Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Kinga Polak-Gieroń poleca film: „Bóg nie umarł 2” – w kinach od 08 kwietnia! (Plakat i zwiastun filmu).

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-24

Bóg nie umarł. plakat

.

 

Tytuł filmu: Bóg nie umarł 2
Reżyser: Harold Cronk
Scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon

Produkcja: USA 2016
Dystrybutor: Monolit Films
Gatunek: Dramat/Obyczajowy
Czas trwania: 120 minut
Premiera kinowa: 08 kwiecień

Czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem?


„Bóg nie umarł 2” to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych. Druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów. 


Grace jest nauczycielką historii  w liceum. Podczas prowadzenia lekcji odpowiada na pytanie uczennicy wspominając przy tym działalność Jezusa Chrystusa.  Dyrekcja szkoły zarzuca jej złamanie przepisu o świeckości instytucji państwowej.
W świeckiej szkole, na lekcji historii nie powinno mówić się o Jezusie. Jeśli Grace przeprosi sprawa zostanie rozstrzygnięta polubownie i zachowa pracę. Jeśli nie, sprawa trafi do sądu i wówczas kobieta może stracić wszystko łącznie z prawem do wykonywania zawodu. Rozpoczyna się pasjonujący sądowy spór, w który angażuje się uczelniana społeczność. To wszystko sprawia, że odmieni się życie wielu osób. Konflikt, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i jego obecności w przestrzeni publicznej…


Twórcy o filmie:
„Czuję wręcz, że chrześcijanie są lekceważeni i marginalizowani. Ludzie przewracają oczami, a powinni szanować tę religię tak, jak szanuje się inne”, mówi Melissa Joan Hart – odtwórczyni filmowej Grace. „Jestem chrześcijanką i często odczuwam, że gdybym wyznawała inną wiarę, napotykałabym na znacznie więcej szacunku” – dodaje.
Chuck Konzelman, Cary Solomon, autorzy scenariusza: „Chcieliśmy utrzymać realistyczny ton”, wyjaśnia Cory Solomon, jeden ze scenarzystów „Bóg nie umarł 2”. „Nie mieliśmy zamiaru opowiadać historii, przy której trzeba przymrużyć oko lub która nie ma nic do powiedzenia”. Scenarzyści twierdzą, że ich film ukazuje nie tylko mylne postrzeganie, oraz stosowanie reguły „rozdziału państwa od kościoła”, ale także podkreśla coraz większą niechęć świata świeckiego wobec mężczyzn
i kobiet, którzy chcą mówić o swojej wierze publicznie.


Obsada: MELISSA JOAN HART (Grace Wesley), JESSE METCALFE (Tom Endler), DAVID A.R. WHITE (Wielebny Dave), ERNIE HUDSON (Sędzia Stennis), RAY WISE (Peter Kane).

 

.

Kinga Polak – Gieroń,  podpis

Komentarzy 5 do “Kinga Polak-Gieroń poleca film: „Bóg nie umarł 2” – w kinach od 08 kwietnia! (Plakat i zwiastun filmu).”

 1. Pytelman said

  Scenariusz: Chuck Konzelman, Cary Solomon

  Produkcja z izraela czy usraela czili bez roznicy?

 2. Michał said

  Pytelman-czy ty tak z eskimoska zapytowywujesz?Czy może widziałeś pierwszą część?Ja widziałem.Szalom

 3. ulka said

  Widziałam film ,, Bóg nie umarł ” wspaniały film polecam. Ten o podobnym tytule w zwiastunie zobaczyłam że pastora gra ten sam aktor, ale nie jest to ciąg dalszy filmu ,, Bóg nie umarł, ” jednak warto go obejrzeć.

 4. ulka said

  Widziałam film ,, Bóg nie umarł ” wspaniały film polecam. Ten o podobnym tytule w zwiastunie zobaczyłam że pastora gra ten sam aktor, ale nie jest to ciąg dalszy filmu ,, Bóg nie umarł, ” jednak warto go obejrzeć. Te oba filmy są wartościowe zabrać można do kina całą rodzinę już dzieci które uczą się religii.

 5. pugnus said

  Zapewne nikogo tutaj nie trzeba przekonywac ,ze jezeli jest jakies miejsce na Ziemi gdzie Bog umarl ,to jest to na pewno Holandia!I ja podobnie myslalem tymczasem okazalo sie ,ze „Bog” w Holandii zyl sobie w najlepsze i nazywal sie ….Johan Cruyff! Zmarlo mu sie jednak i Holandia popadla w amok porownywalny tylko z wypadkami w KoreiPn. po smierci Wllekiego Przywodcy!Gdyby dzisiaj islamisci wysadzili w powietrze pol Amsterdamu to zaden Holender tego by nawet nie zauwazyl……
  Pogrzeb bedzie scisle tajemniczy ,bo zdaje sie ,ze pilkarz byl konwertyta ,ozenil sie on byl bowiem z corka prezesa Ajaxu ,ktory jak wiadomo ma korzenie zydowskie Totez nic dziwnego ,ze syn Cruyffa mieszka w Izraelu.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: