Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Dajcie Polakom rządzić, a …”

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-20

Dajcie Polakom rządzić. a ...

Komentarzy 6 do “„Dajcie Polakom rządzić, a …””

 1. Endriu said

  „[…] Miałeś chamie złoty róg, ostał ci się jeno sznur […]”.

 2. Stąd zakusy „narodu wybranego” aby stworzyć JUDEOPOLONIĘ.

 3. adam ryglowski said

  OJ TAM OJ TAM .
  Ta myśl , którą ogłosił Kanclerz Bismarck , to w podanym tekście zgadza się …. ale tylko do połowy .
  Końcówka brzmi inaczej , jest paskudna … i prawdziwa .

  😦

 4. Jok said

  3 Paskudna jest, ale czy prawdziwa. Może, ale tak od początku powstawania nowoczesnych/nowożytnych społeczeństw, Polacy mieli szansę rządzić tak mniej więcej z pewnymi ograniczeniami w latach 1815-30 i 1918-39, zawsze jednak z jakimś udziałem raczej niepoślednim the nacji, często przechrzczonej:).*. Coś tam jednak się w tych latach poprawiało, smutne, ze nic albo niewiele się z tego odtworzyło po 89.

  *The nacja potrafiła okiełznać nawet dumnych Anglosasów w USA, a w działalności uzyskiwania wpływów drogą półkonspiracyjną i konspiracyjną – są raczej niezrównani – np. Niemcy, którzy stworzyli jednak potężne państwo (działając u siebie), mają mizerną pozycję w USA w porównaniu do ż, choć Amerykanów niemieckiego pochodzenia jest dużo dużo więcej, niż tych z „korzeniami”.

 5. pugnus said

  ad3#
  Te paskdna wypowiedz Bismarcka mialem okazje uslyszec od malarza ,ktory malowal mi mieszkanie a z ktorym prowadzilem dlugie dykusje polityczne….Oczywiscie byl on zwolennikiem teorii,zeby ktos z tym „polskim” bajzlem w koncu zrobil porzadek ,a nawet gdyby to bylo konieczne ,moga to byc rowniez Niemcy!Powolal sie przy tym wlasnie na Bismarcka ,chcac mi zaimponowac wiedza historyczna.Odpalilem mu ,przypominajac ,ze to wlasnie przodek cesarza niemieckiego ,ktoremu sluzyl Bismarck ,kleczal kiedys na krakowskim rynku porzed polskim krolem ,zatem musieli sie Polacy niezle rzadzic skoro rzucili Niemca na kolana a wczesniej rozgromili owczesne…. NATO ,w bitwie pod Grunwaldem!Nic na to nie odpowiedzial wobec tego moglem mu spokojnie wyjasnic ,kto ten bajzel w Polsce robi…

 6. Może najwyższy czas przestać myśleć o przeszłości, zwłaszcza że przypominamy te gorzkie momenty. Porzucić to co złe i zacząć życie „od nowa”, nie utoższamiając się z tym, co było w nas jako narodzie złe. Bo gdy będziemy się rozpamiętywać to nabierzemy wrażenia, że cały świat jest przeciwko nam.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: