Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Spotkanie min. Waszczykowskiego i prezydenta Łukaszenki.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-23

Minister Waszczykowski powiedział na początku spotkania, że sytuacja gdy bliscy sąsiedzi nie rozmawiają ze sobą, jest nienormalna. „Dlatego zdecydowaliśmy bez jakichkolwiek warunków wstępnych podjąć rozmowy aby uregulować wszystkie sprawy sąsiedzkie” – zaznaczył.
Spotkanie min. Waszczykowskiego i prezydenta Łukaszenki

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski rozmawiał w Mińsku z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. Obaj politycy deklarowali chęć rozwoju współpracy dwustronnej.
.
Prezydent Aleksander Łukaszenka powiedział, że Białoruś jest gotowa do ścisłej współpracy z Polską. Zwrócił uwagę, że Polacy i Białorusini żyli kiedyś we wspólnym państwie. 

.

„Razem możemy znacząco przyspieszyć wiele procesów które się tu odbywają. W interesie obu państw i w żadnym wypadku nie ze szkodą dla naszych sąsiadów”- podkreślił prezydent.

.

Aleksander Łukaszenka powiedział, że Polsce, która jest znaczącym krajem w Unii Europejskiej więcej niż komukolwiek zależy na niezależności i stabilności Białorusi.

.

 IAR

Komentarze 23 do “Spotkanie min. Waszczykowskiego i prezydenta Łukaszenki.”

 1. adam ryglowski said

  Wysłanie Waszczykowskiego na „rozmowy” z PREZYDENTEM BIAŁORUSI to dopiero obciach i poruta…
  PS
  EKIPA Z warsiawki NIECH WEŻMIE I ZACZNIE STOSOWAĆ BIAŁORUSKI SYSTEM ” POMOCY ” RODZINOM POSIADAJĄCYM DZIECI .
  ps
  a była tam też p. Romaszewska ? Czy ma tylko za chwil parę opluć NORMALNEGO GOSPODARZA NARODU NA ICH WŁOŚCIACH ?

 2. Ewelina Kempka- Zajonc said

  buraczek ryglowski – dojczlender sie znalazl

 3. Mirek said

  Białorusini wspaniały naród! Zawsze propolski! Z prawie każdego domu białoruskiego na Wileńszczyznie był ktoś w AK !
  No moja św. p. Mama była Białorusinką i niezmiernie oddaną katoliczką.. 50-60% Białorusinów ma polskie korzenie.
  Nie było historycznie j.litewskiego, edykty królów polskim były… w j. białoruskim!!!!!!!

 4. Janomani said

  Bardzo mądra decyzja p. Waszczykowskiego

 5. rysiu said

  Adama Ryglowskiego komentarz z poziomu piaskownicy. Brak mi słów na dalszy komentarz.

 6. Ryvan said

  Jest to jedna z lepszych wiadomości.
  Oczywiście nie wiadomo jakich lekcji nt. demokracji udzielał Waszczykowski Prezydentowi Łukaszence; może frazy z ewangelii KOD-u, ktόre KOD zaczerpnął z antybiałoruskiej filozofii PIS, ale trzeba wierzyć, że może wreszcie odetkały się arterie szyjne w szefostwie.
  Oj jest b. dużo do opowiadania na ten temat.
  Widzę też, że pojawiło się nagle parę zajONCZKÓw z ekipy dbającej o reputację ministra (podpowiem – to nie był jego pomysł).

 7. Bronisław said

  „Bitna Białoruś, bujne Zaporoże,
  Pod polskie dążą sztandary.
  Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
  Wracając na szlak swój prastary.”

  Powyższa zwrotka pochodzi – jak wiemy – ze spełniającej się dotąd „Przepowiedni Tęgoborskiej”. Miejmy więc nadzieję, że i te słowa się ziszczą?!!! Króluj Nam Chryste!!!

 8. marian44 said

  Prawdziwie dobra wiadomość.

 9. Kontra said

  Bardzo dobrze, ze nasz rzad przypomnial sobie wreszcie o Bialorusi.
  Media pluja na Lukaszenke, ale on nie dopuscil do takiej dewastacji gospodarki jak oswiecone elity w Polsce.

  Slysze jakoby Balcerowicz mial zajac sie Ukraina.
  Jak Ukraincy zobacza wyniki jego doradztwa to bedzie musial uwazac, zeby go nie powiesili.
  Banderowcy to nie cierpliwi Polacy.

 10. Hsrtford said

  Wreszcie nasi politycy she ockneli, lrpiej wspolpracowac z Bialorusia niz budowac sojusze z ukraina.
  Na pewno nie spodoba sis to jankesom I ” braciom w wierze” nie patrzec na to .

 11. Klamka said

  Braciom w wierze co za hipokryzja.Nazywac ich bracie w wierze Haaa hiii Mysle tu o tych najmadrzejszych na swiecie w wierze.

 12. solkraken said

  dobrze, dobrze :))) i jeszcze żeby zrzucić szwabską dominację z karków i odzyskać gospodarkę… a przy okazji obalić mit „kroczenia do postępu” wg. przejętej od Polaków po 1981r. „solidarności” ;)))

 13. Carlos said

  Ten rzad zawsze plul na Bialorus- zona „wybitnego” opozycjonisty so. Romaszewskiego,chyba do dzis prowadzi antybialoruskie radio. Nie ludzcie sie,predzej Waszczykowski bedzie namawial Lukaszenke do uleglosci ( tak jak slynny Radzio) niz bedzie chcial poprawic nasze obustronne relacje.

 14. Carlos said

  powinno byc sp.Romaszewskiego- przepraszam

 15. Minus said

 16. nido said

  spotkanie Prezydenta Lukaszenki z Waszczykowskim a nie odwrotnie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  stale rosnie ranga zwyklych urzedasow…Waszczykowski jest urzednikiem takim samym jak babcia w kiblu miejskim, jego ranga jest identyczna,,,z mianowania powolania zatrudnienia – prezydent jest wybrankiem narodu i glowa panstwa!!!!!…ale pismaki na sile twarza z ludzi co maja sluzyc spoleczenstwu arystokracje…no i potem wychodzi jak wychodzi…

 17. Moher49 said

  Zaraz krety będą ryć, aby do zbliżenia nie doszło.

 18. Lubomir said

  Białoruś z powodu klimatu niezgody, budowanego przez polskojęzycznych anarchistów, korzysta z portu w Kłajpedzie, a przecież wymierne korzyści z wydzierżawienia nabrzeża bałtyckiego w Gdańsku, czy innym z polskich portów, mogłaby czerpać Polska. Może z pomocą dyplomatów białoruskich udałoby się odblokować Cieśninę Pilawską?. Jakżesz wiele zyskałby na tym Elbląg?.

 19. ewa said

  Cieszę się z tych rozmów, gdyż mam rodzinę na Białorusi po Tacie i naprawdę jest ciężko, że tyle trudności trzeba znosić by móc normalnie się z nimi spotykać.

 20. pugnus said

  Szczerze mowiac jestem mile zaskoczony ta niespodziewana wizyta Waszcza w Minsku ,bo wydawalo sie juz ,ze w zatechlym i dawno juz nie wietrzonym ,a „umeblowanym ” jeszcze przez „drogiego Bronislawa” MSZ zapomniano o takich pojeciach jako „dobro Polski” czy „polska racja stanu”!Tymczasem w MSZ jednak mysli sie perspektywicznie ,bo Minsk potraktowano tam jako przystanek przed stacja glowna jaka jest ….Moskwa!Zdano sobie bowiem juz z tego sprawe ,ze za rok o tej porze prezydentem USA bedzie Trump ,a ten juz zbyt czesto wspomina ,ze USA moglaby zyc z Rosja na stopie pokojowe,zeby pozostawic to bez odpowiedzi! Zatem lepiej juz teraz myslec o jakims przetarciu sobie drogi do Moskwy zamiast pozniej w ostatniej chwili na gwalt przestawiac wajhy, narazajac sie na smiesznosc i kpiny oraz ,co tu duzo mowic ryzyko zmiecenia z powierzchni ziemi jako partii niepewenej i nie pasujacej do obowiazujacego juz nowego etapu madrosci!Tak wiec trzeba przyznac ,ze manewr PiSu zasluguje na najwyzsze uznanie !
  Oczywiscie Lukaszenka nie daje sie tak latwo brac pod wlos o czym swiadczy tylko wystroj miejsca spotkania uwieczniony na powyzszej fotce.Pomimo njalepszych checi nie moge znalezc na niej ….polskiej flagi ,nie tylko za plecami rozmawiajacych ze soba politykow ,ale nawet na stojacym przed nimi stoliku.Pamietam ,ze podobna scene mozna bylo zarejestrowac w czasie wizyty Makreli w Turcji!Tam rowniez za plecami Makreli i nie bylo niemieckiej flagi tylko stal mur flag tureckich ,niemniej na stojacym przed Makrela i Erdoganem stoliku ,,wsrod bukietu kwiatow widac bylo mini-flagi Niemiec i Turcji.Tych mini flag Batka Waszczowi odmowil i to chyba z powodu naduzycia przez Waszcza goscinnosci bialoruskich gospodarzy przez spotkanie sie z przywodacami tzw. opozycji ,co pewnie mialo oslodzic niemile dla Waszyngtonu i Kijowa wrazenie powstale z powodu rozpoczecia przez polskie MSZ pielgrzymki w kierunku Moskwy!

 21. pugnus said

  test

 22. jok said

  Czy to aby coś samodzielnego czy realizacja polityki Unii – w każdym razie jest to kompatybilne/skorelowane z polityką Unii.

  Wiadomość z lutego
  .”Unia Europejska zniosła sankcje wobec Białorusi. Obejmowały one 170 urzędników i polityków. W tym prezydenta Aleksandra Łukaszenkę.

  To kolejny ukłon Brukseli w stronę Mińska. Wcześniej Unia zniosła zakazu wjazdu niektórych obywateli Białorusi na swoje terytorium oraz odmroziła aktywa na cztery miesiące.

  Zniesienie sankcji popiera rząd beaty Szydło. Minister Spraw zagranicznych Witold Waszczykowski zapowiedział, ze w najbliższym czasie pojedzie na Białoruś.”

 23. Izaurus said

  Unia z Białorusią, to jest wspaniały pomysł. Tak myślę, że może to przeprowadzić w następnej kadencji Sejmu i Prezydenta, ale na takich warunkach jak pisane były polskie zapisy unijne z Litwą. Nawet Łukaszenko mógłby zostać w tej Unii prezydentem, bo jakby nie było, Białoruś nie ma długów, żyje się tam nie za obficie ale niebiednie. Dwa, to Łukaszenko wygnał ze swego kraju supermarkety i banki tzw. „międzynarodowe” (jako że kapitał nie ma podobno narodowości), nawet Krzaklewskiego nie wpuścił na Białoruś (wcześniej widocznie od nas wiedział kto on zacz), Andżelikę Borys też od razu rozpoznał i zapowiedział, że ma swoich Polaków na Białorusi i ich szanuje, a agentura obca nie jest mu potrzebna. Tak więc
  Łukaszenko, to nie nasze „umiłowane przy-wódce” (i przy krewetkach i ostrygach).

  Tu poczekam na dyżurnych z pierwszych wpisów – czujni niebywale. Rzucili się natychmiast
  z potępieniami rozmów z tym okrutnym „zbrodziejem”, tyranem, przebrzydłym komunistą i gnębicielem Andżeliki Borys i jej komilitonów spod znaku Sorosa.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: