Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Prezydent udaje się dziś do Stanów Zjednoczonych

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-30

Radio Maryja

.

.

W Waszyngtonie prezydent Andrzej Duda weźmie udział w szczycie bezpieczeństwa nuklearnego. W programie zaplanowano także dwustronne spotkania.

Jak powiedział prezydencki minister Krzysztof Szczerski, nie jest jeszcze przesądzona sprawa ewentualnej rozmowy prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Opublikowany przez Kancelarię Prezydenta program przewiduje natomiast rozmowy polskiego prezydenta z  jego odpowiednikami, pochodzącymi m.in. z Turcji, Gruzji czy Ukrainy. Zaplanowany został także udział prezydenta w spotkaniu organizowanym przez wpływowe amerykańskie think tanki.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski mówi, że prezydent Andrzej Duda chce wykorzystać szczyt nuklearny i wizytę w Waszyngtonie m.in. do przygotowania gruntu pod  lipcowy szczyt NATO w Warszawie.

– Będzie miał kilka dużych spotkań organizowanych przez najważniejsze think tanki, waszyngtońskie ośrodki analityczne, z elitami waszyngtońskimi, naukowymi, analitycznymi, eksperckimi, dziennikarzami, komentatorami politycznymi. To jest taka seria spotkań. Pan prezydent będzie miał wystąpienia dotyczące naszych oczekiwań przed szczytem międzynarodowego bezpieczeństwa i polskiego puntu widzenia na sprawy bezpieczeństwa światowego. Chcemy te wystąpienia prezydenta do tego wykorzystać, żeby polski punkt widzenia tam – na Wschodnim Wybrzeżu Ameryki, stolicy Stanów Zjednoczonych, przedstawić – powiedział Krzysztof Szczerski.

W ramach wizyty w Stanach Zjednoczonych prezydent Andrzej Duda spotka się również z Polonią amerykańską, a także przedstawicielami młodych środowisk polonijnych.

Uda się także do Biblioteki Kongresu USA oraz złoży kwiaty pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.

RIRM

Jedna odpowiedź do “Prezydent udaje się dziś do Stanów Zjednoczonych”

  1. Sebek said

    Prezydent bananowej Republiki, lata rejsowym samolotem. Niech kupią tę dwa samoloty, niech jakoś się prezentuje.

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: