Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jak Jezus zareagowałby na zamach w Belgi?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-24

Ksiądz Wojciech Węgrzyniak bardzo celnie napisał na swoim Facebooku:

„Jezus był większym skandalistą niż nam się wydaje. Gdyby dziś Papież Franciszek zareagował na jakikolwiek zamach, jak Jezus na masakrę Galilejczyków, mało kto zostawiłby na nim suchą nitkę.

Jak Jezus zareagowałby na zamach w Belgi? ZOBACZ!

„W tym samym czasie przyszli niektórzy i donieśli Mu o Galilejczykach, których krew Piłat zmieszał z krwią ich ofiar. Jezus im odpowiedział: «Czyż myślicie, że ci Galilejczycy byli większymi grzesznikami niż inni mieszkańcy Galilei, że to ucierpieli? Bynajmniej, powiadam wam; lecz jeśli się nie nawrócicie, wszyscy podobnie zginiecie.” (Łk 13,1-3)

Nie sztuką bowiem jest składać kondolencje, zapewniać o modlitwie czy wyrażać oburzenie. To ludzkie i normalne. I potrzebne. Sztuką jest jednak taka reakcja, która zmierza do ocalenia tych, którzy jeszcze żyją.”

Trudno się z tym nie zgodzić, prawda?

Philo

fronda.pl

Komentarzy 5 do “Jak Jezus zareagowałby na zamach w Belgi?”

 1. Julka said

  Jezus nie był skandalistą, tylko głosił prawdę. Ludzie niewiele się zmienili od czasów Chrystusa, niczego się nie nauczyli. To konsekwencja nieumiejętności korzystania z rozumu, w który zostali wyposażeni przez Boga. Już w XI wieku -jak twierdzi ks.prof.Guz- pewien mnich głosił, że ludzki rozum jest w stanie stworzyć maszyny latające i umożliwiające kontaktowanie się na odległość. Ile wieków musiało upłynąć, by te prognozy znalazły urzeczywistnienie.
  „Sztuką jest taka reakcja, która zmierza do ocalenia tych, którzy jeszcze żyją”. Jeszcze żyje katolicki ksiądz, który jest torturowany, a jutro ISIS zamierza go ukrzyżować.https://prawy.pl/28825-isis-chce-ukrzyzowac-ksied

 2. Psy szczekają a karawana ŻYDOWSKIEJ EWOLUCYJNIE UKSZTAŁTOWANEJ STRATEGII GRUPOWEJ JEDZIE DALEJ.
  W ramach swobodnego przepływu środków finansowych coraz bardziej okazuje się,że KAPITAŁ ma swoją NARODOWOŚĆ.W grze kapitałowej był czas na eliminowanie ROSYJSKIEGO i przyszedł na NIEMIECKI.Przyroda nie znosi próżni i na horyzoncie wprowadzanie ŻYDOWSKIEGO pod pretekstem,że to chodzi o POLSKI.To w ramach cywilizacyjnie ukształtowanej przewrotności i jej wykorzystania kiedy u władzy kolejna UTOPIA to jest WOLNY RYNEK z ekonomią polityczna bazującą na EKONOMII ŻYDOWSKIEJ.Opisał tą ekonomię polski badacz Feliks Koneczny w CYWILIZACJA ŻYDOWSKA pokazując jak handluje się wojną i pokojem.Językiem matematyki potwierdził to Song Hongbing w WOJNA O PIENIĄDZ pokazując historię bankowości na przykładzie sagi rodu Mayer-Rothschild.

 3. Gość said

  Mnie się wydaje, ze nie ma już niemieckiego kapitału. Został przejęty po II wojnie światowej przez Amerykanów.

 4. Maryla said

  Kim ty jesteś ? Twoje wypowiedzi zajeżdżaja jakimś nie miłym zapaszkiem.

 5. Marek said

  Niemiecki kapitał ? A może przejęty juz po l wojnie

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: