Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Czy prezydent uniewinni ofiarę systemu?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-21

W samo południe przed pałacem prezydenckim w Warszawie odbyła się manifestacja narodowców apelujących do prezydenta Andrzeja Dudy o uniewinnienie Marcina Falkowskiego, niesłusznie skazanego uczestnika demonstracji potępiającej aferę taśmową.

falkowski_protest-1000x600

Niewinnej ofiary systemu PO bronili: Rafał Ziemkiewicz, poseł Robert Winnicki, Krzysztof Bosak, Witold Tumanowicz oraz licznie zebrani narodowcy, wolnościowcy z KNP i działacze Solidarności.

Marcin Falkowski został zatrzymany podczas demonstracji narodowców 16 czerwca 2014. Demonstracja została zorganizowana w związku z ujawnieniem kompromitujących polityków PO nagrań. Przemarsz demonstrantów z Rakowieckiej w kierunku siedziby premiera Tuska został zablokowany w Alei Szucha. Pokojowa manifestacja została brutalnie spacyfikowana przez policjantów prewencji. W trakcie bicia manifestantów zatrzymano kilka osób. Marcina Falkowskiego oskarżono o naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Wbrew faktom przedstawianym przez obronę oskarżony został skazany na pół roku bezwzględnego więzienia. Wyrok ma zacząć odsiadywać w najbliższą środę.

Prezydent Andrzej Duda, pozytywnie odpowiadając o apele o łaskę dla niewinnego, ma szansę zademonstrować realne przywrócenie prawa i sprawiedliwości w Polsce. Sprawa Marcina Falkowskiego to nie jedyny przypadek, gdy w wyniku poleceń polityków prawa demonstrantów były łamane. Od 25 lat władze III RP wykorzystywały policję do obrony swoich brudnych interesów politycznych, czym niszczyły zaufanie obywateli do policji, działając sprzecznie z interesem państwa i obywateli. PiS musi odrzucić te patologiczne praktyki poprzedników, odbudować zaufanie obywateli do instytucji państwa i zapewnić to, że policja (zbyt często w przeszłości wykorzystywana do pacyfikowania opozycji) będzie obecnie łapać przestępców.

Marcin Falkowski jest inżynierem. Nie jest związany z żadnym ze środowisk politycznych. W ostatnich wyborach był mężem zaufania ze strony PiS. Symptomatyczne jest to, że w jego obronie stają narodowcy i wolnościowcy, a nie środowiska PiS.

falkowski_protest4falkowski_protest3falkowski_protest2falkowski_protest1falkowski_protestfalkowski_protest6

Tekst i Fot. Jan Bodakowski, Prawy.pl

 

Komentarze 4 do “Czy prezydent uniewinni ofiarę systemu?”

 1. pugnus said

  To on jeszcze nie jest ulaskawiony? dziwne doprawdy ,bo pierwsza rzecza ,ktora powinien zrobic po objeciu stanowiska Duda powinna byc weryfikacja wszystkich politycznych wyrokow wydanych za czasow poprzedniego rezimu.Zdaje sie ,ze uniewinnil tylko Kamisnkiego!

 2. gość said

  Ruch Narodowy
  48 min ·

  Pierwsza dobra wiadomość!
  Emotikon smile
  Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro wstrzymał wykonanie kary więzienia wobec Marcina do czasu podjęcia decyzji przez prezydenta Andrzej Duda!

  Jutrzejsza pikieta ‪#‎ułaskawićMarcina‬ wciąż aktualna! Widzimy się o 18:00 pod Pałacem Prezydenckim. Prosimy o udostępnianie tych informacji

  https://pl-pl.facebook.com/RuchNarodowy.net

 3. solkraken said

  myślicie że jarosław-hała-herojom mu pozwoli??? a co na to jego ukochane aszkeNAZIolki?!?

 4. Ali Baba said

  re 1..”ktora powinien zrobic po objeciu stanowiska Duda powinna byc weryfikacja wszystkich politycznych wyrokow. A JASNE ŻE TAK B. DOBRA UWAGA..! PREZ. ŁASKI NIE ROBI…OD TEGO POWINIEN ZACZĄĆ SWÓJ URZĄD !!

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: