Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Ks. prof. W. Cisło: „Europa zdradziła Krzyż” (wideo)

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-28

 „Niestety, ale płacimy dzisiaj za zdradę chrześcijaństwa” – podkreślił na antenie Telewizji Trwam ks. prof. Waldemar Cisło, wskazując na  antychrześcijańską politykę Unii Europejskiej. W audycji „Polski punkt widzenia” dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” przypomniał słowa św. Jana Pawła II i Benedykta XVI, którzy podkreślali, że wieki XX i XXI są czasami męczenników.

.

Ks. prof. Waldemar Cisło – w rozmowie z red. Dariuszem Pogorzelskim – zaznaczył, że każdego roku na świecie tysiące chrześcijan ponosi męczeńską śmierć. 

Te liczby były dramatyczne. Przez wiele lat podawano liczbę 170 tys. męczenników rocznie, czyli co 3 minuty ktoś na świecie ginął za wiarę. Ostatnie dane podawane dwa lata temu przez Radio Watykańskie mówiły o 105 tys., co daje wypadkową, że co 5 minut ktoś na świecie jest zabijany tylko dlatego, że jest chrześcijaninem – tłumaczył gość czwartkowej audycji „Polski punkt widzenia”.

Jak dodał, nienawiści wobec chrześcijan oraz innych mniejszości religijnych sprzyjały zjawisko arabskiej wiosny czy działalność tzw. Państwa Islamskiego.

To są często małe grupy. Za nimi nikt się nie wstawia – czy rządy, czy wielkie instytucje. Pamiętajmy, że kiedy prosiliśmy chociażby agendy Unii Europejskiej o jakieś mocniejsze wypowiedzi, kiedy mordowano chrześcijan, bardzo trudno było otrzymać jakąś rezolucję, akt potępienia czy tego typu wypowiedzi. To też niestety wpisuje się w pewną niechęć do chrześcijaństwa, która jest widoczna również na tym poziomie – zauważył dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Ks. prof. Waldemar Cisło przypomniał wołanie św. Jana Pawła II, który do końca prosił Stany Zjednoczone o to, by nie rozpoczynały interwencji w Iraku.

Kapłan tłumaczył, że zarówno w Iraku, jak i Syrii ginęły setki ludzi, a problem zauważono dopiero w momencie, gdy przeniósł się on do Europy. Skrytykował politykę migracyjną niemieckiej kanclerz Angeli Merkel.

Niektórzy obserwatorzy życia publicznego mówią, że Niemcy kilkukrotnie pchnęły nas w Europie do wojny. Musimy zrobić wszystko, żeby Angela Merkel nie wpakowała nas w wojnę w Europie. Wszystko zmierza niestety w tym kierunku. To są dość ostre stwierdzenia, ale poniekąd można się z nimi zgodzić – tłumaczył gość czwartkowej audycji „Polski punkt widzenia”.

Dodał, że poprzez zgodę na napływ ludności muzułmańskiej do Europy próbowano zniwelować wpływy chrześcijaństwa na wiele instytucji europejskich. Podkreślił, że wraz z oświeceniem chciano narzucić Europie narrację, według której chrześcijaństwo jest złem, a religia przeszkodą do szczęścia człowieka.

Dzisiaj płacimy za zdradę chrześcijaństwa, bo gdybyśmy byli autentycznie wierzącymi ludźmi, to nie musielibyśmy obawiać się ani najazdu, ani tego, że utracimy pewne wartości. Jak Europa jest pusta, jak Europa zdradziła Krzyż, to teraz musi za to płacić. Ci, którzy przychodzą, przychodzą z taką oto misją, że postrzegają nasz kontynent jako kontynent pozbawiony wartości i przynoszą nam te wartości, które oni uważają za swoje– mówił dyrektor Sekcji Polskiej Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.

Na 1,5 mln ks. prof. Waldemar Cisło oszacował liczbę katolików w Arabii Saudyjskiej. Wskazując na ich prześladowanie, przyznał, że ludzie ci nie mają jednego miejsca, w którym mogliby się modlić.

RIRM

Komentarzy 6 do “Ks. prof. W. Cisło: „Europa zdradziła Krzyż” (wideo)”

 1. K.C. said

  Niestety zbyt mało jest tak konkretnie mówiących Księży. Wielu zafascynowanych fałszywie pojmowanym pojęciem miłosierdzia gotowa jest w jego imię ściągnąć tę zarazę wojującego islamu na głowy swoich parafian. W tym także niektórzy arcypasterze. Być może nawet Arcypasterz śląski pierwszy uda się z ekumeniczną wizytą do budowanego meczetu w Gliwicach i publicznie będzie całował koran.
  Zupełnie w zapomnienie poszły stulecia walki z „turczynem” prowadzone przez Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Te krwawe boje toczone na wschodnich kresach zawsze pod wezwaniem Najświętszej Maryii Panny, powinny dać nam przykład jak pojmowali swoją wiarę ówcześni mieszkańcy Rzeczpospolitej.Bitwa pod Cecorą gdzie Hetman Żółkiewski własną głową zapłacił za obronę Ojczyzny i Wiary.Jego postawa powinna nam być przykładem. Bitwa pod Lepanto gdzie słabsza znacznie flota Chrześcijańska pokonała pewnych zwycięstwa islamskich fanatyków- kto dopomógł- modlitwa Różańcem Świętym do Matki Bożej i wiara w Jej skuteczne wsparcie.
  Viktoria Wiedeńska Jana III Sobieskiego oparta na modlitwie a potem Jego słowa -Bóg Zwyciężył.
  Czy dzisiaj boimy się prawdy? Dlaczego nasi Arcypasterze nie wskazują nam tych prostych prawd?Nie przywołują bohaterskich postaci i ich postaw z Naszej Wielkiej Historii.A jakże za to często bełkoczą poprawne politycznie bzdury !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Uważny Obserwator said

  { Dzisiaj płacimy za zdradę chrześcijaństwa, bo gdybyśmy byli autentycznie wierzącymi ludźmi, to nie musielibyśmy obawiać się ani najazdu, ani tego, że utracimy pewne wartości. Jak Europa jest pusta, jak Europa zdradziła Krzyż, to teraz musi za to płacić. Ci, którzy przychodzą, przychodzą z taką oto misją, że postrzegają nasz kontynent jako kontynent pozbawiony wartości i przynoszą nam te wartości, które oni uważają za swoje}

  Powyżej fragment wypowiedzi jako najlepszy komentarz do powyższej rozmowy. nic nie potrzeba dodawać.

 3. JB said

  http://www.eioba.pl/a/52hs/powiem-ci-syneczku

 4. Moher49 said

  Księża w Europie mają jeszcze dobrze. Nikt ich nie porywa i nie morduje. W innych częściach świata jest gorzej. Nie zgadzam się na przebaczanie mordercom. Zbrodniarzy należy wyłapać i zabić. Kościół katolicki ma dość pieniędzy, aby to wykonać.

 5. warto przeczytać by zrozumieć said

  CZY ZA ZAMACHEM SMOLEŃSKIM STOI ANGLIA, IZRAEL, NIEMCY, ROSJA I SŁUŻBY SPECJALNE DZIAŁAJĄCE W POLSCE? I CO DALEJ?

  https://akademiapolityczna.wordpress.com/2016/03/28/czy-za-zamachem-smolenskim-stoi-anglia-izrael-niemcy-rosja-i-sluzby-specjalne-dzialajace-w-polsce-i-co-dalej/

 6. lobby żymiańskie nie popuszcza w sprawie Polski said

  Żydzi działali przeciwko utworzeniu Polski niepodległej podczas I-szej wojny światowej i wcześniej

  Cytaty z książki Mariana Miszalskiego pt. „Żydowskie lobby polityczne w Polsce”:

  Str.131 i 132 „Sytuację Polski podczas paryskiej konferencji kończącej I wojnę Światową Dmowski charakteryzuje następująco: „W momencie, kiedy sprawa polska dojrzewała do rozstrzygnięcia wskutek zwycięstwa mocarstw nie zainteresowanych w zniszczeniu Polski – w obozie tych państw pojawił się wróg bardzo niebezpieczny dzięki sposobom i metodom swojego działania, tym trudniejszy do pokonania, że nie walczył otwarcie, że sam nie występował na front, ale wysuwał innych. Walka z przeszkodami, stawianymi sprawie polskiej przez Żydów, stała się odtąd najtrudniejszym zadaniem polityki polskiej na Konferencji Paryskiej.” Jak wiadomo niezłomna postawa Romana Dmowskiego, jego ogromna erudycja, znakomita znajomość angielskiego i francuskiego oraz charakter politycznego fightera sprawiły, że uzyskaliśmy na konferencji wersalskiej całkiem przyzwoite granice na zachodzie.(…) Przy okazji swej walki o zachodnie granice Polski wspomina taki fakt:” Nie miałem złudzeń co do Lloyda Georga wiedząc, kim jest otoczony i czyim ulega wpływom. O tym jak sami Anglicy, życzliwi naszej sprawie, zapatrywali się na źródła jego polityki względem Polski świadczy rozmowa, jaką w 1919 roku miałem z Howardem, zajmującym w Angli wysokie stanowisko oficjalne.

  – Niech mi Pan powie – zapytałem – dlaczego na tej konferencji w każdej niemal sprawie, gdy wchodza w grę nasze najzywotniejsze interesy, mamy Anglię przeciwko sobie?

  – To nie Anglia – odparł – to Lloyd George.

  – Cóż może mieć Lloyd George przeciw Polsce?

  – To wpływ jego otoczenia.

  – Cóż to za otoczenie, tak nieanwistnie do Polski usposobione? Kto to może być?

  – Anglik zamilkł na chwilę, wreszcie rzucił jedno słowo:

  – Żydzi.

  Wiedzieliśmy również – dodaje Dmowski – o wpływach żydowskich w Ameryce i o dostępie jaki Żydzi mieli do prezydenta Wilsona.”

  Str. 121 „To przecież Francuzi najbardziej – wbrew Anglikom i Amerykanom – popierali polską sprawę na konferencji pokojowej w Wersalu!”

  Str. 123 „Widać, że już z koncepcji żydowskich socjalistów PPS w 1906 roku przyszłe losy „polskich mas ludowych” miały być „ ściśle sprzęgnięte z polityką rewolucyjnego rządu rosyjskiego”.. Inaczej mówiąc: rewolucyjny rząd polski miał być tylko agendą rewolucyjnego rządu rosyjskiego! Ponownie nie wybrano Piłsudskiego do Centralnego Komitetu Robotniczego PPS, a podczas jego wystąpienia towarzyszka Golde, Żydówka wybrana do CKR, puściła po sali (obecnych jest 150 delegatów) w obieg karteczkę ze słowami: „Temu mówcy nie klaskać”… Ta „towarzyszka Golde” i jej „karteczka” to historyczna prefiguracja dzisiejszej „Gazety Wyborczej”.

  Str. 124 „Dmowski, walcząc jak lew o granice odrodzonej Polski na konferencji w Paryżu, przytacza fakty, które pozwalają lepiej rozumieć politykę żydowską wobec Niemiec, Rosji i Polski w tamtych latach. W odniesieniu do Polski tamta polityka stanowi powtarzające się ogniwo polityki żydowskiej także dzisiaj i dlatego warto ją prześledzić.”

  Str.126 „Pierwsza uwaga Dmowskiego o polityce żydowskiej wobec Polski w czasach poprzedzających I wojnę światową brzmi: „Walkę o organizację myśli politycznej kraju zaostrzał niebywale udział w niej Żydów, zwłaszcza tych Żydów, którzy przemawiali jako Polacy. (…) Oni wszakże nie chcieli dopuścić do tego, żeby Polacy mieli swoją politykę polską, (…) i używali wszystkich swoich wpływów – a mieli niemało w różnych obozach politycznych – żeby nas zwalczać (…) Wiedzieliśmy, że jeśli się wpływu żydowskiego na myśl polską nie złamie, będziemy musieli przegrać Polskę. To nas zmusiło do uzupełnienia naszej polityki akcją przeciwżydowską, jakkolwiek zdawaliśmy sobie sprawę, co to znaczy w dzisiejszych czasach: nie trudno było dostrzec, że to prostuje politykę polską wewnątrz, ale na zewnatrz ją komplikuje.”

  Str.127 „Powtórzmy: Dmowski nie był antysemitą. Po prostu w konflikcie interesów polskich i żydowskich – walczył o interesy polskie.”

  Str. 127 „Dmowski pisze: „Już od dłuższego czasu, zwłaszcza od roku 1905, Żydzi postepowaniem swoim zdobywali sobie pozycję wyraźnych wrogów Polski.”

  Str. 128 „słowa Dmowskiego: „O tyle, o ile sprawy żydowskie poznałem, doszedłem do przekonania, że przede wszystkim powierzchowność, z jaką się te sprawy traktuje, jest wielkim niebezpieczeństwem(..)”

  Str.129 „podczas I-szej wojny Światowej Żydzi stanowczo i powszechnie popierali państwa centralne (Niemcy, Prusy, Austro-Węgry). (…) Pod koniec wojny – gdy przegrana państw centralnych była już wyraźna – Żydzi w 1917 roku zmienili stanowisko i zaczeli popierać państwa sprzymierzone (Anglię, Francję i Rosję)”

  Str. 130 „Używali wszystkich swoich wpływów (…) przed wszystkim zaś nie dpouścić do wyzwolenia Polski spod władzy Niemiec. Alianci moga wyjść z wojny zwycięzcami, ale niemiecka Mitteleuropa winna być urzeczywistniona.(…) Dmowski: „Jeśli chodzi o Polskę, Żydzi niezależnie od swoich interesów w Niemczech mieli inny jeszcze bardzo ważny motyw do walki przeciw jej niepodległości. Rzeczpospolita, przez swą fatalna politykę w ciągu paru stuleci poprzedzajacych rozbiory, doprowadziła do takiego zażydzenia kraju, że posiadał on ich więcej, niż cały świat pozostały (…). tym samym Polska w oczach Żydów podpisała na siebie wyrok. Żydzi patrzyli na nią jak na nową Palestynę i Polakom przeznaczyli w niej na przyszłość rolę mniej więcej podobna do tej, jaka miała w czasach biblijnych nie-izraelska większość ludności Chanaanu, jego odwieczni mieszkańcy. Osiągnięcie tego celu było najłatwiejsze przez doprowadzenie państwa polskiego do upadku i do przejścia ziem polskich pod władzę obcą, która by mogła korzystać z żydowskiej pomocy do panowania w Polsce.”

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: