Wirtualna Polonia

“-Wyśmiewani za niemodny patriotyzm, wierni Bogu i ojczyźnie podnieśliśmy głowy.”

„Le Parisien”: Policjanci wyznający islam się radykalizują. Nie chcą ścigać terrorystów

Posted by Włodek Kuliński - Wirtualna Polonia w dniu 2016-03-31

Dziennik „Le Parisien” informuje, że francuska policja jest bardzo zaniepokojona radykalizacją policjantów wyznających islam.

Dziennik powołuje się na wewnętrzny raport MSW Francji. W latach 2012-15 miano odnotować 17 przypadków odmowy ochrony synagogi czy ścigania terrorystów. Policjanci mieli też modlić się na chodnikach podczas patroli, intonować muzułmańskie pieśni oraz odmawiali uczestnictwa w uroczystościach upamiętniających ofiary zamachów w Paryżu. „Le Parisien” informuje, że rząd jest zaniepokojony postępującą radykalizacją wyznawców Allaha.

W jednym przypadku policjantka wyznająca islam nawoływała w mediach społecznościowych do świętej wojny oraz nazwała mundur „brudną szmatę republiki”. Miała też założyć islamską chustę, gdyż stwierdziła, że w jej religii ekshibicjonizm jest zakazany. Później nie chciała jej zdjąć pomimo nakazu.

Według gazety bardzo szybko radykalizujący się muzułmanie to w większości trzecie pokolenie imigrantów, które urodziło się i wychowało we Francji. „Le Parisien” podaje, że muzułmanie „Mają trudności z podporządkowaniem się. Nie chcą zaakceptować, że nie mogą się na służbie modlić pięć razy dziennie, ani ubierać tak jak chcą, czyli zgodnie z zasadami islamu”.

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Komentarzy 5 do “„Le Parisien”: Policjanci wyznający islam się radykalizują. Nie chcą ścigać terrorystów”

 1. Antoni Nadstazik, Melbourne. said

  Oni robia z tata wariata.
  Jesli nie wiedzieli jaki jest islam, nie powinni dojsc w awansie
  urzedniczym wyzej asystenta sekretarki.
  Nagle sie obudzili.
  Kto im jeszcze choc troche wierzy?
  Ja nie.

 2. pugnus said

  Okazalo sie ,a szczegoly takie dopiero zaczynaja wyciekac na swiatlo dzienne,ze kolorowy personel lotniska Zaventem przyjal wybuchy oktrzykami radosci .Dotyczy to szczegolnie obsady dzialu bagazy ,gdzie praktycznie pracuja sami kolorowi.Wobec zatrudniajacej ich firmy BAC wyraza sie pretensje ,ze nie dba o prawidlowe szkolenie swoich pracownikow,Tymczasem rzecz tkwi w tym ,co od lat jest juz od lat podnoszone przez „rasistow” i ‚”ksenofobow” ,mianowicie w calkowitym wyalienowaniu kolorowych imigrantow ze spoleczenstw zach.Europy!I u nas chce sie takowych przyjmowac !

 3. gość said

  MSWiA: nie ma powodu, by budować płot na granicy polsko-ukraińskiej

  Istniejący system ochrony granicy polsko-ukraińskiej jest skuteczny i dostosowany do zagrożeń, dlatego aktualnie nie ma powodu, aby budować płot na granicy przeciwko nielegalnym imigrantom – powiedział w czwartek w Sejmie sekretarz stanu w MSWiA Jakub Skiba.

  Skiba odpowiadał w Sejmie na pytanie posła Sylwestra Chruszcza (Kukiz’15), który chciał znać stanowisko rządu w sprawie budowy płotu, lub innych zabezpieczeń na granicy polsko-ukraińskiej, aby zapobiec – jak mówił – dalszemu napływowi nielegalnych imigrantów. Według Chruszcza, na wiosnę fala nielegalnych uchodźców w Polsce będzie się zwiększać, dlatego – przekonywał – potrzebne są nowe, lepsze zabezpieczenia na granicy.

  Wiceminister zapewnił, że w chwili obecnej nie można mówić o zjawisku „fali” uchodźców na granicy polsko-ukraińskiej, a jedynie o próbach testowania nowego szlaku migracyjnego przez nielegalnych imigrantów. „Próby (takiego) testowania nie przynoszą rezultatu” – podkreślił.

  Przyznał jednocześnie, że zdarzały się próby przekroczenia granicy przez nielegalnych imigrantów, ale – jak zastrzegł – takie przypadki mają charakter jednostkowy i nie mogą świadczyć o masowej skali zjawiska. „Codzienne raporty Straży Granicznej nie potwierdzają faktu utworzenia nowego szlaku migracyjnego, nie obserwujemy zwiększonego ruchu” – podkreślił Skiba.

  Wiceminister przekonywał też, że jednostki organizacyjne Straży Granicznej, ochraniające wschodnią granicę Polski, są odpowiednio przygotowane na ewentualne wzmożone próby przekroczenia granicy państwowej przez grupy nielegalnych imigrantów.

  „Istniejący system ochrony granicy państwowej jest obecnie skuteczny i dostosowany do bieżących oraz prognozowanych zagrożeń. Aktualnie nie ma zatem potrzeby budowy płotu (na granicy polsko-ukraińskiej)” – mówił Skiba.

  Przyznał jednocześnie, że nie jest to pomysł „kosmiczny”, ponieważ wiele krajów decyduje się na takie rozwiązania. „W chwili obecnej rząd nie widzi uzasadnienia ponoszenia takich wydatków” – podkreślił sekretarz stanu w MSWiA. (PAP)

  http://www.bankier.pl/wiadomosc/MSWiA-nie-ma-powodu-by-budowac-plot-na-granicy-polsko-ukrainskiej-3507576.html

 4. W Polsce mamy juz prawie 2 miliony ukraincow z pierwszego pokolenia. W Policji Polskiej, sluzbach pozadkowych oraz specjalnych jest ponad 163 tys Ukrainow… oni tez sie „radykalizuja” beda palowali wybiorczo Polakow a oszczedzajac te dwa miliony ziomkow…..I co i nic….Jak sie jest baranem to sie jest strzyzonym.

 5. Analityk said

  @Gość #3

  Właśnie w MSWiA oraz policji pracuje najwiecej Ukraińców potomków banderowców.
  Ich działania ZAWSZE były i są antypolskie. To samo jest teraz z murem na ganicy polsko-ukraińskiej.

  Prawo Moorphy’iego mówi, że jeśli cos może sie wydarzyć to wydarzy sie na pewno! To tylko kwestia czasu i okolicznści.

  Cytat
  (…)
  Istniejący system ochrony granicy państwowej jest obecnie skuteczny i dostosowany do bieżących oraz prognozowanych zagrożeń
  (…)
  Czyżby?
  Niech mi odpowie ktoś spośród tych … bez wyobraźni z MSWiA z min.Błaszczakiem na czele co będzie jeśli setki tysiecy nachodźców z krajów islamskich zaczną przechodzić przez granicę polsko-ukraińska do Polski? Przecież to żaden problem zorganizować taki przemarsz. Pan Soros da banderowskim/żydowskim ministrom ze 2 miliardy dolarów, a oni spełnia każde jego zyczenie 🙂
  Co wtedy? Powiedzą, że prognoży się nie spełniły i nikt się nie spodziewał? Za to setki tysięcy islamistów będą w Polsce a Merkelowa zamknie granice aby ich nie wpuścić do Niemiec. Jak wtedy będą wyglądały obietnice p.Szydło, że nie wpuści islamistów do Polski?

Sorry, the comment form is closed at this time.

 
%d blogerów lubi to: