Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Białoruskie media piszą o nowych czasach w stosunkach z Polską

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-26

Według nich, dotychczasowe ograniczone kontakty nie służyły obu państwom

Wizyta ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego została dobrze przyjęta przez Białoruskie media, w tym organy rządowe. Podkreślono, że była to pierwsza tego typu wizyta od ośmiu lat. Biełaruś Siegodnia, organ administracji Łukaszenki twierdzi, że ta wizyta może być dobrym fundamentem do dalszych działań.

Gazeta jest zadowolona, że minister chce rozmawiać „bez warunków wstępnych” dotyczących spraw polityki wewnętrznej Białorusi w kontekście białoruskiej opozycji.

Strona białoruska oczekuje dalszych rozmów i działań ze strony Polski. Podkreślono wagę interesów gospodarczych – Polska jest dla Białorusi jednym z ważniejszych partnerów handlowych. Jak kończy gazeta: „Zawsze znajdowaliśmy wspólny język i nikt nam nie zabrania uczynić tego także teraz”

kresy.pl / wpolityce

Komentarzy 6 do “Białoruskie media piszą o nowych czasach w stosunkach z Polską”

 1. Z bloga gajowego Maruchy said

  Prezydent Polski zobaczył w Rosji „zagrożenie dla całego regionu”

  Jeszcze za wcześnie na prima aprilis… on tak naprawdę powiedział – Admin

  Moskwa „stanowi zagrożenie” dla całego regionu – oświadczył prezydent Polski Andrzej Duda w wywiadzie dla amerykańskiego dziennika „The Washington Post”, którego udzielił na tydzień przed wizytą w Waszyngtonie.

  Na pytanie, czy Polska boi się Rosji, Duda odpowiedział, że „właściwsze jest mówienie o zagrożeniu ze strony Moskwy dla całego regionu”, jak poinformowało Polskie Radio.

  Prezydent skomentował również śledztwo w sprawie katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem.

  Jak na razie nie zbadano wszystkich dowodów, więc niemożliwe jest, aby naprawdę prowadzić śledztwo i chociaż próbować poznać prawdę. Wrak samolotu i czarne skrzynki nie zostały jeszcze dokładnie zbadane przez polskich ekspertów. Standardową procedurą w takich przypadkach jest próba zrekonstruowania wraku, by określić przyczynę katastrofy. W tej kwestii wciąż jest wiele do zrobienia — powiedział.

  Duda wypowiedział się również na temat kryzysu migracyjnego. Podkreślił, że „należy pomagać uchodźcom, przede wszystkim skoncentrować się na tym, by do ich krajów powrócił pokój”

  http://pl.sputniknews.com

 2. hh said

  nie Siegodnia tylko siewodnia, czas skończyć z przestarzałą i błedną transkrypcją.

 3. superkorba said

  Przeciez dobrze napisal, mowi sie siegodnia (сегодня)

 4. sasiad said

  Pisze sie siegodnia, a wymawia siewodnia.

  Pisze sie Pacua a czyta Rassija. (dowcip).

 5. sasiad said

  Zawtra, zawtra, nie siewodnia, tak lieniwcy gawariat (fonetycznie).

 6. Lubomir said

  Teraz potrzebne jest Polsce partnerstwo pracy a nie wojny o kropkę, przecinek czy niewłaściwą historię. ‚Trzeba z żywymi naprzód iść’, jak zwykł mawiać jeden z polskich poetów.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: