Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kompromitacja hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce! Papieski medal dla prof. Rzeplińskiego!

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-22

Kościół Katolicki w Polsce od lat cierpi na kryzys przywództwa, nie ma tam osób, które porwałyby tłumy, które byłyby niekwestionowanymi autorytetami. Od wielu lat Kościół Katolicki milczy kiedy zabijane są dzieci, kiedy ulicami polskich miast przechodzą marsze dewiantów, kiedy przez osiem lat polscy politycy rozkradali całe państwo.

Moim zdaniem milczeli z dwóch powodów, pierwszy to szantaż finansowy (wystąpicie przeciwko nam, to urwą się pieniądze z budżetu, np. na utrzymanie zabytkowych kościołów albo religia zostanie wyprowadzona ze szkół) i drugi powód to znane w polityce teczki. Wielu księży współpracowało z komunistyczną bezpieką i praktycznie wszyscy powiązani z dawnymi władzami byli wypychani na czołowe stanowiska w polskim kościele. Do dnia dzisiejszego nie doszło do lustracji np. biskupów. Czy dzisiaj, banda starych ubeków może kontrolować kościół poprzez zawartość jakieś szafy? Moim zdaniem tak. 

Myśląc o prawdziwym polskim kościele od razu przychodzą mi do głowy nazwiska księży: Stanisław Małkowski, Tadeusz Isakowicz-Zaleski czy Jacek Międlar. Wszyscy oni byli w pewnym stopniu dyskryminowani przez kościelne władze, zabierano im parafie, zabraniano wypowiadać się publicznie. A to właśnie oni są autorytetami dla Polaków.

Nycz_48_tg_34

Tomasz Gołąb / Gość Warszawski

Żenująca kompromitacja Kościoła w Polsce

Władze kościoła w Polsce dały jasny przykład po jakiej stronie stoją. W styczniu 2015 roku profesor Andrzej Rzepliński otrzymał z rąk kard. Kazimierza Nycza wysokie papieskie odznaczenie, „w dowód uznania dla zaangażowania w pracę na rzecz Kościoła”. Krzyż Pro Ecclesia et Pontifice (Dla Kościoła i Papieża) został ustanowiony przez papieża Leona XIII 17 lipca 1888 r. dla upamiętnienia 50-lecia jego kapłaństwa. Przyznawany jest przez papieża na wniosek biskupa diecezjalnego. Krzyż, obok odznaczenia honorowego Benemerenti, jest szósty rangą co do starszeństwa odznaczeń watykańskich.

Facet, który jest dzisiaj symbolem patologicznych rządów Platformy Obywatelskiej, który przez lata należał do PZPR i prawdopodobnie ukrywa morderców bł. ks. Jerzego Popiełuszki, dostępuje tak wysokiego zaszczytu. Jako osoba, która należy do polskiego kościoła, jestem oburzony postawą kard. Kazimierza Nycza. Jest to jasne zaangażowanie się w kwestie polityczne po stronie antypolskiej, tym samym Kazimierz Nycz dołącza do współczesnej nam „Targowicy” i śmiało może pójść skakać z komunistycznymi dziadkami na wiecach Komitetu Obrony Demokracji.

Być może również biskupi zaczęli się bać, że może dojść do faktycznej dekomunizacji… polecam posłuchać Tadeusza Płużańskiego:

(Informacja za: warszawa.gosc.pl)

 

Darek Matecki

http://prawicowyinternet.pl

Czytaj więcej na: http://prawicowyinternet.pl/kompromitacja-hierarchow-kosciola-katolickiego-w-polsce-papieski-medal-dla-prof-rzeplinskiego/

Komentarzy 25 do “Kompromitacja hierarchów Kościoła Katolickiego w Polsce! Papieski medal dla prof. Rzeplińskiego!”

 1. jj said

  Nie kompromitacja,tylko swój ratuje swego.
  Przecież dekomunizacji w Kościele nie było

 2. Pan Wacek said

  Kosciol NIGDY NIE POWINIEN byc uzalezniony finansowo od panstwa. I religii powinno sie uczyc w parafii, by nie mieszac sie z panstwem.

  W PRL zas, z tej samej rodziny jeden szedl do seminarium, drugi do wojska, a trzeci do milicji – dlatego w Polsce zadnego porzadku nie mozna zrobic.

  Wszystko skrepowane bydlakami panoszacymi sie wzdluz i wszerz od trzech pokolen !

 3. adam ryglowski said

  Teraz to się nie żdziwię , jak zobaczę menorę na ” na stole biesiadnym ” w Wielki Czwartek . Chyba , że „niepodzianka” będzie w Wigilię .
  I to chyba koniec …..
  😦

 4. Trak said

  Kościół instytucjonalny jest jaskinią zbójców od dawna, nie od dzisiaj.
  Bóg się z nim rozliczy a wiara w dobro, prawdę i miłosierdzie boże trwać będzie i bez niego. Jest źródłem zgorszenia i zginie lub odrodzi się w prawdzie.

 5. NC said

  Czy PiS ma zamiar zlustrować tzw. ępiskopat?

 6. Alleluja i do przodu! said

  „Teczki” – to tak jak czyrak na dupie, jak się go nie przetnie, i nie wyczyści, a miejsce zabiegu nie zdezynfekuje, to będzie co jakiś czas nabierał ropną zgnilizną i będzie bolało, niezależnie od stanu pacjenta – ten syf trzeba jak najszybciej usunąć, poboli i przestanie.

  Tak więc, nie ma co czekać i się ociągać, czyścić tę gangrenę żerującą na zdrowej tkance społecznej.

  Jak to mówi klasyk, alleluja i do przodu, i w pierwszej kolejności tam, gdzie bije serce Narodu, w polskim Kościele katolickim.

  Dodam też, i jak mi się wydaje, że ta gra „teczkami”, funduszami „zamorskimi”, skundlenie ościenne i „zamorskie” niektórym politykom może się podobać, ale nie służy to Narodowi.

 7. Alleluja i do przodu! said

  Oczywiście, ujawniać „teczki”, i jeszcze raz ujawniać, wszystkie „teczki”, i nie tylko, każdą wiedzę na ten temat.

  Przyznawać granty historykom, analizować, publikować, wydawać, pisać historę Polski na nowo, i rzetelnie, tylko prawda nas wyzwoli.

 8. Analityk said

  Od dawna piszę cytując słowa Chrystusa „po czynach poznacie”.
  Tacy Nycz, Dziwisz i im podobni są z pewnością TW i wrogami Narodu Polskiego.
  Popatrzmy na czyny Dziwisza – oto one:
  -nie wypełnienie ostatniej woli papieża Jana Pawła II,
  -zaaprobował golgotę Beskidzką będącą pochwałą masonerii i satanizmu,
  -zaprzeczał że nie ma żadnej masonerii,
  -jako stały członek KEP – nie chce intronizacji Chrystusa na Króla Polski
  -nałożył suspensę na ks.dr P.Natanka za jego domaganie się intronizacji Chrystusa na Króla Polski, jako rzekome jego nieposłuszeństwo, a sam nie był posłuszny woli Jana Pawła II; suspensa na ks.dr P.Natanka praktycznie ta jest zawieszona przez Watykan!!!
  -Dziwisz otrzymuje nagrody i wyróżnienia od wrogów Kościoła i je akceptuje, przyjmuje nagrody od masońskich organizacji np.Bnaith Brith,
  -Dziwisz chroni również b. tajnych współpracowników komunistycznego reżimu, działających w Kościele. Wspiera też liberalnych polityków, a z jego rodziny kandydują z ramienia PO,
  -Kuria Krakowska w osobie Dziwisza powołała masona prof. Andrzeja Zolla na szefowanie Fundacji „Nie lękajcie się” – instytucji kościelnej, nie licząc się z deklaracją Kongresu Doktryny Wiary podpisaną przez papieża Jana Pawła II?
  -nałożona jest na Dziwisza ekskomunika ipso facto; wiecaj na: http://blogmedia24.pl/node/55242
  -praktykuje „ekumenizm” w stosunku do żydów i bratanie się z judaizmem (który nie ma nic wspólnego z pierwotną, natchnioną religią żydowską, lecz jest tworem „uczonych” talmudystów – nierobów mitomanów i pasożytów
  Cytat z http://www.bibula.com/?p=22163
  „Tym samym każdy kto przyczynia się do publicznego uwiarygadniania i promowania masońskich organizacji, również poprzez przyjmowanie ich odznaczeń i zaszczytów, stawia się poza Kościołem podpadając pod ekskomunikę excommunicatio latae sententiae.

  Popatrzmy na czyny Nycza – oto one:
  -urządził wraz z Nyczem pogrzeb Geremnkowi – typkowi ktory cale zycie poswiecil na zwalczanie KK,
  -dał Papieski medal dla prof. Rzeplińskiego
  -nałożona jest na Nycza ekskomunika ipso facto; wiecaj na: http://blogmedia24.pl/node/55242
  -żegna sie wstydliwie;
  -praktykuje „ekumenizm” w stosunku do żydów i bratanie się z judaizmem (który nie ma nic wspólnego z pierwotną, natchnioną religią żydowską, lecz jest tworem „uczonych” talmudystów – nierobów mitomanów i pasożytów
  -jest zwolennikiem sprowadzania do Polski wrogów Chrystusa – islamskich emigrantów
  http://fakty.interia.pl/religia/news-kard-nycz-nie-zamykajmy-sie-na-emigrantow,nId,1591758
  -wypowiedź Nycza „Współczesny kościół nie potrzebuje przywódcy, kogoś na wzór kard. Wyszyńskiego” – czyli róbta co chceta?

  Cytat z ironizującej lecz prawdziwej wypowiedzi Lusi Ogińskiej
  (…)
  Tak, tak! Jaki pan, taki kram! Kościół nie potrzebuje kardynała Wyszyńskiego, kościół potrzebuje menor, które swoim światłem rozjaśnią nasze zaściankowe, katolickie umysły i w Roku Świętego Pawła udowodnią, że ani słowa biskupów, ani prymasów, ani papieża, a nawet samego Apostoła Pawła nic nie znaczą… Bo jak odczytać postawę w/w księdza i jego metropolity – także przecież odpowiedzialnego za przymuszanie wiernych do modlenia się przed niechrześcijańskim symbolem – wobec słów Apostoła Pawła w Drugim Liście do Koryntian:
  „ Nie ciągnijcie jarzma z niewiernymi.
  Abowiem co za uczestnictwo sprawiedliwości z nieprawością?
  Abo co za towarzystwo światłości z ciemnościami?
  Abo co za zgoda Chrystusowi z Belialem?
  Abo co za cześć wiernemu z niewiernym?
  A co za zgoda Kościołowi Bożemu z bałwanami?”
  (…)

 9. Klamka said

  Caly kler z tej wyzszej pulki jest poprostu zydowski.A narod Polski nie interesuje sie wogole niczym.Wazne by byla praca .Lodowka pelna zarcia w barku cos do wypicia.I nic wiecej taka jest mniej wiecej swiadomosc dzisiejszego spoleczenstwa polskiego.Konsumcja konsumcja jeszcze raz konsumcja.Material ludzki bezwartosciowy.Ot i cala prawda o Polsce i narodzie Polskim.A wrogom wlasnie chodzi oto by ludzie byli tacy.Co tu wiecej pisac czy polemizowac .Zmaterializowal sie duch polakow.
  To ze w kosciolach pelno ludzi To tylko dla formy by nie mowili polacy przestali wierzyc.Jestesmy tak ,,,,wytresowanym tlumem ze jeden na drugie sie nawet zuci.Jak bedzie chcial wyjsc przed szereg.Byc z buntowanym w takim tlumie Oznacza tylko jedno.
  BYCIE ,,,,,,,,,,,,,,,,OSZOLOMEM.,,,,,,,,,,,,I wezi czlowieku oddzyskaj POLSKIE.? W jaki sposob.

 10. solkraken said

  obawiam się iż Pan Nycz, jako etatowy bluźnierca zostanie zgaszony przez Boga i to wkrótce… przeginanie „w Imię Pana” ma zawsze swój niesławny koniec, co udowodnił nagły zgon TW Filozofa ;)))

 11. Psy szczekają a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ jedzie dalej.W Polsce STRONNICTWO ŻYDOWSKIE wychodzi poza granice partyjniackiej demokracji.

 12. Miś said

  O Rzeplińskim

  Sternik TK nieszczęsnego Kraju
  Komuch z ducha
  Warchoł z obyczaju

 13. Zdziwiony said

  „Być dziś na Wawelu łatwiej niż w hotelu.
  O kwaterę dzisiaj łatwo tu,
  gdzie portierem co z uśmiechem daje klucz
  jest ten co ponad rozum stawia pucz”.

 14. Joe said

  Twarzyczki POdobne to i czyny POdobne…Prawo Rzymskie maja w d…pie a „DEMONKRACJA” zastapili Demokracje….Nycz dodac nycz ujac….

 15. BOLEK said

  towarzysze czerwona swolocz

 16. Pan Wacek said

  Posluchajcie tego:

  ze strony: http://davidicke.pl/forum/smieszne-teksty-z-radia-maryja-t11509.html

  czy to prawdziwe czy podrobione?

 17. marys said

  Jaja sobie to to TW (?) NYCZYSKO robi !

 18. Kapsel said

 19. Moher said

  Nie wygłupiajcie się z TAKIMI atakami na Kościół. I fałszywkami na Radio Maryja. Zbyt grubymi nićmi szyte.

 20. Adam said

  SKORO PAPIESKI MEDAL NO TO I PAPIERZ NIE MOŻE ODSTAWAĆ OD…..http://prawy.pl/28597-papiez-odprawi-msze-dla-rotarian/

 21. Wołynianka said

  Jezus powiedział przed odejściem na krzyż do Apostolów : „GDY POWRÓCĘ,CZY ZASTANĘ JESZCZE WIERĘ ?.Widzimy teraz CO JEST GRANE I KTO GRA I W CO

 22. Wołynianka said

  Kardynał Wyszyński przewraca się w grobie ze zgrozy-zdrady Polski i narodu.Hierarchia dawno straciła wiarę, zaprzedała się diabłu i gnębi szeregowych kapłanów, którzy mają ducha bożego do walki o dobro i wiarę. Dlatego Kościół polski (o ile jest polski) m i l c z y gdy deprawuje się krzyże, dzieci, gdy wyrzuca się krzyże z miejsc publicznych.,GDY MORDOWANO KAPŁANÓW JAK KS.POPIEŁUSZKĘ, NIEDZIELAKA,CHOJNACKIEGO,JANCARZA I INNYCH.JAK TRUDNO NAM TRWAĆ PRZY BOGU GDY POMOCY BRAK W TYM ŚWIECIE ZŁA, GDY NIE MA WSPARCIA DUCHOWNYCH, KTÓRYCH WIĘKSZOŚĆ SYMPATYZUJE Z PO Ale my TRWAJMY PRZY NASZEJ WIERZE, POLSCE, NARODOWYCH TRADYCJACH, RODZINIE. MY MUSIMY TRWAĆ I WYTRWAĆ- DLA NASZEGO BOGA. NIGDY NIE ZDRADZIMY IDEAŁÓW NASZYCH PRZODKÓW, DZIADÓW,WYKLĘTYCH I SKARGI.SŁOWACKIEGO,NORWIDA, WYSZYŃSKIEGO. Maryja też zapowiedziała wiele razy co się stanie z nami.To jest czas próby dla nas.Popatrz w pismo święte : Apokalipsa św.Jana. Wszystko jest opisane nawet o znakach-czipach itp.Jezus zapowiedział i ostrzegał przed fałszywymi p r o r o k a m i. Dlatego wierz i trzymaj się t y l k o Jezusa a nie hierarchów.Lepiej być ostrożnym. ONI IDĄ NA ZATRACENIE-CHYBA,ŻE WRÓCĄ DO ŹRÓDŁA-DO BOGA.To odznaczenie Rzeplińskiego- wroga narodu polskiego nie wini Franciszka,tylko nasz Episkopat. Bolesne to i straszne. Widać już wyraźnie p l e w y . Króluj nam Chryste zawsze i wszędzie-Polacy są z Tobą ! Twarze pokazały się bezwstydnie w swej prawdzie zła.”Twierdzą nam będzie każdy próg,w obronie wiary,rodziny,ojczyzny.Tak nam dopomóż Bóg !”

 23. adam ryglowski said

  M – me Wołynianko .
  Dopóki żył i panował ( zarządzał) K. R.- Kat. w Polsce NASZ ŚWIĘTY KSIĄDZ STEFAN WYSZYŃSKI – było „normalnie” . Potem zaczęły się EGZEKUTYWY I POSIEDZENIA . Podpisywały „komisje” i …. .
  Od czasów panowania Glempa /Glemba mamy to , co mamy.

  NIE GAŚMY DUCHA W RESZTKACH NASZYCH POLSKICH KAPŁANÓW .
  CHROŃMY ICH PRZED BANDĄ .
  PS
  Parafianie (praktykujący) dalej mają prawo WYCIEPNĄĆ chuligana w koloratce z parafii – bo każdy z księży jest na „lokatornym” na plebanii.

 24. to nowy perfidny zdrajca ztego nycza ludzie niepowinni chodzic do tego kosciola niech zyje wlasnym zyciemto bylo wiadomo ze to jest zyd lewacki

 25. Co ten Nycz wyprawia , czy on rozum postradał już całkiem, czy on wie w jakim świecie żyje ???

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: