Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Francuski pisarz wieszczy konfrontację z islamem i prognozuje odrodzenie chrześcijaństwa

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-26

Francuski pisarz wieszczy konfrontację z islamem i prognozuje odrodzenie chrześcijaństwa

.

.

Znany francuski pisarz i podróżnik Jean Raspail skomentował politykę Angeli Merkel względem imigrantów z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. Jego zdaniem, decyzja o zniesieniu Turkom wiz do strefy Schengen, oznacza jedynie pogłębienie kryzysu imigranckiego. Decyzję Kanclerz Niemiec nazywa „czystym idiotyzmem”. Uważa również, że sytuacja prowadzi do bezpośredniego konfliktu z islamistami.

.

W wywiadzie dla portalu wPolityce.pl Raspail kreśli wizję poważnych problemów, które w konsekwencji mogą doprowadzić do wojny. Zdaniem francuskiego pisarza, zniesienie wiz do strefy Schengen dla Turków oznacza jedynie pogłębienie problemu.

 

Będziemy mieli dokładnie to samo, co obecnie. Tyle, że będziemy mieli na głowie jeszcze Turków. Kanclerz Niemiec Angela Merkel zgodziła się, by zniesiono Turkom wizy do strefy Schengen, co oznacza, że oprócz setek tysięcy uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu, do Europy przyjedzie jeszcze tysiące Turków. To porozumienie to czysty idiotyzm. Trzeba być szaleńcem, by nie widzieć wynikających z niego zagrożeń. Skończy się to totalną katastrofą – mówi Jean Raspail.

 

Pisarz twierdzi również, że obecne tendencje zmierzają wprost do wewnątrz europejskiego konfliktu zbrojnego, który częściowo już się rozpoczął. Jednym z dowodów na tę tezę może być fakt, iż mieszkańcy imigranckich przedmieść są już gotowi do bezpośredniego starcia ze społeczeństwem, którego nienawidzą. – Będzie to konfrontacja między wojującą ideologią koraniczną a zmęczonymi zachodnimi demokracjami – mówi autor.

 

Zdaniem Francuza, bezpośrednia konfrontacja jest nieunikniona, ponieważ tylko w taki sposób będzie można rozwiązać obecny kryzys. – Rośnie wściekłość, ale i odwaga wśród obywateli, którzy czują się opuszczeni przez władze. Problem zostanie oczywiście tylko wówczas rozwiązany, to należy wyraźnie podkreślić, jeśli wygramy tę konfrontację. Wtedy powstanie szansa na renesans, powrót do chrześcijańskich korzeni i wartości – zakończył Jean Raspail.

 

Źródło: wPolityce.pl

POz

Read more: http://www.pch24.pl/francuski-pisarz-monarchista-wieszczy-konfrontacje-z-islamem-i-prognozuje-odrodzenie-chrzescijanstwa,42139,i.html#ixzz43wPjZF5h

Komentarzy 9 do “Francuski pisarz wieszczy konfrontację z islamem i prognozuje odrodzenie chrześcijaństwa”

 1. Analityk said

  Bardzo możliwe, że taki jest plan żydostwa aby wpędzić islamistów do Europy i ich najsilniejszych, najlepiej wykształconych, najbardziej witalnych młodych ludzi wybić w Europie do ostatniego. Zmęczone społeczeństwa państw europejskich z pewnością to zrobią, gdyż islamiści nic nie szanują co nie ma związku z islamem. Ludzie po prostu we własnej obronie swojego domu, wartości, tradycji, historii, etc. ZROBIĄ to. Innymi słowy wpychaja islamistów w pułapke europejską gdzie zostana wystrzelani do ostatniego.
  W ten sposób będą mieć spokój od islamistów atakujacych Izrael.

 2. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Ciekawa anliza, ale ja dochodze do wnioskow przeciwnych
  niz pan Analityk.
  Troche to mi wyglada na pobozne zyczenie.
  Bardzo bym chcial, zeby Pan mial racje, ale nawet gdyby w ostatecznoci sie to stalo,
  musi sie polac krew, morze krwi, a czy wtedy nie zostanie bezpowrotnie przetracony kregoslup
  elit Europejskich?
  Autor tez sie nad tym zastanawia w ostatnim zdaniu.
  Pozdrawiam swiatecznie.

 3. Analityk said

  Przecież do takich dzikusów należy strzelać i to skutecznie bez żadnego wahania w celu eliminacji tego smiecia z Europy.
  Murzyński patrol nienawiści skopał białą parkę! Oprawcy molestowali też dziewczynę przed pobiciem

 4. Analityk said

  Merkel i lewaccy przywódcy zachodnich krajów wpuszczający islamistów są takimi samymi idiotami jak ta kobieta z tego wierszyka.

  Donald Trump – Bajka o chorej Europie Napisy PL

 5. fred said

  Od 14 lat jest wyjawiona w scenie „z hali” przyszłość,która staje się rzeczywistością.To dopiero jej początek.Jeszcze musi nastąpić
  potężny wstrząs by poruszyć tych spasionych i zadufanych w swoją bezpieczną egzystencję dinozaurów.Dopiero potem staną
  do obrony swojej niestety już utraconej tożsamości i prawa do życia.Gra o panowanie toczy się między dwoma przyrodnimi braćmi,
  reszta jest nieświadomą siłą użytą do opanowania świata przez tego młodszego,czystej krwi.Polecam.
  MIASTO ZAKAZANE na FREDROMAN.BLOGSPOT.COM

 6. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Szanowny Panie Analityku.
  Zasadnoczo myslimy bardzo podobnie, ale znowu musze wtracic swoje 3 grosze.

  Makrela, cale lewactwo swiatowe i wszyscy wystrugani z banana tzw. „Przywodcy”
  swiatowi, patryjni i inni, nie sa ani tak naiwni, ani tak glupi, na jakich sie sami kreuja.
  Oni po prostu odwdzieczaja sie tym, ktorzy ich z nicosci wykreowali.
  Musza, bo to jest jedyny powod dlaczego zostali stworzeni.

  Problem obecnej sytuacji na swiecie, lezy duzo glebiej.
  Swiatem kreca miedzynarodowe sluzby ktore wykonuja polecenia tych co sie
  uwazaja za bardziej swiatlych niz reszta ludzkosci, tych co gotowi sa dla swoich
  oblakanych ideologii utopic caly swiat we krwi, zmniejszyc populacje swiata o 95%.
  Wszystkie chwyty dozwolone, cel uswieca srodki.

  Nam sie to nie miesci w glowach, oni zas uwazaja za normalne.
  Zgodzil bym sie nawet z nimi, gdyby chcieli zaczac ten proces od siebie.

  Ja juz do walki sie nie nadaje, gorzej, ze nastepne pokolenie ma tak wyprane mozgi,
  ze nie da sie z nimi nawet rozmawiac.
  Moglbym sobie powiedziec, ze juz swoje przezylem, ale…..
  Mimo wszystko mi zal.
  Bo dzieci, bo wnuki itd. itp.

 7. Tiro said

  Głównym problemem jest właśnie TO ZMĘCZENIE NARODÓW EUROPEJSKICH, które są od dziesięcioleci manipulowane i faszerowane zgubnymi ideologiami i których obywatele pozwolili na pokojowy najazd islamistów do ich krajów. Teraz w imię spokoju społecznego te europejskie społeczeństwa zgodzą się na zakneblowanie ich w kajdany opresyjnych systemów i wprowadzenia totalnej kontroli i inwigilacji, rzekomo w imię ich BEZPIECZEŃSTWA. Koń by się uśmiał a jednak tak jest. Nawet polskie społeczeństwo, mające w swoim DNA wbitą WOLNOŚĆ, też daje się nabierać na ten cyrk i zamierza zaakceptować tę nową ustawkę antyterrorystyczną, chociaż MY POLACY NIE JESTEŚMY POTENCJALNYMI TERRORYSTAMI! ale w tej ustawie zrównuje się nas wszystkich właśnie do rangi potencjalnych terrorystów! I TO DLA NASZEGO DOBRA!

  „To się dzieje naprawdę! To się dzieje na naszych oczach! To się dzieje przy naszej aprobacji!? Czy tak zwalczana kiedyś za pomocą masowych protestów ACTA, zostanie wprowadzona podstępnie do Polski, pod niewinnym płaszczykiem ustawy antyterrorystycznej??!

  Pytam się! Ile jeszcze razy damy się nabrać? Na jakie jeszcze ograniczenia naszej wolności POTULNIE i BIERNIE się zgodzimy? Jeśli rząd zamierza już kogoś inwigilować dla NASZEGO dobra, to niech inwigiluje siebie nawzajem, wszystkich polityków, oraz wszystkich urzędników państwowych! Bo to oni przez ostatnie 27 lat narobili dziadostwa a nie zwykli obywatele! Niech politycy inwigilują siebie wzajemnie, ALE OD ZWYKŁYCH OBYWATELI WARA!

  Jeśli w IMIĘ NASZEGO NARODOWEGO BEZPIECZEŃSTWA, chcą inwigilować obcokrajowców, to proszę bardzo, ale nie obywateli polskich. MY NIE JESTEŚMY TERRORYSTAMI!” więcej:
  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/27/polska-panstwem-policyjnym-acta-dyktatura-ustawa-antyterrorystyczna-w-przygotowaniu/

 8. Analityk said

  @Antoni #6 i Tiro #7

  Panowie i ja i wielu swiatłych ludzi z tego forum wie, że tak jest jak opisujecie.
  Mozna powiedziec, że to oczywiste truizmy. Jednakże trzeba o tym mówić wśród swojego kręgu przyjaciół i znajomych i pisać na forach, faceebbok’ach, twitter’ach, wszędzie gdzi sie da oby uswiadamiać ludzi. Mądrzy bedą czytac i mysleć. Głupców i egoistów – myslących moja chata z kraja lub po mnie choćby i potop – nic nie przekona by to jest śmieć do postawienia pod ścianę, gdyż wyłącznie są najczęściej zdrajcami, szkodnikami, klakierami przestępczej władzy.

  Trzeba mówic zwlaszcza do młodych ludzi i dawać im przykłady zdradzieckich i przestępczych działań i konsekwencji dla pracowitych, uczciwych ludzi.
  Np. powiedziec, że taka antyterrorystyczna ustawa jest skierowana często przeciw ludziom mówiącym PRAWDĘ w celu zablokowaniu ich głosu i uczynienia z innych nieświadomych niewolników. To, że w każdej chwili mogą wejść do domu, przerówcić wszystko do góry nogami, okraść obywatela, zabrać mu co będą chcieli począwszy od komputera i elektronicznych nośników – jako narzędzi „zbrodni” gloszenia PRAWDY – a skończywszy na biżuterii czy wartościowych książkach. Ponadto mogą człowieka bez wyroku trzymać w areszcie i poniewierac nim ile zechcą w myśl zasady – no i co nam możecie zrobić.

  Blokowanie PRAWDY jest ZBRODNIĄ, bo daje zgodę na szerzenie KŁAMSTWA!

  Wielu z nas ma powyższe doświadczenia i wie jak było a historia zawsze sie powtarza jeśli jesteśmy bierni i jej nie znamy to ją powtórnie powtarzamy.

  Szacunek i pozdrowienia dla obu Panów.

  PS.
  Przypomnę po raz kolejny, że jeśli ktokolwiek będzie blokował tą informację, która jest prawdziwa to oznacza że łamie Konstytucję RP i Europejską Konwencję Praw Czlowieka. Ci ludzie są przestępcami!!!

  „Kazdemu zapewnia sie wolnosc wyrazania swoich pogladow oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.”/Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej , Art.. 54 p.1/

  „Kazdy ma prawo do wolnosci wyrazania opinii. Prawo to obejmuje wolnosc posiadania pogladow oraz otrzymywania i przekazywania informacji i idei bez ingerencji wladz publicznych i bez wzgledu na granice panstwowe.” / Europejska Konwencja Praw Czlowieka, Art.10 p. 1 (European Convention of Human Rights)/

 9. Dlaczego polskie obywatelowie nie chcieją multikulti w Polin?! Aj waj! said

  Times of Israel grzecznie donosi ze Polska mimo ze sie zgodzila, po zajsciach w Brukseli postanowila, ze nie przyjmie uciekinierow ,…

  Poland PM refuses to take in refugees after Brussels attacksBeata Szydlo reneges on deal to accept 7,000 asylum seekers, says there are terrorists among them

  http://www.timesofisrael.com/poland-pm-refuses-to-take-in-refugees-after-brussels-attacks/

  Nie starczy miejsca dla Ukraincow ?

  https://marucha.wordpress.com/2016/03/24/wolne-tematy-27-2016/#comment-566227

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: