Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

Jak zlikwidować skorumpowany rząd, instrukcja z Islandii?

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-31

.

Islandczycy sprawili, że rząd, który aprobował pod dyktando światowej finansjery zubożyć islandzki naród zgodnie ze scenariuszem aktualnie „przerabianym” przez Grecję, podał się w komplecie do dymisji! Główne banki w Islandii zostały znacjonalizowane i mieszkańcy zdecydowali jednogłośnie zadeklarować niewypłacalność długu, który został zaciągnięty przez prywatne banki w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Doprowadzono też do powołania Zgromadzenia Narodowego w celu ponownego spisania konstytucji. I to wszystko w pokojowy sposób. To prawdziwa rewolucja przeciw władzy, która doprowadziła Islandię do aktualnego załamania.

Na pewno zastanawiacie się, dlaczego te wydarzenia nie zostały szeroko nagłośnione? Odpowiedź na to pytanie prowadzi do kolejnego pytania: Co by się stało, gdyby reszta europejskich narodów wzięła przykład z Islandii?

Oto krótka chronologia faktów:

• Wrzesień 2008 roku: nacjonalizacja najważniejszego banku w Islandii, Glitnir Banku, w wyniku czego giełd zawiesza swoje działanie i zostaje ogłoszone bankructwo kraju.

• Styczeń 2009 roku: protesty mieszkańców przed parlamentem powodują dymisję premiera Geira Haarde oraz całego socjaldemokratycznego rządu, a następnie przedterminowe wybory.
Sytuacja ekonomiczna wciąż jest zła i parlament przedstawia ustawę, która ma prywatnym długiem prywatnych banków (wobec brytyjskich i holenderskich banków) wynoszącym 3,5 miliarda euro obarczyć islandzkie rodziny na 15 lat ze stopą procentową 5,5 procent.

W odpowiedzi na to następuje drugi etap pokojowej rewolucji.

• Początek 2010 roku: mieszkańcy zajmują ponownie place i ulice, żądając ogłoszenia referendum w powyższej sprawie.

• Luty 2010 roku: prezydent Olafur Grimsson wetuje proponowaną przez parlament ustawę i ogłasza ogólnonarodowe referendum, w którym 93 procent głosujących opowiada się za niespłacaniem tego długu.
W międzyczasie rząd zarządził sądowe dochodzenia mające ustalić winnych doprowadzenia do zaistniałego kryzysu. Zostają wydane pierwsze nakazy aresztowania bankowców, którzy przezornie odpowiednio wcześniej uciekli z Islandii.

W tym kryzysowym momencie zostaje powołane zgromadzenie mające spisać nową konstytucję uwzględniającą nauki z dopiero co „przerobionej lekcji”. W tym celu zostaje wybranych 25 obywateli wolnych od przynależności partyjnej spośród 522, którzy stawili się na głosowanie (kryterium wyboru tej „25″ – poza nieposiadaniem żadnej książeczki partyjnej – była pełnoletniość oraz przedstawienie 30 podpisów popierających ich osób). Ta nowa rada konstytucyjna rozpoczęła w lutym pracę, która ma się zakończyć przedstawieniem i poddaniem pod głosowanie w najbliższych wyborach przygotowanej przez nią „Magna Carty”.

Czy ktoś słyszał o tym wszystkim w europejskich środkach przekazu? Czy widzieliśmy, choćby jedno zdjęcie z tych wydarzeń w którymkolwiek programie telewizyjnym? Oczywiście – NIE!

W ten oto sposób Islandczycy dali lekcję bezpośredniej demokracji oraz niezależności narodowej i monetarnej całej Europie pokojowo sprzeciwiając się Systemowi.

Minimum tego, co możemy zrobić, to mieć świadomość tego, co się stało, i uczynić z tego „legendę” przekazywaną z ust do ust.

Póki co wciąż mamy możliwość obejścia manipulacji medialno informacyjnej służącej interesom ekonomicznym banków i wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie straćmy tej szansy i informujmy o tym innych, aby w przyszłości móc podjąć podobne działania, jeśli zajdzie taka potrzeba.

http://ukrytawladza.wordpress.com/

Za: prawdaxlxpl

WK

 

Komentarzy 17 do “Jak zlikwidować skorumpowany rząd, instrukcja z Islandii?”

 1. MAREK PRAWDA, MASON DYWERSANT UMIESCIL W AMBASADZIE RP W BERLINIE OBRAZ ROWERZYSTOW NIEMIECKLICH PONDOSZOCYCH SZLABAN POLSKI NA GRANICY, PODOBNIE JAK KIEDYS HITLEROWCY POZOWALI. PONADTO GARBI SIE I PRZYTAKUJE NIEMCOM, TAK BYLO W 2013r. PODCZAS TARGOW ENERGI ODNAWIALNEJ W BERLINIE. LATWY CEL JAK WROCI DO WARSZAWY.

 2. NC said

  Tak było, ale nic z tego nie wyszło.
  Projekt konstytucji napisany przez tych 25 ludzi (bardzo dobry) został zignorowany przez parlament.

 3. Osobny rozdział to tzw.MOLOCHY w Spółdzielczości Mieszkaniowej.Nad zagwarantowanym ustawowo porządkiem prawnym i ekonomiczny,który upodmiotawia NIERUCHOMOŚĆ,jako podstawową jednostkę rozliczeniową,brak poszanowania tak władzy : SĄDOWNICZEJ,jak i WYKONAWCZEJ.

 4. pugnus said

  Otoz nie jest prawda ,ze doszlo do niewyplacalnosci dlugow Islandii wobec Holandii.Pamietam ten okres doskonale ,kiedy hol. rzad ,stojacy za gwarancjami pozyczki udzielonej Islandii przez Bank ING,przejal ten bank wplacajac na jego konto brakujaca kwote €10 mld.!Pozniej ,bo po latach ukazal sie krotki komunikat ,ze Islandia uregulowala na rzecz ,juz rzadu holenderskiego wspomnainy dlug .Nie podano tylko ,czy podobne rozwiazania dotycza takze bankow angielskich.

 5. elapiw said

  Gdyby tak w Polsce… – to z tych dwudziestu pięciu dwudziestu czterech byłoby Bolków i jedna fujara do ozdoby.

 6. Kwal said

  W Polsce problemem są Żydzi. Żeby w Polsce nastąpiły jakiekolwiek ale rzeczywiste zmiany to muszą we własnym kraju rządzić Polacy a nie żydokomuna. Przede wszystkim trzeba odsunąć od władzy żydostwo wtedy będzie ze wszystkim łatwiej…

 7. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Mysle, ze powielanie zdania pana Elapiw, jest bardzo na reke okupantom Polski.
  Nas jest wiekszosc i mamy ukryta sile, z ktorej nie zdajemy sobie sprawy.
  To oni sie nas boja i nie powinnismy ulegac ichniej propagandzie.
  Niech nigdy zdrajcy nie czuja sie zbyt pewnie.
  Ktos tu na tej stronie juz 2 razy (conajmniej) proponowal budowac kolezenskie,
  male grupy oporu.
  Wszyscy sie znaja od dziecka i mimo iz ciagle bedzie prawdopodobienstwo,
  ze ktorys z przyjaciol sie zeswinil, jednak szansa na zaistnienie i dzialanie
  bedzie wieksza, niz w duzych grupach.
  Historia wtyk we wladzach Solidarnosci, powinna byc nauczka.
  Opierac sie na zdrowym rozumie i logice.
  Wystrzegac sie tzw. doradcow, bo to tez przerabialismy.
  Pelna konspiracja, podobnie do tej z czasow pierwszej okupacji w czasach II W. Sw.
  Odsuniecie zydostwa od wladzy nie obedzie sie bez bolu.
  Oni szykowali sie do przejecia wladzy nad swiatem juz conajmniej liczac
  od powstania illuminatow.
  Sa glosy, ze duzo wczesniej.
  Wystarczy popatrzec na to co sie dzieje juz dzis.
  Skowyt i zgrzytanie zebow.
  Powstala nawet partia wszystkich umoczonych w rozne przekrety.
  Broniaca ichniej „demokracji” czytaj wolnego dostepu do koryta.
  Czeka nas dluga droga, lecz jestem pewien wygranej.

 8. Victoria said

  Zgadzam sie z Panem z Australii, robmy swoje takze na obczyznie.
  Zydostwu pali sie juz pod nogami na calym swiecie.
  Korzystajmy ze sprzyjajacych nam warunkow.

 9. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Dziekuje pani Victorio za poparcie.

  Juz kilkakrotnie czytalem, ze nastepnym razem, gdy sie wszystkie goje
  w koncu razem dogadaja, jak sa robieni w konia przez chazarow,
  to swiatowy problem z nimi zostanie zalatwiony ostatecznie.
  Sa ponoc takie przepowiednie, ale przyznam sie, ze czytalem
  o tym dosyc dawno i nie pamietam juz gdzie.

  Krol Kazimierz, jak wszyscy wiemy, za namowa swojej kochanki Estery,
  wpuscil to talatajstwo wyganiane z calej Europy do nas i oni sie czuja
  juz bardziej gospodarzami naszej ziemi niz nam to przyznaja.
  Za to swinstwo ktore nam Kazio uczynil, przezwali go wielkim.

  Z Francji juz uciekaja i licza na powtorke z rozrywki w lekko zmienionej formie.
  Pchaja sie do Polski z calego swiata, stad te chanukowe swiece i inne cuda na kiju,
  zeby powoli przygotowac Polakow do pelnej okupacji.
  Szykuja Polakom role sluzby we wlasnym kraju i coraz bardziej sie z tymi pomyslami obnosza po swiecie.
  Przestali sie z tym kryc.
  Ich chamstwo i buta, musza doprowadzic do powszechnego przebudzenia.
  Czas pracuje na nasza korzysc, chociaz oni uwazaja wrecz odwrotnie.
  Ano, pozyjemy, zobaczymy.

 10. Guła said

  A W. Putin zaprosił Żydów do Rosji kiedy to une poskarżyli się jemu na wzrost w Europie (rzekomego) antysemityzmu (czytaj spostrzegawczości Europejczyków). Ale une nie chcą, to znaczy chcą, żądają tylko od Rosji carte blansche.
  (Guła wyłuszcza problem, ponieważ temat już był awizowany na WP.com)
  Myślę przy okazji, że w USA taki wzrost, co tam wzrost w ogóle cóś takiego, jak spostrzegawczość Amerykanów nie istnieje.

 11. Guła said

  Co by nie być gołosłownym:
  „MacDonald w swojej książce „Kultura krytyki” ukazuje badanie narodu i kultury żydowskiej od strony jej cech „rasowych” i etnicznych. Wychodzi z założenia, że Żydzi jako grupa reprezentują pewną strategię ewolucyjną: dobór grupowy. Polega ona na etnocentryzmie, który oznacza obronę własnej etniczności przy jednoczesnym osłabianiu etniczności innych grup. I tak np. w USA środowiska żydowskie propagują uniwersalne prawa człowieka w celu „rozmycia” dominacji ludności pochodzenia europejskiego (m.in. przez liberalne przepisy imigracyjne), ściśle pilnując zarazem integralności własnej grupy.”
  źródło: nacjonalista.pl/D
  https://wirtualnapolonia.com/2016/01/14/miedzynarodowi-zydzi-pozytywnie-o-fali-imigracji-do-europy/

  Działalność dotyczy również i Australii i Kanady i wiele krajów europejskich. Polski nade wszystko w której, o zgrozo, ich ni ma. I donosi wiadoma poczta iż w związku z powyższym Agora zostanie znacjonalizowana (może na jedno wyjdzie? Ale na pewno rozwiąże problem fynansowy tego wydawnictwa)

 12. Joe said

  Zachodzi w um nasz madry Gula,czy w Ameryce sa swiadomi?Sa ,sa i to ze Trampek w kampanii propagandowej wraz Hilarzyca w calosci oddaja sie NARODOWI UBRANEMU….to Amerykanie nadal POsiadaja najwiecej na swiecie broni palnej do osobistego uzytku..i az 3 razy tyle co ma armia amerykanska….POzyjom ,uwidim Gula.POzdrowko.

 13. Kapsel said

  Józef Bizoń

  Wniesioną w ostatniej chwili przez PiS poprawką
  Żydzi wykupią polską ziemię!!!

  Zadbano o interes żydowski pod osłoną totalnej zadymy z TK i dopełniaczami.

  Ziemia polska w żydowskie ręce poprzez Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej.

  „Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi na 5 lat i zmieniającą zasady obrotu gruntami rolnymi”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-uchwalil-ustawe-wstrzymujaca-sprzedaz-panstwowej-ziemi-na-5-lat-i-zmieniajaca/ptf9pz

  z wrzuconą w ostatniej chwili przez PiS poprawką pozwalającą m.in. (i głównie o to chodzi) na nabywanie ziemi rolnej przez „Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej”

  [Czytaj też „Ustawa z dnia 20 lutego 1997 r. o stosunku Państwa do gmin wyznaniowych żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej.”

  http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU19970410251 ]

  Podaną o tym na Onecie (a i w innych ich mediach) informację – wraz z pytaniami posłów – tak pokręcono i tak przekierowano, aby nie wymienić istniejącego Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej przy jednoczesnym sugerowaniu, że może tu głównie chodzić o Kościół Rzymsko-Katolicki.

  Do TK się tego nie zaskarży, bo i nie ma jak, sparaliżowany.

  I o to chodziło z tymi ostatnimi zadymami.

  Teraz następną poprawką PiS-u interesu dopilnują obce wojska na terytorium RP i już wcześniej uchwalona przez PiS totalna inwigilacja Polaków.

  Jak teraz temu zamierza przeciwdziałać O. Tadeusz Rydzyk wraz ze swymi mediami od szeregu już lat rozprowadzający PiS?

  Zaś dla uzupełnienia

  „Dwa żywioły antypolskie wiszące nad Polską”
  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/08/13/dwa-zywioly-antypolskie-wiszace-nad-polska/

  Boguchwała A.D. 01 kwietnia 2016 r. – Józef Bizoń

  ___________

  Opublikowano na:
  https://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/01/wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-poprawka-zydzi-wykupia-polska-ziemie/

  Wersja w PDF pod

  Click to access 074_wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-prawka-zydzi-wykupia-polska-ziemic499.pdf

 14. Kapsel said

  Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi na 5 lat i zmieniającą zasady obrotu gruntami rolnymi

  Wstrzymanie sprzedaży ziemi z zasobów Skarbu Państwa na 5 lat oraz zmianę zasad obrotu gruntami rolnymi – zakłada ustawa uchwalona dziś przez Sejm. Ma ona zapobiec spekulacjom w obrocie ziemią. Podstawową formą zagospodarowania państwowej ziemi ma być dzierżawa. Za ustawą głosowało 233 posłów, przeciw 195, wstrzymało się 18. Uchwalono również poprawkę, według której nabywać ziemię rolną będą mogły też kościoły i związki wyznaniowe.
  Ustawa wstrzymuje sprzedaż państwowych gruntów z wyjątkiem nieruchomości do 2 hektarów oraz innych przeznaczonych np. na cele nierolne jak pod budownictwo mieszkaniowe, centra biznesowo-logistyczne czy składy magazynowe.

  Reguluje też prywatny obrót ziemią. Zakłada się, że nabywcą ziemi rolnej może być jedynie rolnik indywidulany czyli osoba fizyczna, która osobiście gospodaruje na gruntach do 300 hektarów. Posiada kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkuje w gminie, gdzie jest położone co najmniej jedna działka jego gospodarstwa. W myśl przyjętej do ustawy poprawki nabywać ziemię rolną będą mogły też kościoły i związki wyznaniowe.

  Agencja Nieruchomości Rolnych będzie miała prawo pierwokupu ziemi. Jednak nie będzie to dotyczyło dziedziczenia gospodarstwa przez osoby bliskie.

  Ustawa ma wejść w życie 30 kwietnia br., bowiem 1 maja kończy się 12-letnie moratorium na zakup polskiej ziemi przez cudzoziemców. Teraz zajmie się nią Senat.

  Zgoda na nabywanie ziemi rolnej przez kościoły

  Związki wyznaniowe i kościoły zachowają prawo do nabywania nieruchomości rolnych – zakłada poprawka do ustawy o obrocie ziemią, którą Sejm poparł w dzisiejszym głosowaniu. To wyjątek od zawartej w ustawie zasady, że nabywcą nieruchomości rolnej może być tylko rolnik indywidualny.

  Przed głosowaniem pytano m.in., czy nie ma obaw, że związki wyznaniowe i kościoły będą tworzone tylko w celu nabycia ziemi?

  Poprawkę zgłosił klub PiS w środę podczas II czytania projektu ustawy o wstrzymaniu sprzedaży ziemi z Zasobów Własności Rolnej Skarbu Państwa.

  Poprawka wzbudziła zdziwienie posłów i dyskusję podczas posiedzenia sejmowej komisji rolnictwa. Posłowie pytali, dlaczego rząd nie zgadza się na zakup ziemi przez inne podmioty prawne, a w tym przypadku robi wyjątek, tym bardziej, że kościół nie ma kwalifikacji rolniczych i nie zajmuje się prowadzeniem gospodarstw. Posłowie wskazywali też, że taki zapis może stanowić lukę i tą drogą ziemia będzie trafiała do obcokrajowców czy będzie poddawana spekulacjom. Wielu z posłów zastanawiało się nad konstytucyjnością tych przepisów.

  Biuro Legislacyjne poinformowało, że nie było czasu (poprawki zostały zgłoszone podczas II czytania, które miało miejsce trzy godziny wcześniej), by przepis rozpatrzeć pod tym kątem, ale może być naruszony art. 32 Konstytucji czyli zasada równości.

  Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel odpowiadał, że „rząd popiera tę poprawkę w wyniku pogłębionych konsultacji z różnymi związkami wyznaniowymi i kościołami”, dlatego, że te sprawy są uregulowane w innych ustawach. Zdaniem ministra „są to jednostki prawne, które nie będą zbywały ziemi cudzoziemcom”. Dodał, że w ustawie o gospodarce nieruchomościami też jest przepis, który włącza związki wyznaniowe od prawa pierwokupu. – Uważamy, że taki duch w Polsce panuje od 1990 r., że kościoły i związki wyznaniowe w tych sprawach mają to prawo, które dzisiaj popieramy – powiedział Jurgiel.

  Jak mówił, sprawa raczej nie dotyczy zakupu ziemi, a „chodzi o przypadki darowizn na rzecz zakonów, kościoła za opiekę”.

  Nabywca ziemi rolnej nie będzie musiał należeć do KRUS

  Rolnik indywidualny, czyli osoba, która będzie mogła kupić ziemię rolną, nie będzie musiał należeć do KRUS – zakłada poprawka do ustawy o obrocie ziemią, którą poparł dziś Sejm.

  Obecnie definicja brzmi: „Za rolnika indywidualnego uważa się osobę fizyczną będącą właścicielem, użytkownikiem wieczystym, samoistnym posiadaczem lub dzierżawcą nieruchomości rolnych, których łączna powierzchnia użytków rolnych nie przekracza 300 ha, posiadającą kwalifikacje rolnicze oraz co najmniej od 5 lat zamieszkałą w gminie, na obszarze której jest położona jedna z nieruchomości rolnych wchodzących w skład gospodarstwa rolnego i prowadzącą przez ten okres osobiście to gospodarstwo”.

  Pierowotnie rządowy projekt zakładał, że rolnik indywidualny rolnik musiał należeć do KRUS, chyba że powierzchnia prowadzonego przez niego gospodarstwa rolnego nie przekraczałaby 20 ha. Taki przepis ograniczał krąg uprawnionych do zakupu ziemi.

  Poprawkę tę zgłosił podczas II czytania klub PiS. Została ona przyjęta z zadowoleniem przez wszystkie kluby poselskie. Wychodzi ona też na przeciw postulatom organizacji rolniczych.

  – Wydaje się, że jakakolwiek bariera podawana w hektarach będzie nieprecyzyjna, tym bardziej, że zachęcamy rolników do podejmowania pozarolniczych działalności gospodarczych, gdzie ze względu na inne przepisy muszą pozostawać w ubezpieczeniu nie KRUS, a ZUS – uzasadniał poprawkę poseł PiS Krzysztof Ardanowski na środowym posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa.

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-uchwalil-ustawe-wstrzymujaca-sprzedaz-panstwowej-ziemi-na-5-lat-i-zmieniajaca/ptf9pz

  z wrzuconą w ostatniej chwili przez PiS poprawką pozwalającą m.in. (i głównie o to chodzi) na nabywanie ziemi rolnej przez „Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Rzeczypospolitej Polskiej”

  ps://jozefbizon.wordpress.com/2016/04/01/wniesiona-w-ostatniej-chwili-przez-pis-poprawka-zydzi-wykupia-polska-ziemie/

 15. Marek said

  Polska zacznie stawać się wolna kiedy te wszystkie Balcerowicze, Waltz`owe,
  Kwaśniewskie, Komorowskie i cała reszta tej antypolskiej zgrai zacznie zapełniać
  więzienia. Na razie na to się nie zanosi.

 16. Wolnościowa hipokryzja :
  ETYKA WOLNOŚCI,która jest głoszona w ramach kolejnej UTOPII z wiarą w WOLNY RYNEK jest preferowana przez redakcję POLITYKI.Tymczasem cenzuruje się komentarze,czego doświadczyłem dokumentując to wpisem :
  „Dlaczego odstąpiono od praktyki informowania o usuwaniu komentarzy?!
  Jeżeli już to powinno się informować,że komentarzy nie zamieszcza się,a zgodnie z ETYKĄ WOLNOŚCI nawet podawać przyczyny!!!”

 17. takatam said

  @Victoria:”Zydostwu pali sie juz pod nogami na calym swiecie”
  Oj, nie byłabym taka pewna, przynajmniej u nas mają poparcie. Przeczytaj „Sejm uchwalił ustawę wstrzymującą sprzedaż państwowej ziemi na 5 lat i zmieniającą zasady obrotu gruntami rolnymi”

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/sejm-uchwalil-ustawe-wstrzymujaca-sprzedaz-panstwowej-ziemi-na-5-lat-i-zmieniajaca/ptf9pz

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: