Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Andrzej Rzepliński ukrywa morderców ks. Jerzego Popiełuszki?! Zobacz sejmowy stenogram z 2005 roku!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-21

107. posiedzenie Sejmu (Obrady w dniu 7 lipca 2005 r.). Platforma Obywatelska zgłasza kandydaturę profesora Andrzeja Rzeplińskiego na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich, warto prześledzić ówczesną dyskusję w Sejmie!

Stenogram: 

Poseł Cezary Grabarczyk (PO): Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Po raz kolejny mam zaszczyt przedstawić Wysokiej Izbie osobę pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego jako kandydata na funkcję rzecznika praw obywatelskich. Pan prof. Andrzej Rzepliński jest człowiekiem nie tylko wyróżniającym się wiedzą prawniczą, czym wypełnia przesłankę ustawową, ustrojową dla powołania go na tę funkcję, ale jest także osobą od wielu lat zaangażowaną w ochronę praw człowieka, i to nie tylko w Polsce, ale i na świecie. […]

Poseł Zygmunt Wrzodak (LPR): Dziękuję, panie marszałku. Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej? Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944–1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński? I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński? Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z wię- zienia. Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem – podkreślam to. Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo

Poseł Antoni Stanisław Stryjewski (LPR): Panie Marszałku! Z tej racji, że rzecznik praw obywatelskich jest ważną instytucją w państwie polskim, stojącą na straży prawa, to chcę spytać się przedstawiciela wnioskodawców o to, jak ewoluuje pogląd pana prof. Rzeplińskiego, kandydata na rzecznika praw obywatelskich, w zakresie swobodnego dostępu do narkotyków w państwie polskim. Był czas, że pan prof. Rzepliński optował za tym, by tzw. narkotyki miękkie były w swobodnym obrocie, a więc żeby naród polski, a szczególnie młodzież ulegała patologii narkomanii. Czy nadal pan prof. Rzepliński optuje za taką wersją, a może poszedł dalej i w ogóle jest za liberalizacją tego rynku narkotykowego? Dziękuję pięknie.

Poseł Robert Strąk (LPR): Panie Marszałku! Wysoka Izbo! Mam pytanie do przedstawiciela wnioskodawców: Czy prawdą jest, że pan prof. Rzepliński popierał i nadal popiera parady typu „parady równości” – takie, powiedzmy, jak ta, która była u nas w Warszawie, jak te w Berlinie? Chciał- bym, aby państwo się do tego ustosunkowali.

Poseł Cezary Grabarczyk (PO): Dziękuję. Panie Marszałku! Wysoka Izbo! We wniosku, który posłowie wnioskodawcy złożyli, została zawarta informacja biograficzna dotycząca kandydata pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego. W informacji tej można wyczytać, iż był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej od 1971 do 1981 r. Marszałek: Dziękuję bardzo. Wysoki Sejmie! Wyrażam pogląd, że lepiej byłoby, aby wszystkie te kwestie były wyjaśnione we wcześniejszej fazie postępowania, żebyśmy mogli uniknąć tak kłopotliwych sytuacji jak obecna, tym niemniej wydaje mi się, że lepiej byśmy postąpili, gdybyśmy wszystko wyjaśnili do końca, niż w tej chwili kontynuowali kontrowersje. Tak że ja gotów byłbym przychylić się do wniosku o przełożenie głosowania na jutro pod warunkiem, że opiniująca komisja jeszcze dzisiaj zajmie się wyjaśnieniem kwestii, które zostały podniesione w dyskusji i przedstawi dodatkową opinię. Jeśli nie byłoby sprzeciwu, to taki wniosek byśmy przyjęli. (Oklaski) (Poseł Donald Tusk: Sprzeciw!)

Cały zapis: sejm.gov.pl

Mój komentarz: jeśli słowa posłów Ligi Polskich Rodzin były prawdą, jeśli facet, który wie kto jest odpowiedzialny za najsłynniejsze morderstwo okresu „Solidarności”, zataja te informacje przez kilkadziesiąt lat – pełni funkcję prezesa Trybunału Konstytucyjnego, czyli ma sprawować nadzór nad polskim prawem, to idealnie pokazuje jak bardzo chorym systemem jest III RP. Znamienne są ostatnie słowa, które przytoczyłem „SPRZECIW!” Donalda Tuska, pokazujący, że Andrzej Rzepliński to zaufany człowiek Platformy Obywatelskiej, który do ostatnie kropelki krwi będzie bronić „grubej kreski” i nie będzie chciał dopuścić do zmian w Polsce! Już na początku lat ’90 Trybunał Konstytucyjny pokazał do czego służy:

Darek Matecki
http://prawicowyinternet.pl

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/andrzej-rzeplinski-ukrywa-mordercow-ks-jerzego-popieluszki-zobacz-sejmowy-stenogram-z-2005-roku/

Komentarzy 6 do “Andrzej Rzepliński ukrywa morderców ks. Jerzego Popiełuszki?! Zobacz sejmowy stenogram z 2005 roku!”

 1. solkraken said

  nie ma przypadków… są SSowieckie KODy :(((

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Jeszcze jeden dowod na to, ze PiS nie jest partia dzialajaca w interesie Polski i Polakow.
  Jeszcze jeden dowod, ze graja przed narodem komedie sporu z PO o drobiazgi,
  a w miedzyczasie szykuja sie do zniewolenia go totalnie.
  Boze, ratuj.

 3. Maryla Danuta said

  ~Antoni Nadstazik – Czy to oznacza, że jesteś za PO ?? Pokaż partię, która bardziej niż PIS – chciała działać dla Polski i Polaków !! Jak dotychczas – to widać tylko, jak te wszystkie nowoczesne, partia oszustów, „Żydzi razem”,psl, kod-alimenciarza – utrudniają PIS-owi jakiekolwiek działania, niszczą Polskę i wewnątrz kraju i jeszcze donoszą do Unii !! Może powinieneś zwrócić uwagę na to co te wszystkie inne partie wyczyniają – i spróbował uwierzyć, że PIS jest jedyną alternatywa dla Ojczyzny !!! Mam nadzieję, że nas nier zawiodą !! Tyle, że z pustego i salomon nie naleje, a ci złodzieje, którzy „rządzili” ostatnie 8 lat – dokończyli rozgrabiania wszystkiego – co dla Polski miało wartość, a jeszcze zadłużyli Polskę na ponad bilion !! Mamy uwierzyć aferzystom i słodziejom ??

 4. Janusz said

  Ad.3. Maryla, Danuta. A Kukiz’15 ??? A „słodziejom” to nikt nie wierzy. Chyba że z PiSu !

 5. Reblogged this on koniec iluzji matrixa.

 6. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Maryla Danuta.
  Nie popieram i nie popieralem nigdy cwaniakow, zdrajcow i zlodzei z PO, przez co potracilem
  sporo znajomych, ktorzy rozumowali podobnie do pani.
  Prawdopodobnie jednak i tam znalazlo by sie sporo (?) ludzi uczciwych.
  Nie mam jednak zamiaru popierac ludzi tej kategorii tylko dlatego, ze sie zalapali do PiS-u,
  lub tkwia tam jako spiochy w oczekiwaniu na szanse, zeby wbic „kolejny sztylet w plecy prezesa”.

  Zdolnosci prezesa Kaczynskiego do otaczania sie „wybitnymi” osobami znane sa wszystkim bardziej dociekliwym.
  Sikorski, Marcinkiewicz, Kidawa Blonska, Misio Kaminski i wiele wiele innych.
  Obecnie zreszta nadal mozemy obserwowac jego radosna dzialalnosc na tej niwie.
  Nie wiem jakie w tej materii stosuje kryteria, ale wyglada mi na to, ze lizusy maja najwieksze szanse.
  Jest jeszcze mozliwosc, ze te kandydatury dostaje od kogos kto naprawde pociaga za sznurki.
  Ta mozliwosc jest dla Polski najgorsza, a wcale nie powinno sie jej wykluczac z automatu,
  jesli sie chce przeprowadzac rzetelna analize jego dlugoletniej dzialalnosci.

  Zwracam jednak pani uwage, ze na niektore nie cierpiace zwloki ustawy, wcale nie potrzeba pieniedzy.
  Trzeba za to chciec, a tej checi jakos nie widac.
  Mowie o najpowazniejszych zmianach, od ktorych wrecz zalezy dalsze istnienie niepodleglej,
  nawet w tej ostatnio okrojonej formie, Polski.
  O zmianach, ktore by pomogly przecietnym Polakom zobaczyc swiatelko w tunelu.
  Ktore by spowodowaly prawdziwe masowe poparcie dla tego rzadu.
  Obecne dzialania rzadu wygladaja na klasyczne zagrania przyslowiowej cnotki, co to chciala by , a boi sie.

  Pobozne zyczenia, raczej sie nie spelniaja w polityce.

  Na zakonczenie mojej odpowiedzi.
  Jak pani mysli, kto za tym stoi, ze podobno PiS jest jedyna alternatywa dla Polski?
  W czyim interesie lezy ta „spizowa teoria”, Polski, czy partyjniakow?
  Wyznajacych jedna, miedzynarodowa i miedzypartyjna zasade: TKM.
  Gdyby pani troche glebiej poszukala i popytala znajomych, to by zobaczyla,
  ze dzialalnosc tzw. dzialaczy partyjnych nie za duzo ma wspolnego z patriotyzmem,
  za to bardzo przypomina tych z PO.
  To widac, to slychac, to czuc.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: