Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Rząd przyspieszył prace nad ustawą antyterrorystyczną.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-25

ustawa antyterrRząd planował przyjęcie ustawy antyterrorystycznej na jesień. Przedwczorajsze zamachy w Brukseli zmieniły plany obozu władzy.

Jak pisze „Rzeczpospolita” zapisy projektu ustawy antyterrorystycznej przygotowywane są w tajemnicy przez niewielki zespół ludzi wśród których jest koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak wraz z wiceszefem resortu Jarosławem Zielińskim.

Minister Błaszczak twierdzi, że projekt ma trafić do konsultacji międzyresortowych –  „Głównym celem wprowadzenia nowych przepisów ma być wzmocnienie koordynacji służb i organów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w Polsce. Projektowane rozwiązania mają także za zadanie poprawę efektywności funkcjonowania krajowego systemu antyterrorystycznego” – cytuje „Rzeczpospolita”. Rzecznik rządu Rafał Bochenek deklaruje z kolei, że rząd zajmie się nią w ciągu dwóch do trzech tygodni.

Minister Błaszczak deklarował wcześniej, że w nowej ustawy mają się zaneleźć zapisy utrudniające przepływ imigrantów – „Polska nie może popełniać błędów, które popełnił zachód Europy dziesiątki lat temu. Należy brać przykłady z innych państw, np. z Australii, która zahamowała proces napływu emigrantów w 2013 roku” – mówił w rozmowie z RMF FM. Taki charakter projektu potwierdził w rozmowie z gazetą jeden z ministrów – „Nowe zapisy w projekcie mogą dotyczyć kwestii pobytu na terytorium Polski imigrantów, w tym w zamkniętych obozach, inwigilacji grup etnicznych i specjalnych procedur na wypadek próby przedostania się do Polski fali nielegalnych imigrantów”.

rp.pl/kresy.pl

Jedna odpowiedź do “Rząd przyspieszył prace nad ustawą antyterrorystyczną.”

  1. Mądry Polak po szkodzie said

    „Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa.” Red. Tomasz Cukiernik we Wrocławiu (07.03.2016 r.)

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: