (znana z filmów „Ponette”, „Holy Motors”, „Ludzie Boga”). W obsadzie filmu znalazły się: Lou de Laâge (znana z filmów „Oddychaj”, „Zdarzyło się w Saint-Tropez”, „Jappeloup”), Agata Kulesza („Ida”, „Róża”, „Moje córki krowy”), Agata Buzek („Rewers”, „Koliber”, „11 minut”), Joanna Kulig („Sponsoring”, „Nieulotne”, „Disco Polo”), Anna Próchniak („Miasto 44″), Katarzyna Dąbrowska („Czas honoru”), Vincent Macaigne („Kingston Avenue”, „Spotkałem ją 14 lipca”, „Świat bez kobiet”), Eliza Rycembel („Obietnica”, „Carte Blanche”), Klara Bielawka („Rewers”, „Dzień kobiet”), Helena Sujecka („Yuma”, „Chce się żyć”)

Jan Bodakowski, Prawy.pl

Komentarzy 11 do “Antypolski, antykatolicki, prokomunistyczny i filosemicki film już w kinach.”

 1. Analityk said

  Dlaczego nikt nie zgosi tego do prokuratury dystrybutora tego filmu jako przestepcy szerzącego antypolonizm i nienawiść do kościoła katolickigo, obrażającego uczucia religijne, kreującego pochwałę komunizmu, etc.

  Dosyć takich szmatławych filmów demoralizujących młodych Polaków i zakłamujacych historię. Niech dystrybutor udowodni, że pokazywane fakty na filmie są prawdziwe. Przecież to antypolska propaganda!

  Gdzie jest minister kultury i dziedzictwa narodowego? Gdzie są politycy z PiS majacy usta pełne jak to bedą dbać o dobro Narodu Polskiego, a widać że w tym przypadku wspierają żydobolszewię!

  Przecież za ten kłamliwy film powiny polecieć głowy nie tylko ludzi zdjętych ze stanowisk ale wręcz ci ludzie powinni wylądować w lochu na jakieś 2 lata!
  Co za szubrawcy – kto ich chroni i wspiera?!

 2. obserwator said

  Pan Bóg jest nie ruchliwy, lecz jakże sprawiedliwy, zniweczył występem wszelki, będzie upadek wielki także dla fałszerzy Polskiej historii

 3. someone said

  Finansowany przez rzadowy program PISF! widzicie ludzie hipokryzje?

 4. KOD inaczej to Klasyka Obrony Demokracji.

 5. A-Ż said

  Kolejny kłamliwy paszkwil…

 6. ulka said

  Film zmyślony ale jak mówi Pani reżyser takie filmy robią kasę, a że obraziła zakonnice zmyślając opowieści, które nie miały miejsca, co ją to obchodzi, ludzie znając recenzje powinni bojkotować sami i nie przychodzić do kin na tego typu filmy. Ta pani reżyser to Amerykanka a co powiedzieć o zachowaniu polskich niektórych aktorach rżących ze śmiechu z ofiar katastrofy czy naszych narodowych bohaterów.

 7. Carlos said

  Powiedzcie mi ludzie kto wypromowal taka np. Agate Buzek na aktorke? Znam o podobnej urodzie gwiazde w tej branzy: Meryll Streep-ale to jest mistrzostwo swiata, a Buzkowa?Moze za te kopalnie i huty co tatus sprzedal,bo innych przyczyn nie widze. Ani to piekne ani zdolne ani charyzmatyczne a kariere robi.

 8. Klamka said

  Bo pochodzi z narodu rewolucjonistow iluzjonistow umyslowych.A nam Polakom wmawiaja tylko;zlo dobrem zwycierzaj czyli (siedz cicho GOIU)

 9. solkraken said

  nie dziwi nic… Polska i Katolicyzm to wychodek gdzie się załatwiają takie dziwadła aszkeNAZIolskie napasione na naszej krwawicy vide Buzek :(((
  http://cortuum.salon24.pl/111035,kim-jest-jerzy-buzek-tw-docent-tw-karol

 10. Marek said

  W ten sposób przygotowuje się światową opinię publiczną do zaakceptowania
  ostatecznego rozwiązania sprawy polskiej na wypadek gdyby naród polski wzniecił
  jakiś bunt i próbował rozliczyć swoich „demokratycznych okupantów”.
  Podobna bandycką propagandę zastosowano wobec Kaddafiego i Husajna.

 11. pugnus said

  Kiedys za okupacji niemiec….pardon ,nazistowskiej , obowiazywalo haslo:”tylko swinie siedza w kinie”: totez czesto wrzucano do kin jakies niesamowicie cuchnace substancje.Przydaloby sie to dzisiaj powtorzyc …
  Jezeli jednak juz jestesmy przy Niemiaszkach i temacie zakonnic ,to jest okazja ,zeby doniesc ,ze w Niemczech odbyly sie udane procesje w Niedziele Palmowa i jakos nikt nie postulowal ,ze moga one obrazac przybylych nachodzcow!Tak daleko Makrela jeszcze nie odwazy sie posunac.!
  Za to odbila to sobie na gruncie muzyki ,bo juz kilka niemieckich orkiestr symfonicznych wystapilo wspolnie z syryjskimi muzykami ,grajacymi na wschodnich instrumentach, tworzac swojego rodzaju Multi-kulti kompozycje!Bach i Mozart wspolnie ze wschodnia kakafonia ? Zeby tylko nam Chopina nie sprofanowali !

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: