Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mirosław Kokoszkiewicz: To nie jest wojna polsko-polska

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-22

Wiele osób zaangażowanych emocjonalnie w obecny polityczny konflikt zdaje się wierzyć, że mamy do czynienia tylko z wewnętrznym ostrym sporem między dwoma obozami, z których każdy ma inną wizję Polski. Niedawno obchodzony Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych przybliżył nam również tamten okrutny czas, kiedy propaganda usiłowała wmówić, że trwa w Polsce bratobójcza wojna domowa, co miało odwrócić uwagę od setek tysięcy sowieckich bagnetów, na których opierała się komunistyczna władza.

Ostatnio w którymś z programów publicystycznym na antenie TVP Info jeden z salonowych jajogłowców stwierdził arbitralnie, że uprawiając politykę nie należy szukać analogii historycznych, a zajmować się jedynie teraźniejszością. Ja doskonale rozumiem te obawy koalicji zdrady narodowej. Na przykład sięgając do nie tak odległych czasów okazałoby się, że dzisiaj najgłośniej o rzekomym „pisowskim zamachu stanu” krzyczą ci, którzy w obronie agentury murem wsparli obalenie rządu Jana Olszewskiego w czerwcu 1992 roku. Był to klasyczny, choć bezkrwawy zamach stanu polegający na pogwałceniu porządku instytucjonalnego i pozbawieniu władzy legalnego i demokratycznie wyłonionego rządu.

 

Przyjrzyjmy się tym starszym już o prawie ćwierć wieku zdradzieckim gębom wspieranym przez nowy parszywy antypolski narybek. To te same czerwone i różowe ryje oraz środowisko tej samej gazety. Oni już jeden demokratyczny i legalny rząd w Polsce obalili pod hasłami obrony demokracji i praworządności. To nie była wojna polsko-polska, ale przewrót sterowany przez obcą agenturę. Dzisiaj jest podobnie. Dlatego na koniec chcę Czytelnikom przypomnieć fragment przemówienia premiera Jana Olszewskiego wygłoszonego nocą tuż przed obaleniem jego rządu. Nie dopuśćmy, aby po 24 latach kolejny premier demokratycznego i legalnego polskiego rządu musiał wypowiadać podobne słowa. Walka ciągle toczy się o to samo – o wolną Polskę. Pamiętajmy, że historia to najlepsza nauczycielka życia i bez jej znajomości i mądrego wyciągania wniosków nie da się skutecznie uprawiać polityki.  

 

Jeżeli dzisiaj mówię, że nie składam w tym momencie rezygnacji – mimo że mam tych doświadczeń w ciągu ostatnich miesięcy, a zwłaszcza tygodni, serdecznie dosyć – to oświadczam, że nie składam rezygnacji. I z pełną świadomością stawiam przed wami, posłowie, to zadanie, abyście według własnego sumienia głosowali za lub przeciw odwołaniu tego rządu. Czynię tak w przekonaniu, że od dzisiaj stawką w tej grze jest coś innego niż tylko kwestia, jaki rząd będzie w Polsce wykonywał ten budżet do końca roku.
Że w grze jest coś więcej, że w grze jest pewien obraz Polski, jaka ona ma być. Może inaczej – czyja ona ma być. Jest Polska, była Polska przez czterdzieści parę lat – bo to jednak była Polska – własnością pewnej grupy. Własnością z dzierżawy, może nawet raczej przez kogoś nadanej. Po tym myśmy w imię racji, własnych racji politycznych, zgodzili się na pewien stan przejściowy. Na kompromis, na to, że ta Polska jeszcze przez jakiś czas będzie i nasza, i nie całkiem nasza.
I zdawało się, że ten czas się skończył. Skończył się wtedy, powinien się skończyć, kiedy uzyskaliśmy władzę pochodzącą z demokratycznego, prawdziwie demokratycznego wyboru. A dzisiaj widzę, że nie wszystko się skończyło, że jednak wiele jeszcze trwa i że to, czyja będzie Polska, to się dopiero musi rozstrzygnąć. To się będzie rozstrzygało także w jakiejś mierze, w jakiejś cząstce dziś – tutaj, na tej sali.
Ja chciałbym stąd wyjść tylko z jednym osiągnięciem. I jak do tej chwili mam przekonanie, że z nim wychodzę. Chciałbym mianowicie, wtedy kiedy ten gmach opuszczę, kiedy skończy się dla mnie ten – nie ukrywam – strasznie dolegliwy czas, kiedy po ulicach mojego miasta mogę się poruszać tylko samochodem albo w towarzystwie torującej mi drogę i chroniącej mnie od kontaktu z ludźmi eskorty, że wtedy, kiedy się to wreszcie skończy – będę mógł wyjść na ulice tego miasta, wyjść i popatrzeć ludziom w oczy.

I tego wam – Panie Posłanki i Panowie Posłowie – życzę po tym głosowaniu.        

Jan Olszewski

 

Artykuł opublikowany w „Warszawskiej Gazecie”

Nowy numer już w kioskach

Mirosław Kokoszkiewicz

Komentarzy 5 do “Mirosław Kokoszkiewicz: To nie jest wojna polsko-polska”

 1. KOD to ANTY-polska AGENTURA - to są polscy obywatele ale NIE Polacy ! said

  Aktywiści i zwolennicy KOD w obecnej III RP to następna, kolejna forma samoorganizacji pewnej grupy polskich obywateli, którzy absolutnie NIE są POLSKIEJ narodowości lecz innych, których NIEWAIŚĆ do polskości jest ich wspólnym SPOIWEM

  Oni stanowią grupę UPRZYWILIJOWANYCH pasożytów w Polsce zawsze wspieranych z ZEWNĄTRZ z POZA Polski, których wspólnym celem jest brutalne żerowanie ekonomiczne na autentycznych TUBYLCACH Polakach.

  KOD to jest wyrosła ANTY-polska zoorganizowana „SITWĄ” , którzy byli nagrodzeni PRZYWILEJAMI ekonomicznymi w zamian za KOLABORACJĘ z zagranicznymi ZŁODZEJAMI, którzy ubezwłasnowolnili słabą samo-organizacje ETNICZNYCH Polaków, aby RABOWAĆ owoce pracy pozostałych tubylców Polaków zamieszkałych w Polsce.
  Ta obecna „SITWA” KOD to nowa forma przeistoczonej warstwy uprzywilejowanych byłych polskich obywateli NIE polskiej nardowości, którzy są też SPONSOROWANI z poza granic Polski i tworzą ENKLAWĘ w ramach tzw. kapitalizmemu KOMPRADORSKIEGO szalejącego w III RP.

  Główne założenia i koncepcje ideologii KOD odwoływują się do skrajnie pojętej NIE NAWIŚCI do wszystkiego co Polskie w Polsce, który to nurt został wyhodowany przez żydo-komunistę Adama Michnika, naśladowane też ukraińców i inne mniejszości narodowe zamieszkałe w III RP, które wpierają anty-polską żydowską gazetą GW, która prowadzi ZALEGALIZOWANĘ bezwzględną ZAJADŁĄ walkę z polskością i naucza do nieustającej WROGOŚCI do Polski.

  Członków KOD robią przecież WSZYSTKO co jest w ich mocy, a w tym też prowadzą fizyczne starania na arenie mędzynarodowej, jeżdzą do Brukseli i błagają żydo-masonskie globalistyczne kręgi UE, aby te spowodowały całkowite ZABLOKOWANIE obecnej Polski.

  Zajadli wrogowie Polski, czyli członkowie i zwolennicy KOD, chcą, aby Polska przestała istnieć jako państwo suwerenne, przestała funkcjowac finansowo, gospodarczo, a nawet się ROZSYPAŁA identycznie jak gówniana nacjonalistyczna sezonowa „ukraina”, tylko DLATEGO, że członkowie tego SKRAJNIE anty-polskiego gangu KOD stracili swoje pozycje decydentów w centralnych urzędach państwowych w III RP i nie czerpią finansowych kożyści z przez nich organizowania prowadzenia RABOWANIA polskich obywateli.

  KOD razem z ich prywatną instytucją „Trybunał Konstytucyjny” żydo-komunisty Rzeplińskiego nie chcą się poddac żadnej kontroli ani prawu istniejacemu w III RP i preferują KULT SIŁAY, bezwzględność wobec wykołowanych politycznie polskich obywateli czyli w swoich rozgrywkach uzywają tzw.”prawo dżungli”, nie mającą granic ekspansję i założenie, że dobre jest to co jest dobre dla ich członków estabłyszmentu byłej ANTY-polskiej „elity” gangsterów PO-PSL-SLD/PZPR.

  Ta banda żydo-komunistycznych gangstera TK Rzeplińskiego i jej ulicznych odziałów KOD dąży do KRWAEGO przewrotu w Polsce, żeby ponownie zając centralne pozycje władzy w III RP i dalej RABOWAC polskich obywateli z ich owoców codziennej pracy.

  KOD z TK Rzeplińskiego, jako organizacje PRZESTEPCZE z pełnym wyrachowaniem usiłują przewrócic ład społeczny w Polsce wspierani przez WROGÓW zagranicznych, dlatego KOD należy jak najszybciej ZDELEGALIZOWAC, a wszystkich FOLKSDOJCZY aktywistów KOD wyłapać i ZNISZCZYĆ bez skrupułów !

 2. Alina said

  (…)
  Jak podał Nasz Dzienniki i liczne strony internetowe, mass media oraz większość witryn należy do właścicieli niemieckich pod amerykańskim zarządem. Warto zapoznać się z wypowiedzią p. dr Brzeskiego na temat stanu prawnego Niemiec. Łatwo to poznać chociażby po tym, że piszą o polskich mediach zamiast o polskojęzycznych. Przecież jakie to polskie media, kiedy płaci obcokrajowiec. Wiadomo: „Pan każe, sługa musi, skąpał się biedak po szyje”!

  Równie łatwo jest ustalić kto jest kto po używaniu pojęcia „przemiany ustrojowe 1989/90”. Już tyle ujawniono dokumentów i faktów, że nawet najbardziej łatwowierny osobnik nie może mówić o żadnych przemianach, a tylko o przefarbowaniu. To, że akcja przefarbowania była planowana za granicami Polski, nie ma żadnej wątpliwości. To, że wykonana została „rencami” miejscowych trolli, także nie ma żadnych wątpliwości. Opisaliśmy to już w 1992 roku „W rękawiczkach” M. Rajski, J. Jaśkowski.

  Proszę sobie przypomnieć, kto zasiadał w Komisji likwidacji RSW Prasa. Jednym z istotnych ludzi był p. D. Tusk. Jak podał jego kolega z partii, była ona opłacana przez Fundację ADENAUERA, czyli rząd niemiecki. Dalsze losy p. D.Tuska także są znane.

  A kto rozłożył Wojsko Polskie i doprowadził do 10-krotnie mniejszej liczebności, aniżeli sąsiad zwany Ukrainą? P. Klich, także opłacany przez Fundację Adenauera. Słusznie powiedział p. Adam Michnik – Szechter, że Polacy to stado baranów. W 25 lat dali się oskubać i zastraszyć, a teraz jeszcze są przygotowywani do kolejnej masakry. Przecież cały czas te polskojęzyczne media niemieckich właścicieli napuszczają nas na Rosję, pomimo faktu, że z Rosją praktycznie nie graniczymy. Ten kawałek Königsberga jest już praktycznie niemiecki. Od lat 90 – tych jest dostarczana liczna pomoc niemiecka do Królewca. Nie wspominając o tym, że już dawno przesiedlono tam tzw. Niemców Nadwołżańskich.

  Ale teraz nam wychodzi bokiem lekkie oddanie prasy. A już słyszymy, że niektórzy chcą ponownie wykupić to, co oddali za darmo.
  (…)
  całość:
  http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=17716&Itemid=119

 3. Miecz said

  To nigdy nie byla wojna polsko-polska czy typowe „polskie piekielko”. Jest to trwajaca z gora tysiaca lat wojna z Polakami prowadzona przez smiertelnie nam obce plemie. Plemie obce etnicznie, duchowo i cywilizacyjnie. Plemie ktorego celem jest calkowite zniszczenie Polski i polskosci. To jest wojna na smierc i zycie! Tylko calkowite wyplenienie z naszego spoleczenstwa tej szaranczy i ich rodzimich POplecznikow moze nas uratowac i nasza narodowa torzsamosc. Jezeli ta wojne przegramy to czeka nas los wiecznych niewowlnikow, podludzi wyslugujacych sie za przyslowiowa lyzke strawy. Skonczmy z uzywaniem stwierdzenia „wojna polsko-polska” Jest to parszywy falsz! Ci ktorzy walcza z Polska jej torzsamoscia, wiara i tradycja nie sa Polakami, nawet jak czasami nosza piekne polskie nazwiska rodowe. Ich matka nie jest nasza Matka, ich pochodzienie nie jest naszym pochodzeniem ich bog nie jest naszym Bogiem. Im szybciej to zrozumiemy tym lepiej dla nas. Ostatni dzwon juz wybil!

 4. Alina said

  http://zaprasza.net/a.php?article_id=33611
  (…)
  Od pewnego czasu próbuję zrozumieć plany gospodarcze Rządu Beaty Szydło i wczytuję się w wypowiedzi Mateusza Morawieckiego.
  Nie znajduję w niej jednak ŻADNEJ strategii rozwoju gospodarczego Polski.
  To demagogia w lustrzanym odbiciu balcerowizmu vel sorosyzmu.
  Dlatego jestem przekonany, że Mateusz Morawiecki – podobnie jak Leszek Balcerowicz- nigdy nie prowadził działalności gospodarczej!
  Zasiadanie w spółce, czy radzie nadzorczej to abstrakcja mocno oderwana od rzeczywistości.

  Na najniższym szczeblu gospodarczym – firmy rodzinnej – mamy do czynienia z STUPROCENTOWYM BOLSZEWIZMEM urzędniczym – gdy cały aparat administracyjny istnieje TYLKO PO TO, by zgnoić i zastraszyć przedsiębiorę.
  Gangsterzy doskonale omijają polskie Prawo – czego najlepszym dowodem jest spółka Aber Gold.
  Ale uczciwy przedsiębiorca gnojony jest przez urzędników państwowych na każdym kroku!

  Zadam więc retoryczne pytanie:
  gdzie i w jakim celi Rząd Beaty Szydło chce wpompować w rynek blisko bilion złotych?
  Odpowiedź podam już dzisiaj: to pieniądze do zasilenie struktur przestępczych, które znaczną ich część przejmą.
  (…)

 5. Gnat Ugnaro said

  Nie zrozumiemy, panie Mieczu. Będziemy demonstrować przeciw ksenofobii i w obronie demokracji. Chce się Pan ząłozyć?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: