Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Mówi Stanisław Michalkiewicz: Afera kończy się komedią?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-25

Felieton    Radio Maryja    24 marca 2016

Szanowni Państwo!

Jakby jeszcze było mało tragikomedii wokół Trybunału Konstytucyjnego, to z okazji Świąt Wielkanocnych wymiar sprawiedliwości III Rzeczypospolitej, a więc niezależna prokuratura i niezawisły sąd postanowiły urządzić widowisko w postaci procesu pana Marcina Plichty i jego żony, którzy zostali oskarżeni w tak zwanej aferze Amber Gold. Widowisko rozpoczęło się zgodnie ze sformułowanymi jeszcze przez Alfreda Hitchcocka zasadami, że najpierw wybucha bomba atomowa, a potem napięcie narasta. Znany na całym świecie, a w każdym razie – w całej Polsce z niezawisłości gdański sąd, najpierw został ewakuowany z powodu alarmu bombowego, ale po dwóch godzinach rozpoczął wreszcie swoje czynności. Już to, że sprawa Amber Gold została powierzona do rozstrzygnięcia akurat znanemu z niezawisłości sądowi w Gdańsku, ma swój ładunek komiczny. Złośliwcy – a już tych w naszym nieszczęśliwym kraju nie brakuje – powiadają, że to mniej więcej tak samo, jakby lisa zrobić dozorcą w kurniku. Oczywiście nie ma co się takimi złośliwościami przejmować, bo czegóż to ludzie nie gadają? Na przykład powiadają, że słynna niezawisłość sędziowska w naszym nieszczęśliwym kraju polega wyłącznie na tym, że żaden sędzia jeszcze nie zawisł. To oczywiście prawda; w każdym razie ja nie słyszałem, żeby jakiś sędzia zawisł, więc przynajmniej w tym sensie niezawisłość jest poza wszelką dyskusją, podobnie zresztą, jak w innych, nieszczęśliwych krajach, których mieszkańcy muszą wierzyć, a przynajmniej udawać, że wierzą, iż z tą niezawisłością, jak zresztą ze wszystkimi innymi sprawami, wszystko jest w jak najlepszym porządku.

Dodatkowego smaczku całej sprawie dodaje fakt, że na ławie oskarżonych zasiedli tylko państwo Plichtowie. W jaki sposób panu Plichcie udało się zrobić przekręt na taką skalę pod rządami sławnej konstytucji i pod samym nosem tylu instytucji powołanych do strzeżenia praworządności w naszym nieszczęśliwym kraju? Być może na tej samej zasadzie, co kelnerom, którzy zawiązali straszliwy spisek przeciwko III Rzeczypospolitej i pod samym nosem Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i innych bezpieczniackich watah nagrali 900 godzin rozmów nie tylko między dygnitarzami, którzy biesiadowali jak nie w knajpie „Pod Pluskwami”, to w różnych innych domach publicznych, ale również około 700 godzin w rezydencji premiera Tuska. Od razu widać, że najciemniej pod latarnią, co różnych podejrzliwców, których też u nas nie brakuje, skłania do podejrzeń, że pan Plichta był zaledwie tak zwanym „słupem”, czyli wysuniętym na fasadę figurantem, podobnie jak filut „na utrzymaniu żony”, czyli pan Mateusz Kijowski został ulokowany na fasadzie Komitetu Obrony Demokracji, podczas gdy całym interesem kręcili inni, znacznie większego kalibru szatani.

Poszlaką, która by na taką możliwość wskazywała, była okoliczność, że niezależna prokuratura dopiero wtedy podjęła w sprawie Amber Gold energiczne kroki, gdy już cała forsa ukradziona naiwniakom została wyprowadzona w jakieś bezpieczne miejsce, którego do tej pory nie udało się odnaleźć. Podejrzliwców skłania to do dodatkowych podejrzeń, że niezależna prokuratura działała w myśl instrukcji wspomnianych szatanów. Skoro tak, to może i teraz, kierując oskarżenie wyłącznie przeciwko panu Marcinowi Plichcie i jego żonie, też działa w myśl instrukcji? Ale gdyby niezależna prokuratura działała w myśl instrukcji, to dlaczego nie niezawisły sąd? Takie rzeczy przecież się u nas zdarzały na przykład w sprawie zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki, czy w sprawie zabójstwa Krzysztofa Olewnika. A skoro się zdarzały, to skąd pewność, że nie mogą zdarzyć się i teraz? Odpowiedź na te wątpliwości zależy nie tylko od tego, jak długo panu Plichcie i jego małżonce uda się przeżyć w celi monitorowanej przez 24 godziny na dobę, ale i od tego, czy niezawisły sąd nie ośmieli się wykroczyć poza ramy oskarżenia, jakie podsunęła mu pod nos niezależna prokuratura, czy też wykaże się inicjatywą własną. Ale taka inicjatywa niesie ze sobą spore ryzyko. Skoro bowiem postępowanie rozpoczęło się od fałszywego, co prawda, niemniej jednak – od alarmu bombowego, to dlaczego nie potraktować tego incydentu, jako pierwszego poważnego ostrzeżenia pod adresem niezawisłego sądu, żeby nie pchał nosa w nie swoje sprawy? Przypomina to anegdotkę o mężu, który niespodziewanie powrócił do domu i zastał żonę w sytuacji wskazującej na małżeńską zdradę. Poszukując sprawcy małżeńskiej niewierności otwiera z trzaskiem wszystkie po kolei drzwi i wreszcie znajduje gacha w szafie – ale z pistoletem w dłoni. – I tu go nie ma! – oznajmia zatrzaskując drzwi szafy. Skoro tak, to i my przeżyjemy niejeden moment komiczny – ale bo też taki jest chyba cel tego widowiska, w którym, jak w soczewce skupiają się wszystkie osobliwości i wstydliwe zakątki tubylczej Temidy.

Mówił Stanisław Michalkiewicz

Stanisław Michalkiewicz

Stały komentarz Stanisława Michalkiewicza z cyklu „Myśląc Ojczyzna” jest emitowany w Radiu Maryja w każdą środę o godz. 20.50. Komentarze nie są emitowane podczas przerwy wakacyjnej w lipcu i sierpniu.

Tu znajdziesz komentarze w plikach mp3 – do wysłuchania lub ściągnięcia.

Komentarze 3 do “Mówi Stanisław Michalkiewicz: Afera kończy się komedią?”

 1. Ludobujczy "darwinoski" BANDERYZM w działaniu na filmie said

  „Minister stanu” Krzysztof Szczerski jest NIE poczytalny i ZAGROŻENIEM dla życia w spokoju polskich obywateli w Polsce !!!
  Dlaczego ?

  ” … Podczas spotkania z delegacją z Ukrainy 5 marca br. minister stanu Krzysztof Szczerski oświadczył, że „Polska jest adwokatem europejskiego wyboru Ukrainy” i opowiedział się za jak najszybszym zniesieniem wiz dla Ukraińców …” reszta tutaj:

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/25/faszyzacja-peryferii/

  Otóż ten GŁUPIEC Krzysztof Szczerski, kolega A.Dudy na ZAMÓWIENIE żydo-masonów z Waszyngtonu razem A.Dudą i B.Szydło opowiedają się za jak NASZYBSZYM zniesieniem wiz dla Ukraińców robiących NAJAZD na Polskę.

  Krzysztof Szczerski i A.Duda nie zdają sobie sprawy ZAGROŻENIA wynikającego z NEPOCZYTALNOŚCI oraz bezczelności tego żydo-ukrańskiego faszysty Poroszenki, który w 9 marca 2016 roku pojechał do Turcji i zawarł UMOWĘ z tureckim reżimowym prezydentem Tayyip Erdoğan o że Ukraina PRZYJMIE na swoje terytorium część ISLAMSKICH emigrantów, których jest pare milionów na terytorium Turcji, którzy tam przyjechali z Afryki i Bliskiego Wschodu:

  „Ukraina pod rękę z Turcją. Państwa zacieśniają współpracę wojskową” :
  http://forsal.pl/drukowanie/926999

  W tych uzgodnieniach pomiędzy Poroszenko i Erdoğanem była mowa o około 263 tysiącach „uchodźców”, które ma przyjąć GÓWNIANA dziadoska głodująca „ukraina”. Bruksela tzn. UE obiecała Poraszence, że cel przyjęcia islamskich uchodźców da Kijowowi ok. 5-6 miliardów Euro jak tych „uchodźców” ukraina przyjmie na swoje terytorium:

  Poroszenko doskonale wie, że ci „uchodzcy islamscy ” jak przyjadą z Turcji na tą gównianą ukrainę, to NIE będą chcieli tam życ w tym ukraińskim ubóstwie !

  Prezydentem turcji Tayyip Erdoğan OBIECAŁ Poroszence, że dostarczy bron dla Ukrainy, aby ukraincy mogli bi się z Rosją o „odzyskanie” Krymu jak Ukraina przyjmie tych kilka setek TYSIECY islamistów na terytorium „ukrainy”. Te wszystkie uzgodnienia z turkiem zrobił Poroszenko bez uzgodniania z „okrainsą dumą” czyli ich nacjonalistycznym „sejmem” w Kijowie.

  Ci islamiści będą UCIEKAC z tej „ukrainy” do Polski po OTWARCIU granicy pomiędzy Polską i Ukrainą jak PROSTAKI Krzysztof Szczerski razem z A.Dudą i całym tym syjonistycznym lewackim PiS-PO-PSL na czele z żydo-ukraińcem J.Kaczyńskim postanowili OTWORZYĆ granice do Polski dla hołoty ukraińskiej.

  Bezczlny naziol Poroszenko, przyzwyczaił się OSZUKIWANIA, kradzież i myśli sobie, że jest bardzo „SPRYTNY” bo węźmie z Brukseli 6 miliardów Euro pod PRETEKSTEM przyjęcia na ukrainę 260 tysięcy „uchodzców” którzy zaraz się PRZEMIESZCZĄ do Polski !

  To jest PEWNE, że ci „uchodzcy islamiści” wpuszczeni do tego biednego gnojownika o nazwie „ukraina” zaraz po przyjeżdzie będą UCIEKAĆ do Polski z tej gównianej ukrainy przez tą właśnie OTWARTĄ granicę do Polski !

  Wszystko wygląda na to, że ten PROSTAK „Minister stanu” Krzysztof Szczerski, A.Duda, B.Szydło jako premier dalej NIE rozumieją, że ta żydo-ukrainska kłamliwa gnida Poroszenko to zwykła SZUJA i on wszystkich dookoła OSZUKUJE, dosłownie dziecinnie wszystkich tych głupków „warszawi” robi w „konia” aby od wszystkich WYŁUDZIĆ wielkie pieniądze !

  Ten skończony nazistowski ukrainski DUREŃ Poroszenko był i jest NIE obliczany razem z tymi naziolami ukrainskimi Jaceniukami, Kliczkami, Mitro Jaroszem z faszystowskiego „prawego sektora” … itp. – Polskę należy IZOLOWAĆ od tej głupoty ukrainskej, gdyż Ukrainiec sprzedaje własną matkę aby z Waszyngtonu lub Brukseli dostać za darmo 1-o Euro lub $, oni pozostałych Ukraińców mieli i mają dosłownie za NIC, a Polacy są dla nich )” !
  ” – ZERO !
  Ten NAIWNIAKI A.Duda razem z B.Szydło zawieźli 15-XII-2015 roku do Kijowa PREZENT dla nacjonalistów ukraińskich 1 miliard Euro NIE mając zgody Sejmu na ROZDAWANIE takiego prezentu od polskiego RABOWANEGO podatnika !

  Ludzie w Polsce !

  Ta obecna ekipa PiS z takimi GŁUPKAMI jak ci UKRAINIECY z polskim obywatelstwem Krzysztof Szczerski czy Kaczyński są tak samo NIE POCZYTALNI, sprzedaje polskiego obywatela, KUPCZĄ Polską, są NIE bezpieczni prawie identycznie jak ci zbrodniarze ZDRAJCY z anty-polskich gangów PO-PSL-SLD/PZPR !

  Piszcie listy do posłów z Kukiz-15, że ten Krzysztof Szczerski, razem z A.Dudą kompletnie ZWARIOWALI „otwierając granicę” Polski dla ogłupionej hołoty ukraińskiej !

 2. gość said

  Znów robimy „łaskę”? Duda chce amerykańskich wojsk w Polsce

  Prezydent udzielił wywiadu gazecie „Washington Post”. Niestety Andrzej Duda w rozmowie tej przyjął wobec Amerykanów postawę wiernopoddańczą. To zaś bardzo przypomina „łaskę”, którą robiono za rządów PO-PSL.

  Wywiad w amerykańskiej gazecie ukazał się w czwartek. Aż 15 z 20 pytań dotyczyło spraw związanych z Trybunałem Konstytucyjnym z Polsce.

  Dziś ja jestem prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej. I za każdą decyzję, którą podejmuję, ja osobiście biorę odpowiedzialność – powiedział Duda.

  Kolejne pytania dotyczyły m.in. sytuacji międzynarodowej i zagrożenia, jakim jest Rosja Władimira Putina.

  Jeśli chodzi o Ukrainę, nie mam wątpliwości, że zostało złamane prawo międzynarodowe. Naruszona została integralność terytorialna kraju. Jest trudno nie martwić się z powodu tej sytuacji. Rosja wielokrotnie łamała międzynarodowe prawo w ciągu ostatnich lat, od Gruzji, poprzez Ukrainę i Syrię. To wszystko wzbudza oczywistą niepewność. Dlatego wierzę, że NATO powinno pokazać, że odpowie na obecną sytuację – stwierdził prezydent.

  W kolejnych wypowiedziach Duda szedł jeszcze dalej, płaszcząc się przed Amerykanami i podkreślając, jakim wspaniałym rzekomo są sojusznikiem. Sytuacja ta łudząco przypomina robienie „łaski” przez poprzednią ekipę.

  Uważam, że NATO powinno wzmocnić swój potencjał obronny w tej części Europy do takiego stopnia, aby było absolutnie jasne, że nie opłaca się zaatakować którekolwiek z państw członkowskich. Tylko zwiększona obecność NATO w Europie Środkowej i Wschodniej może zapewnić rzeczywiste odstraszanie. (…) Chciałbym zobaczyć znacznie zwiększoną obecność wojsk amerykańskich na naszym terytorium. USA to wspaniały kraj i wielki sojusznik Polski. Chciałbym się upewnić, że współpraca między Polską a USA jest tak dobra, jak tylko to jest możliwe – zadeklarował Duda.

  http://parezja.pl/znow-robimy-laske-duda-chce-amerykanskich-wojsk-polsce/

 3. Kiedy u władzy UTOPIA to jest wiara w WOLNY RYNEK obowiązuje EKONOMIA POLITYCZNA,która bazuje na ŻYDOWSKIEJ,jak ją rozumiał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE w opisanej ŻYDOWSKIEJ.Każda EKONOMIA POLITYCZNA rządzi się swoimi prawami i tak jest po odbiciu sie od ściany SOCJALIZMU do ściany GLOBALIZMU.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: