Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Po wizycie Kwaśniewskiego prezydent Tajwanu oskarża Polaków. Reduta Dobrego Imienia reaguje.

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-30

Fot. Wikimedia Commons

.

Reduta Dobrego Imienia reaguje na skandaliczne słowa prezydent Tajwanu, która po wizycie Aleksandra Kwaśniewskiego na wyspie oskarżyła Polaków o udział w Holocauście.

 

CZYTAJ TAKŻE: Co on nagadał? Po wizycie Kwaśniewskiego prezydent-elekt Tajwanu wzywa Polaków do „stawienia czoła temu, co się stało w czasie Holocaustu”

Na stronach Reduty Dobrego Imienia czytamy:

Przedstawiamy poniżej treść listów, jakie zostały złożone przez nas w przedstawicielstwie Tajwanu w Warszawie, w odpowiedzi na zniesławiające słowa prezydent-elekt tego państwa, która powiedziała w wywiadzie dla „China Times”, że:

Polska przeszła drogę od komunistycznego państwa ku demokracji i w tym procesie transformacji istnieje konieczność wyjaśnienia prawdy np. dotyczącej historii masakry na Żydach, temu wszystkiemu polskie społeczeństwo musi stawić czoło.

Te zniesławiające słowa wymagały reakcji. Do naszego listu dołączyliśmy list do prezydent-elekt od Pani Alicji Malczewskiej-Drzał, odznaczonej przez instytut Yad Vashem medalem „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.

LIST REDUTY DOBREGO IMIENIA

Prezydent Tajwanu Pani Tsai Ing-wen

Reduta Dobrego Imienia – Polska Liga Przeciw Zniesławieniom zgłasza zdecydowany sprzeciw wobec wypowiedzianych przez Panią Prezydent słów odnoszących się do Narodu Polskiego, w których mówiła Pani o: „konieczności wyjaśnienia prawdy np. dotyczącej historii masakry na Żydach, [czemu] polskie społeczeństwo musi stawić czoło”.

Informujemy, iż obozy zagłady, w których dokonywane było ludobójstwo zostały utworzone przez Niemców na terenie okupowanej Polski. Powstały one po napaści na RP we wrześniu 1939 roku przez III Rzeszę Niemiecką. W obozach tych w latach 1939-1945 życie stracili oprócz Żydów również Polacy i Romowie oraz obywatele innych narodów.

W Polsce istniał największy w okupowanej przez Niemców Europie ruch oporu, zarówno wojskowy jak i cywilny.

Władze Polskiego Państwa Podziemnego wykonywały wyroki śmierci na wszystkich tych, którzy próbowali przyłączyć się do niemieckiej akcji prześladowania Żydów.

Polska była jedynym krajem w okupowanej Europie, w którym Niemcy wprowadzili karę śmierci za pomoc Żydom – za ich ukrywanie i jakiekolwiek wsparcie. Kara ta dotykała całych rodzin, dorosłych i dzieci. Mimo tego Polacy pomagali swoim żydowskim współobywatelom. Tysiące Polaków zostało zabitych za udzielanie pomocy Żydom.

Należy zaznaczyć, iż niemieckie obozy koncentracyjne i zagłady na terenie Polski były niemieckimi instytucjami, z niemieckim personelem państwowym, wypełniającymi niemieckie zadania gospodarcze i polityczne.

Dlatego też Reduta Dobrego Imienia żąda sprostowania wypowiedzianych przez Panią słów.

Z poważaniem

Maciej Świrski Prezes Reduty Dobrego Imienia

REDUTA dołącza także list „Sprawiedliwej”, skierowany do prezydent Tajwanu.

Szanowna Pani Prezydent Tsai Ing-wen

Ekscelencjo, niektóre polskie media podały Pani wypowiedź o tym, że Polacy mordowali Żydów w czasie II wojny światowej i winni się rozliczyć ze swojej historii.

Jeśli Pani to rzeczywiście powiedziała to ktoś Panią haniebnie okłamał bo w rzeczywistości naziści niemieccy mordowali w czasie II wojny światowej zarówno Polaków jak i Żydów.

Próby ratowania Żydów przez Polaków karane były przez Niemców karą śmierci – całej rodziny.

O tym mógłby najlepiej poświadczyć mój Ojciec oraz ja bo za pomoc Żydom zostaliśmy odznaczeni przez Instytut Pamięci Narodowej „Yad Vashem” w Jerozolimie orderem sprawiedliwych wśród Narodów Świata.

Na dowód tego załączam kopię dyplomu. Mam nadzieję, że w imię prawdy i sprawiedliwości zechce Pani opublikować sprostowanie swojej bardzo krzywdzącej Polaków wypowiedzi.

Z poważaniem Alicja Malczewska –Drzał


 

Komentarzy 14 do “Po wizycie Kwaśniewskiego prezydent Tajwanu oskarża Polaków. Reduta Dobrego Imienia reaguje.”

 1. znowu zasrane podlizywanie się żydom. Czytać artykuły koniecznie!
  http://sukarno.neon24.pl/post/121588,oskarzanie-polakow-o-holocaust
  http://sukarno.neon24.pl/post/130437,dlaczego-polacy-nie-powinni-byli-ratowac-zydow

 2. margot2you said

  Reblogged this on Królowa Margot.Striptiz.

 3. Stanisław said

  Co ten Stolzman tam nagadał,chyba ,że znowu był pjany

 4. goj said

  A dla czego nikt z tych instytucji nie napisze, że to właśnie żydzi powinni się rozliczyć z wielu zbrodni wojennych jak i po wojennych kiedy to mordowali polskich patriotów z ramienia NKWD, UB, SB itp. Kiedy to byli jako „kapo” w niemieckich obozach zagłady i wydawali swoich „ziomków” w łapy gestapo.

 5. j said

  No coz, pojechal pijaczyna Kwach na Tajwan i zaczal tam swoim zwyczajem pie…rdalic tak jak na swoich wystepach w Jedwabnem:
  – o polskiej winie wobec Zydow,
  – o mordowaniu Zydow przez Polakow
  – o wynagrodzeniu im krzywd wyrzadzonych przeza polskich obywateli
  – o biciu sie pokutnie w piersi
  to i babsko, ta ichnia tajwanska prezydentka, szybko pokumala o co pijaczynie chodzi i pie…rdalenie Kwacha zgrabnie podsumowala. Tfu!
  Kwacha pijaczyne wziac za kuper a nie te durna babe.

 6. Guła said

  … że od stuleci działali przeciwko RP i czynią to nadal niezmiennie i bezkarnie.. Że to Polacy jak mało która nacja ma prawo, nie tylko do rewanżu, ale i prawo moralne – puścić toto w skarpetkach ale i zapłacić pięknym za nadobne, a przecież, na Jezusa Chrystusa, tego nie czynią.
  Choć une same kiedy im się wydaje – gdy golenie im doskwierają i, że być inaczej nie może, domagają się miłosierdzia.
  Ten incydent w wykonaniu potomka kata Polaków i tej pani prezydent to zwykła żydowska hucpa. No bo jaki mąż stanu bierze takie słowa bez sprawdzenia kto je głosi i bez konfrontacji w oczernianym kraju.

 7. mironik said

  Zagadawszy gdzieś do filipinki uwagę o biednych zydkach miałem już w drugim zdaniu, u wietnamki też kiedyś, nawet filmy rysunkowe mają

 8. pugnus said

  Tego ochlaptusa moznaby „poszukac” przez liczne afery i przekrety jakie ma on na sumieniu ,ale czy prokuratury ,nie mowiac o sluzbach naszpikowanych komuszym pomiotem ,bylyby sklonne sie tego podjac ,nalzy mocno watpic!

 9. wars said

  Moze czegos nie rozumiem w tym protescie ale Ile to juz lat minelo od Kwasniewskiego ? Jak wiadomo wiele. Czy ta prezydeny jeszcze jest prezydentem ? Czy to na zasadzie lepiej pozno niz wcale

 10. Starym zwyczajem Aleksander Kwaśniewski dokumentuje swoje zasługi dla bycia prezydentem „Oszustem” biorąc udział w zmowie milczenia nad brakiem lojalności wobec Polski mniejszości narodowej ŻYDOWSKIEJ w czasie walki ZŁA ze ZŁEM to jest NAZIZMU z KOMUNIZMEM.Konsekwencją tego była ZBRODNIA PRZEMILCZENIA KATYŃ.

 11. Alina said

  Chyba już jest prawo każące za antypolonizm? Postawić Kwaśniewskiemu zarzut, pozbawić praw publicznych i spokój będzie na zawsze z tą antypolska szują. Niestety nie można go pozbawić obywatelstwa polskiego. Ale samo pozbawienie praw publicznych w Polsce wystarczy, będzie musiał wyjechać, bo nawet emerytury nie dostanie (chyba).

 12. andrzej wiernicki said

  Nie wiem, co Kwasniewski tam „po pijaku” nagadal, ale najwyzszy juz chyba czas, by go wpakowac na przymusowa kuracje odwykowa.
  Innym rozwiazaniem byloby mu dac wize w jedna strone do Astany, ktora tak pieczolowicie za pieniadze polskich podatnikow wraz z innymi kumplami – czcicielami „ksiecia swiatlosci (i klamstwa) buduje.
  A wszelkie po nim slady nalezaloby obficie skropic Swiecona Woda.

 13. andrzej wiernicki said

  Male uzupelnienie: Jesli kogos dziwi, co ma Tajwan (piernik) do zydow (wiatraka), to trzeba go wreszcie „oswiecic”: Tak kochany przez tzw.Wolny Swiat” „demokratyczny” Tajwan byl, jest i bedzie kolonialna enklawa zydo-amerykanizmu, ktory przy pomocy malej grupki oddanych kolaborantow tzrzyma reszte narodu – przede wszystkim przy pomocy obficie serwowanych narkotykow – w calkowitej niewoli.
  Zreszta tak samo jest z Korea Pd., z tym, ze tam rozwijany jest przede wszastkim porownywalny z Rosja wszechczasow alkoholizm.
  Tym, ktorzy tego nie moga zniezsc, pozwala sie laskawie odejsc z tego swiata – liczba samobojstw w obu tych krajach znajduje sie na absolutnym szczycie swiatowym.

 14. andrzej wiernicki said

  A co do samego Stolzmann-Kwasniocha, to rzeczywiscie czesto wszystko mu sie pieprzy w delirium, przede wszystkim ludzie i czasy.
  W 96-stym opowiadal mi profesor, ktorego wtedy odwiedzilem, jak mial niedawno przyjemnosc wyrzucenia Kwasniocha za drzwi.
  Otoz przyszlemu wtedy „Prezydentowi RP” wydawalo sie, ze tak, jak jego ojciec dostal za darmo od NKWD papiery lekarskie, tak i on teraz dostanie od kogos magisterke. Dletego jezdzil po roznych, czesto skrajnie roznych Uczelniach i probowal prosba i grozba dyplom i tytul magistra wymusic.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: